Jump to content
Dogomania

DON, panicznie boi się ludzi ma DT u Czarodziejki!!!


AleksandraJ

Recommended Posts

[IMG]http://i294.photobucket.com/albums/mm102/AuroraJG/DSC00061.jpg[/IMG]

okazalo sie, ze on sie [B]panicznie boi ludzi[/B]. [U]Nie jest w ogole agresywny[/U], wykastrowany, ale on sie boi nawet ludzkiego wzroku!
Pan go wyjal z kojca (na rękach), zabralismy do biura, ale on sie wcisknął w kąt, nie patrzyl na nas i nie dalo sie go oswoić. Nie interesuja go koty, z psiakami to samo, ponoc od kiedy jest z nim "kolega" ożywil sie, ale ludzi nadal unika!!!
Byl przywieziony przez policje, [B]przywiazany w lesie[/B].
Pies byl [U]2krotnie adoptowany[/U] od kiedy jest w schronie i [U]oddany[/U], bo bal sie wyjsc na smyczy.
[B]Nadaje sie do domu z ogrodem[/B], moze mieszkac w [B]budzie[/B], tak ze wyjdzie sobie kiedy chce, a z czlowiekiem powoli zacznie sie oswajać.
Gosia niestety mieszka w bloku i nie dalaby rady go zsocjalizowac bo pracuje, a pies wymaga uwagi, badz przestrzeni :-( Siedzialysmy z Gosią i jej synem przy ON-ku ponad godzinę, nie wiedzieli co robić, a ja czulam sie winna, bo przeze mnie wyjęto go z kojca, a Gosi serce pękało :-( Ale trzeba bylo pomyslec racjonalnie, pies nie nadaje sie do bloku, bo [B]nie zejdzie po schodach[/B]... Potrzebuje kogoś kto ma czas

To jest [B]pies ktorego nie ma,[/B] tyle bid, ale on nie ma szans na adopcje..:placz:
Co Wy o tym myslicie, da sie naprawić jego psychikę, czy jest skazany na dożywocie w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałam u siebie na tymczasie równie zestresowanego psa. Potrzebował dużo czasu żeby przełamać paniczny strach przed człowiekiem. Teraz mieszka niedaleko mnie i jest cudnym domowym pieszczochem! A mineło pół roku od czasu gdzy przyjechał do mnie na tymczas...
Tak więc dziewczyny nie poddawać się!! Musicie walczyć o tego pięknego pieska!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaO']Miałam u siebie na tymczasie równie zestresowanego psa. Potrzebował dużo czasu żeby przełamać paniczny strach przed człowiekiem. Teraz mieszka niedaleko mnie i jest cudnym domowym pieszczochem! A mineło pół roku od czasu gdzy przyjechał do mnie na tymczas...
Tak więc dziewczyny nie poddawać się!! Musicie walczyć o tego pięknego pieska![/quote]

KASIA CAŁKOWICIE SIE Z TOBĄ ZGADZAM:multi::multi::multi:TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ ZNALESC DT I WYCIAGNAC GO ZE SCHRONISKA,BO NA TYM BETONIE TO STAWY POLECĄ I CHOROBSKA SIE MOZE NABAWIC:shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak...tak tylko gdzie ten dom...? Bob przyjechał do mnie aż z Częstochowy ( ja mieszkam w Poznaniu) bo bliżej nikt nie chciał się podjąć opieki nad nim.... Koniecznie musi trafić do domu z ogrodem gdzie będzie miał więcej przestrzeni i sam będzie decydował na ile chce kontaktu z człowiekiem ( przynajmniej na początku) Strasznie mocno trzymam za niego kciuki to piękny pies i jak tylko dojdzie do zdrowia to na pewno domek szybko się znajdzie...
Kto da szanse Donkowi?? Miłośnicy ONków gdzie jesteście??
Czy OWP wiedzą o psie?

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, tak dalam tyle, ze wtedy myslalam jeszcze, ze to suczka... Musze to zmienic ale dam rade dopiero wieczorem. Co do DON-ka to dom gdziekolwiek, tzn. najlepiej jak najblizej, mam auto wiec moge go dowieźć. Dom z ogrodem to koniecznosc bo on z czlowiekiem nie chce iść... W kojcu, z psem natomiast chodzi, tyle ze widze, ze [B]zaczynaja go boleć tylne łapy[/B] :( Dlatego też czas się liczy. Jak tylko dojdzie do zdrowia to [B]sloneczko76[/B] jest zainteresowana adopcją, tyle, że musgo ktoś 'oswoić' i przechować na czas kwarantanny...

Spelnimy wymagania DT, tylko ktoś musi go zaoferować :(

Link to comment
Share on other sites

[B]Kasiu[/B] i tu mamy problem ON-ka z mojego bannerka pierw miala 16 lat, potem 12 a u weta (po adopcji przez [B]Gosie17[/B]) wyszlo, ze......6 lat i na tyle wlasnie ja ocenialam. Zobacz na jego pysk, czy owczarek jak jest starszy to mu siwieje? Ten nie ma siwego wlosa, oczy ma 'mlode' ja oceniam go na mlodego tzn na kilka lat, tyle, ze zeby ma zakamienione i stad ich oceny na............. 16lat :roll: A on wyglada na o wiele mlodszego niż ON-ka Gosi.
Ale zagladalysmy mu w zebochy z Gosią i nie ma ich startych, stad moje przypuszczenie, ze moze to byc wynikiem żywienia, ale... nie mnie to oceniać... W kazdym razie jego wieku nie da się sprawdzić, pozostają oceny... Zrobie mu jutro wiecej zdjec i same ocenicie. Ale jestem pewna ze stary to on nie jest....

Link to comment
Share on other sites

Siwienie pyska jest sprawą indywidulaną. Mój Fajtuś który mial prawie 14 lat nie miał prawie w ogóle siwego pyska. Zbój który ma 8,5 ma siwy trochę ale bardziej niz mial Fajtuś. Zęby? Jak pies nosi kamienie to tez się szybciej ścierają. Generalnie oceniam po błedach wetrynarzy że okreslenie wieku jest sprawą trudną. Do 16 lat malo który dożywa...
Może tez ma tatuaż?

P.S. to na pewno chlopak?:);)

Peter, to jest ten DONek o ktorym Ci wspominałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...