Jump to content
Dogomania

Cairn terier (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


arima

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Arial][SIZE=2]Zgodnie z tym, co napisali powyżej pp.Sumowscy cairnica Alta Carya AGAWA wróciła do nas. W niedzielę Aga (pręgowana) poszła ze swoją babcią Gafą (ruda) na spacer. Oto zdjęcia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][IMG]http://altacarya.com/agawa-1.jpg[/IMG][URL="http://altacarya.com/agawa-1.jpg"][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][IMG]http://altacarya.com/agawa-2.jpg[/IMG][URL="http://altacarya.com/agawa-2.jpg"][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Przy okazji chcę pogratulować pp. Joli i Marcinowi Gosom zdobycia przez Darmę (Alta Carya ARONIA) tytułu Mł.Ch. Łotwy i podziękować za ich wytrwałość i pracę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Oto Darma:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][IMG]http://altacarya.com/darma-1.jpg[/IMG][URL="http://altacarya.com/darma-1.jpg"][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]A nasi najmłodsi podopieczni buszują w ogrodzie:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][IMG]http://altacarya.com/klocek-1.jpg[/IMG][URL="http://altacarya.com/klocek-1.jpg"][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][IMG]http://altacarya.com/duza-1.jpg[/IMG][URL="http://altacarya.com/duza-1.jpg"][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata'].....Coś jakby inne kerny wywiało :hmmmm:, nie wspominając o sympatykach rasy :mad: ;) .[/quote]

Poświata, cairnów nie wywiało, tylko właścicielom brakuje czasu, niestety:razz: Mam jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni i w końcu umówimy się na jakiś wpsólny spacerek:lol:

[FONT=Arial][quote name='altacarya']Przy okazji chcę pogratulować pp. Joli i Marcinowi Gosom zdobycia przez Darmę (Alta Carya ARONIA) tytułu Mł.Ch. Łotwy i podziękować za ich wytrwałość i pracę.[/quote][/FONT]

[FONT=Verdana]Marcelino, jeszcze raz dziękujemy i cieszymy się, że godnie zaprezentowaliśmy Waszą hodowlę na Łotwie. A nasz sukces zawdzięczamy Waszej ciężkiej pracy hodowlanej.[/FONT]

[FONT=Verdana]A skoro już się chwalimy, to dodam, że na ostatniej wystawie w Marupe na Łotwie, Darma oprócz tytułu JCAC otrzymała również tytuł BOB, pokonując w porównaniu [FONT=Trebuchet MS]JCH RUS[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=2]&[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=2]MOL, CH RUS[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=2]&[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=2]BLR[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=2]&[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=2]MOL[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=2]&[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=2]RFK ROTTRIVER'S CLOCK WORK ORANGE!!! [B]I z BOB-a cieszymy się najbardziej[/B]:lol: :lol: :lol: [B]Darma również[/B]:lol: :lol: :lol: [/SIZE][/FONT]

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73']
[FONT=Verdana]Marcelino, jeszcze raz dziękujemy i cieszymy się, że godnie zaprezentowaliśmy Waszą hodowlę na Łotwie. A nasz sukces zawdzięczamy Waszej ciężkiej pracy hodowlanej.[/FONT]
[/quote]
Ok, kompromis : obydwie strony wzajemnie wiele sobie zawdzięczają :)

[quote]
Altacarya, Agawa i Gafa świetnie razem wyglądaja. A maluchy są cudowne, wyobrażam sobie jak musi być wesoło z taką gromadką.
[/quote][B]
Dzięki. Gafa skończyła w kwietniu 9 lat i ciągle jest aktywną i radosną cairnicą. Tak przejęła się wychowywaniem szczeniąt, że nawet je karmiła własną piersią ;) I to od niej maluchy nauczyły się kopania dołków i zabawy z piłką. Ostatnio maluchy próbowały urozmaicić swoje menu - łapały chrząszcze i winniczki :) Mam nadzieję, że Gafa jeszcze długo będzie w ten sposób wspomagała wychowywanie kolejnych szczeniąt.[/B]

Link to comment
Share on other sites

To z Gafy prawdziwa babcia i jak każda babcia chce po swojemu wychowywać wnuki. :evil_lol:
Pewnie jeszcze nie jeden miot wychowa, w końcu 9 lat to jeszcze nie bardzo dużo, a mając wspaniała opiekę jeszcze długo będzie w świetnej formie. :)

Link to comment
Share on other sites

Myślicie, że po posiadaniu 3-4 cairnów dostatecznie poznam ich charakter? :cool3: Czy może myślicie, że tylko hodowca może mieć dobre doświadczenie z tymi terrierami? Bo ja tak z ciekawości...:razz:

Chciałabym mieć w przyszłości cairna...a żeby przeczytać książkę o nich to bym sie musiała obcego języka douczyć...:roll: Może niech ktoś mi coś o nich opowie, bo mi ten wątek nie wystarczy :eviltong: zrobiłam gdzieś liste hodowli cairnów, ale chyba zgubiłam :cool1: więc może wiecie czy jest gdzieś w Małopolsce, albo na obrzeżach? Chciałabym takową odwiedzić :p w Miechowie chyba nie ma nawet psa tej rasy...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']Myślicie, że po posiadaniu 3-4 cairnów dostatecznie poznam ich charakter? :cool3: Czy może myślicie, że tylko hodowca może mieć dobre doświadczenie z tymi terrierami? Bo ja tak z ciekawości...:razz:

Chciałabym mieć w przyszłości cairna...a żeby przeczytać książkę o nich to bym sie musiała obcego języka douczyć...:roll: Może niech ktoś mi coś o nich opowie, bo mi ten wątek nie wystarczy :eviltong: zrobiłam gdzieś liste hodowli cairnów, ale chyba zgubiłam :cool1: więc może wiecie czy jest gdzieś w Małopolsce, albo na obrzeżach? Chciałabym takową odwiedzić :p w Miechowie chyba nie ma nawet psa tej rasy...:shake:[/quote]
Rozsądniej jest najpierw poznać chociaz zarys charakteru rasy a dopiero potem decydować się na zakup psa.
Warto odwiedzać wystawy, rozmawiać z wystawacami i hodowcami. Można się starać o praktyki w hodowlach, które pozwalają na bliższą obserwację psów.
Pytasz o hodowle - zapytaj w najbliższym oddziale ZKwP, zajrzyj na [URL="http://www.cairn.republika.pl"]www.cairn.republika.pl[/URL]
A przede wszystkim sama staraj się zdobywać wiedzę -nie oczekuj, że wszystko zostanie Ci podane na tacy. W tym celu przeszukuj internet, czytaj prasę i książki i [U][B]obserwuj psy[/B][/U]. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

No już zdobyłam prawie wszystkie artykuły z gazet, z internetu to już chyba wszystko przeczytałam, ale są zbierzne informacje...tu pisze, że cairn jest niekonfliktowy i inteligentny-"szybko nauczysz go komend", tam pisze, że cairn jest uparty i trudno cokolwiek go nauczyć :cool3: zawsze co innego pisze :roll: ale z tym kupnem psa to nie tak od razu ;) to dopiero za [B]conajmniej [/B]6 lat :D myślałam, że mi ktoś wreszcie powie: jaki właściwie jest ten pies? BO nie wiem czy zakochałam się w jego charakterze, czy to tylko taka "przykrywka" w MP i PP :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']No już zdobyłam prawie wszystkie artykuły z gazet, z internetu to już chyba wszystko przeczytałam, ale są zbierzne informacje...tu pisze, że cairn jest niekonfliktowy i inteligentny-"szybko nauczysz go komend", tam pisze, że cairn jest uparty i trudno cokolwiek go nauczyć :cool3: zawsze co innego pisze :roll: ale z tym kupnem psa to nie tak od razu ;) to dopiero za [B]conajmniej [/B]6 lat :D myślałam, że mi ktoś wreszcie powie: jaki właściwie jest ten pies? BO nie wiem czy zakochałam się w jego charakterze, czy to tylko taka "przykrywka" w MP i PP :cool3:[/quote]
W mojej opinii tzw. "portrety rasy" prezentowane w MP i PP są często powierzchowne. Doradzam lekturę bardziej fachowej prasy : " Pies" oraz "Terrier" (w obu przypadkach : numery archiwalne - sprzed kilku lat - zawierają o wiele szerszą prezentację rasy).
Ponadto, nie należy ograniczać się do źródeł polskojęzycznych.
W odpowiedzi na Twoje pytanie: świat nie jest biało-czarny. Występują odcienie szarości. Dotyczy to też także psów.
Ps. Wydaje się, że miałaś zamiar przedstawić poglądy rozbieżne a nie cyt. "zbierzne".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73']Poświata, cairnów nie wywiało, tylko właścicielom brakuje czasu, niestety:razz: Mam jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni i w końcu umówimy się na jakiś wpsólny spacerek:lol: [/quote]Może faktycznie w końcu ten spacer nam się uda, tym bardziej że własnie się przeprowadziliśmy bliżej Was :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Może faktycznie w końcu ten spacer nam się uda, tym bardziej że własnie się przeprowadziliśmy bliżej Was :cool3: .[/quote]

Właśnie zauważyłam, że macie teraz do nas bliżej:lol: Zapraszam na spacerek do pruszkowskiego parku. Teren ogromny i psiaki mogą sobie pobiegać. Jest niestety jeden minus:cool3: staw, w którym nasza cairnica uwielbia się pluskać. My tych kąpieli niestety nie lubimy:shake:

A Darma w końcu będzie miała koleżankę w podobnym kolorze, bo jak na razie wszystkie jej ulubione kumpelki są białe:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73']Właśnie zauważyłam, że macie teraz do nas bliżej:lol: Zapraszam na spacerek do pruszkowskiego parku. Teren ogromny i psiaki mogą sobie pobiegać. Jest niestety jeden minus:cool3: staw, w którym nasza cairnica uwielbia się pluskać. [B]My tych kąpieli niestety nie lubimy:shake: [/B][/quote]
A czemu, jeśli wolno spytać?
Przecież pływanie to świetny sport dla psów, rozwija mięśnie, poprawia kondycję itp. Nasza Tofcia jeszcze na starych śmieciach, w parku Szczęśliwickim, zrobiła nam numer i skoczyła do stawu za kaczkami - teraz wiemy że umie pływać :evil_lol: .
A w okolicach Waszego parku będę niebawem, odebrać zakupy z Animalii, to sobie go od razu obejrzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']A czemu, jeśli wolno spytać?
Przecież pływanie to świetny sport dla psów, rozwija mięśnie, poprawia kondycję itp. Nasza Tofcia jeszcze na starych śmieciach, w parku Szczęśliwickim, zrobiła nam numer i skoczyła do stawu za kaczkami - teraz wiemy że umie pływać :evil_lol: .
A w okolicach Waszego parku będę niebawem, odebrać zakupy z Animalii, to sobie go od razu obejrzę.[/quote]

Faktycznie sport świetny, ale staw brudny i po każdej kąpieli czeka nas czyszczenie w domu:cool3: I tylko dlatego nie lubimy gdy Darma gania kaczki po stawie. A kondycję nasza dziewczynka ma świetną:lol: Pokazała to nam wypływając bardzo daleko za kaczką na jeziorze w Czaplinku. I właśnie wtedy pokazała, jak głuchy potrafi być cairn gdy coś sobie ubzdura w tej małej główce. I w tym przypadku każda metoda przywołania jej do nas zawiodła. Ale taką samą głuchotę pokazały inne pieski (również terrierki), które próbowały złapać kaczki. Bo ta głuchota to domena terrierów:evil_lol: , przynajmniej niektórych.

A do parku zapraszamy:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z przyjemnością donoszę: dziś na międzynarodowej wystawie w Białymstoku Darma (Alta Carya ARONIA) otrzymała dosk.1.Zw.Mł. Najlepszy Junior w Rasie oraz Zw.Rasy. Dzięki temu wynikowi Darma została Mł.Ch.Pl. Należy dodać, że Jola i Darma dochodząc do tytułu BOB pokonały 6 innych cairnów, w tym championa oraz psa znanej sędzi kynologicznej (nie licząc szczaniaka).
Jolu i Marcinie - dziękujemy za Waszą pracę i gratulujemy wspaniałych osiągnięć.
Mam nadzieję, że jeszcze sami napiszecie o swoich wrażeniach z tej wystawy :)

Link to comment
Share on other sites

[B][U]Marcelino!!! Dziękujemy za gratulacje!!!![/U][/B]
[B][/B]
Co do wystawy, to faktycznie uważamy ją za bardzo, bardzo udaną, bo tym zwycięstwem zakończyliśmy Młodzieżowy Championat Polski. Jest to drugi Mł. Ch. naszej Darmy i 3 tytuł BOB, w jej krótkim życiu. Darma ma niespełna 17 miesięcy i bardzo lubi się wystawiać. Dziś kolejny raz usłyszeliśmy od sędziny, że jest wesoła i pokazuje, że bycie na ringu sprawia jej przyjemność.

Ale są i minusy tego zwycięstwa. Dziś po raz drugi odczuliśmy na własnej skórze, co znaczy gdy nie wygrywa faworyt. Nie jest to niestety miłe, gdy schodzi się z ringu i słyszy dość dziwne komentarze. Jednak nie jest to nasza pierwsza w życiu wystawa i wiemy, że światek kynologiczny bywa brutalny. Na początku myśleliśmy, że jest tak tylko w popularnych rasach, gdzie w stawce w danej klasie jest kilka lub kilkanaście psów. Ale po dzisiejszej wystawie zmieniliśmy zdanie. I myślę, że jest tak w każdej rasie.

Przykre to, ale my i tak się cieszymy z sukcesu naszej Darmy. I cieszymy się, że są jeszcze inni ludzie, którym nasza dzisiejsza wygrana sprawiła radość. I liczymy na to, że już nigdy więcej po zejściu z ringu nie usłyszymy, że wygraną zawdzięczamy temu, że sędzina nie zna się na rasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nokian73']

Przykre to, ale my i tak się cieszymy z sukcesu naszej Darmy. I cieszymy się, że są jeszcze inni ludzie, którym nasza dzisiejsza wygrana sprawiła radość. I liczymy na to, że już nigdy więcej po zejściu z ringu nie usłyszymy, że wygraną zawdzięczamy temu, że sędzina nie zna się na rasie.[/quote]

No składamy gratulacje
Kuba&Ania

Link to comment
Share on other sites

Kolejny udany dla Darmy (Alta Carya Aronia) weekend : w Częstochowie u sędzi A.Sobkowskiej-Dopierały w stawce trzech cairn terrierów Darma otrzymała tytuły: dosk.1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy.

Natomiast dzień wcześniej w Słupsku w stawce trzech cairn terrierów u sędzi K.Nitki pokazało się rodzeństwo Darmy: brat Alta Carya ASLIN był Najlepszym Dorosłym Psem w Rasie i dostał już drugie CWC. Siostra Alta Carya AGAWA zadebiutowała z wynikiem: CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy.

Gratulacje i podziękowania dla właścicieli Aslina i Darmy :)

Link to comment
Share on other sites

I ja również przyłączam się do gratulacji! Spotkałyśmy się już min.na wystawie w Krakowie. Czy jest na forum ktoś z Krakowa lub okolic? Ja też się pochwalę, moja Remedia Magor zakończyła Mł.Championat w Sopocie u p.Chwalibóg. W międzyczasie przyjechała do nas mała briardka, mamy więc teraz bardzo wesoło w domu i mało czasu, dlatego tak rzadko zaglądam na forum.:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kawka']Ja też się pochwalę, moja Remedia Magor zakończyła Mł.Championat w Sopocie u p.Chwalibóg. W międzyczasie przyjechała do nas mała briardka, mamy więc teraz bardzo wesoło w domu i mało czasu, dlatego tak rzadko zaglądam na forum.:placz:[/quote]
To kolejne dziecko Nilsa, które sprawiło nam taką przyjemność :) Dziękujemy i gratulujemy:)

Link to comment
Share on other sites

Może ja nie od Cairnów ale na początek gratulacje :) i Witam. Słyszałam z mojej książki że Cairny to .. po prostu westy ale różnią się sierścią? Oczywiście charakterem też. ;) Serio Westy to białe cairny? :o LOOL ;P Przecież różnią się też innymi rzeczami *zamyślony xD*

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...