Jump to content
Dogomania

Hodowla do sprzedania!!


karlaaa

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kora Ty się zastanów, co piszesz - psy są handlowane na serwisie ogłoszeniowym pod tytułem "Likwidacja hodowli", dodatkowo cena jest "do uzgodnienia", więc nie są oddawane i nie sądzę, aby się miały "dobrze".

Dodatkowo wszyscy wiedzą, skąd i czyje są te psy, a informacja o tym, że są zarejestrowane w konkretnym oddziale ZKWP niewiele do tematu.

Ps. "po prostu psy musiały zmienić właściciela", ale za pieniądze, oznacza HANDEL psami, a nie ich oddawanie w ciężkiej sytuacji i z myślą o zapewnieniu im jak najlepszego bytu.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Śledzę allegro i wydaje mi się, że psy z tej hodowli są wystawiane od 2 lat czy od roku na sprzedaż (może nie udało się dojść ostatnim razem do satysfakcjonującej ceny, może przed świętami lepiej idzie, nie wiem)

Kiedy się oddaje ukochanego przyjaciela nie pisze się na aukcji "likwidacja hodowli"

Ponoć psy są do sprzedaży za bardzo wysokie pieniądze (trafią więc zapewne do innych hodowli)

Nie jestem przekonana czy mają te inne rasy, które wymieniłam, może ktoś mnie wprowadził w błąd. A może hodują je bez papierów. Nie wiem.

Wiem, że solidarność z dużymi hodowlami się opłaca, ale zawsze najważniejsze powinno być dobro psów. Przykro, że toleruje się traktowanie ich jak przedmioty

Link to comment
Share on other sites

No jakoś pieski mają się dobrze! I zostały sprzedane za kwotę nie wygórowaną. Jeśli ukażecie że za 7 psów kwota paru tysięcy jest za duża to ja was bardzo przeprasza. Handel psami hehehe dobre sobie, a co miały tam cierpieć?? Co byście woleli siedzenie ciągłe w kojcu czy bieganie przy rowerze, czy jakiekolwiek bieganie?

[B]peppermint[/B] jak piszesz o wysokiej cenie to podaj ją jak wiesz. Ja znam cenę za jaka zostały kupione i wyważam że to nie jest wysoka cena za 7 psów.

Biorąc pod uwagę dobro psów, to bardzo dobrze że zostały sprzedane. Sentymentalność ludzka jest taka, że jak sie nie zapłaci to można potem wyrzucić na zbity pysk psiaka.

[B]HUSKYTEAM[/B] jak sobie ktoś nazwał likwidacja hodowli, to co miał namyśli może ich uśpienie? I ty sie zastanów co piszesz o cenie, jak nie wiesz to nie pisz głupot!!!! I jak by co to nie Kora bo ja nie pies mój co ma tak na imię!

P.S. do wszytki
Zanim co kol wiek napiszecie, rozeznajcie się w temacie co! A nie piszecie bzdury na forum i oczerniacie ludzi bo tak sie wam wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Specjalnei poszukałem przed chwilą tej licytacji na allegro.pl. Czy poniżej pisze cos na temat likwidacji hodowli???

" DO SPRZEDANIA HODOWLA SIBERIAN HUSKY-SZEŚĆ SUCZEK I PIES.
-PIES TO CHAMPION POLSKI[B] KORAL BLACK Eskimoski Domek ur.29.10.2003r.
SUCZKI TO:
-DE MARANTA Eskimoski Domek ur.15.04.2005-SUKA HODOWLANA
-ARTIC WOMAN Eskimoski Domek ur.12.12.2004r-SUKA HODOWLANA
-EXTAZA Eskimoski Domek ur.28.02.2003r.-SUKA HODOWLANA
-ZIMOWA DAMA Eskimoski Domek ur.28.10.2004r.-SUKA HODOWLANA
-JURA Eskimoski Domek (CWC) ur.04.11.2005r.-SUKA HODOWLANA
-BLACK LADY Lubuska Dolina ur.10.03.2007r.Zwycięzca Młodzieży,Najlepszy Junior w Rasie.
CENA DO NEGOCJACJI!!! ZASTRZEGAM SOBIE MOŻLIWOŚĆ WYBORU NOWEGO WŁĄSCICIELA!!
TEL.507-127-236 "
[/B]
[URL="http://www.allegro.pl/item449160766_do_sprzedania_hodowla_siberian_husky_pilne.html"]Link do allegro.pl[/URL]

I jak by koś raczył za uwarzyć to cena za hodowlę wynosi 3 500 zł za 7 psów. A nie duże pieniądze jak kos pisze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Kolego, pomyliłeś aukcje i portale. Peppermint i ja piszemy o ogłoszeniu hodowli "Poranek kojota" ogłaszanej w serwisie "GRATKA.pL" pod hasłem "LIKWIDACJA HODOWLI".

Stary chyba nie kąsasz intrygi albo może pijany jesteś :razz:[/quote]

Aha. To może pominąłem jakąś stronę. Na 1 poście w tym temacie pisaliście o innej hodowli, więc się chyba sypłem i opuściłem jakiś post. Zwracam honor :) I sory za zamieszanie :)

[B][COLOR=Red]P.S.
Poszukałem i zauważyłem. Na stronie numer 5 ominąłem Twój teks sory jeszcze raz!
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote]P.S. do wszytki
Zanim co kol wiek napiszecie, rozeznajcie się w temacie co! A nie piszecie bzdury na forum i oczerniacie ludzi bo tak sie wam wydaje.[/quote]Dzięki za uniwersalną radę

[quote]Handel psami hehehe dobre sobie, a co miały tam cierpieć?? Co byście woleli siedzenie ciągłe w kojcu czy bieganie przy rowerze, czy jakiekolwiek bieganie?[/quote]A Ty uważasz, że jak ktoś "likwiduje hodowle" i chce psy SPRZEDAĆ za wybraną cenę to psy trafiają w lepsze ręce niż dotąd? Nie ma takiej gwarancji. Jeśli kryterium wyboru nabywcy są tylko pieniądze to zazwyczaj jest to zły wybór
Takie pieniądze za dorosłe psy , które nie okłamujmy się, nie są najwyższej jakości materiałem hodowlanym, dadzą jedynie Ci, którzy chcą mieć łatwą podkładkę pod "szczenięta z rodowodem NON STOP" lub "szczenięta bez rodowodu po rodowodowych rodzicach" a nie osoby, które chcą psa do kochania i biegania

[quote]Sentymentalność ludzka jest taka, że jak sie nie zapłaci to można potem wyrzucić na zbity pysk psiaka. [/quote]Mentalność ludzka jest taka, że jak ktoś traktuje psa przedmiotowo to unieszczęśliwi nawet psa który kosztował duże pieniądze. Wyrzucenie "na zbity pysk" nie jest jedyną krzywdą jaką można zrobić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peppermint']Dzięki za uniwersalną radę

A Ty uważasz, że jak ktoś "likwiduje hodowle" i chce psy SPRZEDAĆ za wybraną cenę to psy trafiają w lepsze ręce niż dotąd? Nie ma takiej gwarancji. Jeśli kryterium wyboru nabywcy są tylko pieniądze to zazwyczaj jest to zły wybór
Takie pieniądze za dorosłe psy , które nie okłamujmy się, nie są najwyższej jakości materiałem hodowlanym, dadzą jedynie Ci, którzy chcą mieć łatwą podkładkę pod "szczenięta z rodowodem NON STOP" lub "szczenięta bez rodowodu po rodowodowych rodzicach" a nie osoby, które chcą psa do kochania i biegania

Mentalność ludzka jest taka, że jak ktoś traktuje psa przedmiotowo to unieszczęśliwi nawet psa który kosztował duże pieniądze. Wyrzucenie "na zbity pysk" nie jest jedyną krzywdą jaką można zrobić[/quote] TYch ludzi jest naprawdę ciężko przewidzieć.Maja tak bujna wyobraźnię że szkoda gadać uważają że te psy są bóg wie jakie i warte wielkie pieniądze.Zaproponowałem tej Pani że mogę wziąść sunie na jakaś umowę jeżeli mają trudna sytuację i muszą sie z nimi roztać.I tak jak by to kolega wyżej ocenił nie mam kasy na zapłate za psa to co za jakiś czas chce go wyrzucić????? Chore jest takie myślenie wilu jest takich ludzi którzy mogą zapewnić dogodny byt psu ale nie mają finansów na jego zakup.Ta hodowla nie myśli o takim rozwiązaniu dla nich ważna jest kasa więc co można po tym wnioskować???/Tylko to że to jest czysty biznes a nie jak w tytule likwidacja hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Każda hodowla obojętne czego (jakiego zwierzaka) jest nastawiona na generowanie środków finansowych (czyli zysk) ,ale ale ale są też pasjonaci ale oni nie handlują zwierzakami chyba że się rozmnożą (niba suczka powinna miec chociaż jednego szczeniaczka). Czasem w hodowli bywa tak jak teraz idą ciężkie dni dla gospodarek (bezrobocie, drogi pieniądz coraz gorzej go pozyskac) kupno psa zostanie odłożone na lepsze dni.
[COLOR="Red"]Hodowle robią cięcia i sprzedają psiaki likwidują hodowlę a nie oddają.[/COLOR]Każdy grosz się liczy.

Jak masz na karmę dla psa to nie znaczy że ktoś ci go podaruje.
[COLOR="Red"]Nie ma kasy nie ma psa.[/COLOR]

Inny przykład
Jak masz pieniądze na prąd to nie znaczy że sklep odda ci telewizor bo oszczedzają na prądzie.

Pozdrawiam [COLOR="Red"]PASJONATÓW[/COLOR] idą ciężkie czasy i życzę wytrwałości. Mojego psiaka może recesja nie dotknie najwyżej dostanie tańszą karmę. Chyba ze Pańcio nie bedzie miał co jeśc to na talerzu będzie pies. :crazyeye:

Co do hodowców współczucia chyba trzeba będzie poszukac innego środka dochodów.

Link to comment
Share on other sites

a może w końcu hodowcy w Polsce, na wzór hodowców z USA, Australii i krajów europejskich zaczną sprzedawać szczenięta nie zapowiadające się wystawowo - PETy wysterylizowane!!!

Częściowo chociaż skończył by się problem produkcji bezpapierowych szczeniąt po rodowodowych rodzicach, a już na pewno ilość zwierząt hodowlanych nieco by stopniała i nie mielibyśmy ogłoszeń typu likwidacja hodowli; częściej raczej pojawiały by się ogłoszenia oddam w dobre ręce wysterylizowanego pieska :razz: Dużo mniejszy problem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']a może w końcu hodowcy w Polsce, na wzór hodowców z USA, Australii i krajów europejskich zaczną sprzedawać szczenięta nie zapowiadające się wystawowo wysterylizowane!!!

Częściowo chociaż skończył by się problem produkcji bezpapierowych szczeniąt po rodowodowych rodzicach, a już na pewno ilość zwierząt hodowlanych nieco by stopniała i nie mielibyśmy ogłoszeń typu likwidacja hodowli; częściej raczej pojawiały by się ogłoszenia oddam w dobre ręce wysterylizowanego pieska :razz: Dużo mniejszy problem ;)[/QUOTE]


Napewno jest to jakieś rozwiązanie choc człowiek jak zwietrzy biznes (to da się ogolic).
Osobiście sądzę że hodowli Husky w naszym kraju jest stanowczo za dużo.
Są to psy wymagające określonych warunków (choc gołębie na balkonie też można hodowac :lol:) i poświęcanego im czasu.
Ludzie biorą te psiaki że względu na ich urodę reszta się nie liczy.
Hodowcy mówią (sam byłem świadkiem rozmowy) że jak pies od małego będzie leżał na kanapie to będzie psem kanapowym.
(Jak się kurę nauczy lata to będzie latac :crazyeye:)

Link to comment
Share on other sites

[quote]PETy wysterylizowane[/quote]Czesciowo moze by to cos pomoglo.
niestety nadal ogromny procent ludzi bedzie wolalo kupic za 300zeta na allegro psa "kompletnego" (bo po co papiery itd..) niz za 400zl rasowego "niekompletnego".

[quote] Hodowcy mówią (sam byłem świadkiem rozmowy) że jak pies od małego będzie leżał na kanapie to będzie psem kanapowym.[/quote]i nie jest do do konca klamstwo. Sporo (wiekszosc?) miotow jakie rodzi sie ostatnio to psy o takim charakterze i warunkach fizycznych, ze podpiecie ich do zaprzegu byloby nieporozumieniem. I niech ten psiak lepiej lezy na kanapie niz ma sie zastanawiac czego wlasciciel ze smykalka do sportu od niego chce, skoro on od pokolen juz hodowany na wystawy, a nie do biegania....

[quote]idą ciężkie czasy i życzę wytrwałości. Mojego psiaka może recesja nie dotknie najwyżej dostanie tańszą karmę.[/quote]widze ze niektorzy baaaardzo podatni na media. Radze zhandlowac telewizor i radio. Nie trzeba bedzie kupowac tanszej karmy, a i w glowie wiekszy spokoj.... ;-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chore jest takie myślenie wilu jest takich ludzi którzy mogą zapewnić dogodny byt psu ale nie mają finansów na jego zakup.[/QUOTE]

Mogę się nie dziwić jeśli ktoś nie widzi sensu wydawać 1500zł za szczenię do kochania , ale jeśli żal mu już 600zł to coś jest nie tak. Utrzymanie psa kosztuje a jest wiele przypadków kiedy pies może wymagać natychmiastowej pomocy i jednorazowe wydanie 600zł będzie zaledwie przedsmakiem kosztów. Co wtedy? Powiesz weterynarzowi, że nie masz "finansów" i pies ma być uśpiony? Trzeba mieć wyobraźnie biorąc psa pod swoją opiekę

Z psami do hodowli jest inaczej. Jeśli ktoś szuka suki/psa hodowlanego to nie ma ceny "za wysokiej" . Zależy ile dane skojarzenie jest dla kogo warte.
Biernat a Ty przypadkiem nie chciałeś wziąć psów z myślą o dalszym rozmnażaniu? Przecież Ty masz hodowlę.. (w której nie badasz psów, ale to już inna bajka)

Demon, suka nie musi mieć szczeniaków ,aby czuć się dobrze. Mam trzy które nie miały, nie mają i nie będą miały i dosyć, że mają się świetnie to sterylizacją ograniczyłam ryzyko zachorowania na różne rodzaje raków. Dodatkowo mam ten komfort , że nigdy, żaden potomek moich psów nie zasili szeregów bezdomnych Husky

Wg mnie albo kupuje się psa z dobrej hodowli (a nie każda z rodowodem jest dobra) albo bierze ze schroniska. Każde, inne wyjście to czysty,ludzki egoizm

Link to comment
Share on other sites

"Likwidacja hodowli" - brzmi strasznie. Zwłaszcza, że chodzi o psy, o zwierzęta, które kochają bezinteresownie.
Nie rozumiem jak można zakładać hodowlę nie licząc się z różnymi możliwościami.. To nie jest sklep, klienci nie będą walić drzwiami i oknami. Może być różnie... a czas leci...psiaki rosną... wymagają szczepień, zmiany karm, itd.
Znam hodowle, w których szczeniaki się nie sprzedały i zostało np. 5 z 8.
Sprzedaż psów niehodowlanych i wysterylizowanych to świetny pomysł. Może ludzie chcieliby je kupować, gdyby cena była przystępna. Kwestia - ile wynosi przystępna cena dla przeciętnego Polaka.
Generalnie z tego co widzę - ludzie boją się sterylek. Żyją w totalnej nieświadomości, że to może uratować życie ich suce/psu, gdyż to uchroni ją/go przed różnymi chorobami..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']A czym teraz karmisz?[/QUOTE]

Teraz dostaje Taste of the Wild a następny worek będzie ORIJEN dostaje tak na zmianę. Jak dostaje jedną karmę to drugi worek już patrzec nie może a tak ma jakieś urozmaicenie.

[quote name='karlaaa']Przykład:
Suka powinna mieć raz szczeniaki - dla ZDROWIA!!
no proszę...[/QUOTE]

Powiem ci tak bo czytając jakie pierdoły wypisujesz to jesteś osobą młodą bo chyba nie starą i głupią

Jestem człowiek starej daty i jak żyję jeszcze nie widziałem na oczy (starej panny bezdzietnej) NORMALNEJ

Jak suka ma szczeniaki to tak samo zmienia jaj się podajście do życia i psychika tak jest z wszystkimi praktycznie zwierzętami. To jest następny etap życia, ale zdaje się że jesteś jeszcze zbyt młoda żeby coś o tym wiedziec. Bo myślę że nie stara i głupia.

Co do hodowli to moja żonka mówi że nigdy nie mogłaby takiej miec bo jak miałaby sprzedac lub oddac psiaka to by się zapłakał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...