Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o tym szczeniaku?


Recommended Posts

[quote name='Axusia']W sumie nic wyjątkowego robic nie musisz.
Wystarczy, ze Ty zapiszczesz sie do ZK ( opłata za wpisowe i za składke na obecny rok).
Rodowd SV jest w PL normalnie uznawany wiec nie ma sensu wyrabiac rodowodu ZK.
Zapisujesz psa do ZK z rodowodem ktory juz masz.[/quote]


Sama do końca tego nie rozumiem. Dzwoniłam jakiś czas temu związku kynologicznego (też mam niemiecki rodowód) i dowiedziałam się, że muszę się do nich zgłosić z rodowodem i umową kupna sprzedaży lub użyczenia, jeśli w rodowodzie nie jest wpisane moje nazwisko jako właściciel. I oni ten rodowód czy tłumaczą, czy sprawdzają nie wiem, ale uwaga czeka się około miesiąca. A jednocześnie trzeba się zapisać do KON i opłacić składkę członkowską. Poprawcie mnie jeśli się mylę, takto zrozumiałam... Jak się w końcu zbiorę i pojadę do związku, to wtedy zdam szczegółowe relacje co i jak.
A czemu ten pies jest niehodowlany? Jakoś czytałam ten wątek, ale umknęło mej uwadze. Czy ma wpis w rodowodzie, ze jest niehodowlany, czy dlatego bo długowsłosy?
Chm.. jako długowłosy to może się zapisać do klubu owczarków niemieckich długowłosych nie jest uznawany ale mają własny, klub, własne rodowody, własne wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiem to nie wiem dlaczego jest niehodowlany,tak napisał saJO i Axusia ale chyba chodziło że jest długowłosy.W rodowodzie nie ma chyba wzmianki o tym ale nie jestem pewna bo nie szprecham po niemiecku hi,hi.
Też muszę jechać do związku bo mnie zeżre ciekawość jak to jest z tymi donkami.Koniecznie muszę też przetłumaczyć rodowód żeby się nie okazało że jest w nim jakaś kiszka np.że pies ma jakąś wadę.

Edited by Donka
Link to comment
Share on other sites

Pies jest nie hodowlany, bo jest długowłosy.
Dla SV, FCI, ZK ...

Klubiki - to, ze maja WŁASNE wystawy, WŁASNE rodowody, WŁASNE wymogi nie znaczy, ze są w czym kolwiek lepsi od SV.
Niestety, nie są, a nawet są kilometry za SV ...
Juz bez zagłebiania sie w osiagniecia hodowlane - wystarczy zobaczyc co wymagaja od psów hodowlanych i jak wyglądaja opisy psów z wystaw.

Kazdy rozumny człek widzi pewien absurd w tej całej sytuacji - rasa uzytkowa, ale chyba jednak tylko w marzeniach ..

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam że powinnac zrobic tak!
Odbierz rodowód koniecznie z potwierdzeniem VDH potem normalnie go nostryfikuj w ZKwP..zeby miał potem odpowiedni status dokumentu dla FCI i SV!
A potem możesz sobie z takim rodowodem psa wystawiac gdzie chcesz..ja radziłabym raczej nawet Polska odnoge klubu ASVD!MAsz psa z niemieckim potwierdzonym zapleczem i pochodzeniem nie marnuj tego na Polskie i nieuznawane w Świecie klubiki samozwańcze!

Link to comment
Share on other sites

To takie potwierdzenie w jezyku Angielskim które wystawia VDH..najłatwiej załatwic to przez hodowce..na jego podstawie mozna znostryfikować rodowód i zarejestrowac psa w ZKwP.
A to w przyszłosci moze byc wazne.
Co do tłumaczenia rodowodu..to nie bardzo jest co...na przodzie masz dane psa,nazwe datę urodzenia,nr,SZ,nr.tatuazu..a w srodku dane rodziców ...

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do tego pana i ma on zadzwonić do hodowcy p.Goldlusta.Mówi że rzeczywiście on dla swojej suki ma ten papier,obiecał mi że jeszcze dzisiaj do niego zadzwoni.Ale zmartwiła mnie inna rzecz.Otóż zadzwoniłam przed chwilą do zarządu głownego zk w Warszawie żeby się jeszcze podpytać co nieco i pani mnie właśnie uświadomiła że nie rejestrują donków nawet z SV i nie ma możliwości żeby należeć do ich związku.To jak to wreszcie jest,jedni mówią że mogę należeć tylko jeszcze nie będę mogła go wystawiać a związek twierdzi że nie.:crazyeye:

Edited by Donka
Link to comment
Share on other sites

Nie rejestruja Donków bo to nie jest inna rasa tylko owczarek niemiecki posiadajacy rodowód..i poniewaz go posiada one maja obowiązek go znostryfikowac po zarejestrowaniu psa w oddziale ZKwP...bo to pies z rodowodem..a ze jest długowłosy to tylko twój problem(bo niehodowlany,jak pies bez jądra a tez ma normalnie wystawiony rodowód)...
Mam nadzieje że teraz zrozumiało..nie zarejestruja ci DONKA bo nie ma takiej RASY!
WIęc spoko czekaj na papier z VDH potem normalnie zarejestruj psa w swoim Oddzial ZKwP..i czekaj na znostryfikkowany Rodowód;)

Link to comment
Share on other sites

No a teraz muszę wysłać VDH pod jakiś jeden adres a nie wiem który bo mam dwa.Może ktoś z was coś takiego załatwiał i wie gdzie to wysłać.
Jedna osoba napisała mi że tam:

Verband für das Deutsche Hundewesen (VDH) e. V
Westfalendamm 174
44141 Dortmund
koszt 56 euro

Sparkasse Dortmund
Konto-Nr.: 1 165 690
BLZ: 440 501 99
IBAN: DE64 4405 0199 0001 165690
BIC DORTDE33

a pan od którego kupiłam psa powiedział,żeby wysłać na skrzynkę pocztową:
VDH
44 041 Dortmund
POSTFACH 10 41 54

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz.Nareszcie jakaś pozytywna odpowiedz,bo już tyle zwlekam z tym wysłaniem.To mówisz,żeby wysłać tu:
Verband für das Deutsche Hundewesen (VDH) e. V
Westfalendamm 174
44141 Dortmund
A Pan od pieska kazał wysłać na skrzynkę pocztową.A czy jeszcze mogłabyś mi napisać ile to wszystko trwało,ile kosztowało(też znam różne wersje) i czy to podane konto w pierwszym adresie jest dobre.Czy ty pieniądze wysyłałaś od razu czy oni ci wysłali z Niemiec przekaz z podaną kwotą do zapłaty?

Link to comment
Share on other sites

hmmm...jak kontaktowalam sie z vdh to byly jeszcze marki chyba:evil_lol:...nie pamietam...:oops:.niestety kontakty z vdh to daawne czasy i obawiam sie ze nic by nie daly.konto moze znajde czy takie same ale glowy za to juz nie dam czy sie nic nie zmienilo:roll:.poza tym ja placilam za co inne:lol:.
natomiast nic nie wysylalam nigdy na skrzynke.tylko na westfalendamm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donka']Dziękuję za odpowiedz.Nareszcie jakaś pozytywna odpowiedz,bo już tyle zwlekam z tym wysłaniem.To mówisz,żeby wysłać tu:
Verband für das Deutsche Hundewesen (VDH) e. V
Westfalendamm 174
44141 Dortmund
A Pan od pieska kazał wysłać na skrzynkę pocztową.A czy jeszcze mogłabyś mi napisać ile to wszystko trwało,ile kosztowało(też znam różne wersje) i czy to podane konto w pierwszym adresie jest dobre.Czy ty pieniądze wysyłałaś od razu czy oni ci wysłali z Niemiec przekaz z podaną kwotą do zapłaty?[/quote]
No ja wysyłam tak jak Ci podałam..wiele juz wysłałam -Uwierz..ja to nawet znam takich co kase do koperty z rodowodem wkładali..:evil_lol: i zawsze było ok;)

Link to comment
Share on other sites

o qrczę takiego rozwiązania nie brałam pod uwagę a byłoby to najlepsze.Tylko musiałabym znać dokładną kwotę do zapłaty,ale widzę że nie będę miała możliwości się znikąd dowiedzieć a nie zadzwonię do żródła bo nie szprecham niestety po niemiecku.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='magda_boston']Cena niezla ? A konkretnie jaka jest cena tego pieska, bo link zostal usuniety ;/[/quote]
Cena Zottelka to 2,5tyś. i nie wydaje mi się żebym przepłaciła biorąc pod uwagę jego pochodzenie,wręcz myślałam że on może być jakiś lewy dlatego tak tanio i dlatego założyłam ten wątek.

Edited by Donka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...