Jump to content
Dogomania

Męczenie się-jakie badania


nathaniel

Recommended Posts

ale przed narkoza wystarczy psa dobrze zbadac... i wtedy mamy jakis obraz jak peis zareaguje na anrkoze.. a 2 jest antidotum.. tj lek wybudzajacy..

ja tez po wielu przejsciach z Baksem['] teraz chce unikac roznych niepotrzebnych lekow jak i glupich jasi itp... no ale bez przesady..

Link to comment
Share on other sites

[quote] no ale bez przesady..[/quote]
Nie widzę tu żadnej swojej przesady. Tym bardziej, że nie ma żadnych objawów. Wiem, wiem, że dysplazja może przebiegać bezobjawowo, ale tylko po to by się dowiedzieć, że nie do końca ma zdrowe stawy, mimo, że pies nie cierpi, przy ryzyku, że może się coś stać...
Nie ja dziękuje ;) Wole się cieszyć psem w niewiedzy przy ogólnej ostrożności co do jego aktywności, niż pluć sobie w brodę całe życie, że przez ciekawość psa straciłam.

Oprócz badań, dochodzi jeszcze czynnik ludzki i wszelkie pomyłki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

EKG i biochemia. Nerki , wątroba , cukier w normie.
Jeśli chodzi o serce, nie jest powiękoszen, osluchowo dobrze. Wydaje się być zdrowe , ale bije w dziwnym rytmie [EKG, mz. trzeba będzie je powtórzyć, bylo to nasze pierwsze badanie , pies byl zaniepokojony].

Rambo dziwnie oddycha, klatka piersiowa w spoczynku[przyzwyczajenia, człowiek nie zauważa takich dziwadztw], oddycha "brzuchem", pani doktor nazwala to ładniej, bardziej naukowo. Ale mi do lekarza weterynarii [jeszcze] daleko, mnie takie nazewnictwo nie obowiązuje.

Płuca, ta, płuca pracują za cicho. [Była mowa o ucisku na serce- ? ]. Konieczne RTG płuc. Być może , odpukać, coś w nich jest, i uciska serducho, stąd dziwny rytm. Bez zdjecia trudno cokolwiek powiedzieć.

Prawie zemdałam, dobra przesadzam, zrobiło mi się niefajnie, kiedy usłyszałam o ewentualnym guzie. OBY NIE.
Zostałam wypytana o kastrację-dlaczego? narośl . złośliwa? nie.
[przerzut? znowu gdybanie]

Kolejna wizyta w przyszłym tyg.
I dieta, 1/2 kg mniej , serce może bić dziwnie, bo pies jest GRUBY.

Zerknie ktoś?
UREA[co to? coś z nerkami?]45,1 mg (ol) [nie moglam rozszyfrować jednostki. - moze mg/dl ? ]
ALP 24,6 ull[jak wyżej z jednostką]
GLU 128 mg(ol)

WBC 9,3 10 do 3/ mm3 [6,0-17,0]
RBC 776 10 do 6/mm3 [5,4-7,8]
HGB 17,9 L g/dl [13,0-19,0]
HCT 53 % [37,0-54,0]
PLT 224 10 do 3 /mm3 [160-430]

MCV 68 um3 [64-74]
MCH 23,1 pg [22,0-27,0]
MCHC 33,9 L g/dl [34,0-36,0]
RDW 14,3% [14,0-17,0]
MPV 9,8 um3 [6,7-11,1]

DIFF [?]
%LYM 17,0 - 1,5 10do3 /mm3 [1,2-3,2]
% MON 6,6 - 0,6 10do3/mm3 [0,3-0,8]
% GRA 76,4 - 7,2 H 10do3/mm3 [1,2-6,8]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...