Jump to content
Dogomania

witam wszystkich - bo to pierwszy raz dopiero


tuxman

Recommended Posts

AAAAA zapomniałam dodac ze charakterek to briardy równiez mają , i ich wychowanie to nieustanna praca , wiadomo ze jak w kazdej rasie zdazaja sie osobniki uległe jak równiez istne diablatka nad którymi trzeba popracowac .Mój Tołstoj był własnie takim rudym diabłem z którym niejedno przeszłam hehehhe ale gdy spogladał na mnie tymi swoimi brazowymi slepkami ( oczywiscie jak miał gumeczke bo tak to spogladał zza firanek he he ) to od razu miekło mi serce.

Wiec jako tako mam pojecie o czym mowa ehheheheh
Mam nadzieje ze nikogo nie dziabnełam ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alez ja nie mam do nikogo zadnych pretensji , nie rozumiem skad az takie wnioski, ja najzwyczajniej w swiecie pytam , cosik strasznie drazliwa jestes :lol:

A pojecie mam, tak sie składa ze rozmawiałam z hodowczynia bobtaili, ( NOSZE SIE Z ZAMIAREM KUPNA MIMO WSZYSTKO ) i briard jednak ma wiele wspólnego z bobkiem ,choc uwazasz inaczej.W koncu jakby nie było obie te rasy to pierwotne pastuchy :lol: i maja ładnych pare cech wspólnych. Zdaje sobie sprawe ze uwazasz swoja Nikosie za cudo ....i w zupełnosci sie z Toba zgadzam, ale nie rozumiem dlaczego tak obruszył cie fakt ze porównałam obie te rasy do siebie.W koncu Berger de Brie nie jest wcale brzydszy hehe od Bobtaila.
Z tego co widze i z całym szacunkiem do Twojej osoby-chyba lubisz taką .....jazde .....:evil_lol:
A niby to w którym miejscu przegiełam co ??? hehehehe
Ewidentnie brak CI poczucia humoru,,,, mam nadzieje ze inni własciciele bobków sa bardziej elastyczni :lol:

6

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Nie napisałam ze duzo wiem .... tylko ze mam jako takie pojecie :lol: :lol: :lol: Jednakze masz racje....zamykam temat bo to beznadziejne błedne koło które do niczego nie prowadzi:lol:

Co do wieku.... jesli uwazasz ze ktos grubo po 30 to młoda dziewucha - no to uznaje to za komplement hehehe :lol:

Pozdrowionka dla wszystkich :lol:

Link to comment
Share on other sites

Liwia
Super, ze lubisz briardy! Ja tez je bardzo lubie, ale mysle, ze chyba bym sobie lepiej poradzila z bobtailem niz z briardem. Chodzi mi o ulozenie... Takie mam wrazenie, czytajac i rozmwiajac juz od kilku lat z wlascicielami tych ras. A takze zwyczajnie je obserwujac. Jednak nie dowiem sie jak nie bede ich miala u swego boku. :diabloti:

Liwia
A nastawiasz sie na wystawy, czy raczej chcesz pupila?!

A moze skusisz sie na takiego bobtaila?! :diabloti:
[IMG]http://www.moggies.co.uk/breeds/bobtail.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Anii ....wiem z własnego doswiadczenia ze briard nie jest łatwy w ułozeniu, jednakze konsekwente szkolenie i praca z nim daje super efekty bo to bardzo inteligentny pies , :lol: Czasami wykorzystuje ten fakt i robi wszystko zeby jemu było dobrze bez specjalnego wysilania sie z jego strony :lol: :lol:

Co do bobka.... mysle raczej o tzw. kanapowcu:lol: . jezeli okaze sie ze ma predyspozycje wystawowe to mozliwe ze spróbujemy pobiegac sobie po ringach:lol: Zaliczyłam z Tołstojem kilka wystaw czyt. 4 :lol: :lol: ale to było bardzoooooo dawnooo Toja nie ma juz ze mna prawie dwa lata a przezył 10 lat wiec łatwo sobie policzyc jak dawnoooo to było hehehe.:lol:

Anii zdjecia niestety nie widze wiec nie bardzo wiem na co sie skusic ????:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LIWIA']Anii ....wiem z własnego doswiadczenia ze briard nie jest łatwy w ułozeniu, jednakze konsekwente szkolenie i praca z nim daje super efekty bo to bardzo inteligentny pies , :lol: Czasami wykorzystuje ten fakt i robi wszystko zeby jemu było dobrze bez specjalnego wysilania sie z jego strony :lol: :lol:

Co do bobka.... mysle raczej o tzw. kanapowcu:lol: . jezeli okaze sie ze ma predyspozycje wystawowe to mozliwe ze spróbujemy pobiegac sobie po ringach:lol: Zaliczyłam z Tołstojem kilka wystaw czyt. 4 :lol: :lol: ale to było bardzoooooo dawnooo Toja nie ma juz ze mna prawie dwa lata a przezył 10 lat wiec łatwo sobie policzyc jak dawnoooo to było hehehe.:lol:
[/quote]

Liwia
Moim zdaniem powinnas miec boba jak najszybciej!

Ja sie na razie skusze na ozdóbki, ale przyjdzie czas na bobtaila :diabloti:

[url=http://www.bobtail.ru/photo/reklama/puppy/ea.jpg]Ktorego wybierasz??[/url] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jesli wszystko pójdzie po mojej mysli :lol: to najprawdopodobnie juz za kilka miesiecy stane sie szczesliwa posiadaczka małego bobeczka:lol:
Jestem w trakcie rozmów :lol: negocjuje warunki kupna heheheeh

Trzymaj kciuki Anii , jak tylko bede pewna na 100 to napisze wiecej :lol:

Link to comment
Share on other sites

?????Alqua dostałam twoja wiadomosc na prv , bardzo dziekuje :lol:
Odpisałam , i króciutko stresciłam co i jak , z tego co widze znowu gdzies po drodze znikneła :shake:
Pisze wiec jeszcze raz , daj znac czy doszła dobrze ???

Pozdrowionka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No wlaśnie!
Co tam u Bobtajlowców slychać? Jak zmagania z przejściem z zimy na wiosnę? Dużo prania lap po spacerach? Jak sobie z tym radzicie?:lol:

Bert - który jest z nami od szczeniaka (tak jak u alqua) - sam czeka az sie miske z woda podstawi zeby lapy umyć przed wejsciem do domu. :p Natomiast Sunia - ta lobuzica - już od blisko 2 lat jest z nami - zawsze stara się uciec i "nigdy nie rozumie o co chodzi?"... :razz:

Link to comment
Share on other sites

Heh to jest koszmar....brud w domu, teraz Nikosia też juz nauczyła się,ze nie wejdzie do domu zanim jej łap nie powycieram( kochana niunia) ale i tak na podłodze jest po chwili syf...bo nie tylko nałapach wnosi sie piach czy tam błotko i sprzątam po kilka razy dziennie zamiatam i myje podłoge...yhhh... no coment...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ale się cieszę,że ktoś od Bobków w końcu jest :D:D, ale z kim mam przyjemność? :).Suprer psiaczki .. po środku zapewne Kate,Merenia i Jessica :) . Całuasy w wielkie nosy.. ehh ja zaraz zabiram sie za kąpiel Nikosi ... :/ ..ale tak mi sie nie chce ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam wszystkich wielbicieli Włochaczy - bobów i beardetów (pozostałych też). Ja mam prawie dwuletnią suczkę bobtaila - Milę. Chętnie pogadam o tej rasie. Choć moja nie należy do typowych bobów - przynajmniej z tego co ostatnio widziałam.

Swoją drogą to nawiązując do poprzedniego wątku to też polecam psie ranczo! Psiaki mają tam super warunki. Diana i Aneta świetnie prowadzą zajęcia. Można dostać medal - Mila ma jeden - więc tym bardziej warto;)

Z przyjemnością informuję też, że w hodowli Kudłaty Tramp urodziły się wczoraj szczeniaczki:multi: 5 chłopców i 1 dziewczynka. Są cudowne. [URL]http://oestramp.republika.pl/T.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Anne&Mila']. Choć moja nie należy do typowych bobów - przynajmniej z tego co ostatnio widziałam.

[URL]http://oestramp.republika.pl/T.html[/URL][/quote]

Aniu co miałas na myśli? :hmmmm: hehe tak mniej więcej chyba wiem o co chodzi ale miło bedzie wyjaśnić jak juz pojawiłyśmy się tutaj na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']Aniu co miałas na myśli? :hmmmm: hehe tak mniej więcej chyba wiem o co chodzi ale miło bedzie wyjaśnić jak juz pojawiłyśmy się tutaj na forum ;)[/quote]


Pisałam to po wystawie w Bydgoszczy, na której byli też z bobów Ajaks i Bukiet. I cóż, pomimo, że bardzo je lubię, to jednak ich zachowanie przed wystawą było raczej ... głośne. :eviltong: Co zupełnie nie pasuje do mojej Mili, która jest bardzo spokojna. No i w jej zachowaniu nie rozumiem jeszcze jednego. Otóż, kiedy teraz chodzimy na spacery do lasu, Mila pomimo tej całej ogromnej przestrzeni i wolności, którą jej daję na spacerkach, i tak chodzi z nosem przy ziemi mieszcząc się ze mną na 2 metrach kwadratowych.:angryy: Co jest czasem okropnie męczące, jak po raz setny włazi mi pod nogi:mad:

Nie znam może wielu bobów, ale te które znam są zupełnie inne, no i po rozmowach z właścicielami bobów utwierdzam się w przekonaniu, że Mila nie jest typowym bobtailem.

Link to comment
Share on other sites

Mila jest bardzo typowym bobtailem No albo Bob i kilka jeszcze nam znanych sa rowniez wyjatkami Owszem chetnie pobawi sie z psami ale jesli jest tylko ze mna na spacerze musi caly czas miec nas na oku , nawet jak oddali sie zbyt mocno to staje z przerazaeniem sprawdzajac czy widac "stado"
Uwazam ,ze to sa normalne boby bo przeciez w dwnych czasach jako pastuchy tez scisle wspolpracowaly z czlowiekiem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...