Jump to content
Dogomania

Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D


paulina_katarzyna

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a tymczasem malutka sie co raz bardziej zadomawia :)
jest posłuszna, nie gania już Dusi, grzecznie chodzi na spacerki i nawet do windy już sama wsiada
jej idolem jest Guzik, naśladuje go we wszystkim, cały czas musi być tam gdzie on, na spacerach jak chłopak odbiegnie gdzieś dalej, to nie ma mowy żeby mała wróciła ze mną w kierunku domu - siada i patrzy w stronę w którą pobiegł Guzik, a kiedy on wraca do nas, to cieszy się jak szalona i dopiero wtedy możemy wrócić do domu. Guzik ją zresztą wielu rzeczy nauczył - na przykład wsiadania do windy. Każde wyjście na spacer wyglądało tak, że ja wsiadałam do windy i spokojnie namawiałam Małą żeby też wsiadła, a Guzik latał w kółko z windy i do windy żeby jej pokazać jak to się robi. A ona nauczyła Guzika oblizywania opiekunów - do tej pory Guziczek tego nie robił, polizał po ręce, ale po twarzy nie. A mała odwrotnie, rozdaje buziaki żywiołowo. I wczoraj właśnie Guzik tez zaczął ją naśladować, nie tak żywiołowo i powiedziałbym, że wręcz się trochę wstydził takiego okazywania uczuć, ale mnie oblizał :) A rano umyli mnie oboje dokładnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, gdzie ten domek...
Pani, która się nią interesowała najwyraźniej się rozmyśliła jak sie dowiedziała, że wyzyta przedadopcyjna i podpisanie umowy jest obowiązkowe.

Malutka bardzo się zmieniła przez ten tydzień. Ciągle jeszcze jest strachliwa, kuli się i chowa jak widzi kogoś obcego, wpada wręcz w panikę jeśli ktoś obcy zainteresuje się nią, a nie ma tuż przy niej mnie albo Guzika. Ale poza takimi bezpośrednimi kontaktami z obcymi to ona jest już zupełnie normalnym psem - interesuje się innymi psami, macha ogonkiem na ludzi, których zna, nawet jeśli spotykamy ich na ulicy. A kiedy wychodzę z psami w nocy, jak jest cicho i nie łażą żadne "obce", to Malutka uskutecznia tak radosne biegi po naszych trawnikach, że Guzik nie ma szans na to żeby za nią nadążyć. Taki szalony radosny szczeniak robiący kółka i ósemki w ekspresowym tempie. Biega tak z 5 minut a potem cała szczęśliwa, roześmiana, w podskokach przybiega do mnie i jeszcze na mnie tą swoja radość wyładowuje skacząc i domagając się pieszczot. To wygląda tak jakby ona tańczyła, bo te swoje skoki robi jednocześnie kręcąc się w kółko :)
W domu nie ma z nią problemów właściwie. Co prawda wykolegowała Guzika z jego koszyka, ale Guzik nie ma nic przeciwko spaniu na fotelu. Dusinki już zupełnie nie gania i nie warczy na nią, jeszcze trochę i dziewczyny będa się razem bawiły, czasem tylko próbuje wykraść Dusi mięsko z miseczki, ale to też nie problem - wystarczyło przenieść dusinkowe jedzonko piętro wyżej. Malutka to wogóle jest łakomczuch okropny i mały odkurzacz, zje wszystko co się pod pysk trafi

Link to comment
Share on other sites

pełny luzik :)
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc10.jpg[/IMG]

[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc11.jpg[/IMG]

Duśka mnie zaczepia
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc13.jpg[/IMG]

i taka ładna jestem :)
[IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc12.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

biorąc pod uwagę zainteresowanie Małą na allegro i na dogo, to tego się właśnie obawiam, no bo przecież jej nie wyrzucę...
nawet ogłoszenia ma tylko na allegro, bo ja nie mam kont gdzie indziej i nie mam kiedy się zająć rejestracjami na innych portalach

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam wątki z tego działu, ale Mała nie bardzo na nie pasuje - na wątek Wandy jest za młoda i za duża, inne wątki budzą wątpliwości co do odpowiedzialności potencjalnych opiekunów. Wstawiłam ją na jeden z wątków, chociaż jest za młoda też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']aha, ale moze wrto spróbować. A ma inne ogloszenia?[/quote]
Ma tylko allegro i ogłoszenia drukowane, rozwieszone przez Paulinę
Postaram się znaleźć trochę czasu żeby się porejestrować na innych portalach ogłoszeniowych i porobię jej więcej ogłoszeń
No i oczywiście wszystkim na prawo i lewo opowiadam, że ona jest do oddania w bardzo dobre ręce.

A Mała rzeczywiście czuje się juz bezpieczna, nawet na spacerach nie wykazuje objawów paniki, nawet zdarza się jej podejść do kogoś i obwąchać (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej Guzik się z tą osoba przywita entuzjastycznie). Dzisiaj też pierwszy raz bawiła się z Dusią - dwie małe czarne kotłowały się i ganiały po mieszkaniu :)

Link to comment
Share on other sites

Mała została dzisiaj odrobaczona, cała reszt zwierzyńca też. W najbliższym czasie czeka jeszcze dziewczynę kąpiel bo trochę się drapie, przejrzeliśmy sierść i pcheł nie stwierdzono, więc myślę, że po prostu brudna jest.
Poza tym oberwała dzisiaj kawałek tapety przy drzwiach - bardzo rozpacza jak wychodzę z domu bez niej i Guzika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...