Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

dlaczego nie, prawda nikogo nie ubodzie
jeśli chodzą po wystawach, dają się mierzyć w kraju i nie tylko
może wtedy się okaże, że nie są jednak przerośnięte a czyjś punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, bo patrząc w drugą stronę, to trochę się porobiło shih malutkich, że czasem trudno stwierdzić co chłopiec a co dziewczynka

muszę również powiedzieć, że ja lubię wiedzieć z kim rozmawiam, bo lepiej wtedy rozumiem sens wypowiedzi

nie rozumiem dlaczego wystawa w Warszawie wzbudza takie emocje, czy psy z pierwszych lokat są wadliwe? jakie ciałko powinno mieć shih tzu? chyba nie kwadratowe?

problem wysokości na 100% w mniejszym stopniu dotyczy suk, bo one nie kryją

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote=pumilo;
nie rozumiem dlaczego wystawa w Warszawie wzbudza takie emocje, czy psy z pierwszych lokat są wadliwe? jakie ciałko powinno mieć shih tzu? chyba nie kwadratowe?
[/quote]

Wystawa w W-wie nie wzbudza absolutnie moich emocji - inne wystawy także nie wzbudzają (ja nie wystawiam żadnych psów - ja je często oglądam) i nie komentuję zasadności wygranych. Stwierdziłam tylko, że przy skandynawskiej sędzinie wygrywały psy zbliżone typem do Skandynawów. Chyba nie będziesz temu zaprzeczać? I że były to psy w dłuższym prostokącie. Tego też chyba nie zanegujesz? Czy gdziekolwiek napisałam, że shih tzu powinien być kwadratowy? To nie tybecik i nie powinien być zbyt krótki. No, ale nie jet to także jamnik - więc nie przesadzajmy z długością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']trochę się porobiło shih malutkich, że czasem trudno stwierdzić co chłopiec a co dziewczynka[/quote]

Prawdę mówiąc mniejszych niż mówi wzorzec raczej się nie widuje (od czasu do czasu przemknie jakaś niewielka suczka). A w rasie shih tzu to chyba nie wielkość stanowi czy to pies czy suczka - nie masz we wzorcu rozgraniczenia wielkości w zależności od płci)





[quote name='pumilo'] problem wysokości na 100% w mniejszym stopniu dotyczy suk, bo one nie kryją[/quote]
Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi - przecież suczki to nie pojemnik na nasienie i "wylęgarnia" - one też dają swoje cechy potomstwu - nie tylko reproduktor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokitnik']Wystawa w W-wie nie wzbudza absolutnie moich emocji - inne wystawy także nie wzbudzają (ja nie wystawiam żadnych psów - ja je często oglądam) i nie komentuję zasadności wygranych. Stwierdziłam tylko, że przy skandynawskiej sędzinie wygrywały psy zbliżone typem do Skandynawów. Chyba nie będziesz temu zaprzeczać? I że były to psy w dłuższym prostokącie. Tego też chyba nie zanegujesz? Czy gdziekolwiek napisałam, że shih tzu powinien być kwadratowy? To nie tybecik i nie powinien być zbyt krótki. No, ale nie jet to także jamnik - więc nie przesadzajmy z długością.[/QUOTE]

Witam sorry ze się wtrącę do tej polemiki w Warszawie wygrały moje dwie suczki które tak wogóle są w róznych typach i chciałbym Cię zapytać rokitniku po czym sądziz ze wygrywały typy skandynawskie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']dlaczego nie, prawda nikogo nie ubodzie
jeśli chodzą po wystawach, dają się mierzyć w kraju i nie tylko
może wtedy się okaże, że nie są jednak przerośnięte a czyjś punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, bo patrząc w drugą stronę, to trochę się porobiło shih malutkich, że czasem trudno stwierdzić co chłopiec a co dziewczynka
[/quote]



Tak często sędziowie mierzą psy jak często widać psy mniejsze niż wzorzec. Więc nie zawsze można ,,na oko,, określić który ma wielkość zgodną ze wzorcem. Nie przypominam sobie żeby gdziekolwiek sędziowie to robili. Poza tym wzorzec jesli chodzi o shih tzu nie mówi o dolnej granicy wysokości, a o do 27cm i od 4,5kg i ten przedział minimum musi zostać brany pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Tak często sędziowie mierzą psy jak często widać psy mniejsze niż wzorzec. Więc nie zawsze można ,,na oko,, określić który ma wielkość zgodną ze wzorcem. Nie przypominam sobie żeby gdziekolwiek sędziowie to robili. Poza tym wzorzec jesli chodzi o shih tzu nie mówi o dolnej granicy wysokości, a o do 27cm i od 4,5kg i ten przedział minimum musi zostać brany pod uwagę.[/quote]
Wiesz chyba jesteś stary bywalec wystaw.:roll:Ale znam sędzine która to robi i jezeli tak często jezdzisz to wiesz która sędzina to robi.Osobiście bardzo ją szanuje i lubie.:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo'] patrząc w drugą stronę, to trochę się porobiło shih malutkich, że czasem trudno stwierdzić co chłopiec a co dziewczynka
[/quote]


Zgadzam się z Tobą-widziałam na ringach i malutkie shih tzu
Ale wzorzec nic nie mówi o dolnej granicy tylko o górnej....
Na dobrą sprawę to shih może być wysokości yorka i będzie zgodny ze wzorcem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Devegacja, jak dla mnie to inni mogą mieć nawet chomiki i uwierz mi nic mi do tego. Jeśli lubią takie jest to ich sprawa. Ja lubię jak po samcu widać, że to samiec i to miałam na myśli.
Lubię psy inne, nie lepsze tylko inne. Skandynaw brzmi tutaj jak coś gorszego a tak nie jest, pies na wyższych nogach jest też be a tak też nie jest. Jeśli ktoś chce zrobić sobie reklamę, to niech nie robi tego sugerując, że inni mają coś niezgodnego z wzorcem, niepełnowartościowego. Inni mają psy inne ale nie gorsze.

Suczka nie kryje - właściciel nie dostaje za to pieniążków. Jak się zareklamuje czyjegoś pieska jako przerośniętego, to może ktoś uwierzy. A z tymi Skandynawami wygrywającymi w Wawie to typowym Skandynawem z tego wynika jest taka Tasha albo Krakers. :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Jeśli ktoś chce zrobić sobie reklamę, to niech nie robi tego sugerując, że inni mają coś niezgodnego z wzorcem, niepełnowartościowego. Inni mają psy inne ale nie gorsze.

[/quote]



Nie chodzi o reklamę małych shih....-:-?
Moje początkowe pytanie dotyczyło zgodności ze wzorcem i tyle.
Jak widać większość osób zauważyło że są shih duże i małe :evil_lol:a ja jestem ciekawa jak sędzia je ocenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunoftybet']Witam sorry ze się wtrącę do tej polemiki w Warszawie wygrały moje dwie suczki które tak wogóle są w róznych typach i chciałbym Cię zapytać rokitniku po czym sądziz ze wygrywały typy skandynawskie[/quote]

Gratuluję Ci wygranej. A ja napisałam, ze wygrywały psy zbliżone typem do skandynawów i psy w wydłużonym prostokącie. Więc może masz te w wydłużonym prostokącie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunoftybet']Ciekawy jestem z kim? wygrał ten rzekomo wysoki Pies ze tak kogoś to boli:eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::eviltong::eviltong:[/quote]

A gdzie ktoś pisał o wygrywającym psie? Owszem, piszemy o psach wysokich, ale nie o ich lokatach. Nie mówimy o jakimś konkretnym psie (mimo tego, że Pumilo chciała ich nazwy) , a o zjawisku. Nie bądź więc taki Ziobro i nie węsz wszędzie spisku. Mnie interesuje wzorzec i to, że Pumilo napisała, że każde odstępstwo od wzorca jest wadą. A to nieprawda! Jak przeczytasz moje posty - to doczytasz się, iż tak nie uważam i w związku z tym nie atakuję żadnego wysokiego psa. Wzorzec dopuszcza psy wyższe niż 26,7 cm. I takie psy chodzą po naszych ringach i wcale nie uważam, że są wadliwe. Sa po prostu wyższe.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo Rokitnik ale pochwal się swoimi psami i pokaż co masz:cool3:Napisałaś w jednym z postów że chodzi o psy z pośredniej i otwartej więc miałaś na myśli konkretne psy.Napisałaś przerośniety pies czyli pies wadliwyj:razz:A czy ty jesteś sędzią?Żeby stwierdzić że pies jest przerośniety to jego trzeba zmierzyć a że za dużo waży -zważyc.Logiczne i jasne chyba dla wszystkich.Więc nie rozumiem wogole całej tej dyskucji bo żaden czlowiek w oku nie ma miarki a nie wagi.:shake: A tak wogóle ananimowo to ja tyż moge farmazony pisac i po psach jezdzic jak magiel po ubraniach.Jezeli ktoś ma czyste zamiary to nie ma co ukrywać.Dla mnie anonim nie kojaży sie dobrze:roll:Politycznymi frazami tu nie będę pisać bo to psi forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Przepraszam bardzo Rokitnik ale pochwal się swoimi psami i pokaż co masz:cool3:Napisałaś w jednym z postów że chodzi o psy z pośredniej i otwartej więc miałaś na myśli konkretne psy.Napisałaś przerośniety pies czyli pies wadliwyj:razz:A czy ty jesteś sędzią?Żeby stwierdzić że pies jest przerośniety to jego trzeba zmierzyć a że za dużo waży -zważyc.[/quote]

Nie pochwalę się psami - bo ich już nie mam i jak pisałam niczego nie wystawiam.
A Wasze psy znam.
I zauważ, że pisuję bardzo sporadycznie - w zasadzie tylko wtedy, gdy dyskusja dotyczy wzorca i jego interpretacji.
Przerośnięty - czyli wyższy niż 26,7 cm - co wcale nie znaczy, że wadliwy.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Z tego co wyczytałem ,Rokitnik pisała już kilkukrotnie , że nie ma i nie wystawia psów , kto czyta uważnie forum już dawno powinien to widzieć.Jeśli chodzi o anonimowość "Rokitnik" to dla "starych" wystawców jest to osoba znana , "świeżynki" zaś z logicznego punktu widzenia mogą Jej nie znać , pewne jest , że to osoba która zna się na rasie a wypowidzi jej są [COLOR=red]jednymi z bardziej[/COLOR] logicznych na tym forum (to oczywiście moja opinia). Pozdrawim Cię Rokitnik


Sławek Nowicki

Link to comment
Share on other sites

Skoro pani Rokitnik jest wielkim autorytetem w shih-tzu to może sie ujawni nam ''świeżynkom'',pokaże jakie miała osiągnięcia wystawowe i hodowlane.Bardzo chetnie zobaczymy.
Apropos uwaznego czytania:shake: o ile pamiec mnie nie zawodzi to rok temu Rokitnik pisała że się spotkamy na ringach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Przepraszam bardzo Rokitnik ale pochwal się swoimi psami i pokaż co masz:cool3:. A tak wogóle ananimowo to ja tyż moge farmazony pisac i po psach jezdzic jak magiel po ubraniach.Jezeli ktoś ma czyste zamiary to nie ma co ukrywać.Dla mnie anonim nie kojaży sie dobrze:roll:Politycznymi frazami tu nie będę pisać bo to psi forum.[/quote]

Żądasz czegoś od innych czego sama nie uczyniłaś. Nie każdy zna ciebie a to przecież ty dołączyłaś do dyskusji.Rokitnik pisała wcześniej że nie wystawia psów, wystarczy uważniej czytać. Dopóki nie weszłaś na ten temat próbowano przedyskutować coś w tym temacie. Oskarżanie pojawiło się wraz z twoim przybyciem, więc................Merytorycznie nie wniosłaś nic więc.............................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Skoro pani Rokitnik jest wielkim autorytetem w shih-tzu to może sie ujawni nam ''świeżynkom'',pokaże jakie miała osiągnięcia wystawowe i hodowlane.Bardzo chetnie zobaczymy.
Apropos uwaznego czytania:shake: o ile pamiec mnie nie zawodzi to rok temu Rokitnik pisała że się spotkamy na ringach.[/quote]
Loneczko
Nie widzę potrzeby ujawniania się Rokitnik, kto ma wiedzieć , ten wie a Ty jeszcze troszkę musisz pojeździć i pohodować ,żeby mieć taką wiedzę osiągnięcia i szacunek etc. jak Rokitnik


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='slaweknowicki']Loneczko
Nie widzę potrzeby ujawniania się Rokitnik, kto ma wiedzieć , ten wie a Ty jeszcze troszkę musisz pojeździć i pohodować ,żeby mieć taką wiedzę osiągnięcia i szacunek etc. jak Rokitnik


Pozdrawiam[/quote]Sławeczku kochany ty o ile pamieć mnie nie zawodzi to sam sie zastanowiałeś kim jest pani Rokitnik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Sławeczku kochany ty o ile pamieć mnie nie zawodzi to sam sie zastanowiałeś kim jest pani Rokitnik.[/quote]
Tak , prawie dwa lata temu się zastanawiałem kim jest Rokitnik, jednak drogą dedukcji i logicznym myśleniem wpadłem na to kto kryje się pod tym nikiem .

Pozdrawiam
Bez odbioru...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Żądasz czegoś od innych czego sama nie uczyniłaś. Nie każdy zna ciebie a to przecież ty dołączyłaś do dyskusji.Rokitnik pisała wcześniej że nie wystawia psów, wystarczy uważniej czytać. Dopóki nie weszłaś na ten temat próbowano przedyskutować coś w tym temacie. Oskarżanie pojawiło się wraz z twoim przybyciem, więc................Merytorycznie nie wniosłaś nic więc.............................[/quote]Ze wzgledu na twój wiek to odpowiem cierpliwie,nigdzie nie ukrywalam swoich psów,ponoć uważnie śledzisz ten temat.Po drugie wypowiadasz się jako stary bywalec wystaw o psach i sędziach a przeciesz dopiero zaczynasz.A osobiście tu nie kogo nie oskarżam tylko pisze swoje zdanie bo większość osób wie o jakich psach tu mowa bo śledząc ringi shih-tzu tych psów tak naprawde dużo nie było.Dziwnym jest trafem że to ty w którym temacie sie nie pojawisz to siejesz zamęt swoja znajomością kynologii(nawet wątki są likwidowane z twojego powodu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Ze wzgledu na twój wiek to odpowiem cierpliwie,nigdzie nie ukrywalam swoich psów,ponoć uważnie śledzisz ten temat.Po drugie wypowiadasz się jako stary bywalec wystaw o psach i sędziach a przeciesz dopiero zaczynasz.Dziwnym jest trafem że to ty w którym temacie sie nie pojawisz to siejesz zamęt swoja znajomością kynologii.[/quote]

Dopóki ciebie nie było nikt na nikogo się nie rzucał. Sugerujesz coś o czym dziecko nie masz zielonego pojęcia, nie czytasz ze zrozumieniem bo...po prostu tego nie chcesz. chcesz żeby ktoś przedstawiał się tobie.....kim ty właściwie jesteś by tego żądać? Niestety dla twojej wiadomości abyś więcej nie pudłowała-nigdy nie wystawiałem i raczej nie mam już teraz takiego zamiaru więc daruj sobie sarkazmy typu ,,stary bywalec,,I niestety niewiele pomagasz swoimi postami w dyskusjach.
Mam nadzieję że to był ostatni post nie wiążący się z tematem,
POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

quote=shih tzu;7293361]Dopóki ciebie nie było nikt na nikogo się nie rzucał. Sugerujesz coś o czym dziecko nie masz zielonego pojęcia, nie czytasz ze zrozumieniem bo...po prostu tego nie chcesz. chcesz żeby ktoś przedstawiał się tobie.....kim ty właściwie jesteś by tego żądać? Niestety dla twojej wiadomości abyś więcej nie pudłowała-nigdy nie wystawiałem i raczej nie mam już teraz takiego zamiaru więc daruj sobie sarkazmy typu ,,stary bywalec,,I niestety niewiele pomagasz swoimi postami w dyskusjach.
Mam nadzieję że to był ostatni post nie wiążący się z tematem,
POZDRAWIAM[/quote]Nie wiedzialam że mam na forum mamusie:crazyeye:Kim ja jestem?!Pełnoprawnym uzytkownikiem forum:mad:anonimowo moze kazdy być dopuki nie piszę o hodowcach i naprzykład psach znanych na ringach jezeli zaczyna wymieniac konkrety ty wypadalo by sie przedstawić.Sarkazmu pełno w twoich postach i to zawsze!Nasuwa sie pytanie co ty wiesz o psach na ringach,sedziach i sedziowaniu skoro nie wystawiasz?! Przez niby twoja ananimowość teraz mi sie przypomniało dlaczego tak oblewasz błotem hodowcow i rasowe psy:mad:bo masz psy bez radowodu!!!Pseudohodowle trzeba jakoś wytłumaczyć.Wiecej na temat swojej osoby nie będę z toba dyskutować bo ze zrozumieniem ludzi i tematów ty zawsze masz wielki problem.
Autorytetemi dla mnie w rasie są osoby czyli hodowcy i wystawcy którzy maja osiagniecia wystawowe i hodowlane!Latwo kogos skrytykowac nie patrząc we własne podwórko.:shake:A najwiecej to maja do powiedzenia ci co nic nie robią.Na ringach dokladnie widac wszystko!pozdrawiam serdecznie starszych hodowcow ktorzy są w temacie i dzielnie reprezentują dalej rasę i tych "swierzynek" co jusz coś osiągneli.:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...