Jump to content
Dogomania

szkolenie w samo Południe


anka&autystyk

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Właśnie rozmawiałam z Alą z forum pozytywnego i na pewno jedzie :smile:[/quote]
Super! :)

Władczyni, z Warszawy to kawał drogi, rzeczywiście. Ale zrelacjonujemy wszystko szczegółowo. ;)

Ośrodek mamy już sprawdzony. Nie mogłam pojechać osobiście, ale wysłałam tatę :cool3:.

Jest dość prymitywnie, ale nie robią problemu z psami. Domki są sześcio- do ośmioosobowe. Wynajmujemy jeden. Dobra wiadomośc dla Zerduszko: w domkach są zamykane pokoje! :) Niedaleko ośrodka jest boisko, gdzie moglibyśmy ćwiczyć. W ośrodku mają psa, który biega luźno. Na szczęście jest przyjacielski i bezkonfliktowy. BTW jak zobaczy nasze stadko, to pewnie i tak zwątpi :cool3:.

Okazało się, że na stronie mieli nieaktualne dane.:mad: Płaci się od wynajmowanego domku, a nie od osoby. Więc musimy zapłacic trochę więcej. Skoro jedziemy w szóstkę (Eriu, Zerduszko, Ala, Anka, Martyna(z poza forum), Ja), powinniśmy się złożyć po 30 zł, ale proponuję 35, jeśli nie jest to dla nikogo problemem. Całą kasę, jaka nam zostanie, oddam w ostatni dzień, a zawsze lepiej jest mieć trochę w zapasie. To jak, zgadzacie się na 35zł?

Co jeszcze? Do dyspozycji gości jest sala jadalna, coś w rodzaju świetlicy, gdzie znajduje się wspólna kuchnia. W domku jest łazienka z prysznicem, ogrzewanie i czajnik :cool3:. No i tak jak było mówione, możemy przedłużyć dobę hotelową do późniejszych godzin. W ośrodku mają mały ruch i możliwe jest, że będziemy tam sami :razz:. Ty lepiej ze względu na psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eriu']Ala jedzie z TZem, więc jedzie nas 7 osób.
Kasę doślę Ci jutro :).[/quote]
Skoro nie ma protestów to ustalamy 35 zł od osoby. ;)
Przekażesz Ali, gdzie ma wpłacić pieniądze?

[B]Zerduszko,[/B] ostatnio ciągle milczysz :roll:. Mam nadzieję, że nie zrezygnowałaś...

Link to comment
Share on other sites

Milczę, ale czytam :P Ale chyba słabo mi idzie, bo przeoczyłam, że kasę należy wpłacać przed, i to gdzieś ;)
Ile ja będę musiała zapłacić?
Pies mi ostatnio szwankuje... mam nadzieję, że się nie rozchoruje.

Czy tam jest gdzieś jakaś jadłodajnie?? Czy raczej w tej wspólnej kuchni trzeba sobie wszystko przygotować (jest tam coś oprócz czajnika)??

Czy osoby, które mają psy agresywne mogą to ujawnić?? Moja i do psów i do ludzi, wię cproszę na nas uważać :evil_lol:
Potfur wygląda tak
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6d8116e55967e2a8"][IMG]http://images24.fotosik.pl/121/6d8116e55967e2a8m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Milczę, ale czytam :P Ale chyba słabo mi idzie, bo przeoczyłam, że kasę należy wpłacać przed, i to gdzieś ;)
Ile ja będę musiała zapłacić?
Pies mi ostatnio szwankuje... mam nadzieję, że się nie rozchoruje.

Czy tam jest gdzieś jakaś jadłodajnie?? Czy raczej w tej wspólnej kuchni trzeba sobie wszystko przygotować (jest tam coś oprócz czajnika)??

Czy osoby, które mają psy agresywne mogą to ujawnić?? Moja i do psów i do ludzi, wię cproszę na nas uważać :evil_lol:
Potfur wygląda tak[/quote]
Potfur uroczy. :loveu:
Wszystko napisane jest na pierwszej stornie. Ustaliliśmy, że do 28 paździenika (czyli do jutra) wpłacamy na nr konta podany na pierwszej stronie 35 zł od każdej osoby powyżej 15 roku życia ;).
Mieszkamy wszyscy w jednym domku, w którym są osobne, zamykane pokoje, więc będziesz mogła tam umieszczać Potfora ;).

Czajnik jest na wyposażeniu domku, a kuchnia jest gdzie indziej, w świetlicy. Tam jest piec. Poza tym można wykupić jedzenie na miejscu(obiady na pewno, śniadania i kolacje chyba też). Napisane jest o tym na stronie ośrodka, do której link też jest na pierwszej stronie wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Zerduszko[/B] :mad:.... przecież Birma jest rasowym pudlem, tylko rodowodu nie ma :diabloti:. No dobra, może i ma lekką domieszkę diabła tasmańskiego, ale tylko lekką :loveu::evil_lol:[/quote]
Ale przecież mix pudel-sznaucer to też rasowy pies - bo to mix dwóch rasowych psów :razz: Tylko moja była pewnie 7 w miocie :evil_lol: i nie dostała rodowodu :eviltong:

Bank twierdzi, ze kasa poszła, także ufff ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczny, informuję, że wszystkie przelewy do mnie dotarły. Dziękuję za wpłatę. Jutro płacę za domek. :)

Mam prośbę, żeby każdy obowiązkowo miał ze sobą:
- dużo żarcia dla psa w postaci małych kawałeczków, które można będzie wydawać w charakterze nagród.
- saszetke na smakołyki lub coś w czym można umieścić nagródki i mieć je zawsze pod ręką
- psią zabawkę, najlepiej taką, żeby mógł ją trzymać jednocześnie przewodnik i pies (sznur do przeciągania, piłka na lince, itp.)
- miskę na wodę
- kaganiec dla psów ze skołonnaściami do agresji
- linkę lub długą smycz do tropienia

Ponadto (czyli jeśli się ma, to warto zabrać):
- kliker
- szelki
- uspokajacz, czyli coś do obgryzania lub wylizywania dla psa (kong, wędzoną kość, itp.)
- zeszyt i długopis

Żeby psiaki chciały współpracować muszą mieć motywację. Nagrody muszą być tak dobrane, by pies chciał jej jeść i chciał za nie pracować, a będziemy wymagać od naszych czworonożnych skupienia w trudnych dla nich warunkach (sporo psów, nowe miejsce, nowi ludzie).
Na pewno nie karmcie psów w sobotę rano. Temat karmienia w piątek pozostawiam Waszej decyzji :p.

Listę wklejam w pierwszy post.
Co jeszcze do niej dodać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Czy mój potfur będzie musiał mieć cały czas kaganiec?? Ciężko ją będzie nagradzać :shake: [/quote]
Nie, nie, nie. Kaganiec będzie potrzebny jak będziemy psy puszczać ze smyczy. Potfur na smyczy lub w pokoju nie musi być zakagańczony.

Dopisuję woreczki do listy.

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą, o której godzinie będziecie? Mymamy gdzieś 10-11 zaplanowany przyjazd z Alą i jej TZem.

Edit: a jeszcze jedna sprawa. Ala się zadeklarowała, że przeprowadzi zajęcia z frisbee. Takie dla początkujących (rzuty, nakręcanie na talerzyk itp), więc jeśli ktoś ma talerzyki to niech weźmie ze sobą. A jak nie, to jakoś sobie poradzimy, bo my mamy jakoś łącznie 8 talerzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eriu']Swoją drogą, o której godzinie będziecie? Mymamy gdzieś 10-11 zaplanowany przyjazd z Alą i jej TZem.

Edit: a jeszcze jedna sprawa. Ala się zadeklarowała, że przeprowadzi zajęcia z frisbee. Takie dla początkujących (rzuty, nakręcanie na talerzyk itp), więc jeśli ktoś ma talerzyki to niech weźmie ze sobą. A jak nie, to jakoś sobie poradzimy, bo my mamy jakoś łącznie 8 talerzy.[/quote]

Doba hotelowa zaczyna się o 10. Chyba nie ma co przyjeżdżać wcześniej.

Super! Świetnie, że znalazł się ktoś, kto zrobi frisbee :). Czy Ala chce cos powiedzieć na ten temat, czy tylko pokazać w praktyce?

Ułożyłam roboczą wersję "rozkładu zajęć":

sobota
10.00-11.00 przyjazd
11.00 przedstawienie uczestników, sprawy organizacyjne
12.30-13.30 wykład na temat klikera i sposobów uzyskiwania zachowań
13.30-15.30 przerwa obiadowa
15.30-16.30 ćwiczenia na placu
17.00-18.00 wykład wprowadzający w tematykę tropienia
18.00-... kliker games i wszystko inne

niedziela
7.00-8.30 tropienie
8.30-9.30 śniadanie
9.30-10.30 cwiczenia na placu
11.00-12.30 dyskusja na temat agresji
12.30-14.30 przerwa obiadowa
14.30-15.30 warsztaty z kształtowania
16.00-... frisbee
do 18.00 opuszczamy ośrodek

Jest to tylko orientacyjny plan, którego wcale nie musimy się dokładnie trzymać.
Śmiało piszcie, jakie wprowadzić poprawki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...