Jump to content
Dogomania

Import psa z Hiszpani


nalina

Recommended Posts

Mam do Was drodzy dogomaniacy pytanie odnosnie importu psa z Hiszpani.
Czy Ktos z Was juz sprowadzal drogą powietrzną psiaka.Czy orientujecie sie czy koszta mogą byc nizsze jesli szczenie odebraloby sie z Berlina a nie z Polski.Mysle,ze moze i stres bylby ciut mniejszy dla psiaka w związku z lotem.
Jesli macie jakies doswiadczenia piszcie prosze.

Link to comment
Share on other sites

Ciezko bedzie znalezc kogos kto sprowadzal psa akurat z Hiszpani, sa tu ludzie ktorzy maja psy z Angli, Irlandii czy USA.. ;) najlatwiej to bedzie zadzwonic do lini lotniczej ktora transportuje psy na ten trasie Hiszpania- Niemcy, czy Hiszpania-Polska ;)

poczytaj takze o ryzyku, ostatniego czasu sporo ludzi straciło w ten sposob zwierzaki, ktore w locie doznały zgonu... jesli to by Cie przestraszylo poszukaj transportu naziemnego..

pozdrawiam i zycze powodzenia; )

Link to comment
Share on other sites

Gidelkie psy -czy mogłabys mi cos wiecej powiedziec chocby na PV jakie są koszty jakiej wielkosci psy importowalas jakie są koszta klatki.I czy wiesz cos na temat innych przewoznikow.Bardzo bylabym wdzieczna.
Aaa i czy psa mozna jakos ubezpieczyc w czasie lotu.

Nigdy nie sprowadzałam tą drogą psa i uczciwie powiem, jestem strasznie zestresowana na samą mysl ,brzuch mnie z nerwow boli.Ale nie mam obecnie innej mozliwosci.W tamte miejsce mam 2200km i nie dam rady pojechac zimą.A nietety psa nikt nie przetrzyma do poznej wiosny aby spokojnie jechac autem.

Link to comment
Share on other sites

Berta cy mozesz mi na Pv napisac wszystko odnosnie cen itp.Szczenie te moje bedzie mialo jakies w granicach do 10kg.
Czy Ktos z was orentuje sie jak wyglada w Hiszpani sprawa z rodowodami.czy trzeba czekac bardzo dlugo jak we Wloszech? Kuoując oczywiscie szczenie a nie doroslego psa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej! ja sprowadzalam psa z Hiszpanii - polrocznego labradora, prawie 20 kg wtedy wazyl. Mialam takie szczescie, ze lecial razem z kolezanka od ktorej go sprowadzilam. Najpierw samochodem do Madrytu, pozniej z Madrytu do Wa-wy samolotem (niestety w klatce pod pokladem), chyba Iberia, a pozniej samochodem juz do mnie na miejsce. Klatke pozyczyla kolezanka z lini lotniczych chyba. Mial juz wtedy na wylot zrobiony paszport, chipa i odrobaczanie, szczepienie na wscieklizne i odpchlanie tez wbite w paszport (to chyba nieobowiazkowe, ale juz mial zrobione) oraz takie szcepienie od wielu chorob - jak w Polsce. Do mnie przylecial bez rodowodu, bo jego metryczka zostala juz w Hiszpanii w tamtym zwiazku. Po kilku mieisacach przyslali mi z Madrytu jego rodowod - i tu porazka, bo rodowod okazal sie rodowodem wewnetrznym hiszpaniskim a nie exportowym.... :mad:
Musialam wiec super poleconym listem odesac im do Madrutu ten rodowod i znow uzbroic sie w cierpliwosc i czekac na exportowy.... W koncu go dostalam. I co sie okazalo???? Ze do tamtego wbili pieczatke "PEDIGREE EXPORT"...... ech....
To bylo 3 lata temu.
Teraz pies jest juz zarejestrowany w polskim zk, zrobil hodowlanke i championat. I nawet polskie zimy mu niestraszne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...