Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zostałam pańcią staruszeczki suczynki shih-tzu wyrzuconej z samochodu....Ma tatuaż. To moje pierwsze doswiadczenia z ta rasą, ale też pierwszy długowłosy pies.
Moja bidulka ma zawsze opuszczony ogonek. Czy tak moze być?
I tak przez ciekawość, ile kosztuje rasowe szczenię?
W miom regionalnym tygodniku bylo ogłoszenie "sprzedam szczenieki shih-tzu" , oczywiście mamusia bez rodowodu, ale "mogę pokazać zdjecie tatusia, ma rodowód" :angryy: Cena 500 zł :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']
W miom regionalnym tygodniku bylo ogłoszenie "sprzedam szczenieki shih-tzu" , oczywiście mamusia bez rodowodu, ale "mogę pokazać zdjecie tatusia, ma rodowód" :angryy: Cena 500 zł :mad:[/quote] ma rodowod ? czy jest reproduktorem ??? bo to zasadnicza roznica :angryy: tak nawiasem :mad:
......na pewno kiedy piesek jest zdrowy i radosny nie nosi ogonka opuszczonego . Moze trzeba czasu zeby staruszeczka nabrała zaufania i przekonała sie ze ktos ją pokocha mimo ze stara......:loveu: Warto rowniez przejsc sie do weterynarza , bo moze jest chora ? albo całkiem po prostu : nieszczesliwa :-( .

Link to comment
Share on other sites

Weterynarza ma na miejscu :roll:
A ten ogonek tak często zwisa. I tylne łapinki stawia dziwnie, jakby kucała cały czas. Może ona dostała czymś, moze przy wyrzuceniu z samochodu?...To już miesiąc, jak jest u nas i poza tym czuje sie doskonale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunoftybet']WITAM Czy ktoś z dogomaniaków zna stawki SHIH TZU na wystawach w Debreczynie i Rumuni na Draculi?[/quote]
Stawki na Dracula Show nie znam ale wiem kto wygrał w obu dniach.

1.09.2007 Dracula Show
LANEJA HONEY GIRL- CAC, CACIB, BOB, Cruft nomination
ULUBIENIEC z Tangulskiej Góry -CAC, CACIB, BOS, Cruft nomination , ukończył INTER CH!

2.09.2007 CACIB2
LANEJA HONEY GIRL -CAC, CACIB, BOS CHAMPION RUMUNI
ULUBIENIEC z Tangulskiej Góry -CAC, CACIB, BOB, ResBIG, CHAMPION RUMUNI

Link to comment
Share on other sites

wiadomoś z ringu na międzynarodowej wystawie na Węgrzech
Kolejne sukcesy : NA PRZYKŁAD MADAM BUTTERERFLY CAC CACIB BOB
BELMONDO CAC CACIB:multi:
GRATULACJE !!!!!!! dla Małgosi i Roberta
GRATULACJE dla Wioli i Tomka

wiadomość z ostatniej chwili MIEDZYNARODOWA WĘGRY
MADAM BUTTERERFLY na grupie BOG II BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)
Bardzo mało tu zaglądam, a teraz wreszcie zajrzałam i mam mnóstwo pytań :cool3: między innymi:

Jak mogę się pozbyć zaczerwienienia wokół oczy u mojego shih tzu? Kiedyś przeczytałam coś o środku który można bardzo tanio kupić w aptece a jest skuteczniejszy niż te drogie preparaty na które zresztą mnie nie stać.

Ile trwa okres w którym ostrzyżonemu na krótko shih tzu wyrośnie sierść taka, jaką mają wystawowe psy? Mój psiak nigdy nie miał zapuszczanej sierści, a teraz chciałabym żeby miał takie piękne, długie włosy.

Pytanie wystawowe: Gdzie mogę znaleźć obrazek przedstawiający prawidłowe kontowanie kończyn w pozie? Mój pies nie ma rodowodu, ale że interesuję się trochę handlingiem próbuję z nim ćwiczyć, tyle że nie mam bladego pojęcia o tym jak należy ustawiać shih tzu :lol:

To chyba na tyle, jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to napiszę. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Zaczerwienienia dookoła oczu to może być drożdżyca, nurzeniec... Właściwie to nie wiesz do końca, czy przypadkiem nie dzieje się nic złego, więc najpierw dowiedz się, co mu jest, później lecz.
Poza tym - włosy jak u wystawowego psa nie urosną mu ot tak:evil_lol: Potrzeba systematycznej pielęgnacji, a przede wszystkim dobrego gatunkowo włosa.

Link to comment
Share on other sites

[B]pumilo2, [/B]mój psiak ma zaczerwienienia wokół oczu bardzo często, czy to musi być jakiś powód związany z chorobą czy czymś złym, żeby one występowały?
I pytałam się tylko o długość, bo oczywiście wiem że nie uda mi się uzyskać tak pięknej sierści jak u psa wystawowego bez pielęgnacji.
W ogóle odpowiedzi dostałam już na PW więc pytania nie aktualne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zaczerwienienie wokół oczu nie jest normalne i jeśli coś nie jest normalne, to zwykle dzieje się coś złego. Żeby zastosować preparat, to trzeba znać przyczynę zjawiska.
I jeśli twój pies ma to bardzo często,to chyba normalną sprawą jest porada u lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj może być wiele przyczyn. Pisałaś, że piesek ma obcięte włosy. Może w okolicy oczu włoski odrastając podrażniają rogówkę. Do tego u szitzaków oczy często łzawią --> okolice oka są wtedy praktycznie ciągle wilgotne. Jest to wspaniałe siedlisko dla różnych grzybków i bardzo często można spotkać tam drożdżaki. Zaradzić temu jest łatwo, ale trzeba wiedzieć, że na 100 % jest to drożdżyca. Jeśli to włoski, to albo stale uważnie wycinać albo zapuścić dłuższe, które nie będą drapały oka.
Znam też szitzaki, którym w ten sposób ujawnia się alergia, np. po zmianie jedzenia.
Może to wina płynu, którym przemywasz oczy.
I oczywiście z grzybków nie tylko drożdżyca może wystąpić wokół oczu.
Dlatego najlepiej pójść do veta, weźmie zeskrobinę i będzie wiadomo co robić dalej.;)

Link to comment
Share on other sites

Ojoj, to się zaczęłam martwić... Popędzam mamę żebyśmy pojechały do weta, teraz nie tylko pazurki wchodzą w grę... :-(

Mam kolejne pytanie, czym najlepiej czesać shih-tzu? Mam szczotkę z włosia, która w ogóle się nie sprawdza bo czesze tylko z wierzchu i grzebień który wygląda tak:
[url]http://www.house-york.pl/images/towary/IMG_8508int.jpg[/url]
Tylko ma igiełki co drugą krótszą. I nie obracają się przez co czasem ciągnie sierść kiedy czeszę mojego psa. Czy ten grzebień jest dobry, czy jest coś lepszego do czesania? Czym wy czeszecie swoje shih-tzaki?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...