Jump to content
Dogomania

jak nauczyć psa ''bierz"??


michal195

Recommended Posts

Nie rozumie wogóle po co ten temat? Dlaczego chcesz psa uczyć agresji. Komende Bierz lepiej zostaw w spokoju, bo to poprostu szczucie, a za szczucie sa narzucone kary ;]

Jeśli chcesz mieć psa który nie ciągnie do innych psów to radze iść na szkolenie, szczucie zostaw bo to beznadziejny pomysł.

A jeśli chcesz w to brnąć to gratuluje braku wyobraźni i opowiedzialności.. ;]

Po co ma się rzucać na inne psy?? nie martw się w chwili zagrożenia pies potrafi się obronić.

A jeli chcesz mieć psa obronnego za radze iś c na szkolenie... ;] Chociaż przy takim podejściu w moim mniemaniu nie powinieneś mieć psa ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal195']Ta komenda ma dotyczyć tego że jak moja sunia zobaczy jakiegoś psa to żeby nie ciągnęła mnie do niego tylko jak spuszczę ją ze smyczy i powiem BIERZ to żeby atakowała ale jak ZOSTAW to już daje sobie spokój.[/quote]

:mdleje: Mam nadzieję, że to głupia prowokacja, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł być aż tak... hmmm.... niemądry :shake:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim o komendzie "bierz" nie ma co myśleć, jeśli pies nie reaguje w pół skoku na komendę "wróć" czy "do mnie", np. goniąc kota. Nie sztuka psa rozszczuć, sztuka umieć odwołać i to podstawa. Najpierw dopracowuje się posłuszeństwo, potem ewentualnie, jeśli psychika psa się do tego nadaje, można pomyśleć o szkoleniu obronnym pod okiem specjalisty.

Resztę już napisano.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kwasek']:mdleje: Mam nadzieję, że to głupia prowokacja, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł być aż tak... hmmm.... niemądry :shake:[/quote]

Ja tez mam nadzieję że to głupia prowokacja, ale choćby nawet to nie świadczy ona o mądrości i zdrowym rozsadku autora. Pies w takich rękach nigdy nie będzie zrównoważony, kłopoty łatwo przewidzieć i ktoś na tym ucierpi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Michał przede wszystkim gratuluję ci ilorazu inteligencji zapewne jest dwucyfrowy.
Mojego poprzedniego psa jakiś imbecyl z rodziny pod nieuwagę w wakacje nauczył komendy BIERZ GO
Pies został otruty dzięki zmowie sąsiedzkiej bo obawiano się że: " pies nie dosłyszy komendy i zaatakuje dziecko bo nie zrozumie bierz go w sensie ze innego psa czy pijaczka tylko zobaczy tych troje i rzuci sie na dzieciaka"
Pies umierał w męczarniach przez 20 godzin bo żaden wet nie chciał mu ulżyć w cierpieniu. Rambo dusił się, żygał, nie mógł chodzić a potem umierał w agonii przez ostatnie 4ry godziny zycia...

Boisz się psów? Kup gaz pieprzowy
Boisz się ludzi? Kup gaz łzawiący

Jeśli dalej zazdrościsz kolegom z osiedla ostrych amstafów i jesteś za uczeniem psa komendy Bierz
to naszykuj sie na to ze ktos ci tego psa zabije albo ty dostaniesz w łeb i na tym się skończy.

Link to comment
Share on other sites

Nie ucz psa agresji bo sam upleciesz sobie powróz na szyję. Ja swojego nie uczyłam, nie szczułam na inne psy i nawet nie zna komendy "BIERZ" a mimo to z dorastaniem stał się agresywny wobec innych psów przez co skończyły się spacery do parku bo nie chcę prowokować do awantur. Inne psy muszę omijać szerokim łukiem żeby się nie pogryzł. I ostro z nim pracuję żeby wytępić z Oziego agresję. Był czas że spacery były torturą a nie przyjemnością, pies w kagańcu i na smyczy a ja cały czas spięta tylko czekałam aż ktoś wyjdzie zza rogu ze swoim pupilem i w końcu Oziego nie dam rady utrzymać. Musze nadmienić, że mam co prowadzić na smyczy, Ozi ma w tej chwili 17 miesięcy 72 cm w kłębie i waży 60 kilo. Więc zastanów się bo zrobisz krzywdę sobie i psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='michal195']No właśnie jak nauczyć mojego psa komendy BIERZ??
Jakie czynności wykonywać?[/quote]

Nie za bardzo wiem, czy chodzi Ci o atakowanie kogoś, czy o wzięcie, np. jakiejś zabawki lub smaczka.

1. Branie smaczka!
Na początek naucz psa komendy ZOSTAW. Weź smaczki, połóż przed psem i powtarzaj mocnym, stonowanym głosem ZOSTAW. Jeśli pies opanuje komendę, możesz uczyć go komendy WEŹ lub BIERZ. Tak samo, połóż przed psem smaczka i powtarzaj wciaż MASZ lub WEŹ lub BIERZ. Odciągaj psa jeśli będzie chciał brać i mów, że tak nie wolno. Pies powinien szybko opanować komendy.;)

2. Atakowanie innych!
W tej sytuacji jestem bezradna...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Zeby pies nie bral czegos, co ma ochote wziać, najpierw trzeba nauczyc czynnosci zastępczej, uniemozliwiajacej branie tego czegos, i te czynnosc zastepcza nagrodzic, odciaganie niczego nie uczy, co najwyzej uczy, ze nie nalezy tego czegos brac w obecnosci wlasciciela. Nutellastella, naprawdę nie tędy droga. Pies jest wystarczajaco inteligentny, by po mowie ciala i tonie glosu zorientowac sie o co ci chodzi, kiedy jestes przy nim, ale to nie znaczy, ze zrozumial i skojarzyl haslo.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Jaki sens ma uczenie 'zostaw' jeżeli chcemy aby pies brał? Pomijam że mówienie zostaw od początku jest ciutkę bez sensu - jak będę mówić traktor traktor to pies zrozumie z tego tyle samo.
Nie ma znaczenia jakich słów używamy, ważne że pies kojarzy słowo z zachowaniem.[/quote]

No tak, ale z tym traktor to trochę przesadzone...
Jak chcesz to ucz psa komendy traktor. Ala ja wolę mieć wszystko poukładane, w porządku. Zostaw, to zostaw. A traktor, to traktor.
Komendy ZOSTAW nie musimy używać tylko w chwili, gdy nie chcemy, aby pies brał smaczka, ale np. w złym zachowaniu, gdy coś niszczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUTELLASTELLA']No tak, ale z tym traktor to trochę przesadzone...
Jak chcesz to ucz psa komendy traktor. Ala ja wolę mieć wszystko poukładane, w porządku. Zostaw, to zostaw. A traktor, to traktor.
Komendy ZOSTAW nie musimy używać tylko w chwili, gdy nie chcemy, aby pies brał smaczka, ale np. w złym zachowaniu, gdy coś niszczy.[/QUOTE]

zależy jakie znaczenie nadamy słowu, to co powiemy nie ma znaczenia. Traktor jest słowem jak każde inne w dodatku ma samogłoski więc dobrze brzmi.
KOmenda ma brzmienie podobne do zachowania dla naszej wygody, psu to generalnie rybka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...