Jump to content
Dogomania

Rozmowy nt. TOP10 Polskich hodowli Owczarków Niemieckich


Anashar

Recommended Posts

[COLOR=red][B]UWAGA!!![/B][/COLOR]
[COLOR=red]Wydzieliłem temat, aby zachować porządek. W tamtym zostają tylko i wyłącznie posty ze zgłoszeniami hodowli, a wszelkie rozmowy na temat tych hodowli będą prowadzone tu. Proszę się tego trzymać ;)[/COLOR]

[COLOR=darkgreen][B]Hodowle zgłaszamy tutaj: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f45/top10-najlepszych-polskich-hodowli-zgloszenia-127754/"]TOP10 Najlepszych Polskich hodowli ON - Zgłoszenia[/URL][/B][/COLOR]


Ponieważ pytanie "Jaką hodowlę ON polecacie?" jest tutaj bardzo częste, postanowiłem zrobić w jednym wątku spis najlepszych hodowli, aby ułatwić nowo przybyłym wybór odpowiedniego psa :) Taki sam spis będzie zarówno dla ON i DON. Na czym to będzie polegać?

Hodowlę może zgłosić każdy. Jednak obowiązuje pewien szablon:

[B]Nazwa hodowli:[/B] XYZ
[B]Adres strony:[/B] xyz
[B]Typ psów:[/B] [U]do wystaw[/U] lub [U]na kanapę[/U] lub [U]do pracy[/U].
[B]Umaszczenie:[/B] (np. czarny podpalany, wilczasty itd.)
[B]Co robią:[/B] np. jakie badania przechodzą psy, jakie mają wyszkolenie
[B]Dlaczego polecam:[/B] I tutaj kilka słów, dlaczego właśnie ta hodowla.

Licząc od dziś, zgłoszenia najlepszych hodowli będziemy zbierać do 10.I.2009r. Wtedy zakończy się pierwszy etap. Drugi etap rozpocznie wątek z dodaną ankietą w której znajdą się nazwy hodowli, a w pierwszym poście jej opisy. Wtedy też będzie kilka dni na glosowanie i stworzymy TOP10 najlepszych Polskich hodowli ON :)

Zapraszam do włączenia się w tej projekt, tylko proszę potraktować to poważnie.

[COLOR=red][B]UWAGA![/B][/COLOR]
[COLOR=red]Posty w których będzie brakowało powyższych informacji nie będą brane pod uwagę przy końcowym spisie hodowli.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i wyprzedzili mnie z De-Beściakiami,od siebie dodam że znając ich osobiście,moje psy są u nich robione na obronę mogę stanowczo stwierdzić że
-ze szczeniętami pracują od malutkiego szczylka
-dążą do zaostrzenia w Polsce kryterii dopuszczających do hodowli
-jest to ich pasja a nie sposób na zarabianie kasy
-hodowla przez duże H
Psy z hodowli De-Bes,to psy stanowczo i do pracy,zawody,jak i na wystawy,hodowla eksterierowa,spełnia warunki SV

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.wolfjar.pl"]www.wolfjar.pl[/URL]

To też hodowla która stawia sobie wymogi SV takie jak przynależność do SV,prześwietlenia ED,HD,DNA,korungi,IPO-1.
Pozatym mało która hodowla eksterierowa może się pochwalić psem ze swojej "stajni" pracujacym na zawodach [nie tylko egzaminie oddziałowym].Mam tu na myśli ARSĘ Wolfjar oczywiście.

[URL="http://www.dorplant.strefa"]www.dorplant.strefa[/URL]
"Dorplant"ściśle współpracująca hodowla szkoleniowo i hodowlanie z "wolfjar".
Pozatym "dorplant" ma w swojej hodowli psy z lini użytkowej reproduktor VAT ćevaro który też spełnia wymogi SV posiadając ED,HD,DNA,kerung i pare innych drobiazgów w postaci czterech startów na MŚw { WUSV jak i FCI].
Przyszła suka hodowlana KATJA Cevaro zarejestromana w hodowli "dorplant" już teraz ma ED,HD,DNA. Przed nią pozostałę wszystkie wymogi,które będą spełnione ,łącznie z wysokim wyszkoleniem.;)
Ja pracuję jako instruktor -pozorant dla hodowli "Dorplant".
Hodowczyni to także instruktor szkolenia o specjalności IPO , jak i asystent sędziego od wystaw jak i asystent sędziego o specjalności IPO,czyli fachowość połączona ze zdobytymi uprawnieniami.
Rozumiem że piszemy o atutach wymienianych hodowli,więc pozwoliłem sobie i ja na to ,aby wymienić w/w hodowle i przedstawić ich walory hodowlano-szkoleniowe.
Lisica-hodowla Rewir-Konin już nie istnieje tak samo jak stronka tej hodowli.;):lol: co można zaobserwować wchodząc na nią
[URL="http://www.rewir.strefa"]www.rewir.strefa[/URL]
Niebawem całkiem zniknie ten adres internetowy.
Swój "dziennik szkoleniowca będę prowadził na całkiem odnowionej stronce hodowli "Dorplant";):loveu:

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze wasze uznanie zdobyla polecana przeze mnie czynnie na dogo od poczatku mej obecnosci na dogo hodowla de-bes.
hodowli w polsce jest sporo.;)
de-bes zasluguje na uznanie ze wzgledu na staz hodowlany,prace z psami bez kwekania ze to eksteriery to mozna sobie odpuscic;).za hodowle przyzwoitych psow dla kowalskich .oczywiscie za wypelnianie wymogow sv ktore sa doprawdy minimalnym progiem hodowlanym.
za trzymanie sie z dala od wszelkich przepychanek i robienie swojego co zawsze darze duzym szacunkiem.

wiekszosc osob zadowolonych z wlasnego psa bedzie polecalo hodowle wlasnego psa.dla mnie takie rankingi sa bezsensu.:cool1:ale to moje prywatne, oczywiscie;), zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Wolfjar miał być w osobnym poście,ze względu na Wasze spotkania dotyczące IPO,bo na to chciałam zwrócić uwagę,oczywiście znów mnie ktoś ubiegł:cool3:
[quote]To też hodowla która stawia sobie wymogi SV takie jak przynależność do SV,prześwietlenia ED,HD,DNA,korungi,IPO-1.
Pozatym mało która hodowla eksterierowa może się pochwalić psem ze swojej "stajni" pracujacym na zawodach [nie tylko egzaminie oddziałowym].Mam tu na myśli ARSĘ Wolfjar oczywiście.
[/quote]Ale zauważ jakiego miała i ma przewodnika:loveu:,najlepszy pies w rękach złego przewodnika na zawodach nie zaistnieje,natomiast połączenie świetnego psa+przewodnik z wiedzą i pasją=sukces

[quote]Lisica-hodowla Rewir-Konin już nie istnieje tak samo jak stronka tej hodowli.;-):lol: co można zaobserwować wchodząc na nią
[URL="http://www.rewir.strefa/"]www.rewir.strefa[/URL]
Niebawem całkiem zniknie ten adres internetowy.
Swój "dziennik szkoleniowca będę prowadził na całkiem odnowionej stronce hodowli "Dorplant";-):loveu:[/quote]Sławku ale link który podałam się ładuje,:lol:.Korzystam często(ładuje mi się strona jako strona startowa,Dorplant,cobym była na czasie) więc podałam,ponadto Top10 ma być w styczniu głosujący muszą mieć dostęp do tych wiadomości,coby wiedzieć,a może i nawet zacząć korzystać jako i ja, od dłuższego czasu,polecam.
I tak na marginesie,czapki z głów za pomysł takiej współpracy,nareszcie błyska swiatło w tunelu ON

Link to comment
Share on other sites

wiele z
[URL="http://www.rewir.strefa.pl"]www.rewir.strefa.pl[/URL]
znajdzie sie na

[URL="http://www.dorplant.strefa.pl"]www.dorplant.strefa.pl[/URL]
{zanim stronka "rewir" całkiem zniknie],
np.psy i wszystko o nich.
Wiele psów z hodowli "wolfjar"[na przydomku hodowcy] bedzie przebywało u "dorplant"[te wybrane przez nas;)] hodowanych jako eksteriery które potrafią pracować a nie tylko dobrze wyglądajace anatomicznie.Jest w chwili obenej [jeszcze u mnie w Koninie ] półroczna DEMI Wolfjar ,ktora z Dortą chcemy doprowadzić do hodowli[ i szkolić.Ma doskonałe pochodzenie [eksterierowe],bardzo dobrze wygląda eksterierowo i pychicznie. Jest jak dla mnie ,bombowa.Taka była kiedyś ARSA Wolfjar.Pochodzenie DEMI można sprawdzić na stronce Wolfjar.Jest super ta sunia niczym ARSA ,jako szczylek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
wiekszosc osob zadowolonych z wlasnego psa bedzie polecalo hodowle wlasnego psa.dla mnie takie rankingi sa bezsensu.:cool1:ale to moje prywatne, oczywiscie;), zdanie.[/quote]

Świetnie napisane;)popieram,uwazam że w takich rankingach jak i w kazdej ocenie,kazdy bez wyjatku nie bedzie obiektywny...bo kazda własna ocena jest subiektywna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Świetnie napisane;)popieram,uwazam że w takich rankingach jak i w kazdej ocenie,kazdy bez wyjatku nie bedzie obiektywny...bo kazda własna ocena jest subiektywna![/quote]
Ale podawanie faktów takich jak naprzykład starty psów na zawodach,wyszkolenia,spełnianie wymogów SV to obiektywną ocenę oddaje.
Fakty ,suche fakty... .

Link to comment
Share on other sites

nenemuscha tego nie napisze ale ja moge:
jedna z takich hodowli spelniajacych wsyzstkie wymogi sv oraz pracujacej z psami jest hodowla v.Haus Tchorz.
hodowane sa w niej eksteriery oraz arbeity.
hodowczyni jest szkoleniowcem.
mysle ze ta hodowla jest tez warta polecenia.
ze swojej strony napisze ze arbeit pracujacy u mnie w grupie radzi sobie bardzo fajnie a wlascicielka ma staly kontakt z hodowczynia.

Link to comment
Share on other sites

ayshe
fajnie że napisałaś o Haus Tchorz:loveu:,bo ja i tak poleciłam hodowców których osobiście znam a już na innym forum zostało mi zarzucone że znajomków faworyzuję,właśnie przy okazji polecenia tej hodowli w kwestii dolnośląskich,więc narazie wstrzymałam się,czekając na kogoś w temacie obeznanego.
Ola wybacz[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_3_12.gif[/IMG] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:
jedna z takich hodowli spelniajacych wsyzstkie wymogi sv .[/quote]
owszem takich hodowli jest wiecej w Polsce powinno to byc standardem, to tylko minimum choc u nas to i tak nieliczne "rodzynki", bardziej jednak sklaniam sie do standardow SV 2000:p(ktorego celem jest ON jako pies pracujacy) niz SV ;),
Wskazcie mi "stajnie" ON eksterierowych ktore startuja na zawodach chocby PT, ile ich mamy ?O zawodach IPO wogole nie wspomne ,ile mamy tych startujacych z eksterierami .....trzy?
A tak wogole namawiam dorplant na prace z uzytkiem(na prace pod zawody wyzszej rangi) bo jej pracy z eksterierem i tak nikt nie doceni . Swiata nie zbawimy .

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]Ale ja proszę o zastosowanie się do zasad z 1. postu bo inaczej nie wezmę tych hodowli pod uwagę. Jak już są zasady to albo wszyscy sie stosują albo nikt, nie będe sam edytować bo niektórych hodowli nie znam. Dlatego są takie dość szczegółowe warunki zgłaszania aby każdy robiąc to znał daną hodowlę i nie polecał jej ot tak ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jackdaw']owszem takich hodowli jest wiecej w Polsce powinno to byc standardem, to tylko minimum choc u nas to i tak nieliczne "rodzynki", bardziej jednak sklaniam sie do standardow SV 2000:p(ktorego celem jest ON jako pies pracujacy) niz SV ;),
Wskazcie mi "stajnie" ON eksterierowych ktore startuja na zawodach chocby PT, ile ich mamy ?O zawodach IPO wogole nie wspomne ,ile mamy tych startujacych z eksterierami .....trzy?
A tak wogole namawiam dorplant na prace z uzytkiem(na prace pod zawody wyzszej rangi) bo jej pracy z eksterierem i tak nikt nie doceni . Swiata nie zbawimy .[/quote]
Nie namawiaj,niech pracuje z eksterierami i użytkami,pod kontem zawodów,jak podniesiecie poprzeczkę to nic takiego się nie stanie.Strata by to była dla eksterierów,a trochę tych naprawdę dobrych mamy,szkoda by było

Link to comment
Share on other sites

jackdaw-milo ze wspomniales "moj"zwiazek czyli SV2000:p.
co do eksterierow....to tez on i nalezy wymagac ich jakosci.
jak wsyzscy wezma sie za uzytki[ktore sa...rozne powiedzmy sobie szczerze]to eksterierom zostana...ringi tylko a to mysle duza szkoda dla rasy bo zwalnia z odpowiedizalnosci za psychike tych psow.
eksteriery do wysokiego sportu?ciezko bo wiadomo jak z obronczym i pracy z obciazeniami na agresji a taki jest trend w sporcie ipo.ale na lupie da rade pracowac i kowalscy niech pracuja.zeby kowalscy pracowali to i gora musi;).bo zrobienie uzytka to nei jest duzy aj waj:cool1:.zwlaszcza takiego kupowanego swiadomie pod sport.
ale start z eksterierem i praca i pokazanie ogolowi miszczow:eviltong: oraz gestu powszechnie uznanego za obrazliwy:diabloti:...to jest dopiero klasa:p.prosze bardzo:startuje zarbeitem ale wiecie co?wale przymus i pracuje sobie tez z eksterierem.bo tylko zlej baletnicy przeszkadza rabek czyli jak sie chce pracowac to nie marszczy sie noska na eksteriera:cool1:.bo nie bede miszczem:cool3:.bo czesto gesto i ten uzytek mistrza z miszcza nie zrobi.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jackdaw']owszem takich hodowli jest wiecej w Polsce powinno to byc standardem, to tylko minimum choc u nas to i tak nieliczne "rodzynki", bardziej jednak sklaniam sie do standardow SV 2000:p(ktorego celem jest ON jako pies pracujacy) niz SV ;),
Wskazcie mi "stajnie" ON eksterierowych ktore startuja na zawodach chocby PT, ile ich mamy ?O zawodach IPO wogole nie wspomne ,ile mamy tych startujacych z eksterierami .....trzy?
A tak wogole namawiam dorplant na prace z uzytkiem(na prace pod zawody wyzszej rangi) bo jej pracy z eksterierem i tak nikt nie doceni . Swiata nie zbawimy .[/quote]
BArdzo Cie proszę..wymogów SV nie spełniaja..ale startuja z dużymi sukcesami hodowla z Bukowca:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']BArdzo Cie proszę..wymogów SV nie spełniaja..ale startuja z dużymi sukcesami hodowla z Bukowca:lol:[/quote]

Co to znaczy duże sukcesy?
Jakieś starty za granicą?
Pytam bo nie wiem.
Widywałem kiedyś Krysię w pracy parę razy ale to było dość dawno.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][B]UWAGA!!![/B][/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Wydzieliłem temat, aby zachować porządek. W tamtym zostają tylko i wyłącznie posty ze zgłoszeniami hodowli, a wszelkie rozmowy na temat tych hodowli będą prowadzone tu. Proszę się tego trzymać ;-)[/COLOR]


[COLOR=darkgreen][B]I proszę aby swoje posty ze zgloszeniami zaktualizowały następujące osoby:[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Toffuś[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Lupi[/COLOR]
[COLOR=darkgreen][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Wtedy póki co będziemy mieli zgłoszone 4 hodowle ;)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']eksteriery do wysokiego sportu?ciezko bo wiadomo jak z obronczym i pracy z obciazeniami na agresji a taki jest trend w sporcie ipo.ale na lupie da rade pracowac i kowalscy niech pracuja.zeby kowalscy pracowali to i gora musi;).bo zrobienie uzytka to nei jest duzy aj waj:cool1:.zwlaszcza takiego kupowanego swiadomie pod sport.
ale start z eksterierem i praca i pokazanie ogolowi miszczow:eviltong: oraz gestu powszechnie uznanego za obrazliwy:diabloti:...to jest dopiero klasa:p.prosze bardzo:startuje zarbeitem ale wiecie co?wale przymus i pracuje sobie tez z eksterierem.bo tylko zlej baletnicy przeszkadza rabek czyli jak sie chce pracowac to nie marszczy sie noska na eksteriera:cool1:.bo nie bede miszczem:cool3:.bo czesto gesto i ten uzytek mistrza z miszcza nie zrobi.:diabloti:[/quote]
Jak Ci jest w tym SV 2000??? Są już w FCI?
Uważam że nie koniecznie trzeba IPO z eksterierem uprawiać. Jak ktos chce wysokich lotów z eksterierem moze również obediense uprawiać.Mamy w tej dyscyplinie regulamin międzynarodowy.A to nie bułka z masłem przecież.Trzeba się wykazać dużym kunsztem szkoleniowym tutaj.ARSĘ Wolfjar "próbujemy" przygotowywać pod ten regulamin.Tu agesja nie potrzebna.Ale jak sama mówisz "złej baletnicy... " .
Odniosę się jeszcze do Twojego ostatniego zdania ,które to słowa popieram w całej rozciągłosci.

Link to comment
Share on other sites

obediense owszem ale to nie to samo.IPO zostało stworzone dla ON a ja ubolewam nad tym że wystawy nie są połączone z zawodami IPO a powinno to być normą,aczkolwiek wyszłaby szara rzeczywistość i miernota,ale też i może gorsze eksterierowo osobniki mogły by zaistnieć jeśli wykazały by sie .

Jestem total laikiem więc pytam Was,czy SV 2000 zrzesza tylko hodowców linii użytkowych czy i, eksteriery tez tam są ?

Link to comment
Share on other sites

jest zajebiscie:loveu:.nie sa.:cool1:
ja niestety:diabloti: jestem absolutnie za sprawdzeniem psa w ipo.bo eksterier powinien byc nadal onem tj miec wszystkie popedy.to sprawdza ipo.ewentualnie hgh ktore tez sprawdza wszystkie popedy ona.sprawdzonego psa mozna szlifowac w obi ale obi to za malo.
jesli eksteriery beda sprawdzane tylko w taki psosob nie beda warte funta klakow.
i obciazalnosc bedzie malala nadal.
tu nie chodzi o sport ipo,o wysoki sport bo to wyczyn i inna bajka.
tu chodzi o sprawdzenie popedow a dla ona oo czy napieranie na stado sprawdza to samo.;).osaczenie i oszczekanie pozoranta to nic innego jak zmodyfikowana wersja popedow i pracy przy stadzie.
u psow do wyczynu ipo premiuje sie przekrecone ony dlatego uwazam ze powinny startowac w swojej klasie tj z innymi onami.zeby nie poszlo to na przekrecenie i zgubienie tego co stanowi ona onem;).
stephanitz napisal schh po hgh.i wprowadzil je dlatego zeby dac mozliwosc prufungu dla rasy ktory opisywalby wszystko co stanowi ona onem.
sport wyczynowy to zupelnie inna sprawa.
np.mozna jezdzic konno,na niezlym poziomie ale nie startowac.lub startowac na malych zawodach.kon bedize sprawdzony uzytkowo.jaki jest.niekoniecznie trzeba kupowac mleczarnie zeby wypic szklanke mleka.
ipo dla ona to koniecznosc .ja uznal stephanitz a my madrzejsi od niego nie jestesmy i obawiam sie ze nie bedizemy.:oops:
:razz:
ps.lisica:
[URL="http://www.rsv2000.de"]www.rsv2000.de[/URL]
dr.Reiser jest dla mnie niemalze pomazancem boszym:loveu:wiec gdzie mi mogloby byc lepiej niz nalezac do jego zwiazku i pracujac pod jego okiem.:loveu:
ja wiem ze Reiser nei jest juz tryndy ale mam to diupie:diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...