Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o licytacjach Briardów na allegro!?


DużyCP

Recommended Posts

Znalazłem 2 ogłoszenia o licytacjach briardów i mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia. :oops:

BRIARDY Sprzedam Łódź (numer 28867639)

Mamy do sprzedania owczarki francuskie briardy. Istnieje możliwość obejrzenia. Jest to aukcja grzecznościowa dlatego o kontakt proszę z nr ********

Cena Kup Teraz: 700,00 zł

Szczenięta Owczarka francuskiego Briard Śląsk (numer 29117322)

Szczeniaki są bez rodowodów, ale po rodowodowych rodzicach z linii francusko-belgijskiej, płowe, długowłose, nieliniejace, wychowane w domu z dziećmi. Zaszczepione i odrobaczone. Odbiór tylko i wyłącznie osobisty. Zdjęcia rodziców mogę przesłać na maila. Po złożeniu oferty proszę o potwierdzenie telefoniczne, inaczej oferty będą usuwane. Aukcje wystawiam grzecznościowo. Wszelkie informacje pod numerem telefonu *******

Cena Kup Teraz: 850,00 zł za sztukę Dostępna liczba przedmiotów: 5

Link to comment
Share on other sites

Może zabrzmi głupio, ale ja bym nie dramatyzował. Jest to jakaś forma ogłoszenia. Podobnie jak w dziale żeglarstwo: Sternik do wynajecia, Kup Teraz XXX zł :)

Kłopot może się zacząć jeśli będę chcieli wysyłać odbiorcom briardy w paczkach :wink: za zaliczeniem pocztowym. Żart, chociaż z tych tragicznych. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez widzialam te ogloszenia na Allegro.Mysle ,ze nie ma co zaprzatac sobie tym glowy, to bez sensu i tak nie wytepimy producentow nielegalnych (nierodowodowych)briardow;-(.

Jesli chodzi o umieszczenie takiego ogloszenia w "aukcji" osobiscie nie widze w tym nic zlego, uwazam ze jest to nosnik informacji.

Nie myslcie, ze to popieram!!

Mam tylko satysfakcje z tego ze moge osobiscie ustrzec co niektore osoby, jak dzwonia i pytaja o szczeniaki.Niestety czesto zdaza sie ze mowia "my chcemu bez papierow"itd.wiec ja im usilnie tlumacze jakie moga byc kosekwencje kupienia briarda bez rodowodu.Mowie Wam najlepiej dziala moje pytanie "czy chca miec Panstwo w domu duzego tyrana"?Wiecie caly wyklad o briardziej psychice,chorobach, wskazaniach na szkolenia, pilegnacji itd.Mowie im ze jak kupia briarda z hodowli to przynajmniej maja do kogo zglosic sie po porady, a tak......

Link to comment
Share on other sites

Zapomnialalam dopisac, zabaczcie co jest napisane na briardy sisco w wykazie hodowli(ostatnia rubryka) przy hodowlach:

Z Przczynskiej Puszczy - tutaj moge wam dadac ze ta kobita wystawiala Fuzje we Wloclawka(w tamtym roku, albo dwa wstecz) bo brakowalo jej oceny do hodowlanki, suka byla z cysiami po kolana.Niestety to jej sie nie udalo, bo moja Gosse zgarnel 1 msc.a ona bdb.

A Natura Rej.

Link to comment
Share on other sites

ale takich hodowców jest wielu:-(Przeciez hodolwa to doskonalenie danej rasy danych cech a jako można doskonalić kiedy materiał nie jest najwyższej klasy!!!Moim zdaniem do hodowli powinny być kwalifikowane jedynie suki"doskonałe".To samo z tytułem championa!!!

Jeśli chodzi o licytacje na Allegro to..........nie mam słów :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

a mnie zastanawia czy te szczenięta mają rodowód, czy jest to drugi miot w roku? :/ cena chyba niestety wskazuje na drugi miot w roku... poza tym jakaś ta waga trochę dziwna...

no i najciekawsza rzecz "psy tej rasy nie znaczą terenu" :crazyeye:

[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=84900380[/url]

Link to comment
Share on other sites

moja Gaja jest nierodowodowa, nie miałam na to wpływu, bo wzielam ją ze schroniska jak juz była duża, prawdopodobnie i ona była używana do rozrodu bo cycusie w kiepskim stanie a ze juz jest starsza dziewczyna i ktos sie wystarczajaco dorobił, to ją oddał...bez komentarza...:smhair2:


a aukcja powyzsza na allegro...troche te "briardy" przerośnięte:-?

Link to comment
Share on other sites

moon27 mnie bardziej chodziło o to, że moja gaja jest nierasowa, i napewno ktos (mam tu na myśli poprzedniego właściciela ) wykorzystywał ją bezmyślnie do rozpłodu :-( tylko i wyłącznie po to...bo chciał zarobić, nie zalezało mu na dobru psa...

...ale jednak...inne psy nie miały tyle szczęscia co Gajka Tenek itd.

ps.moon27 widzę kudłacza w avantrze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Straszne !!!!!
A facet pisze bzdury !!!!!!!!! gdybym umiała pisać komentarze to bym tam napisała swoje zdanie 70 cm pies to przerośnięty ,nie znaczy terenu -BZDURA !!!! miałam psa krzaczki padły ktoś za wszelką cenę chce sprzedać-szkoda że nie napisał że nie trzeba czesać bo sam się czesze i że jeść nie musi !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BOŻENA']Straszne !!!!!
A facet pisze bzdury !!!!!!!!! gdybym umiała pisać komentarze to bym tam napisała swoje zdanie 70 cm pies to przerośnięty ,[/quote] - wg wzorca rasy pies - Soboltowa o briadach, strona 79, Warszawa 1995, pisze:
"Wzrost psy - 62-68 cm. .
Wady - wysokosc PRZEKRACZAJACA o nie wiecej niz 2 cm lub nieosiagajaca dolnej granicy". Bo ja to rozumie, ze briard moze miec 70 cm - i to miesci sie jeszcze we wzorcu, stad nie jest przerosniety.

Link to comment
Share on other sites

Choć z tego co jeszcze o briardach pamiętam dążyło się do wyśrodkowanie wzrostu. Teoretycznie jest toleranacja 2 cm poniżej i powyżej wysokości we wzory ale takie psy chyba dostają niższe oceny np. Szaman Apokalipsa II... choć psychikę ma świetną :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...