Jump to content
Dogomania

hej sokoły - UKRAINA


dziewcze

Recommended Posts

  • Replies 730
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie dzwoniłem do Głównego Inspektoratu Weterynarii i powiadomiono mnie, że przy w wwozie psa do Polski z Ukrainy potrzebne jest badanie na przeciwciała.
Podobno zmieniło się to dla niektórych państw krajów trzecich ale Ukrainy na tej liście nie ma.

Pytałem co w takim przypadku zrobić jeżeli nie ma takiego badania. Pani odpowiedziała, że albo celnik nie sprawdzi tego skrupulatnie i się przejedzie, albo kwarantanna lub w przeciwnym przypadku uśpienie psa..


Co robić w tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pat-Brutus']Właśnie dzwoniłem do Głównego Inspektoratu Weterynarii i powiadomiono mnie, że przy w wwozie psa do Polski z Ukrainy potrzebne jest badanie na przeciwciała.
Podobno zmieniło się to dla niektórych państw krajów trzecich ale Ukrainy na tej liście nie ma.

Pytałem co w takim przypadku zrobić jeżeli nie ma takiego badania. Pani odpowiedziała, że albo celnik nie sprawdzi tego skrupulatnie i się przejedzie, albo kwarantanna lub w przeciwnym przypadku uśpienie psa..


Co robić w tej sytuacji?[/quote]

Ten przepis dotyczy psow wwozonych z Ukrainy. CZyli tam kupionych ( gdybys kupila szczeniaczka na wystawie ) albo wwozonych do Polski przez obywateli Ukrainy np. A nie Twojego psa wracajacego do domu :lol:

Niestety raz zdazylo mi sie, ze pogranicznik nie widzial tej drobnej jezykowej roznicy. spedzilam wtedy na przejsciu 11 godzin czekajac na weta :placz: :angryy: :placz:
Za to trzeba byo slyszec awanture jaka wetka, wzywana w srodku nocy zrobila niedouczonemu pogranicznikowi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Cytat ze strony Glownego Inspektoratu Wet. :

W przypadku przemieszczania zwierząt towarzyszących z Polski na terytorium państwa trzeciego, obowiązują przepisy prawne krajowe, ustanowione przez władze państwa docelowego. Informacje w zakresie warunków przemieszczenia zwierzęcia towarzyszącego do państw trzecich można uzyskać w placówkach dyplomatycznych lub bezpośrednio u władz weterynaryjnych docelowego kraju trzeciego.

CZyli nie pozostaje nic innego jak telefon do Ambasady Ukariny albo do Konsulatu :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostra']Kolega w niedzielę jechał na Ukrainę przez Medykę - w tamtą stronę stał 1,5 h, a z powrotem 10 minut.
Podobno mozna "wynająć" kolejkowych za 20złotych i nie trzeba czekać wcale. :evil_lol:[/quote]
Proponuję wszystkim jadącym na wystawę do Lvova z Polski umówic się gdzieś przed przejściem w jakiejś miejscowości i jechać razem, jak to mówią w jedności i ilości siła!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

A znajomej wet z Przemyśla na zadane pytanie:
"czy by z Polski pojechać z psem na wystawę do Lvova wystarczy paszport i zaświadczenie, że pies jest zdrowy od weta na 24 godziny przed wyjazdem?"
odpowiedział dziś:

"Witam.
Wystarczą te dokumenty. Dodatkowo pies musi mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Ważne jest zaświadczenie a nie wpis do książeczki zdrowia psa".

JG"

Link to comment
Share on other sites

My będziemy prawdopodobnie jechać przez Hrebenne w piątek rano. Przenocujemy we Lwowie, potem w sobotę na wystawę i wracamy zaraz po wystawie bo potem następny wyjazd tym razem do Sopotu na niedzielę.
Jezeli ktoś wybiera się w piątek to możemy gdzieś po drodze się umówić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pat-Brutus']My będziemy prawdopodobnie jechać przez Hrebenne w piątek rano. Przenocujemy we Lwowie, potem w sobotę na wystawę i wracamy zaraz po wystawie bo potem następny wyjazd tym razem do Sopotu na niedzielę.
Jezeli ktoś wybiera się w piątek to możemy gdzieś po drodze się umówić[/quote]

hmm, ale z tego co wiem , wystawa we Lvowie jest w niedziele...

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie, dzis przezylam szok - wrocilam z pracy, pieski na spacer, potem z dziecmi do sklepu... wracam, a tu calutkie mieszkanie zabrudzone, moja niufa dostala strasznej biegunki, wymiotowala, ledwo stala na lapkach, cała zasliniona, zdyszana, telefon do meza i lądujemy w lecznicy, badanie cisnienia, serca, temperatura blisko 41 stopni, krew na morfologie i biochemie, kroplówki, kilka zstrzyków - nerwy straszne - a moze otruta -. Uspokoilam sie , jak dostalam wyniki, watroba super, czyli to, skad taki stan... diagnoza -prawdopodobnie bakteryjne zapalenie jelit. wrócilam do domu niedawno, po 3 godz w lecznicy. Teraz juz temperatura spadla, jest duzo lepiej, ale kurka boje sie o nia bardzo. Mam nadzieje, ze bedzie Ok.
Jutro znowu na kroplówke, dieta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baha']sluchajcie, dzis przezylam szok - wrocilam z pracy, pieski na spacer, potem z dziecmi do sklepu... wracam, a tu calutkie mieszkanie zabrudzone, moja niufa dostala strasznej biegunki, wymiotowala, ledwo stala na lapkach, cała zasliniona, zdyszana, telefon do meza i lądujemy w lecznicy, badanie cisnienia, serca, temperatura blisko 41 stopni, krew na morfologie i biochemie, kroplówki, kilka zstrzyków - nerwy straszne - a moze otruta -. Uspokoilam sie , jak dostalam wyniki, watroba super, czyli to, skad taki stan... diagnoza -prawdopodobnie bakteryjne zapalenie jelit. wrócilam do domu niedawno, po 3 godz w lecznicy. Teraz juz temperatura spadla, jest duzo lepiej, ale kurka boje sie o nia bardzo. Mam nadzieje, ze bedzie Ok.
Jutro znowu na kroplówke, dieta.[/quote]

[FONT=Comic Sans MS][B]Baha :shake: [/B].... życzę by sie jak najszybciej skończyła ta biegunka i gorączka...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]wydaje mi się, ze wystawa jest jednodniowa - i tylko w sobotę :)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]moze odezwie sie ktoś, kto już tam był i ma doświadczenie z lat ubiegłych; szkoda by było, abyś jechała w niedzielę - i okazało się wystawa była w sobotę.... i to stanie na granicy......[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Em-ka'][FONT=Comic Sans MS]wydaje mi się, ze wystawa jest jednodniowa - i tylko w sobotę :)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]moze odezwie sie ktoś, kto już tam był i ma doświadczenie z lat ubiegłych; szkoda by było, abyś jechała w niedzielę - i okazało się wystawa była w sobotę.... i to stanie na granicy......[/FONT][/quote]

Potwierdzenie przyszlo, ze w sobote 12.08

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...