Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja sznaucera


Mek

Recommended Posts

Witam sie z Wami wszystkimi.

Pewnie o pielegnacji sznaucia było już tu dużo napisane, ale tych stron jest tyle,że nie moge sie połapać w tym wszystkim.

Bardzo proszę poradzcie jaki szampon kupić dla czarnego sznaucera tak, żeby pogłębić kolor i jednocześnie wspomóc szorstkość włosa.

Czego Wy używacie i jaki jest tego rezultat?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj !!!

Ja co prawda mam pieprzaczka ale moze troszkę Ci pomogę ;)

Bardzo dobre opinie słyszałam o Iv San Bernard Lotion Silver Clean ale należy to niestety do dosyć drogich kosmetyków, cena wacha się w granicach 40-50 zł za 250 ml, ale jest wydajne- jest to tonik usuwajacy przebarwienia z czarnej sierści :)

Natomiast doskonałym szamponem jest Szampon dla psów o szorstkiej sierści firym dr. Seidl cena to ok 18 zł, ale warto. :)

Link to comment
Share on other sites

niestety nie ma szamponu który jednoczesnie pogłebiałby kolor i zachowywał szorstkośc włosa.

Zwykle mydli sie pieska dwa razy podczas kompieli dlatego polecam nastepujacy sposób:

Pierwsze mydlenie szamponem dla psów o czarnej siersci RING5 cena ok 35 zł ale jest bardzo wydajny

Drugie mydlenie bardzo dobrym szamponem polskiej formy dr Seidla Champion dla szorstkowłosych cena 21 zł , a szampon jest poprostu fenomenalny !!! A do tego nie zawiera składników perfumujacych któe draznia zwierzaki. Sam w sobie przyjemnie pachnie :)

ja tak kampie swoje psiaki i takiego skałdu uzywamy tez w salonie :)

Jesli miałbys jeszcze jakes pytania to sie polecam :)!!

Link to comment
Share on other sites

ja mam tzw. pudlowke-taka szczotka z metalowymi zabkami, bardzo ich duzo i mam jeszcze metalowy grzebien-sa 2 rodzaje taki z tepymi koncami-nie polecam, i z ostro zakonczonymi zabkami-ten kupilam potem jak doszlam do wniosku,ze chce psa czesac a nie glaskac:))))

a inni?

Agatka specjalista w tej dziedzinie to moze ona sie jeszcze wypowie?:)

Link to comment
Share on other sites

No wiec zacznijmy od czesania szczotka.Najlepiej czesze sie łapki tzw pudlówka . TO prostokatna szczotka składajaca sie z mały lekko zagietych drucików.

Mozna ja zobaczyc tutaj :

b_2051.jpg

proponuje miec w domu równiez dwa grzebienie

Jeden z podwójnymi zebami. Doskonały do rozczesywania maleńkich kołtunków

b_3556.jpg

i drugi grzebień stalowy podzielony na pół . jedna połowa to gesta a druga to rzadkie zeby. Najpierw wstepne czesanie rzadkimi, a potem doczesanie gestymi

b_3534.jpg

Najlepiej od razu przyzwyczajac maluszka do takiego własnie składu szczotek i grzebieni. napewno na poczatku maóy bedzie sie buntował, ale nie pozwl sobie wejść na głowe. kazde dziecko nie lubi czesania, ale mama mimo wszystko go do tego czasami nawet zmusza. Kazdy piesek musi przyjac czesanie jako koniecznosc :)

Jesli beda jeszcze jakies pytania to ja napewno odpowiem

Link to comment
Share on other sites

witajcie przed chwila napisałam długoasnego posta i xcałego mi skasowało :evil: :evil: :evil:

wiec w duzym skrócie to co napisałam: macie jakies sposoby na likwidowanie filcy/ Denisek na koncu brzusia rzy jajeczkach ma mnóstwo takich zaraz pzys kórze i chyba to bedzie trzeba ogolic maszynką bo jest zaraz przy skórze?

słyszałam ze powinno sie czesac tylko na mokro to prawda? zawsze "zraszacie" psa woda przed czesaniem, a potem zawsze trzeba wysuszyc czy mozna wilgotnego zostawic?

ja mam rzebien z dosc tepymi obrotowymi zebami nie nadaje sie za bardzo?

Agatko bede ci mogła podczas trymwoanka Deniska porobic zdjecia przy ppracy? i oczywiście potem jakoś Deniskowi stojącemu w maire ładnie na stole zrobić w salonie aby uwietrznić twój wysiłek? bo po przyjezdzie do domku łapki sie pwewnie i broda pomierzwią znając jego a chciałabym mic jakies ładne fotki na storne:) to moge?

Link to comment
Share on other sites

słyszałam ze powinno sie czesac tylko na mokro to prawda? zawsze "zraszacie" psa woda przed czesaniem, a potem zawsze trzeba wysuszyc czy mozna wilgotnego zostawic?

Na mokro... bo moje psisko to sie potwornie boi tego spryskiwacza do wody... i straszliwie sie stresuje kiedy go używam... Wogóle nie mam pomysłu JAK ją do niego przekonać. Ręce opadają! W związku z tym pytanie: czemu na mokro? i czy to konieczne? co jest złego w czesaniu "na sucho"?

Link to comment
Share on other sites

wlosy na mokro czy na sucho i tak sie wyrywaja, ta metoda na mokro to jest po to,ze sie wlosy mniej niszcza tzn. nie lamia itp. Mi sie tam nie chce na mokro czesac, bo sznaucer to nie rasa dlugowlosa i wciaz trzeba te wlosy ciac, wiec sie nie maja czasu zniszczyc, co innego jak sie ma afgana no to tam tylko na mokro.

Agatka: super fotki!!!:))))no ja mam wlasnie pudlowke i ted dolny grzebien, z czego uzywam tylko tych gestych zabkow:)))

Filc...tzn. piedek juz ma dredy?:)))jak tak to nie wiem, koltuny to trzeba najlepiej palcami rozplatywac, bo wtedy sie najmniej wlosa wyrwie, ale z filcem to ja nie wiem:(((((jest super odzywka do rozczesywania koltunow Iv Sant Bernarda czy jak sie to pisze, kolezanka stosuje u afgana wlasnie, ja czesze swoje na biezaco, wiec dzieki Bogu inwestowac az tak nie musze , bo firma piorunsko droga, ale mozesz im wyslac list z prosba o probke-bardzo chetnie wysylaja, zobaczysz czy to cos Ci pomoze.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie nie ma różnucy bo ja miałam tą z kulkami ale i tak wszystkei powychodziły wiec tyeraz jest bez kulek:) co do tych filców to ja też czesze ale to nie sa takie dredy tylko hm......nbardzo mocne kołtuny...sama nie wiem ale jak pójde do agatki to ona powie co z tym zdrobić jak zobaczy ja narazie nic nie kombunuje sama:) a dzisiaj bylam u nas w zoologu i ten grzebien z podwójnymi włosami do kołtunów co agatka napisała jest u nas za 11,50 a w karusku za 19 to jest jakas róznica? tak samo w karusku są dwa grzebenie te zwykle z ghestymi i rzadkimi zebami jeden za 32 a drugi za 19 na co aptrzyc przy zakupie grzebienia? bo moze te z mniej znanej, tanszej firmy tez sa dobre/ czy lepiej juz drozszy?

Link to comment
Share on other sites

ja teraz znalałzma jescze dwa inne grzebenie tzn te rodzaje co agatka podała ale inna firma i troszke inny rostaw zębów i mam nadzieje ze Agatka albo ktoś inny powie mi gdy widząc dwa grzebienie z podwójnymi zębami (ten co dałą Agatka i ja) i dwa podzielone na zeby geste i rzadie czym sie keirowac i który wybrac, a co do tego derugiego to wydaje mi sie ze juz widze iz ten co ja wkleiłam ma nie tak ostre konce jak ten Agatki, zreszta samo zobaczcie:

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_3281.jpg

to filcak chciałam sie zaputac czy uzywa ktos z was czegos takeigo do sfilcowanych kołtunów?

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2016.jpeg

to ten z podwójnymi

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2017.jpeg

ten dzielony

A TERAZ GRZBEIEN I SZCZOTKA(ZGRZEBŁO) KTÓRĄ JA MAM POWIEDZCIE MI CZY TAKA SZCZOTKA TO TEŻ TAKA PUDLÓWKA CZY NIE? BO GRZEBIEN OT JUZ WIEM ZE JEST SŁY ALE CO SĄDZICIE O TEJ SZCZOTCE, TAMTA JEST LEPSZA? pytam bo jadąc w piątek do karuska na trymowanko jakies zakupy moze zrobie:)

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2019.jpeg

grzebien z obrotoeymi zębami ale dość tepy:(

http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2068.jpeg

a oto moja szczotrka ale w karusku na stronie pisze ze to zgrzebło czym to sie różni?

z góry wielkie dzieki za moja mase pytan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...