Jump to content
Dogomania

Czarna Mamba i jej foteczki


ageralion

Recommended Posts

[quote name='Yana']ojej, czyli jest uczulona na kilka składników... pewnie dlatego tak ciężko to przechodzi. Karma rybna to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Gorzej z pyłkami, cięzko uchronić przed nimi psa. A w zimie też ma takie problemy alergiczne ?[/QUOTE]
No wlasnie mialam nadzieje, ze zima bedzie lepiej i odstawimy na jakis czas steryd ale dupa, drapala sie i drapala i drapala.... Moze kurz tez ja uczula... Napewno przyprawy tez daja czadu...

[quote name='Kapsel']Martuś, idź z Mambą na testy ja zabawię się w sponsora :lol: Mówię poważnie :loveu:[/QUOTE]
Kapselku to jest naprawde sporo pieniazkow:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

słyszałam, że na zachodzie Polski testy mogą być droższe, bo są wysyłane do Niemiec. Taniej będzie w takiej lecznicy co ma odpowiednie laboratorium i sama robi te testy.

Z tego co opisujesz, to Mambusia może mieć nie tylko alergię, ale może atopowe zapalenie skóry... a to się niestety cięzko leczy...

Link to comment
Share on other sites

No niestety najbardziej ja swedzi pod pachami, szyja, pachwiny... wiec moze byc i atopowe...na szczescie lap nie wygryza... najgorsze jest to, ze i odczulac nie ma sensu, bo czesto to poprostu nie przynosi to zadnych skutkow... ehhh

PS tak nasze testy ida do Niemiec...

PS2 czy to normalne, ze pies potrafi bryznac z tylka czyms takim brazowym, jak zawartosc torebki ze zuzyta herbata? Wlasnie po raz 3 kolejny mam cos takiego na poscieli :placz:

Link to comment
Share on other sites

Martuś jeżeli chodzi o te drgawki to moja Luna też kiedyś miała cos podobnego. Zazwyczaj zdażało się to wieczorem podczas snu. Po dłuższej opbserwacji stwierdziłam, że występują one gdy jest bardzo zmęczona lub miała jakies emocjonujace przeżycie w ciągu dnia. Teraz gdy to się zdaża ( a jest to żadko) to nie panukuję po prostu podchodzę do niej, nie rozbydzam ja tylko głaszcze co by się uspokoiła. To naprawdę pomaga. Co prawda nie wiem jak to wyglada u Mamby ale może wato ją poobserwować.
Jeżeli chodzi o alergię to są specjalne karmy dla alergików [URL]http://www.krakvet.pl/chore-karmy-weterynaryjne-alergia-stany-zapalne-skóry-c-23_201_202_204_252.html[/URL] byc może to by cos pomogło. Zobacz na tej stronie mają naprawde duży wybór karm [URL]http://www.krakvet.pl/karmy-podzia-rodzaju-karmy-suche-c-23_201_202.html[/URL]. My zamawiamy Lunie Purine Pro Plana i jestem bardzo zadowolona z tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yana']ale ona tym wymiotuje ? czy to z odbytu ? może to gruczoły okołoodbytowe ?[/QUOTE]
Z dupki jej tryska, bo inaczej tego nazwac nie mozna skoro znalazlam plamy i pol metra od niej... To tak specyficznie pachnie ale nie jak kupa. Mambidlo to potem wylizuje namietnie, tak samo jak dupke. Moze to faktycznie gruczoly...

[quote name='Bailando']Martuś jeżeli chodzi o te drgawki to moja Luna też kiedyś miała cos podobnego. Zazwyczaj zdażało się to wieczorem podczas snu. Po dłuższej opbserwacji stwierdziłam, że występują one gdy jest bardzo zmęczona lub miała jakies emocjonujace przeżycie w ciągu dnia. Teraz gdy to się zdaża ( a jest to żadko) to nie panukuję po prostu podchodzę do niej, nie rozbydzam ja tylko głaszcze co by się uspokoiła. To naprawdę pomaga. Co prawda nie wiem jak to wyglada u Mamby ale może wato ją poobserwować.
Jeżeli chodzi o alergię to są specjalne karmy dla alergików [URL="http://www.krakvet.pl/chore-karmy-weterynaryjne-alergia-stany-zapalne-sk%C3%B3ry-c-23_201_202_204_252.html"]http://www.krakvet.pl/chore-karmy-weterynaryjne-alergia-stany-zapalne-skóry-c-23_201_202_204_252.html[/URL] byc może to by cos pomogło. Zobacz na tej stronie mają naprawde duży wybór karm [URL]http://www.krakvet.pl/karmy-podzia-rodzaju-karmy-suche-c-23_201_202.html[/URL]. My zamawiamy Lunie Purine Pro Plana i jestem bardzo zadowolona z tej karmy.[/QUOTE]

No wlasnie mam problem z ta obserwacja, bo ona spi z TZem, a ja w drugim pokoju z synem (kanapa w pokoiku jest za mala na nas dwoje ;)). On w nocy to nietomny jest, wiec o filmiku moge zapomniec, szczegolnie ze to drzenie jest dosc krotkie. No i ten bedzech...
Dziekuje za linki :buzi: zobacze jaki warianuncio bedzie sie drapala na tej rybie z pyrami i kroplami Efa Olie, pod koniec miecha powinno byc widac efekty, chociaz kiedys wet mi powiedzial, ze odczulanie trwa jakies 6 tyg...

A moze sa jakies smaczki dla psow alergikow? Boje sie, ze jak nie zostawie Mambie zadnego smakowego zajecia podczas naszej nieobecnosci, to znow bedzie psocic, a z powodu jej ostatnich rewolucji moczowo-trawiennej, nie moge dawac jej kosci wolowych ani korpusow :shake: Pileczka wypelniona parowka, wedlinka albo innymi naszmi smaczkami tez nie bede jej meczyc, bo to ja na bank uczula... czym ja wypelnic :niewiem:

Dzieki ze jestescie, bo ja juz czasem mam kompletna pustke w glowie i nie wiem gdzie szukac i co robic dalej...:kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej piłeczkę uzupełnika o smakolyki [URL]http://www.krakvet.pl/maced-ciastka-misne-kostki-ososiem-300g-p-13761.html[/URL] z tego co wiem ryby i jagnięcina nie uczulają więc nic jej nie powinno być. Zobacz również na tej stronie są inne przysmaki [URL]http://www.krakvet.pl/psy-przysmaki-c-23_76.html[/URL] może uda się coś dobra co by zając ją troszkę a nie zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bailando']Ja swojej piłeczkę uzupełnika o smakolyki [URL]http://www.krakvet.pl/maced-ciastka-misne-kostki-ososiem-300g-p-13761.html[/URL] z tego co wiem ryby i jagnięcina nie uczulają więc nic jej nie powinno być. Zobacz również na tej stronie są inne przysmaki [URL]http://www.krakvet.pl/psy-przysmaki-c-23_76.html[/URL] może uda się coś dobra co by zając ją troszkę a nie zaszkodzić.[/QUOTE]
Mam te ciasteczka, tylko wielo smakowe i bardzo je lubi. Nie wiem narazie czy ja uczulaja, bo sie i tak drapie. Jak sie jej stan ustabilizuje, to bede mogla sprawdzic ;) One sa tak male, ze ta wariatka na poczatku nie wiedziala, co z nimi w pysku poczac :evil_lol: A lamba nie lubi, jak miala karme z jagniecina, to nie dosc ze ja sie nameczylam (jaaaaaak ona smierdzi:crazyeye:), to i laska mi schudla, bo jesc nie chciala :shake:

[quote name='Soema']Marta, a czy te drgawki są po tym, jak np. jest z TŻ na wybiegu? Tzn. jak dostała wcześniej wycisk?
Gruczoły też trzeba sprawdzić... biedna mała..[/QUOTE]
Nie, jedne byly po wybiegu ale te wczesniejsze nie i nie miala wtedy jakis wiekszych emocji czy zmeczenia, wrecz odwrotnie, byla do wymeczenia... dzisiaj w nocy chyba spokoj byl...

Link to comment
Share on other sites

ta wydzielina to na pewnie gruczoły okołoodbytowe, trzeba jest regularnie czyścić, ja robie to sama, ale pierwszy raz idź do weta i niech ci pokaże jak to robić. To może nic przyjemnego, ale można to robić samemu. Nie czyszczone mogą doprowadzić do stanu zapalnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yana']ta wydzielina to na pewnie gruczoły okołoodbytowe, trzeba jest regularnie czyścić, ja robie to sama, ale pierwszy raz idź do weta i niech ci pokaże jak to robić. To może nic przyjemnego, ale można to robić samemu. Nie czyszczone mogą doprowadzić do stanu zapalnego[/QUOTE]
No jeszcze nigdy nie miala ich czyszczonych. Co znaczy regularnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Marta, a czy te drgawki są po tym, jak np. jest z TŻ na wybiegu? Tzn. jak dostała wcześniej wycisk?[/QUOTE]
Tak teraz mysle, ze we wtorek ona u weta byla i 2,5h czekala na wizyte bawiac sie smyczka i z psiakiem... wiec dzien wcale nie byl taki spokojny...w srode byla na wybiegu ale psow nie bylo, wiec latala po pochylni itp. Takie drzenia i bezdech moga byc z tym zwiazane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']No jeszcze nigdy nie miala ich czyszczonych. Co znaczy regularnie?[/QUOTE]

u niektórych psów te gruczoły oczyszczają się same, u innych nie. Wtedy trzeba je "wyciskac" w miarę potrzeb. Ja to robię raz na ok 3 mies, lub kiedy widzę właśnie taką wydzielinę. To zależy od psa. Zapchane gruczoły też mogą powodowac uczucie swiądu i pies może się gryźć po zadzie blisko ogona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yana']u niektórych psów te gruczoły oczyszczają się same, u innych nie. Wtedy trzeba je "wyciskac" w miarę potrzeb. Ja to robię raz na ok 3 mies, lub kiedy widzę właśnie taką wydzielinę. To zależy od psa. Zapchane gruczoły też mogą powodowac uczucie swiądu i pies może się gryźć po zadzie blisko ogona[/QUOTE]
A ja sie zastanawialam, co ona tak sie wygryza skoro byla odrobaczana. Myslalam, ze ja przebialkowalam czy cos :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']A ja sie zastanawialam, co ona tak sie wygryza skoro byla odrobaczana. Myslalam, ze ja przebialkowalam czy cos :roflt:[/QUOTE]

Człowiek całe życie się uczy, prawda? ;)
Jak moja Jenny się drapała to wet w pierwszej kolejności sprawdzał jej gruczoły, a później przy kolejnych prosiłam o sprawdzenie, gdyż co jakiś czas trzeba je usuwać, tak jak Yana pisała i wet mi to robi ja sama nie próbowałam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yana']u niektórych psów te gruczoły oczyszczają się same, u innych nie. Wtedy trzeba je "wyciskac" w miarę potrzeb. Ja to robię raz na ok 3 mies, lub kiedy widzę właśnie taką wydzielinę. To zależy od psa. Zapchane gruczoły też mogą powodowac uczucie swiądu i pies może się gryźć po zadzie blisko ogona[/QUOTE]

o kurcze... moja Luna doś często się gryzie lub liże w tamtych okolicach ale nigdy się nie zastanawiałam, że to mogą byc gruczołu :( muszę iść do veta niech sprawdzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Tak teraz mysle, ze we wtorek ona u weta byla i 2,5h czekala na wizyte bawiac sie smyczka i z psiakiem... wiec dzien wcale nie byl taki spokojny...w srode byla na wybiegu ale psow nie bylo, wiec latala po pochylni itp. Takie drzenia i bezdech moga byc z tym zwiazane?[/QUOTE]
Ja tak miałam z suczką na DT, taką 5kilogramową, tą Nancy właśnie.. jak tak ganiała i dokazywała, to potem miała tak że dyszała i słabła.. już po nocach Salibinka mnie miała wozić po lecznicach, ale się uspokoiło samo.
Denis też tak kiedyś miał, ale to na maxa go wymęczyliśmy.. Ale on to ze stresu miał, bo chyba czuł że wyjeżdżam.
Ale wetem nie jestem..

Link to comment
Share on other sites

Ze tez ja nie moge osobiscie jej zlapac na tym drzeniu. Faceci to maja jakis niedorozwoj zmyslu obserwacji albo to moj tak dziwnie na swiat patrzy i sobie interpretuje jak chce :watpliwy:

Aga to czyszczenie gruczolow w Twoim wykonaniu, brzmi zlowrogo i zlowieszczo :diabloti:

Dzisiaj postanowilam rozpiescic ta swoja suke i kupilam jej pilke do nogi. Ostatnie kilka juz zabila :mad:No i co zrobila??? Kilim ja w 5 min :motz:Wiec moja reakcja byla wiadoma... dostala druga zabawke - pora/kalarepe chgw :evil_lol: Szlanstwo bylo genialne, bo ta porokalarepa piszczy. Jak sie uda, to jutro porobie fotki, gdyz dzisiaj zabawka ulegla konfiskacie (malego caly czas budzila) i suka ma focha :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...