Jump to content
Dogomania

Zanim kupisz psa... Kampania!!!


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłoby świetnie, gdyby strona była jeszcze przed czerwcem, ponieważ w tym właśnie miesiącu planujemy zorganizować akcję adopcji psów z naszego schroniska i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pomyślałam, że to świetna okazja na promowanie Kampanii Zanim Kupisz Psa, a chciałabym na ulotkach dać adres gotowej strony ;) .

Link to comment
Share on other sites

nono jak przez łikend twórca się nie odezwie to go atakujemy z nati telefonami, mailami, smsami itp ;) fajnie, że możecie taką akcję w schronie zrobić. u nas marne szanse na coś takiego...my co najwyżej to mozemy zbiórkę karmy zorganizować:shake: a tak to ani spacerów itp :-(

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się za dobrze na grafice, ale spróbowałam zrobić coś takiego:
[URL]http://img199.imageshack.us/img199/8668/ulotka2copy.png[/URL]
Co myślicie? Jeśli komuś się spodoba, to niech śmiało wykorzystuje. Jak już powstanie właściwa strona, to można wstawić jej adres zamiast adresu forum.

Link to comment
Share on other sites

Witam, zainteresowała mnie wasza Kampania, polecona zresztą przez WildH :)
Jako iż interesuję sie grafiką komputerową i potrafię co nie co, nie za wiele ale zawsze coś , zrobiłam ulotkę, moż eisę przyda, może nie , zrobiłam od tak.
Jak wykorzystacie to świetnie, jeśli nie to też dobrze :)

[url]http://i42.tinypic.com/290vmtj.jpg[/url]

Fotografia zrobiona przez WildH , obróbka zrobiona przeze mnie, treść z tej stronki, gdzies tam znalazłam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pronrzek']Witam, zainteresowała mnie wasza Kampania, polecona zresztą przez WildH :)
Jako iż interesuję sie grafiką komputerową i potrafię co nie co, nie za wiele ale zawsze coś , zrobiłam ulotkę, moż eisę przyda, może nie , zrobiłam od tak.
Jak wykorzystacie to świetnie, jeśli nie to też dobrze :)

[URL]http://i42.tinypic.com/290vmtj.jpg[/URL]

Fotografia zrobiona przez WildH , obróbka zrobiona przeze mnie, treść z tej stronki, gdzies tam znalazłam :D[/quote]

Świetnie :loveu:
Teraz trzeba mieć kolorową drukarkę :razz:

Dziewczyny, jak strona?

Link to comment
Share on other sites

może warto by było dać gdzieś na widoku te projekty ulotek, bo były gdzieś ze trzy, a giną w wątkach, w sumie mogę jakby ktoś chciał to wrzucić konspekt zajęć, który ja dałam dyrekcji i wychowawcom danych klas, trochę dziwny,ale w sumie pisany na podstawie tych co miałam na dydaktyce:) jakby co mam też zdjęcia z jednej klasy,ale robił je mój brat, więc mam kilka, jakby organizatorzy potrzebowali do pokazania jak przebiega akcja, myślę że Ci którzy prowadzą zajęcia mogli by zrobić zdjęcia, by było to wszystko udokumentowane :)

Link to comment
Share on other sites

Miałam komuś z Was przesłać ulotki...?
Wszystko mi się już miesza. Przypomnijcie się jakby co i wybaczcie ten mój zawrót głowy....

Strona...hmm...wykonawca się nie odzywa,a mnie głupio go poganiać-w końcu robi to z własnej woli i za darmo...

Może jak skończymy film,to damy mu znać i popędzimy przy okazji...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Jestem na forum od niedawna i tylko pobierznie przejżałam wątek.

Chciałam napisać, że takie akcje jak rozmowy w szkołach powinny być tak samo prowadzone w miastach jak i na wsi. Mam rodzinę i znajomych w dwóch odległych od siebie wsiach (w których bywam). Dla większości z mieszkańców wsi są psy i psy.
1.Pies - to dla nich hałaśliwe stworzenie biegające w tę i spowrotem dookoła budy/kojca/tam dokąd mu łańcuch pozwoli. Należy go karmić i raz na jakiś czas przynieść wodę. Nie poświęca mu się czasu na głaskanie a nawet na to żeby do niego podejść bliżej niż 2 metry od makymalnego zasięgu łańcucha.
2.Pies - to dla nich (zwłaszcza dla młodszych mieszkanócw wsi - dzieci i nastolatek) zabaweczka z którą można się czasem pobawić i pochwalić przed sąsiadami. Ta grupa psów jest zakupywana na "pchlich targach", od "hodowców". Popularne są pseud-yorki i pseudo-westi, tudzież pseudo-boksery i pseudo-pitbulle....

Oni w ogóle nie kumają tego że tego psa ciągle uwiązanego na łańcuchu z dziurawą budą źle traktują. I nie kumają tego że złe jest kupowanie "jorków na pchlim targu". Próbowałam tłumaczyć, wysyłałam linki do tych waszych ulotek i do strony allegro Cane croso, ale to jak grochem o ścianę!!!! W mieście więcej jest ludzi którzy chcą mieć psa z rodowodem. Na wsi liczy się żeby był tani a efektowny, czyli żeby przypominał pitbulla ale był tani jak kundel :/ Tam pseudohodowla po prostu kwitnie! W jednej ze wsi nawet znam pana co trzyma w domku z ogrodem westie, wilczury i coś spanielowate... Wszystkie bez rodowodów i rozmnaża je, sprzedając jako "rasowe bez rodowodu" :/
Czuję się bezsilna i bezefektowna. Nie chcę nikogo obrażać, ale mentalność ludzi ze wsi mnie momentami wykończa, przeraża i denerwuje :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Chciałam jeszcze dodać że jestem właśnie po małej dyskusji ze znajomymi z mojej uczelni (większość jest ze wsi - taki kierunek). Normalnie brak słów.
W ogóle ale to w ogóle nie rozumieją idei zwalczania pseudohodowli. Kłócą się że istnieją rasowe psy ale bez rodowodów ponieważ (stara ściema hodowców) tylko pierwsze 3 szczenięta z miotu dosają rodowód...... Usłyszałam też teorię że pies może dostać rodowód tylko wtedy kiedy wygra trzy międzynarodowe wystawy wysokiej rangi (sic!).
Jeden się chwalił że przejechał swojego psa samochodem (przez przypadek). Nikt na tym nie ucierpiał bo przecież na wsiach psów jest pełno a jak nie ma to się jedzie na pchli targ po nowego "owczarka niemieckiego" do stróżowania domu także strata została szybko zniwelowana.
Inny chłopak się zdziwł że istnieje taka czynność jak "chodzenie z psem do weterynarza". "Moje psy widzą weterynarza tylko jak przyjeżdża szczepić świnie a przy okazji i je".
No i kłócili się że nie ma absolutnie żadnej różnicy między yorkiem z rodowodem i "jorkiem" z pchlego targu.
Wręcz nie dali mi dojść do słowa a wszystko co mówiłam na ten temat wyśmiewali.
Dodam że absolutnie nie jestem nielubiana na uczelni, a wręcz przeciwnie (żeby nie było że się śmiali z tego co mówię bo mnie nie lubią). Tylko temat był dla nich nie do pojęcia i nie do przyswojenia. A się mówi że tylko krowa nie zmienia zdania.

Link to comment
Share on other sites

Nestety w miastach nie jest inaczej.
Weterynarz odradza kastrację psa,bo (uwaga) pies ma szczekać i za sukami ganiać.... I to weterynarz w mieście...
Owszem,na wsi widuje sie psy na łańcuchach,a ludzka świadomość jest ograniczona. Ale pamiętajmy o tym,że w miastach panuje większa znieczulica na los istot żywych-ludzi,zwierzat...
Na wsi ludzie są po prostu tak wychowywani,pies ma budę i łańcuch,kot ma miskę mleka i myszy,krowa naje się latem na polu,a kury wydziobią coś z trawnika. Na wsi każde zwierzę ma swoje przeznaczenie i każde jest potrzebne. Ich traktowanie nie wynika ze świadomego zadawania krzywdy i bólu. Wynika po prostu z braku wiedzy i świadomości. Natomiast wszystko to,co dzieje sę w miastach jest w wielu wypadkach okrucieństwem i świadomym działaniem.

Jestem w mieście urodzona,ale na wsi wychowana. W moim domu zawsze było trochę inaczej niż w domach sąsiadów. I nie mozna generalizować. Bo jeden z moich sąsiadów ma dwa jamniki,które śpią w łóżku i jednego kundelka,który ma do dyspozycji ogromny ogród. Natomiast drugi,zaledwie kilka metrów dalej trzyma psa w ciasnym kojcu (wszyscy znają Rexa [URL="http://www.druga-szansa.fotolog.pl"]www.druga-szansa.fotolog.pl[/URL]).

Jedynie dzięki naszej nieustannej walce i odpowiednim działaniu można coś zmienic. Niektórzy moim wzorem zaczęli wyprowadzać swoje psy na spacery. Nie poddawajmy się. Walczmy dalej z brakiem wiedzy i ludzkiej świadomości,uważając przy tym,żeby kogoś nie zranić swoim tokiem rozumowania...

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie było mnie i witam się :loveu:. Widzę, że wszystko zaczyna się ruszać tylko ja stoję w miejscu. Mnie bardziej przekonują ulotki czarno białe, bo ja robię tak, że drukuję jedną , a resztę kseruję gdzieś indziej.

Natii zgadzam się z Tobą . Ja na razie próbuję skutecznie wyperswadować koledze pomysł żeby dać szczeniaka na łańcuch jeżeli domu nie znajdzie... Jedna z pracowniczek mojej szkoły chce oddać królika z wyposażeniem, a koledze urodziły się kotki i chce je oddać kiedy skończą miesiąc... Ludzie mają chyba stałe zaćmienia umysłu... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja tutaj wszystko czytam, i zgadzam się - ludzie po prostu w większości nie wiedzą co robią. Na wsi jest jeden pozytyw tego działania - nikt nie podchodzi do obcego psa z rękami, że taki kochany - zawsze się pytają...
Domyślam się że pogryzienia były częste.

Ja na razie nie mogę nic zrobić, bo jedną lekcję przeprowadziłam, więcej nie zainteresuje ludzi, a po drugie - o czym miałabym powiedzieć? Wszystko zostało powiedziane.
Także czekam niecierpliwie wakacji a potem pójścia do gimnazjum - i tam też na pewno akcję przeprowadzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Ja tutaj wszystko czytam, i zgadzam się - ludzie po prostu w większości nie wiedzą co robią. Na wsi jest jeden pozytyw tego działania - nikt nie podchodzi do obcego psa z rękami, że taki kochany - zawsze się pytają...
Domyślam się że pogryzienia były częste.

Ja na razie nie mogę nic zrobić, bo jedną lekcję przeprowadziłam, więcej nie zainteresuje ludzi, a po drugie - o czym miałabym powiedzieć? Wszystko zostało powiedziane.
Także czekam niecierpliwie wakacji a potem pójścia do gimnazjum - i tam też na pewno akcję przeprowadzę.[/quote]
Goldek to z grupka kumpli zacznij akcje w miescie! ;););)

Link to comment
Share on other sites

Czarno to widzę...
Adam od strony nie daje znaku zycia. Dodam,że na gg jest dostępny...
Obiecał i nic:( Albo o nas zapomniał,albo jest zbyt zajęty. Wolałabym to drugie.

Już się cieszyłam,że pójdziemy do przodu. Film skończony,czeka na stronę. My czekamy bez sensu...ech....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...