Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

Cd (ten z tego z zdjęcia) jest starszy od chakiego, a mimo wszystko to chakie dominuje. Cd poprostu to zaakceptował, w końcu przywódca musi być. Czasem zdarzają się między nimi konflikty (np. o gumowego banana 8) ), naszczęście niegroźne, chakie warknie i cd jest "ustawiony"... Nie ma problemów np. z zostawieniem ich samych w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

anii, a Ty wystawiasz Lumpika?

Wystawialam go w klasie szczeniakow i mlodziezy. Dwa razy na krajowkach zdobyl BOB. Zwlaszcza cieszylam sie z wygranej w Kielcach, bo do porownania o rase poszlo kilka psow, sedziowal pan Redlicki. Mam nawet pucharek i trzy medale.

gratuluje :D

Mysle, ze w nastepnym sezonie pokusze sie o kilka wystaw. Aktualnie dbam o wlos, czyli olejowanie i podawanie witaminek

no to może się na jakiejś spotkamy :)

a tak nawiasem, to fajnie, że temat nam ruszył :multi: jeszcze troche ponad tysiąc postów i prześcigniemy grzywacze 8) :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

Czasem zdarzają się między nimi konflikty (np. o gumowego banana 8) ), naszczęście niegroźne, chakie warknie i cd jest "ustawiony"... Nie ma problemów np. z zostawieniem ich samych w domu.

Mnie odradza sie trzymania dwoch psow. Jednak nie sadze zeby sobie wyrywaly wlosy i ciagle sie klocily. Chce aby drugi pies mial bardziej ulegly charakter.

Cieszy mnie, ze Twoje psy dogaduja sie miedzy soba.

O suczce na razie nie marze, ale wymien prosze roznice miedzy Twoja suczka, a pieskami?! Chodzi mi o charakter.

Dzieki za gratulacje. Malo tego, ale zawsze cieszy:)

Link to comment
Share on other sites

Myśle, że włosów by sobie nie wyrywały :wink: :P

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy psą a suczką, to jest ona znaczna.

Suczki są zdecydowanie bardziej spokojne. Czasem sobie żartujemy, że gdybyśmy nie mieli chłopców, tylko naszą sunie, to tak naprawde sporą część czasu wogule byśmy nie zauważli obecności psa w domu. :wink:

Oczywiście bawi się z tamtymi dwoma, czasem potrafi być naprawde głośna :evilbat: :wink: (Zresztą, bardzo często sama ich prowokuje do zabawy).

Przykładowo, gdy idę z nią samą na dwór to jest bardzo spokojna, wogule nie zwraca uwagi na inne psy, natomist, gdy cała trójca jest na dworku i chłopcy zaczną się wydzierać 8) to ona oczywiście razem z nimi ( w końcu jak wszyscy, to wszyscy :wink: ).

Poza tym jest o wiele bardziej "delikatna", np. na dworku, jak jest mokro, to jej ani się śni, aby wejść się załatwić na trawe, tak się zaprze, że prędzej jej smycz spadnie 8) Poprostu jest czyścioszką :P , nie lubi się brudzić.

Mam też wrażenie, że suczki są bardziej uparte. Widze to nie tylko po swojej, ale także po pięknościach moich znajomych.

A może jednak pomyślisz o suczce? Twój piesio napewno byłby bardzo wdzięczny 8) :D 8)

Zresztą ja wogule myśle, że warto mieć dwa psy, nie tylko ze względu na siebie, ale i ze względu na tego pierwszego psiaka. Widze to np. po suczce (zresztą też shih-tzu) mojej babci, która poprostu uwielbia odwiedziny mojej czelotki, po kilku dniach z nimi tak się przyzwyczaja do wspólnych zabaw i ogólnie do towarzystwa, że po ich wyjeździe poprostu za nimi tęskni :roll:

A może jakieś fotki wrzucisz????

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! Nie mam niestety shi tsiaka ale "takowy egzemplarz" jest najlepszym przyjacielem mojej Sei. Codziennie razem dokazuja na polku :D

Benek jest sliczny - biało szary!!! jedyny problem z nim to filcowanie się futerka. jego pani stara się czesać go jak często się da, ale mimo to na "podwoziu" często kłaczki mu się filcują.

Jak to z tym jest?? Moglibyście podpowiedzieć co robic ,żeby bylo dobrze??

Kolejnym problemem naszego przyjaciela jest to ,że nieładnie pachnie..głównie w okolicy pyszczka. Kąpany jest często (, no, raz na 3 - 4 tyg) a mimo to wciąz brzydko pachnie. Nie ma pasożytów, choroby skóry, chorych uszu...a jednak. Może to przypadlość shi tsu?

Benek w przeciwieństwie do mojej Sejuty jest żarłokiem...ale nie jest gruby. Waży dokładnie 8kg. jak slicznie prosi o przysmaczki przysiadając na dupeczce!!!

Poza tym najlepsza zabawą Benia i Sei jest "ściągnę ci gumeczkę". Ich zabawy zawsze zaczynają się rozebraniem Benka z frotki :D . Potem oczywiście "nic nie widzi" :D

Ogolnie jest super!! I chcialabym pomóc jego pani w kwestii filcowania..

poradzcie!!

Link to comment
Share on other sites

Seja

Jak Twoja znajoma psa nie wystawia to moze mu przeciez obcinac brzuszek. Poza tym jakich kosmetykow uzywa do pielegnacji psa?! Czy uzywa odzywki, jesli tak, czy splukuje ja czy nie?!

Jak chce by jednak mial tam wloski i zeby mu sie nie sklejaly, warto zaopatrzyc sie w olej. Ja uzywam show oil firmy Laser Liters. Jest to niezwykle wydajny specyfik. Niech ta pani zmiesza troche tego oleju z woda i podczas czesania spryskuje nim szate psa. Moze tez po kapieli nalozyc na brzuszek troche tego oleju (zaznaczam, ze wtedy wydluza sie suszenie włosa), badz wymieszac go z odzywka. Ja wmasowuje odrobine (!) w rece i smaruje szate psa, tam gdzie najbardziej tego potrzebuje, a tak to podczas czesania spryskuje szate psa. Pies oczywiscie szybciej lapie brud, ale olej chroni wlos przed sfilcowaniem. Pies nie lapie koltunow, a po kapieli taki wlos o wiele latwiej sie rozczesuje.

Zeby zmniejszyc zapach moczu mozna psom golic okolic sisiorka, czyli ten rozowiutki brzuszek, ktory porasta takze wloskami. Radze nie uzywac do tego mydla poniewaz podraznia skore zwierzecia.

Co do zabkow. Byc moze shih tzu ma kamien na zebach i stad ten zapach. To nie tylko przypadlosc shih tzu, wielu psom wali z pyszczka 8)

Pasta do zebow, tabletki na odswiezenie oddechu, spraju nie polecam.

Radze tez odwiedzic weta. Jest taka akcja "uśmiech pupila", wszystko znajedziesz w internecie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję za odpowiedzi!!

Co do zapachu to nie jest to zapach Z pyszczka ale ogólnie nieładny zapach całej glowki. Był juz sprawdzany u weta..i nie ma chorych uszu, skóry itd. Byc może przyczyna jest poprostu obfita sierśc na pysiu, i uszach (on zawsze uszami po ziemi).

Benek nie jest wystawiany, ma w tej chwili rok. Wiem,że jego pani uzywa kosmetyku z olejem norkowym do rozczesywania ( nie wiem czy taki mozna??)..ale wlaśnie narzeka na "tłuste" futerko, zażółcenia i ogólnie na fakt ,że brudzi się po tym momentalnie.

Ale z 6tego co piszesz to poprostu tak ma byc i inaczej nie będzie.

Czy ta firma laser Liters jest ogólnie dostępna??Nie słyszalam akurat o takiej firmie kosmetyków?!

I jeszcze pytanie?? Co zrobić jeśli juz dojdzie do zfilcowania jakiegoś pasma włosow? czy jest na to rada, czy poprostu należy wyciąc?

Jeszcze raz bardzo dziekuje za rady..a moze podpowiesz nam jeszcze coś na temat dobrych kosmetyków konkretnie dla tej rasy?>Szampon? Odzywka??

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję za odpowiedzi!!

Co do zapachu to nie jest to zapach Z pyszczka ale ogólnie nieładny zapach całej glowki. Był juz sprawdzany u weta..i nie ma chorych uszu, skóry itd. Byc może przyczyna jest poprostu obfita sierśc na pysiu, i uszach (on zawsze uszami po ziemi).

A czym pies jest karmiony?! Wiesz moj tez niepieknie pachnie jak wraca ze spaceru. Jednak pije z poidla, je sucha karme, wiec nie wali mu z pyszczka (albo tez calej glowki) niemilosiernie.

Polecam czeste czesanie wasikow, a moze nawet mycie. To jednak rada dla tych cierpliwych wlascicieli i psow :lol:

Mozna mu te wasiki wiazac w kucyki.

CelebrityXL.jpg

Lub tak, ale wtedy pies musi byc przyzwyczajony do tego typu ochraniaczy

TurboXL.jpg

Benek nie jest wystawiany, ma w tej chwili rok. Wiem,że jego pani uzywa kosmetyku z olejem norkowym do rozczesywania ( nie wiem czy taki mozna??)..ale wlaśnie narzeka na "tłuste" futerko, zażółcenia i ogólnie na fakt ,że brudzi się po tym momentalnie.

Mnie odradzano ten olejek, bo zawiera alkohol. Fakt, ze nigdy sie na niego nie skusilam.

Olej ktorego uzywam jest stosunkowo lekki. I pies na przyklad nie jest tlusty w dotyku, tylko widac, ze wlos szybciej sie brudzi i jest ciezszy. Nie ma takze zazolconej siersci, oprocz tylnych lapek, po posikiwaniu. Jednak i na to sa metody:)

Co do Laser Liters, mozna zamowic przez internet. Uzywalam prawie pelnej gamy tych kosmetykow, sa drogie, ale jesli chodzi o show oil, to ja polecam.

Jesli siersc jest juz sfilcowana, sprobowac rozedrzec ja palcami, a pozniej delikatnie wyczesywac. Kiedy to jednak nie jest mozliwe, proponuje wyciac, bo rozczesywanie koltunow sprawia psu bol. Pamietajmy jednak, ze koltun robi sie przy samej skorze, wiec trzeba dbac o takie odrastajace wlosy.

Co do kosmetykow. Kosmetyki dla psow najczesciej sie rozciencza, wiec starczaja stosunkowo na dlugo.

Jest coraz wiecej firm oferujacych kosmetyki pielegnujace dla psow, jednak to od psa zalezy, co mu najbardziej lezy 8) A raczej jego szacie 8)

Sa tez szampony dla psow ze sredniej polki, ale ja ich nigdy nie uzywalam, wiec sie na ten temat nie wypowiem.

Czy Twoja znajoma stac na profesjonalne kosmetyki dla psow?!

Jesli nie, to niech uzywa ludzkich szamponow i odzywek do wlosow suchych i zniszczonych.

Hodowczyni Lumpa polecala Ziaje, ja ze swej strony proponuje zielona joanne.

Link to comment
Share on other sites

Benek jest karmiony tylko suchą karma z tego co wiem :D

No i nie wiem jak tam u nich z myciem pyszczka po każdym jedzeniu. sama wiem jak to jest bo swojej - przyznaje sie - nie myje brody za kazdym razem, ale ona i tak pachnie jak lizaczek :lol:

Zdjęcia sa poprostu powalajace!!Masz cudnego psiaka!! I widac ,że nie mógłby być już bardziej zadbany :D Kucyki za wasach wygladaja bombowo, musze je polecic znajomej :D

Sądzę ,że znajoma stać na tego typy kosmetyki....tylko czy będzie zdecydowana na nie wydać.. :-?

ja sama również staram się korzystac z kosmetyków z górnej połki i to naprawde procentuje..widać po siersci psa :D

Czy ta odzywka Ziai to moze włos w plynie?? Bo mnie równiez go polecali w przypadku sznaucera...ciekawa jestem.

A zielona Joanna to odżywka poprostu w zielonym opakowaniu czy taka ma nazwę??

Pytam o wszystko bo wolę się upewnić zanim przekazę dalej..

Dziekuję za rady!! U nas na osiedlu sa tylko dwa shi tsiaki..ale drugiego - malucha jeszcze nie zdazyłam poznac..

Link to comment
Share on other sites

To nie moje psy!!!

Wkleilam, zeby pokazac:). Moj nie przepada za kucykami, ale i tak mu wiaze.

Moj wyglada tak

thm_4844.1.jpg

Skoro znajoma stac, to czemu mialaby nie wydac forsy na te kosmetyki?!

Ziaja- chodzi o szampony i odzywki do wlosow suchych.

Uzywalam tego wlosu w plynie firmy Ziaja, radze rozcienczac.

Joanna- taka zielona seria Pantivit do wlosow suchych i zniszczonych.

Link to comment
Share on other sites

Tak tak!! Już widzę swoja pomyłke!! Odwiedziłam przed chwila strone twojego psiaka i juz widzę ,że to nie ten z fotek :D

Bardzo przepraszam za pomylkę :lol:

Benek jets super podobny do twojego piecha!!Nawet ta sama dlugosc futerka! Tylko odcieniem się rożni bo on ma tylko ciemniejsza maskę i koncówki uszu ciemniejsze a bardziej jasno-szare "łaty" na grzbiecie :D

Naprawdę dziekuję za rady ..dzis przekaze je znajomej..i moze link do twojej stronki!!Niech sobie poczyta!! :D

Link to comment
Share on other sites

Benek jets super podobny do twojego piecha!!Nawet ta sama dlugosc futerka! Tylko odcieniem się rożni bo on ma tylko ciemniejsza maskę i koncówki uszu ciemniejsze a bardziej jasno-szare "łaty" na grzbiecie :D

Kiedy tworzylam te strone, to Lump byl w wieku tego psa. Czyli mial okolo roku, moze mniej.

Za kilka dni moj pies skonczy 3 lata :)

Futro tez zmienilo barwe na ciemno-szara. Shih tzu bardzo ciekawie sie wybarwiaja.

Link to comment
Share on other sites

Co do kosmetyków, to faktycznie laser littes są bardzo dobre, cała gama (szampon i odżywka z lanoliną, show oil, show spray, jedwab...) moim zdaniem są stosunkowo tanie (porównując np. z iv st.bernard lub 1all system) i przedewszystkim wydajne. Więcej info. na http://www.handler.pl/szampony.htm

Co do używania ludzkich szamponów, to ja nie polecam. Pies ma inne pH skóry niż człowiek i może to się skończyć podrażnieniem. U jednego z moich psów skończyło się na wysypce, drapaniu i psim szamponie dla "uczuleniowców" :wink: . Pozatym zmienia to fakture włosa, osłabia ją, u shih-tzu włosy są naprawde w różnym gatunku i może się tak zdarzyć, że nic nie będzie widać, a może być i tak że włosy się osłabią (nawet po odrzywce może zrobić się siano).

Pisałaś, że Twoja znajoma kąpie pieska raz na 3-4 tyg., może należałoby częściej???? ja kąpie moje co dwa tyg. (obstrzyżonego rzadziej :wink: )

Warto pieskowi czyścić mordke po jedzeniu (zwłaszcza, jeżeli to nie była sucha karma)

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Co do używania ludzkich szamponów, to ja nie polecam. Pies ma inne pH skóry niż człowiek i może to się skończyć podrażnieniem. U jednego z moich psów skończyło się na wysypce, drapaniu i psim szamponie dla "uczuleniowców" :wink:

Owszem duzo zalezy jaka szate (a takze skore) ma pies i jak na nia dziala szampon.

Ja mam porownanie. Uzywalam all system i laser liters, no i ludzkie szampony.

Moj pies dobrze znosi szampony dla ludzi i nie mial nigdy z nimi problemu. Skornych oczywiscie.

Po prostu trzeba sprobowac.

Ja mam teraz ogromna ochote przetestowac Pet Silk :lol:

Carotina Stosowalas Pet Silk?!

Wielkie dzięki za życzenia!!!

16. grudnia moj Boy, skonczy 3 lata. Jak ten czas szybko leci:).

Link to comment
Share on other sites

Ja od 4 tygodni mam takiego piecha,narazie jest malutki,ale już czeszemy go co 2 -3 dni,też szybko się brudzi,wszystko do domu przynosi na "podwoziu",uroki ras długowłosych;-),czym przemywacie oczy? on ma długie włosy oczywiście i na tych włosach w kącikach oczu zbiera się takie coś "niefajne"(tak to nazwie,lepiej brzmi),trudno jest się dostać do tego,bo boję się,żeby go w oko nie urazić;-) macie moze jakiś sposó na to??? pozdrawiam ciepło i uścisk łapy dla futrzaków;-)

Link to comment
Share on other sites

witamy :hand:

ale fajnie nasz klan 8) się rozrasta :wink:

co do oczek, to możesz kupić jakiś specjalny żel np. jean pierra i na wacik i tym codziennie przemywać :) Ja osobiście, już tego nie praktykuje, używam poprostu wacika przemoczonego przegotowaną letnią wodą i w sumie jest ok :) Trzeba pamiętać, żeby dokładnie spinać włoski znad oczu, żeby piesek zapalnia nie dostał. On narazie jest mały i pewnie trudno to zrobić, ale można podpinać klamerkami, takimi zwykłymi dla ludzi, a jak włoski troszeczke podrosną to dobierańca z gumek robić, tzn. spinać małymi gumkami po kolei od nasady włoski i łączyć je w jednego dobieranego. Poszukam fotke i wstawie później :)

Jeżeli chodzi o "brudne podwozie" to może warto już o ubranku pomyśleć. Piesek się zacznie przyzwyczjać i będzie czyściejszy :D

86568449735.jpg

Z jakiej hodowli kupiłaś pieska?

Chłopczyk, czy dziewczynka?

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ma na imię Jerry,po naszemu (czyli po polsku) ma na imię Jędrek;-),celowo napisałam,że mam takiego "piecha" bo on nie ma rodowodu,czyli jest "shih tzu podobny";-) :lol: ,widziałam twoją stronkę kiedyś jest bardzo fajna,postaram się wkleić fotkę Jerrka może mi się uda,żucisz sobie oczkiem na niego...

dscf20905fe.jpg

wiem co sądzicie o psach(czy kotach) bez rodowodu,psucie rasy i wogóle...ja nie mam zamiaru w przyszłości polować na suczki,żeby zbijać kasę na szczeniakach,poprostu chcieliśmy psa dla nas.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Carotina bywam tu od września chyba,znalzłam forum przy okazji szukania wiadomości o rasie i tak sobie wpadałam zobaczyć co tu ludzie ciekawego piszą,wogóle to bardzo lubię psy,najchętniej to bym zamieszkała w leśniczówce z gromadą psów;-) no i od tego są właśnie marzenia...najlepsze jest to,że zawsze wolałam psy z grupy molosowatych,sama miałam "mieszaną bernardynkę",też była bez rodowodu :lol: ,teraz jak się rodzina powiększyła,rozpatrzyłam wszystkie "za" i "przeciw"-mols odpadł,jednak w mieszkanie nie jest najlepsze dla tak dużej psiny....a to cudo to wciśnie się w każdy kąt i rozbwi każdego :lol: narazie biegnę pomyć naczynia,zmywarki się nie dorobiłam i nic na to nie wskazuje,że w najbliższym czasie się dorobię,więc idę ale gdzieś za godzinkę wpadnę powidzieć dobranoc :lol:

Link to comment
Share on other sites

wogóle...ja nie mam zamiaru w przyszłości polować na suczki,żeby zbijać kasę na szczeniakach,poprostu chcieliśmy psa dla nas.... :lol:

Mimo to, trzeba bylo sie postarac o psa z rodowodem :P !

Shih tzu nie naleza do drogich ras.

Nie pisze tego przez zjadliwosc, ot po prostu tego nie pochwalam i chcialabym, zeby bylo jak najmniej shih tzu bez papierow!! Ogolnie, zeby pseudohodowli bylo jak najmniej i zeby kiedys zniknely, co pewnie nie jest mozliwe :cry:

Mialam stycznosc z jednym egzemplarzem bez papierow. Zal bylo patrzec, albo jak czasami widze ogloszenia na allegro shih tzu bez rodowodu i zdjecia tych psow. Ehh... :roll:

Aniu witaj na Forum ze swoim malym pieskiem:). Fajne ma skarpetki 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...