Jump to content
Dogomania

hodowle chihuahua-informacje


czandra

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='pa-ttti']co wiecie o hodowli "z końskiego raju"? ładne mają psy? w jakich cenach średnio mają szczenięta? nie mogę się dodzwonić do nich, na maila też nie odpisują, a jestem zainteresowana kupnem od nich chihuahua[/quote]

Ja się na cziłkach nie znam, ale znam osobiście właścicielkę tej hodowli. Mam od niej jamniora. Jeżeli nadal byś chciała kontaktu, to mogę poszukać jakiś numer tel. :lol:
Mogę również polecić VOLPINO MINI. "Ich" również znam i ich pieski:loveu: Duża dbałość o zdrowie i socjalizację dorosłych psów i szczeniąt. To domowa hodowla. Aktualnie mają szczenięta z fajnego skojarzenia (suka to zwycięzca wystawy championów)

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z tą panią, widziałyśmy się nawet na wystawie:) śliczne są szczenięta, niestety nie ma suczki jakiej szukam(ale znalazłam już taką w innej hodowli:))

NEVA! co do Waszego pieska Jupika- zakochałam się w nim poprostu już chyba rok temu. moja sunia jest dla niego za mała, ale jestem pewna że kiedyś będę chciała pokryć nim jakąś sunię(moja mama ma kilka chihuahua, ja teraz kupuję nową) To "przez niego" spodobał mi się czarny kolor chihuahua:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Ktora hodowle byście polecili żeby zakupic chi?? Dobra, sprawdzona itd....

Przegladajac internet sporto mozna znalezc, ale.... na niektorych zdjeciach z wystaw sa chi podobajace nam sie a obok stoja chi ktore dla mnie wygladaja jak charciki wrecz, wysokie dosc, dlugonogie itd....

Piesek ma byc dla mojej mamy, bedzie jezdizl na wystawy wiec zalezy nam na naprawde dobrym eksterierowo:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja osobiście szukam psa za granicą.
Choć i w Polsce są dobre hodowle, ale tu, jak się dowiedziałam jest dość ciężko o dobrą eksterierowo suczkę, psa i owszem- znajdziesz.
Póki co koresponduję z Litwą, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powoli rozglądam się za dobrymi hodowlami, zaczynam przeglądać mioty. Na Ale Gratce trafiłam na osobę, sprzedającą 14 psów, w różnym wieku, od 3 miesięcznych do rocznych, a nawet 3-letnich. Okazało się, że hodowla to Pro Bublico Bono.Pani jakaś bardzo nerwowa. Informacji o psach zero, za to normalnie na mnie nawrzeszczała. Przynajmniej już wiem, gdzie kupić bym nie chciała.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja również poszukuję wystawowej suni. Chciałabym też mieć tą przyjemność pokazania sie na ringu z pięknym pieseczkiem :) Na kup-sprzedaj znalazłam moim zdaniem piękną sunię, że aż drgnęło moje serducho ;)
Długo oszczędzałam i nie chciałabym kupić pecika, dlatego też proszę Was o szczerą opinię na temat suczki białej z czekoladowymi znaczeniami - może ktoś zna tę hodowlę? i może mi coś o niej powiedzieć?
Pozdrawiam :*

Link do ogłoszenia:
[COLOR=Green][usunięte-regulamin][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ma to być sunia wystawowa :) Chciałabym pokazać się z nią na ringu i poczuć tą nutkę adrenaliny ;) Bardzo by mnie ucieszyło, gdyby udało się zdobyć jakąś lokatę.Dlatego proszę o szczerą opinię na temat w/w suni,a może ktoś zna hodowlę godną polecenia?Każde info jest dla mnie cenne,za które z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie :*

Link to comment
Share on other sites

Ja z własnego doświadczenia Ci muszę powiedzieć że trzeba połazić trochę po hodowlach.
Jak mi jeszcze niedawno radziły dziewczyny - znaleźć swój typ chihuahua.
Bo prawda jest taka, że jest to rasa nie za bardzo wyrównana w typie..Niestety..
Jeśli chcesz mieć naprawdę rewelacyjną suczkę, to często na takie trzeba poczekać i są one droższe.
Do tego dochodzi zgryz - to się strasznie sprawdza,więc najlepiej wziąć szczeniora już po wymianie zębów na stałe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No właśnie zależy mi na psiaku dopiero na wakacje, po krótkiej sondzie u hodowców właśnie te cztery miałyby do sprzedaży szczeniaczki w tym terminie.Co sądzicie o szczeniakach w hodowli Lazuryt?Tych z mniejwiecej połowy strony [url]http://www.lazuryt.com/szczenieta.htm[/url] Mają potencjał wystawowy? bo ja się niestety na tym nie znam

Link to comment
Share on other sites

To wiesz co, ja radzę wyrobić sobie taki typ chi :)
Trudno zreszta powiedziec cokolwiek, gdy widać tylko kawałek szczeniaka nie w czasie stania w dodatku..
Wydaje mi się, że główka powinna być trochę bardziej jabłkowata i nos troszkę krótszy i inny. Ale taki jest mój typ, po prostu takie chi mi się podobają :) Jedni wolą typ 'amerykański' inni 'słowacki (czeski)' a jeszcze inni (w tym ja ;)) typ wschodni linii Misty Meadow's chociażby, albo Helena's Band.
Myślę że musisz się jeszcze zorientować a dopiero później kupować pieska wystawowego :)
Bo przede wszystkim musi się on podobać Tobie, tak naprawdę.
Ja obstaję przy 'krótkonosych' chi, ale inni wolą 'długonose'.
Tak więc wybór tak naprawdę należy do Ciebie.
Mi bardzo się podobają chi z hodowli Caletto.. Są tam importowane pieski, które np. mi baaardzo się podobają :)

Jeśli chcesz pogadać napisz na 1625055 (gg)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jest w Polsce dużo dobrych hodowli chihuahua:) Ja osobiście jestem zakochana szczególnie w chi w typie takich jak piesek Jaleco z hodowli As Sadake. Teraz z tego co się orientuję mają szczenięta w tej własnie hodowli, i te szczenięta są przeeecuudneee:):):) Nie omieszkam również polecić hodowli Z Błękitnego Rodu:) Obecnie nie ma szczeniąt ale na wakacje juz będą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

szukam reproduktora dla mojej suni.
szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniego.
możecie mi coś polecić?
MUSI być: długowłosy(krótkowłosych dostatek, a z długowłosymi jest problem!), malutki(najlepiej w granicach 1,5kg), i utytułowany. Nie szukam byle jakiego, bo takich nie trudno znaleźć, mam na oku pieska u znajomej, ale szukam bo może znajdę lepszego, i tamten chociaż ładny to nie ma zbyt wielu tytułów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']szukam reproduktora dla mojej suni.
szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniego.
możecie mi coś polecić?
MUSI być: długowłosy(krótkowłosych dostatek, a z długowłosymi jest problem!), malutki(najlepiej w granicach 1,5kg), i utytułowany. Nie szukam byle jakiego, bo takich nie trudno znaleźć, mam na oku pieska u znajomej, ale szukam bo może znajdę lepszego, i tamten chociaż ładny to nie ma zbyt wielu tytułów.[/QUOTE]


Szukasz tylko w Polsce?
Mam bardzo fajnego na Litwie, znam, że tak powiem 'osobiście' bo z tej hodowli mam swoją suczkę.
Sprawdź na www. veislynas .lt . Pani Danguole ma sporo psów.
Jeśli tylko Polska to podpytaj w hodowli Caletto. Bardzo mi się podoba kremik ktory był na wystawie klubowej w Opolu. Długowłosy. Nie pamiętam imienia rodowodowego, wiem, że wołają na niego Bambi ale również wejdź na stronkę i zobacz. Jest przepiękny.:) Tylko nie wiem czy ma repa?
Co prawda mam na oku też inne psy, ale to raczej krótkowłoski.
Wszystko zależy od tego jakiego typu szukasz.
Ja podałam takie w swoim. :)

Link to comment
Share on other sites

raczej w Polsce, nie mam tyle czasu ani pieniędzy żeby kryć za granicą:) Do hodowli caletto to rzeczywiście muszę przedzwonić, bo tam mają takiego pieska RAMBO który mi się podoba. Ale żadnego BAMBI nie widzę? może jeszcze nie jest reproduktorem, a może to dlatego że strona w trakcie tworzenia...kurczę to nie jest łatwe znaleźć u nas ładnego długowłosego i malutkiego psiaka, do tego z tytułami. dlatego jak mi się jakiś skarb urodzi to sobie chyba zostawię w hodowli...
wracając do poszukiwań-albo za duży(w okolicach 3kg), albo za stary, albo nie chcą kryć bo kryją tylko swoje suczki....znalazłam już ideał ale właśnie hodowczyni nie chce nim kryć. może znacie jakieś sposoby żeby ją przekonać?:) psiaka nie chcę tu podawać bo nie wiem czy to wypada.,powiem tylko że: śliczny, malutki, długowłosy, utytułowany:):) teraz jeszcze jeden mi się nasunął, tak przez przypadek z allegro(nr aukcji 1030522657).
szukam dalej. jak coś macie do polecenia to poproszę:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...