Jump to content
Dogomania

BALBINKA - czarna pudelka - smutna, BEZ SZANS? JUŻ W NOWYM DOMU!


Rybc!a

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj Lilka pobila sama siebie-wrzucila ucho do akwarium. Wiedzialam ze psiaki podrzucaja zabawki ale zeby trafic akurat do akwarium. Bojownik zdebial, slimaki sie ucieszyly a lilka zmartwila.
Mala ma taka sile ze jak wyrwala za wiewiorka to smycz nie wytrzymala i peklo metalowe zapiecie. Na szczescie wiewiorka byla szybsza.
Pieknie jej futerko odrasta ale za czesaniem nie przepada jak zreszta wiekszosc pudli. Nasza Alma byla niezwykle lagodnym psem ale do czesania mama musiala jej zakladac kaganiec a czesala ja codziennie. Na sam widok grzebienia alma pokazywala zeby. Z Lilka na szczescie nie jest az tak zle. Nie lubi czesania lapek i wtedy probuje capac a ze nie ma czym to jest nie grozna. Wtedy zaraz przybiega lusia i patrzy jaka to krzywda dzieje sie lilce. Luska uwielbia czesanie. Jak tylko zobaczy grzebien to kladzie sie kolami do gory i robi tzw.jezuski- dwie lapy zlaczone jak do modlitwy i wiosluje nimi z niesamowita predkoscia. Sama sie tego nauczyla.
Apel do Kany i Brazowej:
Zalatwcie biale lapki takie jak przyniosla ostatnio taka ladna blondyneczka. Wy pewnie wiecie kto bo sie wszystkie znacie. Zaplace za 10 sztuk i za fatyge. U nas sa tylko wedzone i male szanse na to ze beda biale. Dla Lilki przydalyby sie biale.

Link to comment
Share on other sites

zeby bylo jasne-mnie nie interesuje ktoras z kolei wizyta kontrolna-bo byly 3 osoby,widzialy kocie szkielety (fioletko,mam nadzieje,ze jakos je podkarmilas od czasow ostatniej wizyty,mialas na to troche czasu).Nie interesuje mnie ,ze w koncu zrozumiala,ze ma chore zwierzeta,ktore trzeba leczyc,bo to sa sprawy dorazne-nie bedziecie wisiec przez nastepne kilkanascie lat i pilnowac,czy zwierzeta sa karmione i śledzić,czy nie dobiera nowych.Mnie interesuje tylko odebranie pudla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioletka'][quote name='brazowa1']zeby bylo jasne-mnie nie interesuje ktoras z kolei wizyta kontrolna-bo byly 3 osoby,widzialy kocie szkielety (fioletko,mam nadzieje,ze jakos je podkarmilas od czasow ostatniej wizyty,mialas na to troche czasu).Nie interesuje mnie ,ze w koncu zrozumiala,ze ma chore zwierzeta,ktore trzeba leczyc,bo to sa sprawy dorazne-nie bedziecie wisiec przez nastepne kilkanascie lat i pilnowac,czy zwierzeta sa karmione i śledzić,czy nie dobiera nowych.Mnie interesuje tylko odebranie pudla.
I JAK TU LICZYC NA OBIEKTYWNOSC TZW. OPIEKUNEK ZWIERZAT. PANIA KANE ZAPRASZAM WRAZ Z INNA OSOBA TOWARZYSZACA. ROZCZAROWALAM SIE DO BRAZOWEJ-WYDAWALA SIE OBIEKTYWNA I INTELIGENTNA. MAZ POWIEDZIAL ZE LILKI(DLA NAS TO NIE JEST JAKIS TAM PUDEL TYLKO ZYJACA I CZUJACA ISTOTA) NIE ODDA CHYBA ZE PO JEGO TRUPIE. LILKA JEST RADOSNA I SZCZESLIWA I ZROBIMY WSZYSTKO ZEBY NIKT JEJ TEGO NIE ZAKLUCIL.
JUTRO RANO PRZYCHODZI DO MNIE PANI OD KOCIACZKOW, KTORA BYLA U MNIE NA WIZYCIE PRZEDADOPCYJNEJ. SAMA DO NIEJ ZADZWONILAM I ZAPROSILAM DO SIEBIE. POWIADOMILAM TEZ PANIA Z KRAKOWA OD KTOREJ BRALAM KOCIAKI O WATKU NA DOGO I OTYM CO SIE KOLO NAS WYPRAWIA.
I JESZCZE JEDNO. SKORO NIBY TAK ZLE ZAJMUJE SIE ZWIERZETAMI TO DLACZEGO MOJ PIES ZDOBYWAL ZLOTE MEDALE I OCENY DOSKONALE POWTARZAM DOSKONALE NA WYSTAWACH A PO JEGO DZIECI PRZYJEZDZANO NAWET Z ZAGRANICY? ONE ROWNIEZ ZDOBYWAJA NAGRODY.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, na kontrolę powinny pojechać osoby w pełni obiektywne.
Bo według mnie nie chodzi tu o udowodnienie, kto co może, a o to, czy rzeczywiście zwierzętom , w tym Lilce dzieje się krzywda.
Tyle ode mnie. Czekam na relację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioletka'][quote name='fioletka'][quote name='brazowa1']zeby bylo jasne-mnie nie interesuje ktoras z kolei wizyta kontrolna-bo byly 3 osoby,widzialy kocie szkielety (fioletko,mam nadzieje,ze jakos je podkarmilas od czasow ostatniej wizyty,mialas na to troche czasu).Nie interesuje mnie ,ze w koncu zrozumiala,ze ma chore zwierzeta,ktore trzeba leczyc,bo to sa sprawy dorazne-nie bedziecie wisiec przez nastepne kilkanascie lat i pilnowac,czy zwierzeta sa karmione i śledzić,czy nie dobiera nowych.Mnie interesuje tylko odebranie pudla.
I JAK TU LICZYC NA OBIEKTYWNOSC TZW. OPIEKUNEK ZWIERZAT. PANIA KANE ZAPRASZAM WRAZ Z INNA OSOBA TOWARZYSZACA. ROZCZAROWALAM SIE DO BRAZOWEJ-WYDAWALA SIE OBIEKTYWNA I INTELIGENTNA. MAZ POWIEDZIAL ZE LILKI(DLA NAS TO NIE JEST JAKIS TAM PUDEL TYLKO ZYJACA I CZUJACA ISTOTA) NIE ODDA CHYBA ZE PO JEGO TRUPIE. LILKA JEST RADOSNA I SZCZESLIWA I ZROBIMY WSZYSTKO ZEBY NIKT JEJ TEGO NIE ZAKLUCIL.
JUTRO RANO PRZYCHODZI DO MNIE PANI OD KOCIACZKOW, KTORA BYLA U MNIE NA WIZYCIE PRZEDADOPCYJNEJ. SAMA DO NIEJ ZADZWONILAM I ZAPROSILAM DO SIEBIE. POWIADOMILAM TEZ PANIA Z KRAKOWA OD KTOREJ BRALAM KOCIAKI O WATKU NA DOGO I OTYM CO SIE KOLO NAS WYPRAWIA.
I JESZCZE JEDNO. SKORO NIBY TAK ZLE ZAJMUJE SIE ZWIERZETAMI TO DLACZEGO MOJ PIES ZDOBYWAL ZLOTE MEDALE I OCENY DOSKONALE POWTARZAM DOSKONALE NA WYSTAWACH A PO JEGO DZIECI PRZYJEZDZANO NAWET Z ZAGRANICY? ONE ROWNIEZ ZDOBYWAJA NAGRODY.[/quote]


Może lepiej wszystko załatwić pokojowo? Niech rzeczywiście pojadą osoby, które są obiektywne.
Fioletko, nawet gdy nie będziecie chcieli oddać psa to jeśli będą ku temu przesłanki to i tak nic nie zrobicie, bo wtedy się wzywa Policję. Więc może nawet gdyby to lepiej zaoszczędzić sobie tego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara'][quote name='fioletka'][quote name='fioletka']


Może lepiej wszystko załatwić pokojowo? Niech rzeczywiście pojadą osoby, które są obiektywne.
Fioletko, nawet gdy nie będziecie chcieli oddać psa to jeśli będą ku temu przesłanki to i tak nic nie zrobicie, bo wtedy się wzywa Policję. Więc może nawet gdyby to lepiej zaoszczędzić sobie tego?

ALEZ MNIE WLASNIE O TO CHODZI ZEBY PRZYSZEDL KTOS OBIEKTYWNY I STWIERDZIL ZE LILCE U NAS JEST DOBRZE I ZE JEST SZCZESLIWA A NIE ZEBY PRZYSZEDL POPROSTU JA OD RAZU ZABRAC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioletka'][quote name='__Lara'][quote name='fioletka'][quote name='fioletka']


Może lepiej wszystko załatwić pokojowo? Niech rzeczywiście pojadą osoby, które są obiektywne.
Fioletko, nawet gdy nie będziecie chcieli oddać psa to jeśli będą ku temu przesłanki to i tak nic nie zrobicie, bo wtedy się wzywa Policję. Więc może nawet gdyby to lepiej zaoszczędzić sobie tego?

ALEZ MNIE WLASNIE O TO CHODZI ZEBY PRZYSZEDL KTOS OBIEKTYWNY I STWIERDZIL ZE LILCE U NAS JEST DOBRZE I ZE JEST SZCZESLIWA A NIE ZEBY PRZYSZEDL POPROSTU JA OD RAZU ZABRAC.[/quote]

To ja jestem jak najbardziej ZA. Tym bardziej, że chodzi o psa, a pies się już pewnie przyzwyczaił do nowych właścicieli. I może rzeczywiście to obrzucanie się tutaj różnymi słowami nie ma sensu, najlepiej pojechać i wszystko załatwić na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara'][quote name='fioletka'][quote name='__Lara'][quote name='fioletka']

To ja jestem jak najbardziej ZA. Tym bardziej, że chodzi o psa, a pies się już pewnie przyzwyczaił do nowych właścicieli. I może rzeczywiście to obrzucanie się tutaj różnymi słowami nie ma sensu, najlepiej pojechać i wszystko załatwić na miejscu.
MIJA TYDZIEN JAK SIE ZGODZILAM NA WIZYTE POADOPCYJNA I CO I NIC. JAKOS NIKT NIE DZWONI, NIE UMAWIA. DZIEKI CI LARA ZE WRESZCIE NAPISALAS O UCZUCIACH PSA. JAKOS NIKT SIE TYM DO TEJ PORY ZA BARDZO NIE PRZEJMOWAL. NAJWAZNIEJSZE BYLO TO JAK JA ODEBRAC A NIE TO ZEBY POOBSERWOWAC JAK SIE CZUJE, BAWI,CIESZY I ROZRABIA, JAK BARDZO NAS KOCHA A MY JA.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wszystkich proszę, aby ta kontrola została przeprowadzona w jak najszybszym czasie. Być może jest już ustalony jakiś termin- o którym nie wie ani Fioletka, ani ja.

Jednak zastanawia mnie jedno: po co tyle szumu na Dogo, jeśli tak naprawdę osoby będące na miejscu do tej pory nie zrobiły NIC, by było już PO kontroli?

Ile to jeszcze będzie trwało? Po co mamy stresować się my, Gameta, Fioletka?

Chciałabym, żeby ta kontrola była przeprowadzona raz, a porządnie.
By przeprowadził ją ktoś, kto się zna, kto jest obiektywny, kto naprawdę będzie mógł stwierdzić, czy zwierzętom dzieje się krzywda. Tu nie chodzi o zaspokojenie jakiś swoich ambicji, ludzie.. Tu chodzi o zwierzęta..

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia od Fioletki, z którą miałam przyjemność porozmawiać . Nie skomentuję niczego, bo chcę zostać bezstronna do czasu , kiedy będę mogła na tym wątku przeczytać relacje z kontroli poadopcyjnej.

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/110/3a50c9786bd901eamed.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/115/6b47b00cfa16eea8med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/115/156d4d4c4a89c115med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/114/1ef8f1b235051d7cmed.jpg[/IMG][/URL]

Nasza Lila..
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/114/ae3060d244384d32.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

...Oj fioletko,fioletko
widzisz jaka sielanka panuje u Ciebie
wiec dlaczego ?
po co to wszystko?
ten szum medialny,te nerwy?
Ludzie[tacy jak ja]chca wiedziec jak jest
i dlatego jestem taka upierdliwa
taka przykra...będę pierwszą która Ciebie przeprosi
po kontroli i mysle ze przyjmiesz moje przeprosiny
Bo to tylko swiadczy o tym ze kochamy te nasze bezdomniaczki
i nie mamy nic do ukrucia
jak chory to mówimy
jak pogryziony tez
ale jak wesoly i zadowolony
to pełnia szczęścia....
Nie win gamatke to taka mamcia
ktora oddała ,,swoje,,dziecko i chce aby było jemu lapiej jak u niej
....wiesz ,ja to znam z autopsji
Jak oddaje tymczasowicza to sobie zawsze popłacze
a pozniej dumam i wymyslam
czy jemu tam dobrze?
czy jego nie biją ?
lub czy ma smakołyki itd
samo zycie
gametko:loveu: trzymam kciuki za Ciebie
i za zakonczenie tej sprawy:oops:

Link to comment
Share on other sites

Niestety Brazowa nie pojdzie ze mna, moge isc sama, lub z kims jeszcze zeby wiarygodniej bylo. Wolałabym z kims.

Fioletko czy moglabym sie umowic z Tobą po długim weekendzie poniewaz teraz jestem ciagle w rozjazdach.

Sliczne koty ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że kontrola zostanie przeprowadzona przez osoby obiektywne.
Szkoda, że dopiero po weekendzie, szybszy termin oszczędziłby wszystkim stresu.

Dostałam kolejne zdjęcia Lilki i drugiej suni.. przepraszam, zapomniałam imienia.
Niestety zapodziałam gdzieś kabel, jak znajdę, to dodam.

Jedno jest bezbłędne, Lila na nim prosi, z szerokim uśmiechem na pysku :D

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byloby aby co miesiac ktos odwiedzial fioletke i motywowal do opieki nad zwierzetami.Takze warto obejrzec 50 ptakow.
Tez mam nadzieje,ze zadne zwierze nie zginie smiercia tragiczna,jak było to w przypadku trzech psow adoptowanych przez wet-siostre.Zostaly otrute kilka godzin po tym,jak dziewczyny z policja wydarly od niej psa .Piesek ma teraz sczesliwy dom w Niemczech.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Niestety Brazowa nie pojdzie ze mna, moge isc sama, lub z kims jeszcze zeby wiarygodniej bylo. Wolałabym z kims.

Fioletko czy moglabym sie umowic z Tobą po długim weekendzie poniewaz teraz jestem ciagle w rozjazdach.

Sliczne koty ;)[/quote]

wiesz pomyslalam o Natalii....gdyby się zgodzila byloby swietnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Pytanie laika: Czy są to aktualne zdjęcia kotów, do których nie wolno się zbliżać bez rękawiczek?
TAK AKTUALNE. REKAWICZKI SA NIEZBEDNE ZE WZGLEDOW BEZPIECZENSTWA ZAROWNO DLA LUDZI JAK I PSOW. CHOROBY SKORNE PRZENOSZA SIE POPRZEZ DOTYK. PO CO KOGOS NARAZAC JAK NIE MA TAKIEJ POTRZEBY. JA NA WLASNEJ SKORZE ODCZULAM JAK TO POTEM BOLI I JAK TRUDNO TO WYLECZYC. WSZYSTKO IDZIE W DOBRYM KIERUNKU I MAM NADZIEJE ZE JUZ NIEDLUGO WSZYSTKIE ZWIERZAKI BEDA MOGLY BYC RAZEM. LILA JEST CORAZ LAGODNIEJSZA DO KROLIKA WIEC MAM NADZIEJE ZE DO KOTOW TEZ SIE PRZEKONA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Niestety Brazowa nie pojdzie ze mna, moge isc sama, lub z kims jeszcze zeby wiarygodniej bylo. Wolałabym z kims.

Fioletko czy moglabym sie umowic z Tobą po długim weekendzie poniewaz teraz jestem ciagle w rozjazdach.
DOBRZE CZEKAM PO WEEKENDZIE. DLA MNIE IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ. DLA FORMALNOSCI PRZYPOMNE ZE JUZ 8 DNI TEMU SIE ZGODZILAM NA KONTROLE. TEZ WOLALABYM ABY TO BYLY 2 OSOBY BO MOGA KANIE ZROBIC POTEM W INTERNECIE TAKA KRZYWDE JAK MNIE. DZISIAJ O 11-TEJ BEDZIE U MNIE PANI OD KOTKOW. POPROSZE ABY COS NAPISALA W INTERNECIE. NIEKTORE KOTKI MAJA ZMIANY NA PYSZCZKACH DLATEGO NIE POKAZUJE WSZYSTKICH MORDEK.
W ODNIESIENIU DO TEGO CO NAPISALA BRRAZOWA PRAGNE SPRECYZOWAC ZE PTAKOW JEST OKOLO 40 CZYLI DOKLADNIE 39 PIOR. OCZYWISCIE ZE SIE NIMI POCHWALE. SA SLICZNE I OKRAGLUTKIE. CHETNIE POKAZE TEZ KROLIKA SZALEJACEGO W OGRODZIE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...