Jump to content
Dogomania

Anna Rogowska


Guest Lotty

Recommended Posts

Zęby sprawdza i liczy :cool3: czasem sie nie moze doliczyc:cool3: u niektórych psów sprawdza dokładnie tylko przód, a u niektórych wszystko - od czego to zależy to nie wiem; jak cosik psu brakuje to doskonałą dostanie ale mozliwe ,ze wniosku juz nie;
długo porównuje w ruchu, poza tym jakos szczególne preferencje nie rzuciły mi sie w oczy...
Sedzina z oddziału rzeszowskiego, sedziuje:
[FONT=verdana][SIZE=1]
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - molosowate-bez bokserów
[SIZE=2]sędzia - międzynarodowy - szwajcarskie psy pasterskie
[SIZE=2]sędzia - krajowy - Gr.IV -jamniki
[SIZE=2]sędzia - krajowy - boksery
[SIZE=2]sędzia - krajowy - pinczery,sznaucery,czarne teriery
[SIZE=2]sędzia - krajowy - Gr.IX -wszystkie rasy

głównie sedziowała molosy, te pozostałe uprawnienia robiła niedawno; na mnie sprawiała wrażenie jakby nie miała swojego wyraźnego typu wśród innych niz molosowate, takie " mdłe sedziowanie"...

[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja slyszalem ze tez patrzy skad jest wystawca, jak mowia blizsza koszula cialu i woli ze swego oddzialu. Ma juz licencje na pinczery i z tego co sie zorientowalem to ma male znajomosci na temat tej rasy, a to ze jest dodatkowo weterynarzem, nie znaczy ze dobrze sie zna na rasach. Bo wet ma zadanie leczyc i nie przyklada wagi jaki to psiak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='POMIAN']ja slyszalem ze tez patrzy skad jest wystawca, jak mowia blizsza koszula cialu i woli ze swego oddzialu. [/quote]

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. P. Rogowska jest z mojego oddziału, na jednej z wystaw moja suczka była sama w klasie młodzieży i mimo iż dostała ocenę doskonałą, i świetny opis to nie dostała Zw. Młodzieży.

Link to comment
Share on other sites

Pomian mam wrażenie, że masz jakieś prywatne "ale". Pani Rogowska jako weterynarz doskonale zna anatomię psa, bo każdy wet znać to musi. Jest wieloletnim hodowcą,w jej domu były również psy z grupy II, więc proszę nie opowiadaj bzdur.
Skoro wg Ciebie lekarze weterynarii mają zając się tylko leczeniem, to Ty może zajmij się tylko tym czym powinieneś. Bo wystawać powinni tylko ci, którzy ukończą specjalne szkoły wystawiania. coby to było zgodne z ich zawodem. W hodowli chyba to samo ...idąc Twoim tokiem myślenia.
Sędziowie tez nie są po szkołach sędziowania, tylko każdy z nich ma wyuczony jakiś zawód więc co? Kto nas ma sędziować? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice101']ja tej pani za bardzo nie lubie, wiesz nie wiem jak ocenia 9 gr ale jak patrze na to jej sedziowanie to czasami mam wrazenie ze jej dewiza to " byle wiekszy, byle grubszy/ciezszy/ masywniejszy cala reszta nie ma znaczenia..........:crazyeye:[/quote]

Nieprawda, przegrywają u niej psy, jeśli stwierdzi u nich nadwagę lub zbyt masywną konstrukcje - bynajmniej tak jest w gr IX...

Ocenia bardzo rzetelnie, kulturalna sędzina, z chęcią pojadę do niej jeszcze raz! Oceniała nas w Zakopanem '08 - z Arnim, gr IX- i Nowym Sączu'08- z leonbergerką -gr II. Patrzy na ruch i elegancje psa. Jeśli pies jest ładny ale słabo się wystawia, to owszem dostanie doskonałą, ale bez wniosku Zw.Mł lub CWC...

Coś na co zwraca szczególną uwagę - katowanie kończyn. Jeśli jest zbyt strome, ocena automatycznie leci o stopień w dół.
(Chodzi oczywiście o rasy z wymaganym zaznaczonym katowaniem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice101']ja tej pani za bardzo nie lubie, wiesz nie wiem jak ocenia 9 gr ale jak patrze na to jej sedziowanie to czasami mam wrazenie ze jej dewiza to " byle wiekszy, byle grubszy/ciezszy/ masywniejszy cala reszta nie ma znaczenia..........:crazyeye:[/quote]

Zgadza sie :) rase u nas wzial pies, ktory odbiego od wzroca o kilka cm, a miniaturach to jest bardzo wazne. w dodatku ze tak powiem "atakuje psa z zaskoczenia" :) nie ma u niej czegos takiego jak u kazdego normalnego sedziego, ze podejdzie najpierw do psa, da powachac rekę i dopiero potem bierze sie za sprawdzenie budowy. doskoczyla do mojego psa jak stal do niej odwrocony tylem- nic dziwnego ze sie przestraszyl. I stwierdzila, ze jest plochliwy.

Link to comment
Share on other sites

Atik, moze w twojej rasie się zna na psach, ale wiem to od wielu wystawcow i hodowcow pinczera ze niestety na mojej rasie sie nie zna. A czemu tak sadze, bo wiem od tych co u niej wystawiali i w mojej rasie nie jest autorytetem, sorry ze ty masz inne zdanie. Ja tez mam prawo miec swoje odmienne od twego zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='POMIAN']Atik, moze w twojej rasie się zna na psach, ale wiem to od wielu wystawcow i hodowcow pinczera ze niestety na mojej rasie sie nie zna. A czemu tak sadze, bo wiem od tych co u niej wystawiali i w mojej rasie nie jest autorytetem, sorry ze ty masz inne zdanie. Ja tez mam prawo miec swoje odmienne od twego zdanie.[/quote]

Niestety na moje rasie tez Pani sedzia nie zna Wzorca bardziej interesowal ja koniec smyczy niz to ze pies byl chory (problem skorny) bardzo widoczny na dodatek przenosila chorobe na zdrowe pieski nie mylac rak
Zawsze uwazam ze WYSTAWA raczej konkurs pieknosci a nie GRZYBOW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='McDzik']Nieprawda, przegrywają u niej psy, jeśli stwierdzi u nich nadwagę lub zbyt masywną konstrukcje - bynajmniej tak jest w gr IX... [/QUOTE]

Ja też mam dokładnie takie wrażenie. Mój pies był bardzo pozytywnie przez nią oceniany, a raczej mieści się na dolnej granicy wymiarów samca molosa. Myślę, że na pewno duże znaczenie ma dla niej ruch.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

[quote name='lonka']A co masz nadzieje że sędzina przeczyta i da ci wygrac? A co ma wystawianie do sędziowania?[/quote]
Skoro tak uważasz ! to pewnie tak sie stanie. Na wszelki wypadek żebys nie powiedziała że wygrałem przez posta zlikwidowałem go .Myslę ze nie zdązyła przeczytać ....hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Skoro tak uważasz ! to pewnie tak sie stanie. Na wszelki wypadek żebys nie powiedziała że wygrałem przez posta zlikwidowałem go .Myslę ze nie zdązyła przeczytać ....hahahahaha[/quote]Idąć twoim tokiem myslenia skopiowałam twoj post,więc nigdy nic niawiadomo...:evil_lol:haha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Ogladając jej sedziowanie swojej rasy to na rasie która hoduje tez nie bardzo się zna:shake:[/quote]
Najłatwiej krytykowac i nie brac za to żadnych konsekwencji? napisz W czym tak bardzo jest słaba,że aż się nie zna ? Bo może szkoda mojej kasy na wyjazd jak tak bardzo sie akurat nie zna na Shih Tzu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Najłatwiej krytykowac i nie brac za to żadnych konsekwencji? napisz W czym tak bardzo jest słaba,że aż się nie zna ? Bo może szkoda mojej kasy na wyjazd jak tak bardzo sie akurat nie zna na Shih Tzu?[/quote]Ty to o sobie?!Zaledwie zaliczyłeś pare wystaw a jusz się wypowiadasz o sędziach nawet nie będąc pod ich sędziowaniem:shake:

Link to comment
Share on other sites

powiem tak- wnioski nasuną się same:
1. suka oceniana u tej Pani 3 razy. 1. raz- oc. doskonała, lokata II; 2. raz- doskonała, nawet i BOB w porównaniu z samcem; 3. raz- tydzień po BOBie- bdb- opisy 3 razy te same- kropka w kropkę! oceniana 3 razy w przeciągu pół roku.... jedyne co się zmieniało- handler. Na wszystkich 3 wystawach wystawiał kto inny.

2. historia- wchodzą psy na ring. Każdy BM ustawiany przez własciciela- BM sam często stanie jak ostatnia pokraka:cool3: i jednemu właścicielowi tylko i wyłącznie Pani mówi: Proszę psa nie ustawiać! Sam się ustawić!
Sorry- BM nie ustawi się jak rottek, boxer czy ONek:shake:

wnioski same się nasuwają

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ja akurat byłam oceniana przez tą panią w Częstochowie z Hawańczykiem (IX gr.) i mam bardzo pozytywne wrażenia.
Sędzina oceniała dokładnie ruch oraz budowę i ząbki. Po ocenie jeszcze dość długo ze mną rozmawiała udzielając rad a propos pielęgnacji oraz wystawiania oraz jak jeszcze przygotować psa na BISy. Wcześniej oceniana była przez nią koleżanka z gryfonikiem.
Obydwie miałyśmy psy w klasie młodzieży, które nie do końca jeszcze umieją zachować się spokojnie na ringu. Zdarzały się brykania i podskoki. Pani sędzie spokojnie przeczekała aż psy się uspokoją, zrobiłyśmy dodatkowe kółka, żeby psy wreszcie ładnie poszły.
Jak dla mnie to duży plus u sędziego, szczególnie przy młodych psach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...