Jump to content
Dogomania

Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich


Anashar

Recommended Posts

[quote name='ayshe']
jackdaw-tylko pamietaj ze w polsce reiser by sie nie uchowal.:evil_lol:wdeptali by go w glebe i wylali asfalt:diabloti:[/quote]
Ja też swego czasu miałem pogróżki od wyzej postawionych za prawdę.;)o szkoleniu ON w polsce[ "rozdawanie " IPO-1].Do tej pory mnie wielu za to ie lubi.Ale mam to w nosie...;)Robię swoje...
Na moje szczeście ma soje w miarę skuteczne metody szkoleniowe i swoje psy z którymi to realizuje mniej lub bardziej skutecznie i tego mi nikt nie zabierze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bo dr.Reiser to po prostu wielki czlowiek.:loveu:
jackdaw-bo po prostu trzeba robic swoje bo w sumie tylko to sie liczy.
i zeby sie nie dac wmanewrowac w te zawody o zlote gacie tylko zachowac pokore i dystans do siebie i swoich psow.
a teraz ayshe idzie grzecznie pa lulu bo jutro rano na cwiczak a ja se tu pisze ideologiczne conieco a jutro osiek mnie obudzi zebami w jakiejs czesci ciala jak bede sie za ospale ruszac:D

Link to comment
Share on other sites

Złote gacie tak ,ale przedewszystkim liczy sie moja pasja do szkolenia i owczarek niemicki,niezleznie od lini pochodznia.Pokora istnieje do pewnego momentu... ,pózniej zostaje irytacja ,zwłaszcza w stosunku do teoretyków polskich.Mamy tego przykładów wiele.Dlatego moje starty w większości praktykuję za granicą;)

Link to comment
Share on other sites

jackdaw-mialam na mysli pokore do swoich umiejetnosci i pracy z psem.pokora owa neima nic wspolnego z brakiem pewnosci siebie badz brakiem wiary w siebie.
pokora wynikajace z tego ze nie jestem bogiem ipo oraz ze cale zycie sie ucze.jest przeciwienstwem gwiazdorstwa.pokora owa nie zaciesnia horyzontow,zostaje sie plastycznym i nie odrzuca nauki tylko zachowuje dystans do siebie i co rownie wazne:swojego psa/psow bo tego dystansu czesto mooocno brakuje miszczom.
a syczenie dookola siebie?alez przeciez naprawde jedynym sposobem jest to olac.ataki personalne sa domena maluczkich,zakompleksionych osobnikow.atakuja zeby zachowac swoja pozycje,i wrzucic troche blota na kogos kto ich drazni.
co do startow poza polska:no coz nei zaprzecze ze strarty czy egzaminy poza terenem RP sa o wiele milsze,mozna skupic sie na psie anei a tym ze potem miszczowie moga wytknac na publicznym forum wszystko lacznie z nie takimi gaciami jakie sie zlaozylo wg nich tego dnia:lol:.bo przeciez wiedza wszystko.rentgen w oczach i biografia twoja w glowie.:evil_lol:.
taki typ.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jackdaw-mialam na mysli pokore do swoich umiejetnosci i pracy z psem.pokora owa neima nic wspolnego z brakiem pewnosci siebie badz brakiem wiary w siebie.
[/quote]

Myslę że tego mi nie brakuje.Wiem też że ta moja wiara wielu szkoleniowców drażni ,zwłaszcza tych "miszczów podwórka" ,którzy mówią "Co ten Kawka osiągnął , bym chciał to też bez problemu zrobił bym takie wyniki za granicą ale po prostu nie mam tyle czasu",wytykająć w dalszych dialogach moje błędy.Ostatnio zaczynają do nas do ["Dorplant"] do Łodzi przyjeżdzać pojednynczo ludzie ,chcących poznawać IPO, robiąc na taki trening u nas ponad 200 km.Ci którzy przyjeżdzają pierwszy raz juz przy wyjeżdzie proszą o możliwosć kolejnych treningów z nami.To buduje,to bardzo buduje do pomocy innym,do przekazywania naszej wiedzy szkoleniowej,zdobywanej przezemnie i Dorotę [w kraju i za granicą] od wielu lat.
To buduje do robienia dalszych wyników z naszymi psami.
Przymierzamy się do tego aby Dorota przejęła w 2009 roku VATa jako przewodnik a ja będę tym który będzie trzymał "przycisk" ;) [stojąc w odpowiednim miejscu w stroju pozoranta], wypracowując detaliki których ja jako przewodnik nie byłem w stanie dopracować.Trudno mi było od pozorantów "z doskoku"pracujących z VATem wymagać tak wiele.Ja znam swojego VATa najlepiej i wiem co zrobić ,aby w kryjówce nie świrował:loveu:,gdzie w Belgi zabrał mi VAT ,za to świrowanie przynajmniej 4-5 pkt.A dostaliśmy za konkurencję "C" 86 pkt.Poza kryjówką zrobił wszystkie ,pozostałe elementy bardzo ładnie.
Chcę w 2009 roku pokazać VATa w szczytowej formie.Wróci ze Słowacji wyposzczony w treningi i rozbrykany:loveu:...aż się boję :evil_lol:.Śnił mi się ostatnio jak się nam wyłamywał z komend:diabloti:
Na emeryturze IPOwskiej VATa wykorzystamy jego nos w kwalifikacjach do MŚw FH.Jego ostatnia pkt w tropieniu za granicą to 95,93.93,93....Ale to plan na 2010:lol::lol:.Pózniej mam nadzieję zastąpi w zawodach go, KATJA Cevaro,która urodzi dla mnie fajne zwierzątko w przyszłym roku [lato] itd,itd do przodu... .Zapału do pracy z psami mi nie brakuje dlatego startujac z KATJĄ ,chcę przygotowywać już jej córeczkę w przyszłym roku z przydomkiem "Dorplant";).
Tak mi się zebrało na podsumowanie moich planów ale to pewnie z racji
zbliżającego się Nowego 2009 Roku.:lol:
Pozatym nie mogę zapominać o pracy z eksterierami będących w hodowli "Dorplant":lol:[BARU Wolfjar,ARSA Wolfjar,DEMI Wolfjar,GALATI Dorplant].:loveu:
AYSHE mamy nadzieję ze do nas zawitasz ze swoją ekipą jak się ociepli troche i jak się tam trochę "urządzimy";).
Plac mamy taki że samoloty mogłyby lądować [plus dwa małe].

Link to comment
Share on other sites

jackdaw-dziekuje za zaproszenie w imieniu swoim i zakreconych gsdowcow:p.
niezaliczam cie do klasy miszczow-pisze o samym zjawisku ktore niestety ostudzilo moocno moje zapedy do niesienia ipo pod strzechy:diabloti:.wyleczylam sie juz.:multi::razz:.
teraz jest mi o wiele lepiej:lol:.
zycze powodzenia w planach :polania gawiedzi zadnej potkniec bo nie maja zadnego znaczenia w pracy z psem i godzin na cwiczaku czy polach sladowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jackdaw-dziekuje za zaproszenie w imieniu swoim i zakreconych gsdowcow:p.
niezaliczam cie do klasy miszczow-...[/quote]

I ja Cie nie zaliczam do klasy "miszczów",ale mi jest łatwiej mówić prawdę ;).Teraz mógłbym dalej odważnie pisać nie robiąc większego sportu,ale mnie nawiedziło:diabloti:.I dalej będę "walił prosto z mostu":loveu:

W takiej samej sytuacji jak Ty jest Dorota;).Dlatego namawiam ją do pracy z córeczką KATJI, ze mną w roli pozoranta,do pracy...dlatego ją namawiam do pracy z ARSĄ w obiedience w/g regulaminu międzynarodowego i startach za granicą z tą suczką.
Uważam że jestes niedoceniana mimo fachowosci i praktki brakuje tej kropki nad "i",mozliwe ze Ty nie chcesz jej postawic !
'

Link to comment
Share on other sites

jackdaw-no coz...masz racje-jestem strus.
po prostunajbardizej cenie sobie w zyciu swiety spokoj i mozliwosc pracy wlasnie wtakich warunkach.ciszy i spokoju.
najlepiej sie to robi pod kamyczkiem.wypelzanie spod niego nigdy mi na zdrowie emocjonalne nie wyszlo -za cienki bolek jestem zeby nadawac sie na kaczke na strzelnicy.juz wole strusia.:evil_lol:.
moze tym bardziej dlatego cenie i zazdroszcze tym ludziom ktorzy sa na tyle twardzi zeby postawic ta kropke.ja niestety jestem z tych nie asertywnych:roll::cool1:.
powodzenia :p.

Link to comment
Share on other sites

Skoro weszłaś na mój ulubiony temat sporów to wspomnę,że ciągniesz za sobą psy.
Dokładnie Chite.
Mam nadzieje,że dotrzymasz słowa i wznowisz starty w tym roku.
Jeśli chodzi o całkowicie nietrafiony ranking to mam apel do hodowców.Tych,którzy zapomnieli.Apel przypominający.
Hodujcie rasę użytkową.Piękny ON z tytułami jest niewiele wart,jeśli nie udowodni swoich cech użytkowych.
Najpierw charakter rasy.Potem śliczny wygląd i lokaty na ringach.
Bo szkoda psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ivonna70'] mam apel do hodowców.Tych,którzy zapomnieli.Apel przypominający.
Hodujcie rasę użytkową.Piękny ON z tytułami jest niewiele wart,jeśli nie udowodni swoich cech użytkowych.
Najpierw charakter rasy.Potem śliczny wygląd i lokaty na ringach.
Bo szkoda psów.[/quote]
o czym Ty piszesz dziewczyno !! hodowcy nie wiedza ze jest cos takiego jak MS WUSV, nie wiedza kto "ich:cool3: " reprezentuje na tych MS !
To jest po prostu przepasc :-(:-(.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Toffuś[/B] na dzień dzisiejszy ilość pozycji pozwala na powstanie TOP 5....... (czas zgłoszeń został wydłużony, mija on 15 lutego)
ale nie liczy się ilość lecz jakość!!

Ja już się przekonałam do jednej - korespondując, zbierając informacje, jest super!! Zostałam wstępnie przemaglowana, no mam nadzieję że nie będzie nikogo "lepszego" chętnego na pieska od skromnej prostej rowerzystki ;)
Ja pracuję w handlu i tam panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy", a Hodowca no cóż... może sobie wybrać przyszłego właściciela co nie (heh wczoraj poszłam wytrzepać dywanik na balkon i zgapiłam się na pięknego labradora, który pilnował pana co porządkował samochód, nie dość że przymarzłam do betonu to jeszcze miałam dejavu i w oczach miałam swojego ON'ka tzn. chodzi tu o więź i układy - pan-pies ;) )

ahhhh..... no mam nadzieję, ze za pół roku będę mogła zasilić konto ludzi polecających świetnych hodowców, a przecież jaki właściciel taki pies :loveu:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam :) Pewnie to nie jest dobre miejsce na moje pytanie, ale cóż... Otóż chcę kupić szczeniaczka - suczkę owczarka niemieckiego. Niestety nie mam doświadczenia z owczarkami. Wcześniej miałam tylko cocker spaniela angielskiego (niestety od 1,5 roku biega sobie po rajskich łąkach :placz: ). Teraz pomyślałam że czas na następnego pieska, właśnie na owczarka i tym razem suczkę. Mam jednak problem z hodowlą, bo w moim mieście i okolicach jest ich kilka i nie wiem którą wybrać, aby potem nie żałować. W przyszłości chce zapisać ją na PT a potem na IPO, dlatego zależy mi na zrównoważonej psychice i dobrym charakterze. W drugiej kolejności jednak chciałabym aby dobrze "wyglądała" bo zamierzam założyć mini hodowlę za kilka lat.

Najpoważniej zastanawiałam się nad hodowlą "[B]Z krywlan[/B]" Z Białegostoku (woj. Podlaskie). Oto ich link:
[URL="http://www.zkrywlan.tiu.pl/pupp.htm"]Hodowla Owczark�w Niemieckich "Z Krywlan"[/URL] mioty 2009 miot "O"

Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi poradzić czy warto kupić szczeniaka z tej hodowli? A może ktoś już zakupił psa i chce się podzielić wrażeniami?
Bardzo proszę o pomoc. Zakup psa to ogromna odpowiedzialność a sama nie czuję się na siłach aby decydować. Na pewno większość z Was ma większe doświadczenie niż ja.
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

najlepiej pojechać i zobaczyć.
Poszukać i popytać można jeszcze Tu:
[url=http://157.158.57.35/~adamd/phpBB2/index.php?sid=736f6c288996f8a0ef262e9ebe819b6c]tensor.ipnet.pl :: Indeks[/url]

[url=http://www.owczarek.pl/forum/forum_topics.asp?FID=6]Forum Owczarek.pl: Hodowle[/url]

Na owczarku.pl chyba ma ktoś psa z tej hodowli.:roll:

EDIT:a już pisałaś na owczarku:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...