Jump to content
Dogomania

Boze Narodzenie 2009. Podziekowania na ostatniej stronie


Jola_K

Recommended Posts

pomozcie jak mozecie, jeden wysle pieniadze inny woli zrobic paczke
ten kto wysyla pieniadze niech napisze co konkretnie mam kupic
jak juz cos zacznie wplywac, zorganizuje jeden post na podumowanie, wplywy i wydatki, skany rachunkow itp
jesli ktos ma ochote przyjechac i poznac te rodzine, zapraszam (Peate ;) )

dzisiaj odwiedzilam ich ponownie, chcialam zobaczyc czy najmniejsza kotka dobrze przeszla odrobaczenie (pierwsze w jej zyciu, przypuszczam ze pierwsze od kilku pokolen w "rodzie" z ktorego pochodzi...)
zawiozlam im trzy 1kg pudelka karmy, ktore kupilam w rossmanie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jola_K']pomozcie jak mozecie, jeden wysle pieniadze inny woli zrobic paczke
ten kto wysyla pieniadze niech napisze co konkretnie mam kupic
jak juz cos zacznie wplywac, zorganizuje jeden post na podumowanie, wplywy i wydatki, skany rachunkow itp
jesli ktos ma ochote przyjechac i poznac te rodzine, zapraszam (Peate ;) )

dzisiaj odwiedzilam ich ponownie, chcialam zobaczyc czy najmniejsza kotka dobrze przeszla odrobaczenie (pierwsze w jej zyciu, przypuszczam ze pierwsze od kilku pokolen w "rodzie" z ktorego pochodzi...)
zawiozlam im trzy 1kg pudelka karmy, ktore kupilam w rossmanie[/quote]

jolu

przyjrzyj sie na czym spia, czy koce, lozko, posciel , poduszki, koldry?
obrusy, scierki..wiem to bywa juz latami calkiem zuzyte, ale jeszcze nie wyrzucane bo szkoda, przyda sie etc etc
wiec moze komplety scierek, poscieli jesli tak to jakie maja lozka?
wymiary kolder lub jesli ma byc nowa koldra, bo stara moze juz tak ciezka i sluzy bo sluzy
to nie krepuj sie pisz..wiemy co to trudna sytuacja

sprzet gospodarstwa domowego? pozera prad wiec ten niezbedny ten wymarzony mikser...sadze ze mozna juz w saturnie czy medai markt kupic wtyczki z transfomatorem lub/i przejsciowka na wtyczke GB lub USa zdaje mi sie ze widzialam cos takiego...

w domu jest kuchenka gazowa/elektryczna czy kuchnia weglowa?
durszlak, sztucce...moze przydalyby sie?

firanki/zaslonki? jakie wymiary maja okna?
koce ... nie wiem sama
jak sie ma, to czlowiek nie zdaje sobie sprawy czego drugiemu moze brakowac
moze jakies puszki metalowe na produkty sypkie, jakies kolorowe wesole, by bylo przyjemniej w tej kuchni

moze puszki na karme dla kociakow, by nie chlonela wilgoci

Link to comment
Share on other sites

wiec..........
dzisiaj jak u nich bylam chcialam zapytac czy juz podjela decyzje czego potrzebuja najbardziej, jednak powiedziala do mnie sciszonym glosem ze woli innym razem porozmawiac - byla u nich sasiadka
jutro podjade tam raz jeszcze, porozmawiamy spokojnie, jakas kawke wezme ;)

musze sie rozejrzec, dobrze, sa tam dwa male okienka, typowe dla malych chatek, w sieni jedno dodatkowe, to tylko sien i drugie pomieszczenie spelniajace wszytskie funkcje w domu, sypialni, kuchni i lazienki (parawan w rogu izby)
toaleta to wychodek na tylach domu
do chaty przylepiona jest komorka na opal
jest tez strych nieuzytkowy, na ktorym mieszkaja zwierzeta (rozne!)
piec wglowy, wolnostojacy, metalowy na 4ech nogach

na pewno chca jedzenie, jak misalam wszelkie sypkie: maka, cukier, kasza, ryz
w puszkach, pasztety, ryby, moze jakas mielonka...
przetwory? nie wiem, moze robi sama, musze zapytac
z mysla o swietach, moze jakies bakalie? orzechy, rodzynki, to kosztuje nie tak malo

srodki czystosci, te podstawowe, proszek do prania, moze plyn do prania w rekach, plyn do mycia naczyn, papier toaletowy

mala choinka, ok 0,5-1 metra wysokosci (duza absolutnie tam sie nie zmiesci), z wystrojem?
teraz widzialam wpromocje w jakims markecie, to nie bedzie duzy wydatek

dla kotow, poslanka, moga byc uzywane (po zdrowych kotach!), miski, ale przede wszystkim karma
gdy pare miesiecy temu po raz pierwszy zobaczylam w jakich warunkach zyja tam zwierzeta, gdy zobaczylam koty zawszone, zakleszczone, chore tak, ze jednego cudem wyratowalismy, w miskach mialy chleb rozmoczony w reszcie zupy
makabra
nie napisalam ze jest tam tez pies, duzy, w kojcu, nie jest wypuszczany w ogole

od tego czasu sporo sie zmienilo, karme dowoze, w miare mozliwosci regularnie
zabieram koty do weta, sterylizuje kotki, zabralam wszystkie kocieta

latem bieda byla mniej widoczna, teraz widze ze jest naprawde kiepsko :(

Link to comment
Share on other sites

Ja też zaznaczam sobie ten wątek.
Oczywiście też pomogę.
Jak będę tylko mogła to wyślę jakieś pieniądze bo chyba Ty wiesz czego najbardziej im potrzeba i albo kupisz albo im dasz po prostu pieniądze.
I pisz zawsze jak będziesz odwiedzała tą panią :)

Link to comment
Share on other sites

pixie, Ty to masz właściwe widzenie świata. ja wyraźnie nadaję się tylko do wykonawstwa. Kołdrę mam, chętnie wyślę, jeśli potrzebna, ręczniki też. Mam spore zapasy mydła toaletowego z okresu pracy jeszcze, pewnie się przyda.
Jola wypytaj, wypatrz, napisz. Ile tych kotów tam jest i czy 15 kg worek karmy ma sens? Bo to można kupić w sklepie internetowym i do nich wysłać kurierem, chyba, że wysłać na Ciebie, a Ty im doniesiesz. Jak uważasz. Tylko adres bym potrzebowała.

Link to comment
Share on other sites

Jolu czy dziewczynka jest b upośledzona umysłowo?
Pytam dlatego , że fajnie by było gdyby dostała " coś " specjalnie dla Niej
I w jakim jest wieku ( jeśli było a przeoczyłam - :oops:)
Od lat robię Aniołki z masy solnej , chciałabym podarować dziewczynce , myślę ze to dobry pomysł , tylko czy mogłąbym wyslac go do Ciebie Jolu ? Masa jest krucha , więc żeby uniknąć przykrej niespodzianki jak dojdzie do Ciebie sprawdziłabyś , czy jest cały?

Co Ty na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotka']pixie, Ty to masz właściwe widzenie świata. ja wyraźnie nadaję się tylko do wykonawstwa. Kołdrę mam, chętnie wyślę, jeśli potrzebna, ręczniki też. Mam spore zapasy mydła toaletowego z okresu pracy jeszcze, pewnie się przyda.
Jola wypytaj, wypatrz, napisz. Ile tych kotów tam jest i czy 15 kg worek karmy ma sens? Bo to można kupić w sklepie internetowym i do nich wysłać kurierem, chyba, że wysłać na Ciebie, a Ty im doniesiesz. Jak uważasz. Tylko adres bym potrzebowała.[/QUOTE]

mydlo jak najbardziej, jak jestesmy przy tym to tez szampon, dezodorant, takie podstawowe rzeczy do higieny, dla tej mlodej podpaski?

jesli chodzi o koty to maja, cztery dorosle, w tym dwie kotki (jedna wysterylizowana, druga musze zlapac :roll: ), jeden kotek pol roczny, jedna mala 2,5 miesieczna kotka
jest jeszcze jedna kotka, ktora wraz z 5 malych zabralam we wrzesniu, ta jest juz po sterylce, jest u mnie, wylysiala do zera, nie mozna jej wypuscic (oswaja sie wiec moze domek jej znajde, tam dosc kotow, szkoda mi jej wypuszczac), ich koty maja swoj watek - link mam w podpisie - to koty z kroliczej klatki

Link to comment
Share on other sites

Pixie zejdz do piwnicy, jak sie podkurujesz...tam sa na pewno ukryte skarby ;)

sprawdzalam dzis mikser, spytam sie Fachowca jak z ta wtyczka. Wiem ze mozna dokupic, ale
1/ czy "ustrijstwo" wytrzyma i jest tolerancyjna amerykanska maszyna:cool1:
2/ czy transformator w razie czego nie bedzie kosztowal tyle co nowy mikser w Polsce :cool3:
dzis wieczorem sie dowiem.

Aha. Dla Mamy mam taie fajne 2 foremki w ksztalcie mikolaja (jakies 25 cm x 20), nie uzywam, bo nie pieke.....tylko czy zdaze je dostarczyc na Swieta....:shake:

Dla Corki mam jakies ladne probki perfum....tylko Pixie musi je wygrzebac....hehe, ale to sie juz dogadamy :p

Link to comment
Share on other sites

Zapisałam , w najbliższym czasie nie mogę pomóc ale w grudniu postaram się .

Worel z transformatorami jest problem taki że one lubią się spalić , zwlaszcza jak są jakieś problemy ze zmianami napięcia w sieci , a wiadomo jak to czasem w starych chałpinach jest :(

W Stanach można kupić za kilka dolarów taki transformator, ale przypuszczam że lepszym wyjściem będzie jednak kupić w Polsce mikser nawet najprostszy żeby nie ryzykować , nie wiadomo jaka w domu jest instalacja .

Link to comment
Share on other sites

na miau zalozylam blizniaczy watek oto link do niego [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=83845&highlight=]Miau.PL :: Zobacz temat - Pomozmy im godnie spedzic swieta.[/url]

sa tam deklaracje pomocy, ale podobnie jak tutaj, czekaja na konkretna liste
jedna osoba deklaruje kupno miksera, trzeba wiec podjac decyzje czy bierzemy od Worel czy od Anielki

trzeba to wszystko zebarac do kupy i posegregowac oferty
na razie sa oferty dotyczace wyosazenia, jedzenie i srodki czystosci bede chyba kupowala na miejscu
jednak caly czas zaznaczam, ze wybor formy pomocy nalezy do was


z gory wam dziekuje, jestescie kochani


(ja tez szperam po szafach, tyle rzeczy lezy i lezy a komus przeciez moga sie przydac :roll: )

Link to comment
Share on other sites

faktycznie nie pomyslalam o stanie instalacji elektrycznej.
bo wtedy nawet i polski mikser nie pomoze.

Jolu, sprawdz moze czy w tym domu jest np. czajnik elektryczny. To jest dobry test, by wiedziec czy korki nie wysyadaja jak sie wlacza cos mocniejszego....
u mnie w domu przed remontem instalacji z 1926 (:lol:) korki wysiadaly w calym domu jak chcialam wlaczyc taki najprostszy czajnik + miec zapalone swiatlo w kuchni....

bo wtedy nie ma nawet co myslec o silniejszych urzadzeniach, typu suszarka do wlosow......no bo przeciez tez potrzebne na zime, by nie zachorowac.

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam tu zupełnie przypadkowo i ciesze się, że tak się stało.
To smutne co pisze Jola, ale dużo takich przypadków istnieje w naszym społeczeństwie, niestety. Ja też chciałabym w jakiś sposób pomóc tym kobietom w miarę swoich mozliwości. Każdy powinien spędzić śwęta radośnie i żyć godnie, tak po ludzku.
Dobrze, że Jola obserwuje i pisze czego brak. Można w ten sposób rozejrzeć się po swoim domu i zobaczyć ile jest rzeczy w dobrym stanie, a nam już zupełnie nie potrzebnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']Jolu czy dziewczynka jest b upośledzona umysłowo?
Pytam dlatego , że fajnie by było gdyby dostała " coś " specjalnie dla Niej
I w jakim jest wieku ( jeśli było a przeoczyłam - :oops:)
Od lat robię Aniołki z masy solnej , chciałabym podarować dziewczynce , myślę ze to dobry pomysł , tylko czy mogłąbym wyslac go do Ciebie Jolu ? Masa jest krucha , więc żeby uniknąć przykrej niespodzianki jak dojdzie do Ciebie sprawdziłabyś , czy jest cały?

Co Ty na to?[/quote]

:angel::angel::angel::angel::angel::angel::angel:
[SIZE=4] jest [/SIZE]:tree1:[SIZE=4]jeeeeest pierwszy[/SIZE] :x-mas: !

justyna mam nadzieje ze bedziesz :angel: takze na bazarku wystawiala?
a kiedy beda decoupage? pudeleczka i inne cudenka? tez na bazarku?
kiedy?
masz takie zlote rece!

Link to comment
Share on other sites

pixie na bazarku ux wystawia moje badziewo :evil_lol:
teraz chwilowo wyjechała , więc przerwa :)

decou zarzuciłam jakoś :oops:

upośledzeni umysłowo to zwykle takie duże dzieci ( nawet jak już mają sporo lat :) ; często mają zdolnosci np plastyczne , może by Ją zainteresować w tym kierunku? złożyć się na farby czy kredki , blok , pędzle ,czy coś podobnego zachęcic , to byłoby oderwaniem od biedy , szarej rzeczywistości , przeniosłoby w inny bajkowy świat

Jolu czy mogłabyś coś więcej napisać o stopniu upośledzenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']pixie na bazarku ux wystawia moje badziewo :evil_lol:
teraz chwilowo wyjechała , więc przerwa :)

decou zarzuciłam jakoś :oops:

upośledzeni umysłowo to zwykle takie duże dzieci ( nawet jak już mają sporo lat :) ; często mają zdolnosci np plastyczne , może by Ją zainteresować w tym kierunku? złożyć się na farby czy kredki , blok , pędzle ,czy coś podobnego zachęcic , to byłoby oderwaniem od biedy , szarej rzeczywistości , przeniosłoby w inny bajkowy świat

Jolu czy mogłabyś coś więcej napisać o stopniu upośledzenia?[/quote]

justyna ale decoupage tez byly aniolki rozne i roze i cuda inne..pamietam
cudowne
zrob troche decoupage
a pomysl z zainteresowaniem corki....hmm juz chyba doroslej..no wlasnie ile ona ma lat? kolorowym swiatem. bardzo dobry
Jolu wiesz cos nt jej zainteresowan moze cos podpatrzylas?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Worel']faktycznie nie pomyslalam o stanie instalacji elektrycznej.
bo wtedy nawet i polski mikser nie pomoze.

Jolu, sprawdz moze czy w tym domu jest np. czajnik elektryczny. To jest dobry test, by wiedziec czy korki nie wysyadaja jak sie wlacza cos mocniejszego....
u mnie w domu przed remontem instalacji z 1926 (:lol:) korki wysiadaly w calym domu jak chcialam wlaczyc taki najprostszy czajnik + miec zapalone swiatlo w kuchni....

bo wtedy nie ma nawet co myslec o silniejszych urzadzeniach, typu suszarka do wlosow......no bo przeciez tez potrzebne na zime, by nie zachorowac.[/quote]

Worel juz lepiej nie ryzykowac tym mikserem..:cool3:
oddaj go do charity shop w USa tez kryzys i przyda sie z pewnoscia tam, a tutaj moze byc rzeczywiscie problem, jak pisze Rudzia

Link to comment
Share on other sites

na miau zauważyłam dane ubraniowe: skopiuję może komuś się przyda

[I][quote]starsza kobieta, jest bardzo styrana zyciem, wysuszona, pomarszczona, jest drobna, niska, moze 155-160cm, nie wiecej [/I]

[I]jej corka ma ok 25- 30lat, jest pelniejsza niz matka, jest tez wyzsza [/I]
[I]rozmiar ok 40[/I]
[I][/quote][/I]

Jolu podeślij adres do wysyłki i nr konta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']Worel juz lepiej nie ryzykowac tym mikserem..:cool3:
oddaj go do charity shop w USa tez kryzys i przyda sie z pewnoscia tam, a tutaj moze byc rzeczywiscie problem, jak pisze Rudzia[/quote]


:eviltong::eviltong::eviltong:
no tak czy inaczej Fachowiec powiedzial, ze nie ten prad....i to urzadzenie akurat sie nie nadaje.
Owszem Pixie bede ratowac tutejsze bidy zalamane amerikan drimem..... :evil_lol: :evil_lol:

no i szukamy dalej
aha. mam 2 opakowania plasteliny, moge odstapic.
i moze jakies kredki dla tej corki? moze blok do rysowania?:roll:
czy ona uprawia jakis sport? moze wykombinowac lotki? sa niegrozne, nikomu krzywdy nie zrobia bo sa leciutkie?
ale ja ni mam...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...