Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Toller']Obyś miał rację - my kryliśmy niedawno sukę, poziom w dniu krycia 8.1 wet się krzywił że może być za późno, a byłoby lipnie zważywszy że przyjechała 1600 km :razz:
[/QUOTE]

Hmmm a u nas suka w dniu krycia progesteron 10,7 i wet się krzywił że na inseminację za wcześnie, wg niego inseminować najlepiej przy poziomie powyżej 12, nawet do okolic 20.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.malamuty.org/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=45[/url]
punkt piaty wyjasnia wszystko na temat progesteronu i krycia
U nas na razie wyniki kształtują się nastepujaco
7 dzień - 1,22
9 dzień - 1,26
12 dzień - 2,09
14 dzień -3,38
jutro dzień 15 i chyba ostatnie badanie , jeżeli bedzie kolo 5 to według wskazań w zamieszczonym powyżej tekście to pojedziemy sobota /niedziela to bedzie 17 i 18 dzień cieczki , czyli podobnie jak poprzednie krycie które bylo 18 dnia cieczki .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją, suka była kryta 1 grudnia, USG wykazało brak ciąży (progesteron niestety nie był wtedy robiony). Po ok. 1,5 miesiąca wystąpiła ponownie cieczka, objawy normalne, wyciek, powiększony srom. Wyniki progesteronu:
- 3 dnień - 0,245
- 5 dzień - 0,393
- 8 dzień - 0,248 (dziś)
na kolejne badanie umówię się chyba na czwartek, nie bardzo rozumiem ten dzisiejszy spadek czy to mogą być jakieś zaburzenia, miał ktoś taki przypadek ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

moja suka tym razem miałą dziwną cieczkę w końcu daliśmy sobie spokój z progesteronem (Święta Wielkanocne) nie rósł wcale czytałam wiele opracowań i jednym sukom rośnie proporcjonalnie, a innym nagle skokowo. Krycie w Holandii obserowałam poprzednie cieczki i zachowanie suki tym razem 11 dnia nie było chęci a w porzednich cieczkac super chętna - więc zagadka...
a większy problem ze w Toruniu nie robią w dobrym labo psiej krwi ...

Link to comment
Share on other sites

Może to przerywana cieczka? U nas się zaczęła 29 marca, chciałam robić badania ale jak wyżej, święta i wszystkie laboratoria pozamykane, zrobiłam 6 kwietnia i było 0,81 (9 dzień), a 8 kwietnia (11 dzień) 0,79. Cieczyć przestała, do tej pory cisza - czekamy na powrót...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Może to przerywana cieczka? U nas się zaczęła 29 marca, chciałam robić badania ale jak wyżej, święta i wszystkie laboratoria pozamykane, zrobiłam 6 kwietnia i było 0,81 (9 dzień), a 8 kwietnia (11 dzień) 0,79. Cieczyć przestała, do tej pory cisza - czekamy na powrót...[/QUOTE]
nie cieczka nrmalna tylko inna po pierwsze spóźniona po 2 silniejszy wyciek dni chętne dłuzej szalona ta wiosna w tym roku ... zobaczymy za 4 tygodnie czy trafiłam z obserwacją ...

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam cały wątek i się okazało, że wszyscy kryją w wysokim progesteronie. To mnie trochę zmartwiło :(

U mojej suki było tak z progesteronem (wszystkie badania rano o 9):
1- 0,11
4- 0,19
7- 0,29
11- 2,92
12- 4,10

12. dnia czyli przy porannym progesteronie 4,10 suka została po południu zainseminowana świeżym nasieniem. 13. dnia przed południem było krycie naturalne. Lekarz powiedział, że już nie trzeba powtarzać inseminacji w 14 dniu.
Do inseminacji sperma została zbadana i była ponadprzeciętnie dobrej jakości.

Myślicie, że będą z tego dzieci? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tuskazet']Hmmm a u nas suka w dniu krycia progesteron 10,7 i wet się krzywił że na inseminację za wcześnie, wg niego inseminować najlepiej przy poziomie powyżej 12, nawet do okolic 20.[/QUOTE]
może różne wartości jednostek? W "moich" przy 20 byłoby zdecydowanie po ptokach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='feeria']Przeczytałam cały wątek i się okazało, że wszyscy kryją w wysokim progesteronie. To mnie trochę zmartwiło :(

U mojej suki było tak z progesteronem (wszystkie badania rano o 9):
1- 0,11
4- 0,19
7- 0,29
11- 2,92
12- 4,10

12. dnia czyli przy porannym progesteronie 4,10 suka została po południu zainseminowana świeżym nasieniem. 13. dnia przed południem było krycie naturalne. Lekarz powiedział, że już nie trzeba powtarzać inseminacji w 14 dniu.
Do inseminacji sperma została zbadana i była ponadprzeciętnie dobrej jakości.

Myślicie, że będą z tego dzieci? ;-)[/QUOTE]

Ja myślę ze tego 13 dnia bylo juz spokojnie na poziomie 7 wiec dzieci bada nie martw się , a poza tym plemniki też maja te własciwośc ze potrafia troche poczekać tam w srodku .

Link to comment
Share on other sites

To ja Wam powiem co u nas bylo:)
Suka w piatek miala 3,96, kryta w niedziele wieczorem, w poniedzialek badanie i jest PONAD 50 (!!), suka pokryta takze w poniedzialek wieczorem. USG wykazalo ze jest w ciazy.
Trzeba mysle patrzec na odleglosc od owulacji a nie progesteron.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas wreszcie pojawiła się ta prawidłowa, po miesiącu od poprzedniej- tzw. przerywanej i z niskim progesteronem :) Czekamy więc z badaniami progesteronu jeszcze kilka dni i niedługo jedziemy w podróż do Holandii ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']U nas wreszcie pojawiła się ta prawidłowa, po miesiącu od poprzedniej- tzw. przerywanej i z niskim progesteronem :) Czekamy więc z badaniami progesteronu jeszcze kilka dni i niedługo jedziemy w podróż do Holandii ;)[/QUOTE]

W takim razie mocno trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...