Jump to content
Dogomania

Dobre hodowle


LejdiCzokled

Recommended Posts

O, ktoś w końcu zauważył ten temat. :lol: Wiem, że pewnie dużo jest wątków 'jaka hodowla' ale na prawdę przeszukiwanie tego wszystkiego nie jest łatwe.

Raczej przyszłościowo. Najlepiej żeby miot był do 'wydania' gdzieś w okolicach wakacji. ;) Wiadomo, najwięcej czasu. Skąd? Mieszkam w województwie Dolnośląskim ale hodowla nie koniecznie musi się tam znajdować. Wszędzie dojadę (no dobra, może prawie wszędzie) tylko żebym miała pewność że hodowla jest 'dobra' i polecana pod względem oczywiście zdrowotnym i związanym z psychiką psiunków. ;) Skąd macie swoje goldenki, jakie hodowle polecacie? Ponownie. xD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A czy ktoś coś słyszał o hodowli "Kaprys Rejenta" pani Ewy z Krakowa? Mailowałam z tą hodowczynią i nawet rozmawiałam z nią przez telefon i wydała mi się godna zaufania - dużo opowiadała o swojej hodowli, na wszystkie pytania dostałam wyczerpującą odpowiedź (badania rodziców pieska, socjalizacja itp.) miała też dużo pytań do mnie jako potencjalnej nabywczyni pieska. Będzie to mój pierwszy piesek z rodowodem (mam zamiar kupić pieska pod koniec przyszłego roku), więc chciałabym dobrze wybrać hodowlę. Kupował ktoś pieska od tej pani? Wiecie coś na temat tej hodowli??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wiec ja może odkopie:) Moja koleżanka ma zamiar kupić sobie golden retrievera i w związku z tym chciałabym poprosić o podanie jakiś dobrych hodowli znajdujących się najlepiej w rejonie dolnegośląska. Bardzo chciałabym pomóc koleżance, bo w innym wypadku moze kupić psa od jakiegoś pseudohodowcy! Bardzo prosze o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

No wiec tak, koleżanka mieszka w bloku, ale spokojnie ja już dopilnuje żeby często ze swoim psiakiem wychodziła:diabloti: Nie chciałaby z nim chodzić na wystawy i ( nie jestem fachowcem wśród goldenów) podobają się jej psy nie aż takie jasne tylko takie złote(oczywiście wygląd nie jest najważniejszy). Jakby były jakies pytania moga podac gg do koleżanki :)

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo wiele hodowli goldenów.
Na tym serwisie może znaleźć je i poczytać ich strony internetowe:
[url=http://www.baza.goldenretriever.pl]Baza Golden Retriever - Start[/url]

Nie polecam natomiast hodowli "z Żywieckiej Kotliny" - hodowcy używają ciągle tego samego reproduktora który przekazuje dysplazję stawów biodrowych.

WG mnie dobre hodowle to np. Adsum, Alter Idem, Oligarchia, Golden Gaj ...
Trzeba poszukać.

Link to comment
Share on other sites

Witaj!
Wiem o trzech bardzo fajnych sukach, ktore bedą mieć dzieci na wiosnę lub latem przyszłego roku. Na dzień dzisiejszy nie jest pewne kto będzie tatusiem ale krycia będą zagraniczne i przyszli tatusiowie będą napewno starannie dobierani. Dwie z nich to championki, trzecia jest mniej utytułowana ( ale jeśli będzie krycie o jakim myślę to ojciec-ho, ho). Suki przebadane ( jedna tylko czeka na dokończenie całości badań co jest warunkiem zostania przyszłą mamą).
Dwie z krakowa, jedna z tarnowa.
Mogę wysłać szczególy na priv. i nie jest to forma reklamy a doradzenie komuś w miarę fajnych szczeniaków. Nigdy nie kupuj kota w worku! :shake:
Zgadzam się z przedmowczynią- zdecydowanie nalezy unikać hodowli typu
Z Kotliny Zywieckiej. Mowię to z własnego, niestety bardzo smutnego, doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='zuza:D']A co do dobrych hodowli co sądzicie o Bon Voage ?
Czy mogę brać stamtąd psa? :lol::lol:[/quote]

Możesz brać psa z każdej hodowli jakiej zechcesz;) Nikt Ci tutaj nie zabroni.

Hodowla Bon Voyage jest wg mnie całkiem OK.
Widziałam parę razy ich suki na wystawach - zdobywały wysokie lokaty.
W hodowli nie byłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Możesz brać psa z każdej hodowli jakiej zechcesz;) Nikt Ci tutaj nie zabroni.

Hodowla Bon Voyage jest wg mnie całkiem OK.
Widziałam parę razy ich suki na wystawach - zdobywały wysokie lokaty.
W hodowli nie byłam.[/quote]


Tak widziałam CHAMPIONKA Polski..:lol: Ale nie wiem co do hodowli...
Ja bym chciała mieć zdrowego pieska więc, jak macie jakieś zastrzeżenia to piszcie. Chcę wiedzieć jakie hodowle są dobre.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam, chciałabym zapytać, czy wie ktoś coś tutaj na temat hodowli "Złote Tarasy" z Gdyni? Nie znalazłam jej w żadnym rankingu, stąd wnioskuję, że to raczej stosunkowo młoda hodowla. Zostałam poproszona o zrobienie wywiadu tutaj na forum, więc będę wdzięcza za wszelkie informacje :).

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...