Jump to content
Dogomania

Chudy labrador?


Joy106

Recommended Posts

Nie wiem czy to dobry dział, ale zawsze można spróbować - problem dotyczy labka mojej znajomej z Internetu.

Problem polega na tym, że pies faktycznie jest chudy, a rodzice znajomej są uparci - że pies jest idealny.
[URL]http://www.flickr.com/photos/29775959@N03/[/URL] <- sunia wygląda tak.
Dostaję jeść 2x dziennie, jest karmiona RC dla labradorów.
Znajoma prosi abyście powiedzieli, co sądzicie o jej suce i jak ew. przekonać rodziców że labradorka jednak potrzebuje więcej jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Tak to mój pies. xP

Cóż, ona dużo biega, a mama dawała jej dotychczas jedną miarkę karmy Royal Canin dziennie. Pokazałam mamie strony hodowli labradorów, pokazywałam tamte psy, bardziej umięśnione i większe a ona na to 'to spasione jak nic. Nasza Tina jest ładniejsza'. I nie wiem jak ich przekonać. Do weta nie chcą iść bo to 'marnowanie, bo nic się nie dzieje'...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XBearKumei']Podobno jeśli labrador jest za chudy to może mieć łamliwe kości.

Nie, nie ma rodowodu. Ma metrykę.[/quote]
no ma metrykę, czyli jest rasowa ;)
Jak na moje mogłaby troszkę przytyć, ale lepiej taka niż za gruba. Ze zdjęcia ciężko ocenić, ale nie widać żeby jej żebra sterczały.
Może po prostu kup jej karmę dla aktywnych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XBearKumei']Podobno jeśli labrador jest za chudy to może mieć łamliwe kości.

Nie, nie ma rodowodu. Ma metrykę.[/quote]
[B][I]ma metrykę?to rodowód jest wyrobiony?[/I][/B]

[B][I]ładnie wygląda...nie jest za chuda...zobacz na mojego psa...jesteśmy w trakcie odchudzania...[/I][/B]

[B][I]A to , że może mieć łamliwe kości to jakaś bzdura...to takie same kłamstwo jak to ,że suka musi mieć raz w życiu szczeniaki...:shake:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XBearKumei']Tak mi powiedziała nijaka Labby z ShiR.

Ma metrykę, ale rodowodu nie wyrobiliśmy -> nie potrzebny nam szczerze mówiąc.

Na ShiR piszą, że to pseudo suka, że ją męczymy, że żal im tego psa, że na pewno nie jest karmiona RC...[/quote]
[B][I]kto to jest nijaka Labby z Shir?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Z takiej strony o wirtualnych zwierzętach. Jest adminką. Oto moja rozmowa GG z nią:

Labby (21-08-2008 19:42)
27kg ? to niedowaga
Labby (21-08-2008 19:42)
nero wazy 39 a powinien 45 ;p
Labby (21-08-2008 19:42)
a ona tak 35-40
Ja (21-08-2008 19:42)
ale ona jest malutka xd
Labby (21-08-2008 19:42)
najlepiej to 37
Labby (21-08-2008 19:42)
no ale ona ma 4 lata

a potem:
Labby (21-08-2008 19:43)
pół miski na caly dzien?
Labby (21-08-2008 19:43)
o,o
Labby (21-08-2008 19:43)
to za mało i to bardzo
Labby (21-08-2008 19:43)
a jesli ona ma niedowage to jeszcze gorzej bedzie niz dysplazja
Ja (21-08-2008 19:43)
no nie pół to przesadziłam ze 3/4 xd
Labby (21-08-2008 19:43)
bo moze miec zbyt łamliwe kości
Labby (21-08-2008 19:44)
Nero je 2x jedną miskę


tak to wyglądało. czyli to nie prawda?

Link to comment
Share on other sites

[B][I]o boishhh :shake::shake::shake:\[/I][/B]
[B][I]To jakies forum dla dzieci?bo ta Labby za mądra to nie jest...[/I][/B]

[B][I]Łamliwe kości pies może mieć jak ma niedobór wapnia...to to chyba dzieci w przedszkolu wiedzą nawet...[/I][/B]
[B][I]a Twój pies nie ma niedowagi...nie można patrzeć tylko na to ile pies waży ,ale jakiej jest wielkości...[/I][/B]

[B][I]Oszaleje...:shake:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja tam widzę tylko labradorkę w świetnej formie, która na pewno nie będzie miała takich problemów ze stawami jak mają psy ciężkie.

Prawie żaden wzorzec nie określa wagi psa tylko wzrost, nie ma co się tym kierować, pies dobrze karmiony, dobrze wyglądający, zdrowy, może sobie ważyć parę kilo w tę czy wewtę w stosunku do średniej - kilogramy to nei wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...