Jump to content
Dogomania

Rasy z Afryki


Basenji

Recommended Posts

Ależ topik moze sobie być... 8) :wink: Fotki też, nie mam zamiaru ich kasować - ale mają byc wstawiane według Regulaminu (polecam lekturę 8) ). Większe ich ilości proszę dawać do Galerii, bo wtedy tam jest dla nich odpowiednie miejsce 8)

Zdrówko :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Rhodesian Ridgebacki - czyli po naszemu rodezjany (Rep. Południowej Afryki),

Saluki i Azawakhi - charty,

basenji - wiesz o tym bardzo dobrze.

Nie przypominam sobie innych ras, ale może ktoś nam podpowie?

Wszystkie te w/wymienione rasy są w Polsce. A więc może ktoś do Ciebie napisze? Podejrzewam jednak, że prędzej uzyskasz info o rodezjanach na forum grupy VI, a o chartach - na forum grupy X. Zerknij tam.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

LIKAONY zapewne nie nadają się (póki co... :wink: ) do hodowania w domu. Są jednak rasą afrykańską i jako taka może być tu wymieniona.
Znalazłem nawet pewien [b]polski akcent [/b]w osiągnięciach hodowlanych likaonów:
[i][b][color=darkblue]"...To właśnie w Warszawie, po raz pierwszy w dziejach ogrodów zoologicznych, rozmnożono likaony..."[/color][/b][/i]
[URL=http://www.warszawa.pl/przyroda/00080,000077.html][color=darkblue]a znalazłem to TU[/color][/URL]

Dla przypomnienia, taki sam temat prowadzony (a właściwie kontynuowany) jest równolegle w [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17476&postdays=0&postorder=asc&start=90]GALERII[/url], gdzie spokojnie można wklejać fotki...
Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Baskomaniak, naprawdę zaryzykowałbys hodowlę likaonów w domu? Lub w warunkach zblizonych do domowych? Oj, zastanów się...
Może jednak zostac przy baskach, one sa juz "oswojone"...
Pzdr.[/quote]
Wcale by mnie to nie zdziwiło. W końcu ludzie takie zwierzaki trzymają w domach...:pissed:, że LIKAONY nie byłyby czymś szczególnym. Szybciej bym przygarnął likaona niż jakiegoś gada czy inne "robactwo".
A swoją drogą wcale nie napisałem, że zaryzykowałbym hodowlę likaonów :roll: . Basenji i nie tylko, też kiedyś były wyłącznie dzikie...
Pozdrawiam.
:)

Link to comment
Share on other sites

Charty to nie jest moja ulubiona rasa. A więc i zdjęć nie mam. Ale na pewno dobre zdjęcia możesz znaleźć na forum gr. X i jeszcze na stronie hodowli "LAZARUS" (wejdź przez moja strone, linki, hodowcy innych ras). Nie umiem przekopiować adresu, ale na pewno sobie poradzisz.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Basenji nieco po czasie,ale coz....
Jesli idzie o azy i sloughi.Proponuje zglosic sie do Judyty (tutaj na forum takze jest zalogowana).Jest wlascicielka azawaczki i wspolwlascicielka sloughasa.Jesli ladnie poprosisz napewno przesle Ci zdjecia malych sloughi 8) Zas jej aza mozesz ogladac na jej stronie...
pozdrawiam
PS.Za ciekawostke dodam fakt,ze wlasnie owe wyzej wymienione sloughi trafily do PL calkiem niedawno :wink: Tak wiec pola "afrykancow"mieszkajacych w PL sie rozszerza :wink:
Saluki zas hoduje zdaje sie ktos w Siemianowicach Slaskich.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...