Jump to content
Dogomania

Linienie u Shiby


Ewson

Recommended Posts

mam pytanie: moja shiba miala teraz okres linienia(stracila mase siersci, nie zdawalam sobie sprawy ze to az tyle :eviltong: ) wyglada jakby schudla o polowe, a waga jej sie nie zmienila. w jakim okresie zaczyna pojawiac sie nowa siersc?bo z utesknieniem na to czekam, podaje jej Gamolen, ale to niewiele daje.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Odświeżę troszkę ten temat.
Jestem właśnie w okresie pierwszego lnienia z moim rudzielcem (sierść już jest wszędzie i codzienne szczotkowanie nie za bardzo pomaga)
Jakoś do sierści na ubraniach, dywanie itp już się przyzwyczailiśmy ;)
ale mam pytanie, jakich szczotek/zgrzebeł czy innych narzędzi używacie do wyczesywania swoich rudzielców?
Ja używam dwóch "narzędzi":
1. szczotki (coś w tym stylu [url=http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p4619,trixie-szczotka-owal-dwustronna-duza-tx-2321]TRIXIE SZCZOTKA OWAL DWUSTRONNA DUŻA [TX-2321] :: ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny[/url])
2. zgrzebło (coś takiego [url=http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p4867,trixie-zgrzeblo-plastikowe-z-grzebieniem-bardzo-duze-tx-23464]TRIXIE ZGRZEBŁO PLASTIKOWE Z GRZEBIENIEM BARDZO DUŻE [TX-23464] :: ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny[/url])

czy jest coś jeszcze co mogłoby pomóc zarówno nam jak i psiakowi?
macie jakieś swoje patenty?

Link to comment
Share on other sites

U nas sprawdził się furminator (oryginalny z USA), fakt ze po wyczesaniu mozna psa nie poznac ale zdecydowanie miej kudłów w mieszkaniu. A mam już całą kolekcję wselkich szczotek i grzebieni i nawet wszystkie razem wzięte nie wyczesują tak ładnie jak furminator :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Również polecam szczotkę gumową, jednak u mojej Shiby równie dobrze sprawdza się metalowa + grzebień. Może shibowiec nie jest specjalnie zadowolony z wyczesywania jego kłaczków ;)...ale ogólnie dajemy sobie dość sprawnie radę. Najpierw wyczesuję szczotką, a później dokańczam dzieło grzebieniem, zabieg powtarzam każdego dnia i kłaki nie kulają się po domu.
Po ok. 3-4 tygodniach wszystko zaczyna ponownie obrastać złotym futerkiem :)

[url]www.shibas.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...