Jump to content
Dogomania

Rowerowe podroze z yorkiem ;)


Wind

Recommended Posts

Zakladam nowy temat, bo byc moze kiedys komus przyda sie pomysl na kosz rowerowy, ktorym mozna transportowac yorka ;)

Kosz jest standardowy, kupiony w sklepie z akcesoriami rowerowymi i tam tez zamontowany (dla zainteresowanych podaje cene ok. 35 zl kosz + 10 zalozenie).

W koszu wycieta jest mala dziurka, ktora pozwla zaczepic krotka smycz, w celu asekuracji psa. Natomiast dla komfortu, koszyk wylozony jest mieciutkim kocykiem :-)

Ot i cala filozofia. Oczywiscie celem przewodnim kosza, jest dowiezienie psa do lasu (parku lub innego bezpiecznego miejsca) i tam sklonienie go, aby troche sie poruszal i pobiegal za naszym rowerem.

Obecnie moj pies biega dwa-trzy razy w tygodniu po ok. 8 - 10 km z krotkimi przerwami na odpoczynek.

Oto wyglad kosza i szczesliwego psa ;)

1. Tak podrozujemy

35899320522.jpg

35899420522.jpg

2. A tak wyglada kosz z bliska. Widac kawalek smyczy asekurujacej psa :-)

35899220522.jpg

A jakie Wy macie doswiadczenia z rowerowa jazda z psiakiem? :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temat faktycznie komuś sie przydał, mianowicie mi :lol: Wielokrotnie pisałaś na forum o tym, że Majeczka biega za rowerem, chciałabym to praktykować z moją psotnicą aczkolwiek moje wyobrażenia na ten temat są nie pełne :wink: Chodzi mi o to jak wygląda bieg Yorka za rowerem (chyba nie jest w tym czasie na smyczy :o ??), czy nie boisz się , że Maja wbiegnie pod rower, lub oddali się od Ciebie??Pytania amatorskie i być może dziwne, ale zawsze lepiej popytać zanim się zacznie :wink: Bardzo chętnie zobaczę fotaski w trakcie takiej wycieczki rowerowej (jeśli to nie sprawi problemu :) ).

Link to comment
Share on other sites

Ola&Kika,

Do jazdy w koszyku i przy rowerze przyzwyczajalam Majke stopniowo, ale wbrew pozorom dosc szybko. Bardzo byla mi w tym pomocna komenda "prawa", na ktora Majka ustawia sie po mojej prawej stronie (w odroznieniu od komendy "noga", gdzie Majka ma mnie obejsc i usiasc przy mojej lewej nodze ;)).

Z rowerem Maja zaprzyjaznila sie na gruncie domowym, gdzie przez dwa-trzy dni obficie ja nagradzajac, wstawialma ja do koszyka i delikatnie poruszalam rowerem imitujac bardzo wolna i bardzo spokojna jazde. Nastepnie wzielam i psa i rower na zewnatrz, wsadzilam Maje i karmiac ja nagrodkami i "dobrym slowem" zabralam na mala przejazdzke po sciezkach rowerowych. Uwienczeniem przygody byl wjazd w odludny las i przyzwyczajanie psa do biegania PRZY rowerze. Nie ZA, nie PRZED tylko PRZY na wysokosci mojej prawej nogi. Po prostu wydawalam komende "prawa" i pies podbiegal na wysokosc prawego kolana. Gdy zbytnio zblizal sie do roweru mowilam "NIE", co dla mojego suczydla znaczy "musze zrobic to inaczej" ;) Po NIE oddalala sie niepewnie od roweru a ja mowilam wtedy "dobra Maja". Od poczatku uczylam ja biegac bez smyczy, ale z oczyma dookola glowy, aby szybko wypatrzec ewentualne niebezpieczenstwo.

Majka bardzo szybko zalapala, jak poprawnie biegac, nie oddala sie i nie odbiega, co oczywiscie nie zwalnia mnie z pelnej ostroznosci i uwagi, czy przez przypadek cos nie zagraza mojemu psu, lub moj pies nie stanowi zagrozenia dla innych :-)

bazylia,

Milego "rowerowania" :-) Napisz koniecznie jak Wam idzie i oczywiscie wszystko uwiecznij na fotkach :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Bardzo Ci dziękuję za udzielenie niezbędnych informacji :wink: Już nie mogę się doczekać pierwszych prób..na tę chwilę zajmę się kupnem kosza (swoją drogą będąc ostatnio w Niemczech zauważyłam, że większość rowerzystów zaopatrzonych jest w takie właśnie kosze i zastanawiałam się nad kupnem takowego :lol: :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Wind wielkie dzięki za fotki :D są poprostu świetne :D . Taki koszyk z przodu jest o wiele lepszy niż tak jak mój z tyłu, Ty cały czas masz Maję pod kontrolą, a ja muszę co chwilę sprawdzać czy Miki siedzi na miejscu i trzymać go dotego jedną ręką dla bezpieczeństwa.

Póki co jeszcze będę się musiała "pomęczyć" z tym tylnim koszykiem ale zaniedługo napewno sprawię sobie koszyk na przód (jak będę kupować sobie nowy rower to żeby był odrazu z zamontowanym koszykiem z przodu :D )

A co do tematu to już dawno myślałam żeby taki zrobić ale trochę mi nie wypadało na yorkowym forum :wink:

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Jutro mój ojciec ma zamiar kupić i zamontować taki koszyk.

Bardzo spodobał mu się pomysł z umiejscowieniem go z przodu.

Już od dawna planował coś takiego, ale nie wpadł na to, w jaki sposób zapewnić pieskowi bezpieczeństwo.

Bardzo spodobały mu się zdjęcia zamiesczone przez Ciebie Wind!

Link to comment
Share on other sites

Hej :D

Dzisiaj byłam z Mikim na krótkiej wycieczce rowerowej <coprawda jeszcze z tylnim koszykiem :roll: , bo jak roweru nowego niebyło tak niema :wink: , no coź muszę się bardziej postarać :wink: >

No ale przejdę do rzeczy :D , no więc porobiłam (tzn mój brat porobił) kilka fotek :D , a oto one:

Miki już siedzi w koszyku a więc w drogę :wink:

1P8030246.jpg

jedziemy!!!!! :D

2P8030238.jpg

moja pani co chwilkę sprawdza czy grzecznie siedzę,

a ja tylko coś zobaczyłem dlatego się wierciłem :lol:

3P8030239.jpg

ooo :shock: ale co to mój ogonek!!!! :wink:

musimy zawrócić 8)

4P8030241.jpg

AALEEE mam dłuuugi ogon :o

5P8030243.jpg

no już w porządku :) ogonek już też w koszyczku

6P8030247.jpg

tylko ten wiater :-? :D

No jedziemy wkońcu? :niewiem: To zanim się zastanowisz i porobisz mi te zdjęcia to ja się położę :wink: :lol:

7P8030244.jpg

no chyba już kończy pstrykać te foty :D , nareszcie :multi:

8P8030248.jpg

no i jedziemyyy :D

9P8030250.jpg

pa

10P8030251.jpg

:D

Link to comment
Share on other sites

Himka,

No to widze, ze tez lubicie sobie podrozowac :-) Pewnie Twoj pasazer wzbudza nie maly podziw i zainteresowanie :-)

Swietne fotki :-)

Jeszcze cos mi sie przypomnialo, co ma zwiazek z koszykiem z przodu. Maja wazy tak malo, ze jak wjezdzam na kraweznik musze przytrzymywac ja reka, bo az jej male cialko wyskakuje od podskoku z koszyka. Twoj Miki pewnie wazy wiecej niz ona, wiec taka jazda jest duzo bezpieczniejsza :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Himka - widziałam już sporo zdjęć Twojego psiaka, więc bez zastanowienia mogę stwierdzić, iż JEST ON NIESAMOWIECIE PIĘKNY!!!!! :klacz:

Coraz bardziej podobają mi się Maltańczyki... :loveu:

Mojemu Pufikowi też spodobał się jego wirtualny kolega. :lol:

Chętnie by się z takim "białaskiem" pobawił...

Wielki liz w nochala dla Mikiego!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny!!! :D

Wind mój Miki waży prawie 5 kg więc napewno więcej niż Majeczka

Miki wielki prdróżnik i wielbiciel wycieczek rowerowych jak widze!

Gofi żebyś wiedziała :lol:. Może nielubi bardzo długo siedzieć w koszyku ale jak jedziemy to rozgląda się dookoła i podziwia widoki :lol:.

A i Miki już wycałowany :D

bazylia to ja im więcej zdjęc Yorkasków oglądam tym bardziej mi się podobają :fadein:

Aga&Czips jazda na rowerze z pieskiem to naprawdę super pomysł :wink: . Tylko dla takiego malutkiego pieska jak Yorczek bardziej polecam przedni koszyczek :) w który ja też niedługo się zaopatrzę :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pufik już dwa razy jeździł rowerkiem! :D

Muszę przyznać, że chyba bardzo mu się spodobał taki rodzaj transportu...

W najbliższym czasie postaram się wykonać kilka fotek Pufika - rowerzysty... :lol:

Tymczasem jednak uciekam na dłuuuugi spacer z pieskiem (piękną pogodę mamy dziś w Warszawie :) ) i pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A ja mam do was pytanko. :D

Czy wy przywiązujecie swoje yorki do roweru kiedy siedzą w koszyku?? Ja na wiosne chce kupic koszyk i tez bede jezdzila z mikim na wycieczki po lesie itd. Tylko boje sie, zeby nie wypadl. Nie wiem jak inne pieski, ale on nie usiedzi na miejscu :evil: :evil: .Cały czas musi gdzies zasuwac :P Jak myslicie, uspokoi sie jak bedzie juz dorosly??

Link to comment
Share on other sites

Magda ja z moim latem zasuwałam na rowerze, a on oczywiscie z przodu w koszyczku. Oczywiscie wszyscy powychodzili z domow i podziwiali co to za cudenko w tym koszyczku mam hihih.
A tak na temat to chyba zalezy od pieska ... ja myslalam ze moj nie usiedzi, ale byl bardzo spokojny i chetnie sie rozgladal przed siebie :) Nie byl niczym przywiazywany do koszyczka, ale jezeli pojedziesz juz do lasu to dla wlasnej pewnosci lepiej bym go przypiela, bo wszyscy wiedza ze w lesie sciezki nie naleza do rownych i moglby nam wyskoczyc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga&Czips']A ja sobie pomyślałam czy nielepiej jakby pies biegł koło roweru :roll:
Wspaniały sposób na zmęczenie psiaka :wink: A przecież szczęśliwy pies to zmęczony pies :wink:[/quote]

Agatko ja takze próbowalam taka metode, ale jest nieco ryzykowna, poniewaz piesek z latowscia moze znalezc sie pod kolkami roweru, a nie jest tak latwo nauczyc takiego malego biegania za rowerem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga&Oskar'][quote name='Aga&Czips']A ja sobie pomyślałam czy nielepiej jakby pies biegł koło roweru :roll:
Wspaniały sposób na zmęczenie psiaka :wink: A przecież szczęśliwy pies to zmęczony pies :wink:[/quote]

Agatko ja takze próbowalam taka metode, ale jest nieco ryzykowna, poniewaz piesek z latowscia moze znalezc sie pod kolkami roweru, a nie jest tak latwo nauczyc takiego malego biegania za rowerem :)[/quote]

ćwiczenia czynią mistrza 8) :wink: Myślałam też o rolkach i piesku:) Napewno super zabawa :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga&Czips'][quote name='Daga&Oskar'][quote name='Aga&Czips']A ja sobie pomyślałam czy nielepiej jakby pies biegł koło roweru :roll:
Wspaniały sposób na zmęczenie psiaka :wink: A przecież szczęśliwy pies to zmęczony pies :wink:[/quote]

Agatko ja takze próbowalam taka metode, ale jest nieco ryzykowna, poniewaz piesek z latowscia moze znalezc sie pod kolkami roweru, a nie jest tak latwo nauczyc takiego malego biegania za rowerem :)[/quote]

ćwiczenia czynią mistrza 8) :wink: Myślałam też o rolkach i piesku:) Napewno super zabawa :wink:[/quote]

Aguś rolki wydaje mi sie, ze sa o niebo lepsze od roweru. Szkoda ze ja ze swoich wyroslam, ale moze namowie rodzicow zeby mi kupili 2 in 1 (rolki i lyzwy) to tez bedziemy smigac, a moze wybiore sie na rolkach do Konina :Lol: moze w tydzien dojade haha

Link to comment
Share on other sites

[b]Aga,[/b]

Majka biega latem przy rowerze. Jednak nalezy pamietac, ze to nie moze byc galop! Ma to byc spokojny klus z wieloma przejsciami w marsz. Aby zaczac z pieskiem biegac przy rowerze, nalezy go do tego kondycyjnie przygotowac, sukcesywnie zwiekszajac dystans, zaczynajac od bardzo malego np. 300 m i przerwa.

[b]Daga,[/b]

Nie wyobrazam sobie, aby pies biegal ZA rowerem. Jesli bedzie za, stracisz nad nim kontrole i nie bedziesz wiedziala, czy dalej biegnie za Toba, czy tez pobiegl do jakiegos psiaka, czlowieka a moze zatrzymal sie aby powachac kwiatki ;) Pieska nalezy uczyc biegac przy nodze, a dokladnie przy nodze prawej (to zupelnie inaczej niz komenda "rownaj"). Tylko wtedy bedziesz mogla go kontrolowac i tylko wtedy nie bedzie przeszkadzal osobom nadjezajacym z naprzeciwka lub Ciebie wymijajacym :-)

[b]Magda,[/b]

Na poczatku polecam szelki zamocowane na krotkiej smyczy do koszyka. Nie polecam obrozy. Gdyby pies wypadl z kosza, to niestety skonczyloby sie to bardzo niebezpiecznie. I jeszcze zapytam. Ile Ty masz lat? Bo prawde powiedziawszy nikomu kto ma mniej niz 16 - 17 lat nie dalabym psiaka do samodzielnego wozenia w rowerowym koszu :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind'][b]Aga,[/b]

Majka biega latem przy rowerze. Jednak nalezy pamietac, ze to nie moze byc galop! Ma to byc spokojny klus z wieloma przejsciami w marsz. Aby zaczac z pieskiem biegac przy rowerze, nalezy go do tego kondycyjnie przygotowac, sukcesywnie zwiekszajac dystans, zaczynajac od bardzo malego np. 300 m i przerwa.
[/quote]

Majeczka wtedy biega luzem czy na smyczy?Ja myślałam żeby kupić szeleczki wtedy będę miała nad nim kontrolę, a że to nie husky to roweru mi (mam nadzieje)nie przewróci :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...