Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

Biewery są hodowane dosłownie na całym świecie, włącznie z Australią. Szczeniaki osiągają nieprawdopodobne ceny. W związku z tym pojawiło się mnóstwo "podróbek" powstałych w wyniku krzyżowania yorków z maltańczyniem (nasza białeyorki).
Sama widziała w necie ogłoszenie z USA - szczenięza 3 000 $. A w Europie - 1500 [U]€[/U]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Dziewczyny ja nie rozumiem o co ta kłótnia :???:
jednemu podoba się ta rasa a drugiemu inna - każdy ma inne wymagania co do rasy i inne gusta więc moim zdaniem udowadnianie i wmawianie komuś, że Biewery są słodkie i jak można ich nie kochać :motz: dla mnie jest bez sensu w końcu po to jest tyle ras aby każdy mógł wybrać coś dla siebie - jeżeli chce małego psa wybiera małego itd. itp.

Jeżeli chodzi o Biewera to nie zaprzeczę podobają mi się ale podejrzewam, że jeżeli postanowię sobie kupić psa tej "rasy" to będzie to dopiero po zatwierdzeniu jej przez FCI :PROXY5:póki co zaprzestanę na Yorkshire Terrier'ach

Znając Międzynarodową Organizację Kynologiczną (FCI) napewno uznanie tej rasy nie nastanie prędko popatrzcie chociażby na to ile lat musiały czekać chociażby nasze piękne Polskie Charty :confused:[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zaprawdę, ciekawe, dlaczego nieliczne i niewyrównane eksterierowo rasy, np. czeskie, dużo szybciej trafiały do wykazu ras uznanych przez FCI od naszych ras polskich? Otwarcie się mówiło, że nasz ZK nie trudził się zbytnio, zabiegając o uznanie rodzimych piesków.:roll:

A biewerowe szaleństwo już się w Polsce zaczyna - aliści materiał hodowlany jest tak wściekle drogi, że wiele czasu upłynie, zanim pojawi się w Polsce trzymające się kupy pogłowie biewera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']mysle ze niektorzy hodowcy yorków mogą sie sprzeciwiać ku temu.
A mi wystarczy ze Biewer nie jest w FCI:)[/quote]

I właśnie w tym rzecz że najwiecej sie buntują hodowcy yorków zreszta widać jak zaczynaja sie pozbywac niezbyt ładnych egzemplarzy ze swoich hodowli i sądzę że już powolutku zaczynaja sie przygotowywać do kupna Biewerów, a niemcy zacieraja rece i czekaja na waszą KASĘ.A ja się cieszę ze ludziom się Biewery bardzo podobają sama tego nieraz doświadczyłam,a od hodowców tylko były drwiny i dezaprobata,a czas sam pokaze kto z nas miał racje i sądze że wtedy docenicie i moje skromne osiagnięcia i obyście o nich nigdy nie zapomnieli bo ja osobiście tego dopilnuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Biewery są hodowane dosłownie na całym świecie, włącznie z Australią. Szczeniaki osiągają nieprawdopodobne ceny. W związku z tym pojawiło się mnóstwo "podróbek" powstałych w wyniku krzyżowania yorków z maltańczyniem (nasza białeyorki).
Sama widziała w necie ogłoszenie z USA - szczenięza 3 000 $. A w Europie - 1500 [U]€[/U][/quote]

MOJE BIEWERY nie maja Żadnej Domieszki MALTANA coś cie sie chyba MRAULINA pomyliło a ponoć chodzą słuchy o twojej Świetnej wiedzy jako kynolog nie mieszaj mnie z innymi pseudohodowcami,bo 0ni nawet tu nie zaglądją na dogo.A wy o mnie wszystko dobrze wiecie i już nie raz oglądaliście moje BIEWERY na wystawach.Mraulina twoja wiedza na temat Biewerów jest równa zeru skoro cały czas mieszasz moje psy z błotem,pochwal sie swoim dorobkiem i poddaj je krytyce innych wtedy zobaczymy jak zniesiesz tą krytykę,bo ze mnie to twarda sztuka i kazda polemika z wami sprawia mi ogromną frajdę tylko oczywiscie wtedy gdy jest poparta dobrymi przykładami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']MOJE BIEWERY nie maja Żadnej Domieszki MALTANA coś cie sie chyba MRAULINA pomyliło a ponoć chodzą słuchy o twojej Świetnej wiedzy jako kynolog nie mieszaj mnie z innymi pseudohodowcami,bo 0ni nawet tu nie zaglądją na dogo.A wy o mnie wszystko dobrze wiecie i już nie raz oglądaliście moje BIEWERY na wystawach.Mraulina twoja wiedza na temat Biewerów jest równa zeru skoro cały czas mieszasz moje psy z błotem,pochwal sie swoim dorobkiem i poddaj je krytyce innych wtedy zobaczymy jak zniesiesz tą krytykę,bo ze mnie to twarda sztuka i kazda polemika z wami sprawia mi ogromną frajdę tylko oczywiscie wtedy gdy jest poparta dobrymi przykładami[/quote]

Moje Biewery są juz znane wszędzie a to dzięki takiemu wynalazkowi jak komputer.Osobiscie mam duzo kontaktow z hodowcami Biewerów i kazdy który do mnie napisał serdecznie mi gratulował moich osiagnieć a wasza krytyka na dogo tylko podnieca innych do poznania mnie osobiscie tak wiec dla mnie robicie duzo dobrego i za to chciałabym wam serdecznie podziekować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']I właśnie w tym rzecz że najwiecej sie buntują hodowcy yorków zreszta widać jak zaczynaja sie pozbywac niezbyt ładnych egzemplarzy ze swoich hodowli i sądzę że już powolutku zaczynaja sie przygotowywać do kupna Biewerów, a niemcy zacieraja rece i czekaja na waszą KASĘ.A ja się cieszę ze ludziom się Biewery bardzo podobają sama tego nieraz doświadczyłam,a od hodowców tylko były drwiny i dezaprobata,a czas sam pokaze kto z nas miał racje i sądze że wtedy docenicie i moje skromne osiagnięcia i obyście o nich nigdy nie zapomnieli bo ja osobiście tego dopilnuje[/quote]

To chyba sami producenci.

tak sie sklada ze nieraz widzialam zdjecia yorkow z miotow jakis producenckich hodowli i rowniez byly praktycznie identcyzne jak biewiery mialy biale znaczenia wszedzie ktore sa wadami. Wiec nie wiem co latwiej zrobic pieknego yorka czy pierwszego lepszego biewera. Wytstarczy znalezc swiatowe linie w yorkshire gdzie madrzy hodowcy dorzucili sobie shih tzu aby skrocic pyziole.. a ze potem niektore z tych lini trafily do producentow to rodza sie sliczne tricolorowe yorki.

Kazdy chwyt marketingowy jest dobry....

A co tam teraz jak komus urodza sie szzczenieta a`la biewer przynajmniej bede mogli je sprzedac jako biewery. To tylko kolejny haczyk dla producentow.

a na inbredowaniu fakt ze wiele osob wyhodowalo porzadne psy.. ale nie powiem w ilu przypadkach imbredy byly zrobione kosztem zdrowia pozniej narodzonych szczeniat.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem tej informacji o białych znaczeniach w liniach yorków spoza hodowli von Friedheck.

Teraz w internecie pojawia się mnóstwo podróbek biewerów - oczywiście bez rodowodów. Ostrzega się, że takie podróbki mają szatkę z podszerstkiem i ogonki noszone na grzbiecie. No i zgryzy inne niż yorasowe.

Wybacz, białeyorki, ale ja absolutnie nie ufam hodowcom (hodowcom?) produkującym szczeniaki bez rodowodu. Zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą rasy chodliwe, na których zgarnia się szmal.

Czekam na uznanie biewerów przez FCI.

A ZK, jak wiadomo, prowadzi dla psów nie uznanych przez FCI tzw. NR PKR. Ale materiał wyjściowy oczywiście musi mieć rodowody FCIowskie. Inaczej się pieska nie uzna za rasowego - i dobrze. Koleżanka siedzi w tym temacie, bo sobie zamówiła tajgana, już z polskiej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Ciekawa jestem tej informacji o białych znaczeniach w liniach yorków spoza hodowli von Friedheck.

Teraz w internecie pojawia się mnóstwo podróbek biewerów - oczywiście bez rodowodów. Ostrzega się, że takie podróbki mają szatkę z podszerstkiem i ogonki noszone na grzbiecie. No i zgryzy inne niż yorasowe.

Wybacz, białeyorki, ale ja absolutnie nie ufam hodowcom (hodowcom?) produkującym szczeniaki bez rodowodu. Zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzą rasy chodliwe, na których zgarnia się szmal.

Czekam na uznanie biewerów przez FCI.

A ZK, jak wiadomo, prowadzi dla psów nie uznanych przez FCI tzw. NR PKR. Ale materiał wyjściowy oczywiście musi mieć rodowody FCIowskie. Inaczej się pieska nie uzna za rasowego - i dobrze. Koleżanka siedzi w tym temacie, bo sobie zamówiła tajgana, już z polskiej hodowli.[/quote]

nie mam nic przeciwko calkowicie jestem za

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o uznawanie to w polsce biewery mogą miec rodowody jak kazde psy rasowe. W Polsce jako pierwsza i jak dotąd jedyna organizacja kynologiczna Polski Klub Psa rasowego wpisuje psy o udokumentowanym pochodzeniu(np. rodowód zagraniczny) do PKKR (Polska Klubowa Księga Rodowodowa). W tym roku z tego co się orientuje, to zostala zarejestrowana pierwsza i jak dotĄD JEDYNA HODOWLA TYCH PIESKÓW. w POŁOWIE CZERWCA podczas krajowej wystawy tej organizacji kynologicznej, pieski tej rasy zostały po raz pierwszy zaprezentowane i wystawione. Z tego co pamiętam, psów tej rasy z polskim rodowodem w polsce jest obecnie 3 lub 5 . Mam nadzieję, że stanie się ona(ta rasa) tak jakby sztandarowa tego klubu obok Owczarka niemieckiego Długowłosego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GosiaNatalka']I dwa z tych pieskow nalezą do jednej z naszych dogomaniaczek:multi: :multi: :multi:[/quote]...Oto dwa te pieski Ingbert i Germani[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/8867/1wystawachorzw011ed4.jpg[/IMG][/URL]
Shot with [URL=http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=Photosmart+M305&make=Hewlett-Packard]Photosmart M305[/URL] at 2007-07-12a w Chorzowie na wystawie.:eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Lizą i Miutką. Ich kolega z Łodzi kupuje biewera. Niestety, większośc ogłoszeń z Niemiec i Austrii oferuje jakieś koszmarne bezpapierowe kundle albo pieski o gabarytach spaniela. Facet dotąd nic nie kupił, bo chce mieć coś z przyzwoitymi papierami i o dobrym eksterierze, żeby potem na ringu hodowlanki nie wypłakiwać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Rozmawiałam z Lizą i Miutką. Ich kolega z Łodzi kupuje biewera. Niestety, większośc ogłoszeń z Niemiec i Austrii oferuje jakieś koszmarne bezpapierowe kundle albo pieski o gabarytach spaniela. Facet dotąd nic nie kupił, bo chce mieć coś z przyzwoitymi papierami i o dobrym eksterierze, żeby potem na ringu hodowlanki nie wypłakiwać.[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]niestety ale piękny pies kosztuje [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]może lepiej sobie zamówić w jakiejś hodowli i czekać :cool3:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piosokol']jesli chodzi o uznawanie to w polsce biewery mogą miec rodowody jak kazde psy rasowe. W Polsce jako pierwsza i jak dotąd jedyna organizacja kynologiczna Polski Klub Psa rasowego wpisuje psy o udokumentowanym pochodzeniu(np. rodowód zagraniczny) do PKKR (Polska Klubowa Księga Rodowodowa). W tym roku z tego co się orientuje, to zostala zarejestrowana pierwsza i jak dotĄD JEDYNA HODOWLA TYCH PIESKÓW. w POŁOWIE CZERWCA podczas krajowej wystawy tej organizacji kynologicznej, pieski tej rasy zostały po raz pierwszy zaprezentowane i wystawione. Z tego co pamiętam, psów tej rasy z polskim rodowodem w polsce jest obecnie 3 lub 5 . Mam nadzieję, że stanie się ona(ta rasa) tak jakby sztandarowa tego klubu obok Owczarka niemieckiego Długowłosego.[/quote]

Byłoby ich więcej gdyby chcieli załozyć księgę moim BIEWEROM ale nikomu na tym nie zależy,a szkoda bo moje są wielokości yorków a nie SPANIELI.Na dzień dzisiejszy u mnie są cztery sztuki dwie suczki i dwa pieski to było by już coś tym bardziej że z tego co sie orietuję to większośc hodowli pochodzi od MIROSA a napewno tym pieską przydał by się dopływ Świeżej krwi aby nie było zbyt dużo pokrewieństwa pomiędzy tymi BIEWERAMI ,ale widzę że nikomu na tym nie zależy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Byłoby ich więcej gdyby chcieli załozyć księgę [B]moim BIEWEROM[/B] ale nikomu na tym nie zależy,a szkoda bo moje są wielokości yorków a nie SPANIELI.Na dzień dzisiejszy u mnie są cztery sztuki dwie suczki i dwa pieski to było by już coś tym bardziej że z tego co sie orietuję to większośc hodowli pochodzi od MIROSA a napewno tym pieską przydał by się dopływ Świeżej krwi aby nie było zbyt dużo pokrewieństwa pomiędzy tymi BIEWERAMI ,ale widzę że nikomu na tym nie zależy.[/quote]
I to Ci nie daje do myślenia??
Zrób im [B]porządne[/B] zdjęcia i pokaż
Skoro twierdzisz że masz [B] BIEWERY :cool1: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GosiaNatalka']BiałeYorki wspominałaś o pokazie Yorkow i obiecałaś ze wstawisz parę zdjęć. Mozemy na nie liczyć?[/quote]

Tak tylko że pisalam że ja osobiscie nie posiadam aparatu i jestem uzależniona od kogoś a tej osobie jak widać sie nie spieszy w przeslaniu moich zdjec,jak tylko będe je miala to zaraz je wam pokaze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='małyskrzat']I to Ci nie daje do myślenia??
Zrób im [B]porządne[/B] zdjęcia i pokaż
Skoro twierdzisz że masz [B] BIEWERY :cool1: [/B][/quote]

[URL=http://img519.imageshack.us/my.php?image=obraz046mg0.jpg][IMG]http://img519.imageshack.us/img519/2079/obraz046mg0.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...