Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o tym szczeniaku?


Recommended Posts

Dziś rano znalazłam na Allegro takie ogłoszenie

[COLOR=Green][B]Link do aukcji został usunięty
Mod Azir[/B][/COLOR]

Chciałabym się zapytać czy ktoś zna tę hodowlę i co sądzicie o szczeniaczku po tym skojarzeniu?
4 MIESIĘCZNY PIESEK - Z JEDNEJ Z NAJLEPSZYCH HODOWLI SWIATA ( VOM FRANKENGOLD - NIEMCY) PO V-CE ZWYCIEZCY ŚWIATA!!
[IMG]http://img55.imageshack.us/img55/4226/quenn2aaaaaaaaaaps6.jpg[/IMG]
[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/2858/quennddddddddddki0.jpg[/IMG]
Ojciec: V-CE Zw. Swiata - QUENN VOM LOHER WEG
Wyszkolenie: IPO3,SchH3
HD: Normal (Przeswietlenie stawow biodrowych w Niemczech)
DNA (Badania na potwierdzenie pochodzenia w Niemczech)

Matka:AMY VON DER MORITZBURG (Canto vom Frankengold)
Zawsze doskonała
Wyszkolenie PT, IPO I
HD: F.Normal (Przeswietlenie stawow biodrowych w Niemczech)
DNA (Badania na potwierdzenie pochodzenia w Niemczech)[B][B][COLOR=#ff3300][COLOR=#ff3300]
[/COLOR][/COLOR][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

Mnie się ta cena nie wydaje wygórowana zważywszy że jest to szczeniak po dobrze wyszkolonych rodzicach,posiadający niemiecki rodowód.W tej samej cenie są owczarki długowłose po długowłosych rodzicach ze średnio znanych hodowli,więc wydaje mi się że nie jest drogi.A co sądzicie o hodowli vom Frankengold?

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle, ze cena niezła.
Zwłaszcza za Peta, ale co racja to racja w PL za tą cene mozna kupic psa z naszych 'zarobistych' klubowych hodowli gdzie rodzice maja testy i HD i to all.
Nic wiecej, null.
Dlatego moze ta cena jest wysoka jak na peta, ale jak na DONka w PL to jest taka jakby to powiedziec ' okazyjna' ? ... no. ;)

B. lubie ojca szczeniaka, nawet bardzo, bardzo .. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Quena, znam, ale nie osobiscie.
Od jakiegos juz czasu sledze jego krycia i dzieci jakie daje.
Ty rowniez mozesz to sprawdzic.
Tutaj :
[url=http://www.pedigreedatabase.com/gsd/progeny_pictures/399629.html]Pictures of VA2 Quenn vom L�her Weg progeny[/url]


Pragne Ci tylko przypomniec, ze zakup psa to nie decyzja jak o zakupie nowej pralki czy auta.
Musisz byc pewna, ze dasz sobie rade, musisz znac wszystkie koszty, musisz wiedziec, ze to zobowiazanie na 10 ponad lat.


Dlaczego sprzedaja tylko jedno szczenie ? raczej dlatego, ze w miocie moze był tylko jeden długowłosy szczeniak, a jak to sie robi w PL. jedzie sie po takiego szczeniaka i sprzedaje prawie 2 razy drozej tutejszym.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ci bardzo za informację i rady.Wiem że kupując u pośrednika zapłacę podwójnie,ale żeby kupić bezpośrednio u hodowcy trzeba dobrze znać język i mieć pewnie jakieś znajomości żeby mieć szansę na szczenię z dobrym pochodzeniem,bo takowe rozchodzą się jak świeże bułeczki i to pewnie między znajomymi hodowcy.Obawiałam się że coś może być nie tak ze szczeniakiem że go sprzedają w Polsce ale Pan zapewnia że jest super,ale jak wiadomo każdy sprzedawca swój towar chwali.
Aha jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje a mianowicie biała krawatka którą widać na zdjęciu,czy to mu wyjdzie wraz z włosem bo moja sucz tego nie miała a i nie widziałam nigdy owczarka z krawatką.Proszę o info czy ktoś się z tym kiedyś spotkał.

Edited by Donka
Link to comment
Share on other sites

ipo3 to powazne plany.w polsce trzeba je zrobic na plycie:diabloti:.powodzenia.
quenn jest przepieknym psem.ja zrezygnowalam z krycia nim ze wzgledu na niewystarczajaca dla mnie obciazalnosc.pracuje poprawnie.a to troche za malo.
:evil_lol:
jesli wybierasz psa na wystawy poczerkalabym az sv uzna dony oficjalnie czyli do np czerwcowego zebrania.
czy ja jestem slepa czy nie ma w ogloszeniu nazwy hodowli?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nazwy hodowli ponieważ sprzedawał szczeniaka pan który współpracuje z hodowlą Frankengold i przywiózł go do Polski.Właśnie niedawno wróciliśmy z Tarnowskich Gór z nowym nabytkiem a mianowicie z Zottel Frankengold.Piesek jest śliczny.Jeszcze zdążyła go obejrzeć znajoma hodowczyni i rozwiała wszelkie moje wątpliwości.Powiedziała że piesek jest bardzo dobrze zapowiadającym się szczeniakiem,była naprawdę pod wrażeniem.Niestety jeszcze muszę poczekać z tydzień na rodowód który ma być wysłany w poniedziałek z Niemiec.Co do zatwierdzenia owczarków długowłosych przez SV to słyszałam że to już nastąpiło.

Link to comment
Share on other sites

Jesli to nie tajemnica to jaka hodowczyni oglądała psiaka ?? :razz:

Ja osobiscie nie odebrałabym szczeniaka bez rodowodu - jakos tak mam juz.

Hm, hodowla Niemiecka z taka renomą wspołpracuje z PL człowieczkiem ?
Takie to moim zdaniem nie zbyt, no przynajmiej mi tutaj to nie pasuje.
Pewnie sie czepiam.
Jednak raczj tak to nie wygląda.
Poza tym, w ogłoszeniu było napisane, ze hodowla sprzedaje szczeniaka - czasem wystarczy nazwa hodowli zeby wiedziec przez czyje rece idzie pies i czy warto z tych rąk wybierac przyjaciela na x nastepnych lat.

Prosze o watek maluszka w galerii, bo jestem ciekawa jak wyrosnie dziecie Quena :loveu:;)

Edit:

Tak sobie pozwoliłam dodac Twojego psiaka do bazy rodowdów.
Ty mozesz robic zmiany w jego danych wystarczy miec tam konto.

[url=http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/585112.html]Zottel vom Frankengold pedigree information[/url]

Masz fajnie inbredowanego szczeniaka.

i jeszcze jedno, z jakiej hodowli masz pierwszego psiaka ??

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ci za kawał dobrej roboty,ja chyba bym nie umiała dodać Zottelka do bazy danych.Co do tego Pana co mi sprzedał psa jest to p.G.Zubek właściciel pięknej suczki [FONT=Tahoma][SIZE=2][B] XOXI v. Frankengold,[/B]a co do rodowodu to też mam tydzień niepokoju ale myślę że wszystko się zakończy pomyślnie i nie będę miała żadnych z nim problemów.[/SIZE][/FONT]

Edited by Donka
Link to comment
Share on other sites

Ja mialam Gnojka w lipcu, a rodowod dotarl na gwiazdke :evil_lol: W Holandii nikomu sie nie spieszy z rodowodami, bo klasy szczeniat nie ma na wystawach (chyba tylko z wyjatkiem klubowki). Zreszta dopiero po odebraniu szczeniaka (mial juz prawie 3 miesiace) podawalam hodowcy imie do rodowodu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Donka, No cóż Quenna znają wszyscy hodowcy i tu nie ma co się rozpisywać. A matka no cóż nie znam jej, ale te czołowe niemieckie psy nie kryją byle kogo, mają limity kryć i wolą go wykorzystać na suki w miarę dobre, obiecujące, więc można się domyślić, że matka jest przyzwoita. Ceny owczarków niemieckich z niemieckich hodowli to 600- 800 euro. A powód sprzedaży to właśnie to, że jest długowłosy... Mam nadzieję, że nie zdradzam tu niczyich sekretów, ale większość Niemców nie uznaje owczarków długowłosych (nawet jeśli SV je uzna lub uznał). Pozostały miot był pewnie krótkowłosy i został sprzedany na miejscu. U nas długowłose cieszą się dużą popularnościa i są nawet droższe od normalnych, a tam na odwrót. Dlatego ja tu niewidzę nic podejrzanego, wszystko wygląda całkiem dobrze i pies może być całkiem dobry. Jednym słowem gratuluje zakupu. P.S. Donka skąd jesteś?

Do Axusia "[I]Hm, hodowla Niemiecka z taka renomą wspołpracuje z PL człowieczkiem ? [/I]
[I]Takie to moim zdaniem nie zbyt, no przynajmiej mi tutaj to nie pasuje." [/I]

Co do renomy to ja bym nie przesadzała, dobra hodowla, ale takich hodowli w niemczech jest sporo. Ale co dziwnego jest we współpracy naszej z Niemcami? Zwróciłam uwagę na ten post bo sama mam szczeniaka po Quenn i mam go z niemieckiej hodowli i na wystawach widzę bardzo duzo hodowców, którzy współpracują z niemieckimi hodowcami. Oczywiście mówię o hodowcach, którzy wystawiają swoje psy na wystawach klubowowych, czyli tam gdzie jest minimum kilkanaście ONK w jednej klasie, a nie na wystawach wielu ras, gdzie w jednej klasie są dwa psy i pierwszy zostaje chempionem, drugi wice-chempionem. I żeby kupić psa z dobrej niemieckiej hodowli wcale nie trzeba mieć specjalnych układów, znajomości, ani nawet znać języka, (wszyscy niemcy lepiej lub gorzej znają angielski.). Oczywiście jeśli się zna jakiegoś hodowcę, pracuje z nim, czy ma się psy na spółkę, to wtedy bierze się psy na zupełnie innych warunkach, no ale od czegoś trzeba zacząc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goska1']Donka, No cóż Quenna znają wszyscy hodowcy i tu nie ma co się rozpisywać. A matka no cóż nie znam jej, ale te czołowe niemieckie psy nie kryją byle kogo, mają limity kryć i wolą go wykorzystać na suki w miarę dobre, obiecujące, więc można się domyślić, że matka jest przyzwoita. Ceny owczarków niemieckich z niemieckich hodowli to 600- 800 euro. A powód sprzedaży to właśnie to, że jest długowłosy... Mam nadzieję, że nie zdradzam tu niczyich sekretów, ale większość Niemców nie uznaje owczarków długowłosych (nawet jeśli SV je uzna lub uznał). Pozostały miot był pewnie krótkowłosy i został sprzedany na miejscu. U nas długowłose cieszą się dużą popularnościa i są nawet droższe od normalnych, a tam na odwrót. Dlatego ja tu niewidzę nic podejrzanego, wszystko wygląda całkiem dobrze i pies może być całkiem dobry. Jednym słowem gratuluje zakupu. P.S. Donka skąd jesteś?

Do Axusia "[I]Hm, hodowla Niemiecka z taka renomą wspołpracuje z PL człowieczkiem ? [/I]
[I]Takie to moim zdaniem nie zbyt, no przynajmiej mi tutaj to nie pasuje." [/I]

Co do renomy to ja bym nie przesadzała, dobra hodowla, ale takich hodowli w niemczech jest sporo. Ale co dziwnego jest we współpracy naszej z Niemcami? Zwróciłam uwagę na ten post bo sama mam szczeniaka po Quenn i mam go z niemieckiej hodowli i na wystawach widzę bardzo duzo hodowców, którzy współpracują z niemieckimi hodowcami. Oczywiście mówię o hodowcach, którzy wystawiają swoje psy na wystawach klubowowych, czyli tam gdzie jest minimum kilkanaście ONK w jednej klasie, a nie na wystawach wielu ras, gdzie w jednej klasie są dwa psy i pierwszy zostaje chempionem, drugi wice-chempionem. I żeby kupić psa z dobrej niemieckiej hodowli wcale nie trzeba mieć specjalnych układów, znajomości, ani nawet znać języka, (wszyscy niemcy lepiej lub gorzej znają angielski.). Oczywiście jeśli się zna jakiegoś hodowcę, pracuje z nim, czy ma się psy na spółkę, to wtedy bierze się psy na zupełnie innych warunkach, no ale od czegoś trzeba zacząc.[/QUOTE]

Zwroc prosze uwage, ze szczenie wystawiał ' zwykły' człowiek.
Podpisał, ze jest hodowcą, ale nie przedstawił zadnych danych ...

Link to comment
Share on other sites

W sumie nic wyjątkowego robic nie musisz.
Wystarczy, ze Ty zapiszczesz sie do ZK ( opłata za wpisowe i za składke na obecny rok).
Rodowd SV jest w PL normalnie uznawany wiec nie ma sensu wyrabiac rodowodu ZK.
Zapisujesz psa do ZK z rodowodem ktory juz masz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']
Rodowd SV jest w PL normalnie uznawany wiec nie ma sensu wyrabiac rodowodu ZK. [/quote]

Piesek jest niehodowlany tak czy tak, wiec generalnie nic nie musisz robic. Do wystaw, rodowod musisz nostryfikowac, inaczej placisz za wystawy jak zagraniczny wystawca, ale w Twojej sytuacji nie ma to znaczenia. Ja bym nie wydawala kasy na wpisowe i skladke ;) Chyba ze planujesz bawic sie w jakis sport i startowac w zawodach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...