Jump to content
Dogomania

Jak bezpiecznie przejść na żywienie suchą karmą


Abwarka

Recommended Posts

Z powodu złego przyswajania wapnia z jedzenia przygotowywanego w domu nasz lekarz wet. zasugerował żywienie Bona suchą karmą.
Bono ma 7 miesięcy i w związku z jego przypadłością miał problemy ze stawami :-(.

Podzielcie się Waszymi doświadczeniami ze zmianą diety. Wiem,że musi się to odbywać stopniowo ale nic poza tym :roll:.
Jaką karmę możecie polecić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zależy jak psiak znosi zmiany jedzenia - jeżeli źle to od dosłownie kilku granulek na dzień powolutku zmiana na tylko suchą karmę, jeżeli dobrze to zrobiłabym to radykalniej, ale wciąż obserwując psa.

Jaki przedział cenowy Cię interesuje to postaram się podpowiedzieć jakąś karmę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abwarka']Z powodu złego przyswajania wapnia z jedzenia przygotowywanego w domu nasz lekarz wet. zasugerował żywienie Bona suchą karmą.
[/quote]
Dziwi mnie takie zalecenie.
Powodów złego przyswajania wapnia może byc wiele - m.in skład (a nie rodzaj) jedzenia jest tu istotny.
Powody złego przyswajania wapnia to m.in. niedobory w pozywieniu wit D, C, magnezu, tłuszczu, białek, złego stosunku wapnia do fosforu, zdarza sie tez defekt genetyczny....
Jaka to rasa (wielkość)?
Pies miał badania krwi pod katem Ca/P?
Sama zmiana karmy na jakąś suchą sprawy nie załatwi...

Link to comment
Share on other sites

W przeciągu tygodnia wprowadziliśmy stopniowo suchą karmę (royal canin vet size junior maxi), nie było rewolucji, koopki mniejsze ciemniejsze a nie takie suche i białe jak do tej pory.

[quote name='puli']Dziwi mnie takie zalecenie.
Powodów złego przyswajania wapnia może byc wiele - m.in skład (a nie rodzaj) jedzenia jest tu istotny.
[/quote]

Może nie było to ścisłe zalecenie a raczej jedna z opcji które wybrałam.W tym rzecz, że ciężko zbilansować domowe jedzenia tzn. stosunek wapnia i fosforu itp. dlatego stwierdziłam,że taka sucha karma będzie lepsza.
Miał robione badania z których wynikało,że Ca było mniej niż 2 mmol/l a P ok.5mg czyli nieciekawy stosunek. Pies ma 7 miesięcy, 26kg wagi wyżeł niemiecki.
Dodam,że jesteśmy cały czas pod kontrolą weta, w tym tygodniu mamy wizytę i zrobimy badanie, zobaczymy czy coś sie zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...