Jump to content
Dogomania

Zna się ktoś może na wynikach badań krwi?


akira

Recommended Posts

Otóż robiłam niedawno badania krwi mojemu haskiemu i się zastanawiam, ponieważ wet mi powiedział że pies niedługo będzie do uśpienia bo jest chory, ale sam chyba nie wie na co. Tak pisze na badaniu jego krwi:

Wyniki badań biochemicznych

Nazwa parametru / badania l Jednostka l Wynik / Wartość
Mocznik mg/d1 56 **
mmol/1 9.3 **

Kreatynina mg/d1 0.9
ymol/1 81

Glukoza mg/d1 70 **
mmol/1 3,9 **

GOT/AspAT U/1 --

GPT/AlAT U/1 --

Fosfataza zasadowa U/1 52 **


Uwaga: Surowica bardzo lipemiczna. Powtórzyć AspAt, ALAT


Na następny dzień gdy powtórzyliśmy badania wyszło:

Nazwa parametru / badania Jednostka Wynik/wartość

GOT/AspAT U/1 180 **

GPT/ALAT U/1 55 **


Może ktoś z was wie o co w tym chodzi? I na co mój pies jest chory?

Link to comment
Share on other sites

Akira, przede wszystkim zmienic weta, skoro ten profilaktycznie chce usypiac psa :shake:.
Tu sa prawidlowe wyniki dla psow: [URL]http://wetdoktor.pl/content/view/19/44/[/URL]
I spokojnie, powtorz badania w innej lecznicy, innym laboratorium, skonsultuj sie z innymi wetami.
[I] tu masz podobny problem:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=119486[/url]

[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='akira'][/quote]Mam to samo pytanie. Czy ktoś wie co jeat przyczyną [B]hemolizy surowicy?[/B] Odebrałam wyniki psa po 5 tyg. po zakończeniu leczenia babeszjozy.W czasie choroby miał zmienione wyniki nerek i enzymów wątrobowych.W sumie trzy badania na dwóch info.[B]Surowica silnie zhemolizowana co uniemożliwia oznaczenie poziomu bilirubiny. [/B]Ostatnie są takie
ALT-65 U/L
Aspat-25
ALP-270
mocznik-60mg/dl
kreatynina-2mg/dl
bilirubina - brak danych przy pierwszym 20.10.br -1,23mg/dl.
Lek wet powiedział,że dobrze, trochę zmienione ale surowica zhemolizowana to i wyniki zawyżone????????????.Czy ktoś sie orientuje czy mam tak zostawić? i czekać?

Link to comment
Share on other sites

Cyt. " Hemoliza, jak sama nazwa wskazuje jest rozpadem hemoglobiny (główny składnik
erytrocytów
czyli czerwonych krwinek), składającej się w uproszczeniu z białka (globina)
i barwnika (hem).
Może być wynikiem zakażenia bakteryjnego lub rozpadu samoczynnego wywołanego
nieprawidłową budową erytrocytów. Anizocytoza oznacza termin dużego
zróżnicowania krwinek
(bardzo różnią się wielkością i budową), co nie jest prawidłowe."
Moze tez wynikac z niewlasciwego pobrania krwi, transportowania.
Z reguly proponowane jest powtorzenie badania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Cyt. " Hemoliza, jak sama nazwa wskazuje jest rozpadem hemoglobiny (główny składnik
erytrocytów

[B]Moze tez wynikac z niewlasciwego pobrania krwi, transportowania.[/B]
[B]Z reguly proponowane jest powtorzenie badania[/B].[/quote]
Wróciłam od wet-a , pojechałam do polikliniki , troche daleko ale mnie oświecili.[B]Masz rację Karjo 2 [/B]dokładnie tak jak piszesz wyżej. Tylko moja wet-ka mi tego nie powiedziała, a jak dzwoniłam do laboratorium to pani była też jakaś "zapowietrzona".Ponieważ z psem nie jest ok do końca więc chciałam to wyjaśnić. Powtórzyłam wyniki w kierunku wątroby i nerek i .....ponownie zapłaciłam, bo cała chemia jest niewiarygodna ze względu na hemolizę.Poprzednie dwa wyniki o kant....i 160 zł przewietrzone.Laboratorium jest oddalone od lecznicy w której leczony był pies o18 km, ale nie jedyne i nie moja wina ,że ta lecznica do której chodzę własnie z ich usług korzysta. Nikt też nie zaproponował ponownie badań nawet odpłatnie. Dzięki Karjo2 za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Drobiazgi, a jak futrzak ?[/quote]
Od wczoraj nie je, miał biegunkę w sumie to jednorazowe brzydkie wypróżnienie więc chcę przegłodzić. Dzieki temu mogłam zrobić od razu badania, bo nie wiedziałam co mi powiedza. Wyniki będą jutro około 12 i ma być już karma dla wątrobowców. Tak sugerował wet na wypadek złych wyników .On ciągle jeszcze nie jest sobą po tej babeszjozie, mocno zwolnił, dawniej na spacerkach miał takie ataki ADHd:lol:, że aż miło było patrzeć. Teraz dostojnie spacerujemy aż nuuuuuuuuuuudno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...