Jump to content
Dogomania

Husky a uzytkowosc


agacia

Recommended Posts

Basia, nie przesadzaj :))) Zostan tylko nie pisz ze mamy kilka wzorcow :)

Inna sprawa ze ludzie codziennie zadziwiaja mnie na nowo, dzis mialam 3 telefony z pytaniem o szczeniaki.

1. "Dzien dobry, czy dodzwonilem sie do FIRMY Haukenn" ;D

2. "Witam, .... ale czy napewno nie da rady by szczenieta byly w grudniu? bo ja chce zrobic prezent gwiazdkowy dla mlodego czlowieka.... "

Trzeci, w miare normalny ;D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Miśka ;) Sorry, trochę uniosłam się ambicją :oops: W sumie nie wiem czemu...

Co do wzorców (celowo napisałam w liczbie mnogiej :wink: ) ja niestety nie posiadam książki, o której mowa, ale usilnie próbuję ją nabyć. Moje info dotyczące wzorca zaczerpnięte jest niestety tylko z internetu, a sami wiecie co tu wypisują. Sama mam stronę i wiem, że nie uniknąłam błedów :cry:

Link to comment
Share on other sites

primo - basia wrzuc luz

secundo - piszemy tu o wzorcach, ale doskonale wiadomo, ze rzadko kiedy nawet w najdoskonalszych skojarzeniach rodza sie typowo wzorcowe szczeniaki. Maja rozne ksztalty glowki, sa roznej budowy i roznego wlosa. Co wiecej, podejrzewam, ze jakby policzyc statystycznie, co tak niektorzy tutaj uwielbiaja, to w dodatku srednio jedno, no moze dwa z miotu robia kariere wystawowa i zbieraja oceny doskonale. Czy to znaczy ze tych pozostalych mamy nie kochac??

Wzorzec jest owszem i jeden, ale dosyc elastyczny i kto sie w nim miesci - tego prawnie uznawany za husky. (dla formalistów - plus rodowód oczywiscie - zaznaczam). I w najliepszych hodowlach rodza sie huskomalamuty, bo troche duze, i drobne szczurki. Ale tego to nikt nie przewidzi kupując osmiotygodniowego psiaka. Mozna miec tylko przypuszczenia, ze bedzie wzorcowy, podobny do dziadkow i rodziców a potem lut szczescia, ze spodoba sie sedziom (ktorzy albo sie znaja albo nie i dla ktorych ocena husky to po czesci rzecz gustu). NIe porównujcie swoich psów jeden do drugiego.

To cudownie, ze sa rozne, bo husky to pies wyjatkowy. A jakby wszystkie byly takie same, to po prostu bysmy ich nie mieli. To jakas paranoja, zeby ktos uciekal z forum bo ma nie takiego huskiego jak komus innemu sie wydaje, ze powinien miec. Basiu, glowa do gory! Ceik jest piekny.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko sie zgadza w tym co piszesz ewaka i podpisuje się pod tym wszystkimi łapami mojego psa i moimi :D

Ceik jest mój i kocham go chyba bardziej niż samą siebie. Biorę też udział w wystawach i zdążyłam już usłyszeć różne przykre rzeczy. To boli, kiedy "życzliwi" mówią ci abyś się nie przejmowała, bo kiedys znajdzie się sędzia, któremu się spodoba - to przykład. Nie chce patrzeć na psa przez pryzmat jego wad, bo to chore! Uwielbiam wystawy i myślę, że Ceik też to lubi. Wiem, muszę "rzucić na luz" :) , ale to wcale nie takie łatwe :(

Link to comment
Share on other sites

Co powiecie na temat reklamy Peugot'a "Idzie zima ... husky kupują ludzie (...)". Mnie doprowadza do szału :evil:

basia i ceik

Ja jeszcze gdzies w jakiejs babskiej gazecie widzialam reklame futra czy firmy z futrami, i byly z tylu husky (ze niby takie cieple te futra).

Bez sensu :x

Link to comment
Share on other sites

NAT ten program na animal planet ma tytul "Przewodnik po rasach psow" jest w soboty o 9:00 i o 3:00 nad ranem, z tym ze jak dotad to o 3:00 zwykle jest tablica z logo kanalu, wiec nie wiem czemu zamieszczaja to w programie telewizyjnym w prasie. W ostatnia sobote byly dalmatynczyki i malamuty, hysky nie wysledzilam, ale czesto sa powtorki... moze jeszcze beda a moze jeszcze nie bylo, tego niestety nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Michał i maszka napisali:

"uzytkowe" malamuty coraz bardziej przypominaja husky

Witam

Zacznijmy od tego co rozumiemy pod pojęciem wyścigi. To co obserwujemy w Polsce, diametralnie różni się od pierwotnego wzorca, czyli od wyścigów na Alasce i północnej Kanadzie. Nie mamy takich warunków pogodowych, nie mamy również takich tras i na palcach obu rąk możemy policzyć zaprzęgi tak liczne jak te startujące na dalekiej północy.

Wystarczy popatrzeć na rezultaty zawodów, na czasy, na długości tras oraz klasy stworzone aby rozpropagować sport zaprzęgowy, bo któż byłby wstanie utrzymać zaprzęg liczący naście psów.

W związku z tym, łatwiej zapewnić psu (w tym wypadku Malamutowi) to co nazywasz „użytkowość” ponieważ dla jednego psa człowiek jest wystarczającym obciążeniem.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...