Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

Popieram cię Anii całkowicie SHIH-TZU nie jest droga rasą pieska z rodowodem mozna juz kupić od 1200,00z a rożnica jest naprawde ogromna i to nie tylko w eksterierze lecz przede wszystkim w usposobieniu tych piesków a przecież charakter jest jedną z najwazniejszych rzeczy od niego zaczyna się cała zabawa kupując psa chcemy nie tylko żeby był ładny ale żeby też posiadał cechy charakteru nas zadowalające a z tym u piesków bez rodowodu jest różnie-niestety.

Poza tym najważniejszą cechą jest utrzymanie danej rasy w czystości rasy i może wtedy schroniska nie będą pękać w szwach bo nietety mniejszą uwagę zazwyczaj przykłada się do pilnowania suczki mieszańca a od tego do stadka kundelków jest krótka droga.Dlatego właśnię jestem calą sobą za hasłem rasowy=rodowodowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wiem o czym piszecie tutaj,właśnie to forum mi coś uświadomiło,widać nie do końca ale sama mam już inne podejście do tego wszystkiego,inaczej teraz pojmuję "rodowód",dlatego NIE mówię o Jędrku,że jest Shih Tzu-tylko podobny do Shih Tzu(MIESZANKA Z DUŻĄ DOMIESZKĄ SHIH TZU),a on jest poprostu Jędrkiem :) ,wiedziałam co robię jak go kupowałam,sama też kiedyś jako wolontariuszka sprzątałam schronisko to wiem jak wygląda tam i co tam jest...dlatego też chcę wykastrować psa,żeby mieć spokój i nie powielać(zasilać schroniska)dalej mieszańca;-),wiedziałam,że znajdzie się ktoś tutaj kto to potępi,liczyłam się z tym i biłam się z myślami....logować czy nie....zlinczują czy nie....,w końcu doszłam do wniosku:że jak nie spróbuję to nigdy się niedowiem;-),liczę się z waszym zdaniem,pozdrawiam ciepło;-)

Link to comment
Share on other sites

Aniii twoją stronkę też dużo razy odwiedzałam,fotki twojego Lumpika oglądałam chyba z 50 razy jak nie więcej :lol: ,ma słodki wygląd,szczególnie uśmiech na fotce jak bignie;-) :lol: ,Carotina widziałam ubranko Glamour Girls-normalnie "kobietka"(czyt. suczka) jest w tym ubranku trendy :P ....nic dodać nic ująć;-)dzięki wam wszystkim którzy się wypowiedzieli,ale zmykam do łóżka bo wstaję 4.30 ,to narazie do jutra,pozdrawiam ciepło....

Link to comment
Share on other sites

Anii chyba nie dokońca zrozumiałaś moje intencje nie w moim interesie jest linczowanie cię poprostu stwierdzam fakty jak sama przyznałaś byłaś wolontariuszką i wiesz co się dzieje w schroniskach.... ale zostawmy ten temat dobrze że jesteś w pełni odpowiedzialna a przecież to twój wybór z rodowodem czy bez my możemy tylko podpowiedzieć a tak wogóle to JĘDRUŚ jest słodki NIE POTĘPIAM I SERDECZNIE POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

wiem o czym piszecie tutaj,właśnie to forum mi coś uświadomiło,widać nie do końca ale sama mam już inne podejście do tego wszystkiego,inaczej teraz pojmuję "rodowód",dlatego NIE mówię o Jędrku,że jest Shih Tzu-tylko podobny do Shih Tzu(MIESZANKA Z DUŻĄ DOMIESZKĄ SHIH TZU),a on jest poprostu Jędrkiem :) ,wiedziałam co robię jak go kupowałam,sama też kiedyś jako wolontariuszka sprzątałam schronisko to wiem jak wygląda tam i co tam jest...dlatego też chcę wykastrować psa,żeby mieć spokój i nie powielać(zasilać schroniska)dalej mieszańca;-)

heh... gdyby wcszyscy właściciele psiaków bez rodowodu byli tak odpowiedziali... brawo :)

u mnie na osiedlu mieszka babsko :evil: "hodowca" ma 2 "shih-tzu" i "bolończyka". Rozmanża te trójke między sobą (2 suczki s-t i bol. i piesek s-t) w zabójczym tępie i następnie sprzedaje jako shih-tzu (z tego co wiem nawet za 700 zł :o ). Ludzie niestety kupują przekonani że to shih-tzu i tym sposobem po dzielnicy chodzi już około szejściu pseudoshiht-tzu za dużych (mam wrażenie że niektóre ważą nawet po 12-13 kg. :( ), z zadługimi mordkami :( itd. Na dodatek większość strasznie zapuszczona :-? , Ci co mądrzejsi to przynajmiej ostrzygli, ale reszta... :roll:

poprostu szkoda mi słów na tą babe :evilbat: , co do tego doprowadziła :evil: :evil: :evil:

wiedziałam,że znajdzie się ktoś tutaj kto to potępi,liczyłam się z tym i biłam się z myślami....logować czy nie....zlinczują czy nie....,w końcu doszłam do wniosku:że jak nie spróbuję to nigdy się niedowiem;-),liczę się z waszym zdaniem,pozdrawiam ciepło;

i bardzo dobrze zrobiłaś... :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: Witam z samego rana,Carotina wciąga i to jak ...,ta Pani robi to dla kasy a nie dla dobra psów,znam też takich co kupili psa który jako szczeniak "jest podobny do danej rasy",ale jak pies dorasta okazuję się,że niestety...ale to nie jest to czego sobie Pańswto zażyczyli...taki pies zostaje potem oddany do schroniska(np. bo znaleziony i nie mogą go zatrzymać),albo wyrzucany poprostu na bruk...znam to z bliskiego otoczenia :evilbat: ,tamta kobieta nastawia się na zysk poprostu a nie na miłość do zwierząt to są dwie różne zasadnicze sprawy....a poza tym czy ktoś już wstał???od pół godziny piję już kawkę :D ,komuś zrobić na pobudkę???pozdrawiam;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam z rana :D

Co do cen shih tzu. Kiedy pierwszy raz znalazlam ogloszenie o shih tzu (w wyborczej), to pani zaproponowala cene 850 zlotych. Psy mialy rodowod (a raczej metryczke) jak najbardziej.

Jednak zdecydowalam sie poczekac i mam Lumpa.

Kiedy zostalam uswiadomiona jak to jest z tymi rodowodami, to szukalam tylko i wylacznie psa z metyka, ale nie myslalam o wystawach. Przyznam szczerze, ze na poczatku niezwykle podobaly mi sie obciete shih tzu :lol:

Kota tez mam z rodowodem i za bardzo przystepna cene. Tu chcialabym zupelnie EOT. Mam kocurka perskiego, a ceny persow spadly nawet do 350 zlotych i pisze tu o kotach z hodowli

Nie dajcie sie nabic w butelke i zaplacic za kotka po "rasowych rodzicach bez rodowodu" 500 zlotych. A takie ceny sa na allegro. :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

ANIII-chyba u ciebie na stronce był tekst zapożyczony od jakiejś pani:"shih tzu są jak chipsy...na jednym się nie skończy..",-od razu pokazałam mężowi to zdanie,żeby się przyzwyczaił do tego,że kiedyś zjawi się u nas w domu taki piesek z metryką,narazie finansowo mnie nie stać,ale często oglądam fotki z wystaw,na jednej w katowicach kiedyś byłam,sama chciałabym kiedyś uczestniczyć w wystawie,jak odbiję się od dna to mam plany,narazie dalekie ale są :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja was dalej czytam..i bardzo się ciesze ,że tamat się rozwija!!

Tak mi się przypomnialo,że znajoma zapłaciła za NIERODOWODOWEGO Benka bagatelka 900zł!!!

Jak widać to było naciągnięcie nadające się do rekordu ginesa!!

Z drugiej strony on jest tak bombowy...ze wart 3 razy tyle :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zacytowalam Jo Ann White- "Official Book of Shih tzu". Dostalam te ksiazke na urodziny, jakies dwa lata temu.

Przepieknie wydana ksiazka, bardzo ciekawe informacje.

A w oryginale to brzmi tak

"We often joke that Shih Tzu are like potato chips- once you have one, you always want more!"

Link to comment
Share on other sites

Anii, a jak Twój Lumpik dogaduje się z kotkiem???

:

Kiedys w necie przegladalam kocie hodowle (persow oczywiscie :lol: ) i natknelam sie na zdjecie shih tzu z podpisem:"Najlepszy przyjaciel naszych kotow".

Tu na Forum byla wlascicielka czarnego shih tzu, ktora tez nabyla persiaka.

Lump kocha wszystko, koty tez. Moj pers tak sobie znosi pieszczoty Lumpa (a polegaja na lapaniu kota i lizania mu ucha), ale nie ma w nich agresji, wiec nic sie nie dzieje. Kot przyzwyczajal sie do psa okolo dwoch tygodni. Niedawno wspominalismy z TŻ jak robilismy kotu mur z koldry, skad mogl swietnie ogladac co robi Lump i czuc sie bezpiecznym.

Raz zostawilismy ich na dlugie godziny (chyba siedem). Od tego momentu swietnie sie dogaduja. Lump uwielbia ganiac za kotem i byc blisko niego, a kot czasami robi "matriksa". Pies spokojnie lezy, a nagle kot wyskakuje przed niego i ucieka :)

Kot ogolnie nie lubi zbytniego spoufalania jak to kot, a Lump nie umie byc delikatny, wiec nie leza, a nawet nie siedza obok siebie, co jest moim marzeniem. Taki piekny obrazek, chociaz mam jakies zdjecia:)

http://intelcom.pl/~kwaz/

http://intelcom.pl/~kwaz/874483994.jpg

A z tym duetem shih tzu+pers 8)

Mysle, ze chodzi o plaskie pyszczki :D

Gdzies przeczytalam, ze plaski pyszczek u zwierzecia wywoluje w czlowieku instynkt opiekunczy. Mnie to na pewno dotyczy :lol:

Jak biore Bluesa na rece to doznaje uczuc rodzicielskich 8)

Lump ma cala game spojrzen typu:"Jestem biedny, daj mi jesc", "Daj choc okruszek, bo chyba zaraz padne", "Tylko ciebie kocham (wtedy kiedy cos jesz)", na rece nie lubi byc brany. Za to daje sie przytulac :lol:

Te jego oczka+płaska kufa=mala chryzantemka

Oczywiscie nie kazdy lubi takie płaskie mordki. Czesto wydaje mi sie, ze to wlasnie z powodow krotkich nosow te rasy (persy i shih tzu, ale tez np. pekinczyki) traca popularnosc.

Przewaznie Lump podoba sie starszym paniom, dzieciom i dziewczynom w wieku szkolnym. Chociaz moja mame, kiedys gonil facet, zeby wypytac o Lumpa.

A mojego TŻ, Lump ochronił przed dresami. 8)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj znajomy(facet któremu kompletnie na kasie nie zależy bo ma jej aż za naddto uważam 8) chociaż do portfela nikomu się nie zagląda :D )proponował nam 1000zł za Jerrka :D,mogłam go od ręki sprzedać i byłby już piesek z rodowodem...ale już się tak do niego przyzyczaiłam,że wyśmiałam faceta,że jest szalony,koleś nie mógł do nas wyjść,normlanie oszalał na jego punkcie,mówiłam mu,(bo ma neta)żeby poszukał na necie sobie hodowli i kupi sobie w tej cenie(prawie) oryginalnego z papierkiem,ale on jst taki,że jak mu się coś spodoba...musi to mieć,chyba się rozczaruje..dziś dzwonił do nas już 2 razy...i tak mu to nic nie da...małego mamy już 4 tyg i niewyobrażam sobie jak mogłabym go stracić z oczu :cry: ,"Mały Jędrek jesteś Wielki..." :D

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio mam tak mało czasu żeby tu zaglądać a tu tak miło sie zrobiło.

niestety zdjęcia mojego szaleńca narazie nie będzie.Wydaje mi sie, Shih Tzu są bardzo przyjacielskie i dlatego lubią wszystko co sie rusza.Moj też uwielbie koty , nawet myszoskoczki a za szczeniakami przepada . Wyrósł już na pożądnego faceta , jest bardzo usłuchany i spokojny tylko zastanawiam sie czy zamało nie waży ,bo ma prawie pięć kilo , a jak czytałam to jakiś tutejszy ma osiem. Ale to chyba sprawa indywidualna :P

Link to comment
Share on other sites

Ania-k też mi się zdarzyło, że chcieli od nas odkupić maślaczka :wink: , ale oczywiście nic z tego :D , za żadną cene bym moich nie sprzedała. Niektórym "chętnym" wydawało się to dziwne, mówili "ma przecież pani, aż trzy, po co pani tak dużo" :o :o :o

Madzia_11 witaj ponownie :lol:

5 kg. to fatycznie mało, wzorco powinno być ok. 6,5 -7,5 ewentualnie do 8 kg. (chociaż tak naprawde różne źródła różnie podają, no a niby wzorzec powinien być jeden... :roll: :wink: )

mój kogut waży około 6,9 kg., niby wzorcowo, ale na wystawie wydaje się mały w porównaniu z innymi, których waga dochodzi często do 9 kg.

Link to comment
Share on other sites

Lump wazy na mojej diecie 7,5 :)

A jak jestesmy u mojej mamy, waga wzrasta do 7,8-8

Ogolnie ostatnio L nie wazylam, ale wydaje mi sie, ze ma aktualnie 7,5, ale nie dlugo swieta :roll:

W pierwsza wigilie, moj tata go tak uraczyl resztkami z wieczerzy, ze musialam masowac Lumpowi brzuch przez godzine. A pies lezal na grzbiecie z mina:"Masuj mnie sługo, masuj, bo mam ochote na wiecej". :evil: :lol:

W ostatnia wielkanoc, zoladek pracowal na pelnych obrotach i Lump zrobil bodajze cztery kupki w jeden dzien. Na szczescie wzorcowe. 8)

Lump uwielbia jesc, to jest jedyny cel jego zycia- jedzenie

Na szczescie ma szybka przemiane materii i kocha ruch. Spacery, bieganie z zabawka, ciagle stanie na dwoch lapkach (a nuz uda sie cos wyzebrac) powoduje spalanie tych kalorii. :lol:

Jak przyjezdzam z nim do domu, mama juz we drzwiach krzyczy:"Jak on ptzy Tobie wychudl, biedactwo".

Juz teraz z mysla o Lumpie zamrazaja skorki i chrzastki z indyka. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Co do wagi, to moim zdaniem osiem kilo to juz maks. Wazna u psa jest kufa, moim zdaniem powinna byc samcza. Zdarzylo mi sie raz spotkac pieska shih tzu, ktory wygladal jak suczka :-?

Malutki i z mina ksiezniczki. Natura niepotrzebnie go w klejnociki przozdobila :D

Zreszta sa dwa typy shih tzu. Ja lubie i amerykanski i eruopejski (angielski).

Teraz na nasze ringi wkraczaja psy w typie amerykanskim. Wysokonozne, smuklejsze, dluzsza szyja, no i szata. Stylem Amerykanow, ma byc idealnie

Psy wygladaja jak lalki.

Wklejam zdjecia psow dorastjacych, poniewaz lepiej widac budowe psa.

amerykan

_382816_n.jpg

I jeszcze cos do zdjec amerykanskich, oni lubia podrasowac fotke, ale jesli nie patrzec na te nienaturalna biel, to trzeba przyznac, ze pies jest bardzo ladny, mimo iz ma na grzbiecie za malo koloru.

fin

Ilpo2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę shih-tzu w typie ameykańskim, pieski są bardziej wychuchane, włos jest długi, ale bez przesady... piesek poprostu wygląda stylowo... a no i nie jest też przerośnięty

toygrp1.jpg

toygrp.jpg

ten piesek na zdjęciu to ch. Charing Cross Ragtime Cowboy

- jak dla mnie ideał i niedościgniony :oops: :wink: wzór...

a tu troche fotek szczeniaków...

to moja Demi w wieku ok. trzech miesięcy

46265327111.jpg

to szczeniaczki w wieku ok. miesiąca 8) 8) 8) (w niezwykle wygodnej pozycji :wink: )

44588727111.jpg

c.d.n.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...