Jump to content
Dogomania

Hills Science Plan Canine Adult Light Chicken...


Asiok133

Recommended Posts

Czy ktoś z was używał karmy podanej w temacie? Czy psiaki rzeczywiście ładnie po niej chudną (oczywiście + ruch itp.), czy jest to po prostu kolejna karma tylko do utrzymania wagi?

Macie może tabelkę do obliczania dziennego dawkowania tej karmy? Waham się pomiędzy tą karmą dla obu moich psiaków (6 i 12kg- właściwa waga, którą powinny otrzymać), a Royal Canin'em Light Mini/Medium i ew. Acaną Light. Co mi polecacie? Royal Canin wychodzi drogo, ale mam do tej marki zaufanie, karmie nią moją sunię już od 3 lat.

A może powinnam już zakupić specjalistyczną karmę Hills r/d lub Royal Canin Obesity- w końcu to już 16% nadwaga... ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='Asiok133']

A może powinnam już zakupić specjalistyczną karmę Hills r/d lub Royal Canin Obesity- w końcu to już 16% nadwaga... ?[/quote]

O tych samych karmach myślę, teraz mój 3 letni pies dostaje RC light , bo jest kastratem. Nie ma dużej nadwagi ale jest strasznym żarłokiem, żebrakiem, zawsze głodnym. Pędzam go do bólu ale boczki ma trochę za okrągłe.Waży 13 kg jest w typie szpica średniego w kłębie ma 36 cm.Po RC light na każdym spacerze wydala 2-3 razy,tak że worków mi brakuje(stolec prawidłowy ale ogromne ilości). Nie wiem czy to normalne bo je 175 g w dwóch porcjach (w/g tabeli), teraz od tygodnia RC mieszam z Acaną z kurczakiem , bo chcę przejść właśnie na Acane.Pies wydala trochę mniej, je dobrze(marne info, bo wszystko je dobrze) tak więc chętnie przyłączę do Ciebie i poczekam na rady i opinie na temat tych karm.Przy RC nie schudł deka.

Link to comment
Share on other sites

Po karmie typu Light pies wydala więcej i jest to normalnym objawem. Przynajmniej tak czytałam i słyszałam od ludzi stosujących takowe karmy bo ja doświadczeń w tej materii nie mam. Aczkolwiek na zwykłej bytowej karmie light pies nie schudnie można nią jedynie podtrzymać wagę po odchudzaniu dietami weterynaryjnymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Asiok133'] Co mi polecacie? Royal Canin wychodzi drogo, ale mam do tej marki zaufanie, karmie nią moją sunię już od 3 lat.

A może powinnam już zakupić specjalistyczną karmę Hills r/d lub Royal Canin Obesity- w końcu to już 16% nadwaga... ?[/QUOTE]

Ja odchudzałam na RC Obesity dwa psy, jamnika i ogara. Oba naprawdę pięknie schudły ! Wczesniej były na Acanie light, ale nie bardzo chudły, Acana wogóle u moich dwóch psów powodowała niestety spore zookrąglenie boczków, nawet u młodej jamnisi, która jest wulkanem energii i ma duzo ruchu . O dziwo dużo ładniej wygląda na PPP light , którą teraz dostaje jako kontynuację kuracji RC O.
Także do odchudzania ja polecam Obesity . Hills dawno , dawno temu nie spradził się u ogara, ale to jednak było z 5 lat temu .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...