Jump to content
Dogomania

smród z pyska


metka

Recommended Posts

hej,

od kilku dni Temi okropnie jedzie z mordki . Smród jest naprawdę obrzydliwy i nie do wytrzymania 0X . Osatnio była odrobaczana także, to na pewno nie jest wina robaków.

Sądze też , że nie zjadła nic w rodzaju gnijącej ryby, albo końskiego gówienka... 0X

Staram się pozbyć tego zapaszku, ale właściwie nic nie pomaga 0X .

Wyczyściłam jej ząbiska - pastą dla dzieci , bo innej nie mam, wyszorowałam język, ale dalej od niej, mówiąc brutalnie, jedzie...

:wallbash:

Właśnie ją wywąchałam ( bleeee) i stwierdzam, że zapaszek jest w całym pysku , ale dochodzi też odrobinę głębiej z gardła...

Brrr...

Nie mam już pomysłu co robić :niewiem: a to jest naprawdę obrzydliwe... zwłaszcza jak stanie obok mnie i chuchnie prosto w twarz...

0X

Link to comment
Share on other sites

Witam. Pierwsze pytanie : co dajesz jeść?

Drugie pytanie : sprawdź czy twój psiak nie ma kamienia na zębach?

p.s. nie należy czyścić psu zębów pastą dla ludzi ponieważ może się on przytruć, w lecznicach dla zwierząt dostępne są specjalne pasty dla psów razem ze szczoteczką.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie : co dajesz jeść?

daje Acanę- do tej pory nie było z nią problemu... Sierść jest po niej ładna i wszystko gra. A wcześniej z mordki nie jechało... :-?

Aha, Temi ma 5,5 miesiąca...

Drugie pytanie : sprawdź czy twój psiak nie ma kamienia na zębach?

kamienia na zabkach nie ma ...

nie należy czyścić psu zębów pastą dla ludzi ponieważ może się on przytruć

o tych pastach wiem, ale nie miałam :oops: (niedziela jest i do sklepow nie chce mi sie jezdzic :oops: )... a tak poza tym, to to była dziecięca. Po takich też jej moze coś zaszkodzić??

to może być naewt coś z watrobą!

kurcze, z wątrobą :-? ?? :( heh... ostatnio jakieś 2 tyg, temu przechodziła ostre zatrucie po nawozie :-? ale wszystko już w porządku...

ktoś ma jakieś inne propozycje i rady??

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zrobic badania krwi..(´tak mysle) bedzie jasne czy to watroba czy nie...

czyli jednak wyprawa do veta będzie nieunikniona :-? No nic, jutro się przejadę z nią i zobaczymy jak to będzie...

a takie tabletki z chloroplastem, bodajże są skuteczne???

heh.. ta biedna psina ma strasznego pecha :-? od kąd jest u mnie nabawiła się już :

- zapalenia uszu

- nadwyrężenia łapy

- przecięcia łapki

- zatrucia ( przez tydzień musiałam tłuc się dzień w dzień do centrum na zastrzyki)

a jak teraz jeszcze się ( tfu tfu) okaże , że ma coś nie tak z wątrobą/żołądkiem .. to będzie tragedia :(

a no i zapomniałam dodać, że po dzisiejszym spacerze utyka na prawą łapę :-? tylko się zabić :-?

a kto płaci za jej leczenie?? Oczywiście JA swoim kieszonkowym :-? , czyli reasumując cała moja miesięczna "wypłata" od czasu kiedy Temi jest u nas w domu idzie na jej zastrzyki/opatrunki/badania... szczerze powiedziawszy mam tego powoli dosyć :-?

Link to comment
Share on other sites

ktoś ma jakieś inne propozycje i rady??
Watpie, czy problem Twojego psa jest tym samym, ktory przytrafil sie mojej Misi, ale i tak napisze, moze komus w przyszlosci sie przyda...

Misi rowniez kiedys strasznie smierdzialo z pyska. Ale potwornie! Bylo to po tym, jak odebralam ja po pobycie w psim hotelu.

Co sie okazalo? Ze gryzla tam patyk, ktory zaklinowal jej sie w pysku, wbity w gorne podniebienie. Nikt tam tego nie zauwazyl - zreszta ja rowniez nie od razu. Musial juz tam siedziec kilka dni i zaczal gnic, no i podniebienie bylo zakazone, stad smrod. Wyciagac to musial wet po glupim Jasiu, bo wbite bylo na mur.

Watpie, zeby to bylo rowniez Twoim problemem, ale na wszelki wypadek sprawdz, czy nie ma nigdzie w pysku jakiegos obcego ciala... Ten Misi patyk, pomimo ze byl duzy, byl bardzo trudny do zauwazenia, bo zlal sie z tlem podniebienia i ksztaltem, i kolorem.

A z innej beczki, czy jestes pewna, ze po tym nawozie nie bylo zadnego trwalego efektu uszkodzenia jakichs narzadow wewnetrznych? Co to byl za nawoz? Moze warto zrobic badania krwi, zeby sie upewnic, ze wszystko po tym rzeczywiscie w porzadku?

Link to comment
Share on other sites

Co sie okazalo? Ze gryzla tam patyk, ktory zaklinowal jej sie w pysku, wbity w gorne podniebienie. Nikt tam tego nie zauwazyl - zreszta ja rowniez nie od razu. Musial juz tam siedziec kilka dni i zaczal gnic, no i podniebienie bylo zakazone, stad smrod.

kurcze, Temi też osatatnio rozgryzła na szczątki takiego drewnianego aportera :errrr: ale nie sądze,że to od tego... chociaż trochę drewna na pewno połknęła :errrr:

A z innej beczki, czy jestes pewna, ze po tym nawozie nie bylo zadnego trwalego efektu uszkodzenia jakichs narzadow wewnetrznych? Co to byl za nawoz? Moze warto zrobic badania krwi, zeby sie upewnic, ze wszystko po tym rzeczywiscie w porzadku?

wiesz, w sumie to są tylko moje domysły.. choć niekoniecznie... nawóz do drzew ( taki biały- dokładnie nie wiem do czego) pisałam ostatnio w temacie jak musiałam się wynieść z domu, że moja matka ją czymś otruła... zresztą już nie ważne... pójde i zrobie te badania krwi...

oby nic jej nie było :cry:

Link to comment
Share on other sites

kurcze, Temi też osatatnio rozgryzła na szczątki takiego drewnianego aportera
To sprawdz dokladnie w pysku, czy nie ma jakiejs drzazgi... Musze powiedziec, ze to bylby niesamowity zbieg okolicznosci, gdyby wlasnie zakazenie w pysku od drzazgi okazalo sie i u Ciebie problemem, ale dziwniejsze rzeczy sie zdarzaja...
Link to comment
Share on other sites

no i drzagi nie ma :roll: mój ojciec powiedział, że śmierdzi od niej zgnilizną :roll: wrr...

a i zapomniałam powiedzieć , że ona ostatnio bardzo dużo pije... potrafi wychlać nawet 7 litrów dziennie...

może ma to jakiś związek??

Link to comment
Share on other sites

7 litrów to za dużo, nie??

Bardzo dużo! Mój pies wypija ok. 1 litra...

Nie ma na co czekać, lepiej iść do weterynarza i dowiedzieć się, że nic poważnego się nie dzieje, niż nie iść i coś by się miało dziać... :roll:

Napisz jutro co Ci powiedział weterynarz, i jak się miewa pies.

Link to comment
Share on other sites

7 litrów to za dużo, nie??

Bardzo dużo! Mój pies wypija ok. 1 litra...

Nie ma na co czekać, lepiej iść do weterynarza i dowiedzieć się, że nic poważnego się nie dzieje, niż nie iść i coś by się miało dziać... :roll:

Napisz jutro co Ci powiedział weterynarz, i jak się miewa pies.

ok. tak też zrobie... trzymajcie kciuki żeby wszystko się ułożyło :roll:

Link to comment
Share on other sites

ok, no więc byłam u veta i już wszystko pisze...

najprawdopodobniej jest to coś z wątrobą... ale narazie są to tylko domysły... równie dobrze mogą być chore nerki. :-?

Temperatura jest w porządku- 38,5 ; brzuszek nie jest obrzęknięty i wszystko by było ok. gdyby nie ten smród z pyska i picie ogromnych ilości wody... :-?

Narazie dostałam lek osłaniający na wątrobę, - Essentiale Forte, - 3 razy dziennie po dwie kapsułki, ale za dwa dni , w razie braku poprawy idziemy na badanie krwi. :roll:

Jedyna dobra wiadomość, to to, że w wypadku uszkodzenia wątroby, albo nerek , szybko się one zregenerują z uwagi na jej młody wiek i nie będziemy do końca życia skazane na zażywanie ton lekarstw :roll:

no i znowu poszła fortuna na tą imprezę :roll: a miałam iść na koncert :-? heh.. :(

Link to comment
Share on other sites

no i znowu poszła fortuna na tą imprezę :roll: a miałam iść na koncert :-? heh.. :(

Zapomnisz o tym ile płaciłaś kiedy psiak wyzdrowieje. ;)

Czekamy na dalsze wiadomości o piesku.

Oczywiście, że jego młody wiek jest tu okolicznością optymistyczną :) Na pewno wszystko będzie dobrze.

Lepiej zrób te badania krwi, bez względu na to, czy psu się poprawi zaraz po tym Essentiale czy nie... Będziesz miała pełniejszy obraz i pewniejszą diagnozę.

Link to comment
Share on other sites

Zrób badanie krwi - sprawdź mocznik i kreatyninę. Te objawy wskazuja właśnie na nerki - wzmożone pragnienie i zapach z pyska przypominający mocz. To że piesek jest młody wcale nie gwarantuje jego powrotu do zdrowia - nie chcę Cię straszyć ale choroba nerek to bardzo poważna sprawa. Nawet jeśli lekarz uzna , że badania są zbędne - zrób je by czegoś nie przegapić. Napisz jakie będą wyniki badań .

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze Faro - u mojego poprzedniego psa weci zignorowali moje zwracanie uwagi na brzydki zapach z pyska a ja wtedy jeszcze nie znalam dogomanii i nie mialam się kogo poradzić, a poza tym byłam sporo młodsza :( i za późno została postawiona diagnoza o mocznicy - czyli chorobie nerek :cry: choroba była już mocno zaawansowana - więc lepiej dmuchać na zimne - tak teraz robię z Luną jak tylko coś mnie niepokoi to pytam tu i do weta :wink: i będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

Zrób badanie krwi - sprawdź mocznik i kreatyninę.

jak już pisałam takie badania zrobię, jeżeli nie będzie poprawy, a na pewno nie będzie- widzę to już teraz. Nie mogłam ich zrobić od razu, bo pies musi być naczczo.

Te objawy wskazuja właśnie na nerki - wzmożone pragnienie i zapach z pyska przypominający mocz.

Całe szczęście, dzisiaj wypiła zaledwie 1,8 litra. Więc mam nadzieję, że to nie są nerki :roll: . To pewnie zbawienne działanie tego lekarstwa.

To że piesek jest młody wcale nie gwarantuje jego powrotu do zdrowia - nie chcę Cię straszyć ale choroba nerek to bardzo poważna sprawa.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo poważna choroba. :( Jednak weterynarz twierdzi, że u młodego psa uszkodzone tkanki- a tak najprawdopodobniej jest w jej przypadku szybko się zregenerują.

Nawet jeśli lekarz uzna , że badania są zbędne - zrób je by czegoś nie przegapić. Napisz jakie będą wyniki badań .

Wyniki zrobię na pewno. Lekarz, nie chce po prostu naciągać mnie na dodatkowe koszta , więc w razie poprawy nie kazałby ich robić. Jednak i tak dla bezpieczeństwa zrobimy w czwartek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...