Jump to content
Dogomania

Anna Rogowska


Guest Lotty

Recommended Posts

u nas opis: "11 m-czna, o db proporcjach, db wielkości, suczej głowie, zgryz nożycowy, bd osadzone uszy, db gdr. i dok. linia, prawidł. ustaw. kontowanie kończyny, db ruch, dość mocno owłosiona."

podobno byla bardzo ostra, ale jakos tego nie zauwazylam. Co prawda w mlodziezy [?] w samcach wszystkie oprócz samca z Rosji mialy bdb.
widziałam, że maca psy, u "mojej" Nessi sprawdzała uszy przez macanie ich chrzastki w podstawie :) Dotykała grzbiety, czasem odsuwała sobie włos jak czegoś nie widziała. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie mam dobrej opinii o tej pani sędzi. Wobec nas była w porządku, ale zdarzało się jej krzyczeć wystawców. Chwilami była niemiła, kazała wystawcom przeczytać regulamin, jak nie wiedzą w jakiej kolejności ustawić psy. Jeżeli chodzi o ocenę psów,kompetencję, to nie mogę mieć żadnych uwag.

Edited by anna.o2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna.o2']Nie mam dobrej opinii o tej pani sędzi. Wobec nas była w porządku, ale słyszałam jak krzyczy na wystawców. Była niemiła i obcesowa, wrzeszczała, kazała wystawcom przeczytać regulamin, jak nie wiedzą w jakiej kolejności ustawić psy, robiła niegrzeczne uwagi, na wszelką niewiedzę reagowała krzykiem. Można zwrócić uwagę, nawet trzeba, ale odrobinę kultury by się przydało.[/QUOTE]
Nie wiem co Ci sędzina zawiniła, ale to co piszesz jest sprzeczne z tym czego byłam świadkiem.
Powtórzę to co napisałam pod innym Twoim postem na ten sam temat:
Byłam na wystawie o której piszesz i stałam przy ringu podczas oceny minimum 4 ras i nie usłyszałam żadnego krzyku, ani uwag które sugerujesz.
Wręcz przeciwnie: pani sędzina cierpliwie czekała, gdy ktoś się spóźnił, nie robiła nikomu wyrzutów. Nie przeszkadzało jej gdy w porównaniu o rasę wystawca nie zdążył zmienić numerka - po prostu poprosiła o podanie numeru ustnie. Mówiła konkretnie co robić, i co bardzo mi się podobało dokładnie i głośno oceniała psy, konkretnie argumentując swój wybór.
Obok wejścia na ring stała woda dla psów, byłam świadkiem jak pies po wejściu na ring podszedł do wody i zaczął pić, gdy wystawca chciał go odsunąć by ustawić do oceny pani sędzina powiedziała, że ona poczeka a pies niech się spokojnie napije.
Gdy ktoś podszedł i zapytał czy może prosić o ręcznik papierowy (z którego sędzina korzystała po ocenie każdego psa!) po prostu go dostał.

Według mnie pani sędzina swoim zachowaniem na ringu w Nowym Sączu powinna być wzorem dla innych.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

na XXII międzynarodowej w Łodzi sędzia Rogowska oceniała moją jamniczkę. Była bardzo skrupulatna w oglądaniu psa (widać, że weterynarz) i w opisie (aż żal, że nieszczęsna sekretarzyna, mimo powtarzania i tak nie potrafiła zapisać pełnej oceny), sędzia mówiła głośno, odpowiadała na pytania wystawcy, była rzeczowa i jednocześnie dość surowa. Zwracała uwagę na ruch i prezentację, przy porównaniach długo się zastanawiała, czasem kazała chodzić i chodzić, potem znowu ustawiać psy, potem znowu chodzić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...