Jump to content
Dogomania

wylew u psa


montana1

Recommended Posts

przeczytaj ulotke do Memotropilu -tam pisze ze może występowac bezsennosc,idz do weta powiedz o tym moze trzeba dawke zredukowac albo zamienic na co innego.ostroznie z tym encortonem i furosemidem-spytaj weta,nie na własna rękę,wszak twój pies bierze masę innych leków

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Faktycznie jest na ulotce napisane o tej bezsenności Rasta bierze dwa razy dziennie ten memotropil 1200mg.Ta jej bezsenność i chodzenie w kółko w nocy mnie dobija bo w dodatku ledwo trzyma się na nogach i czasem jak zacznie piszczeć to aż serce ściska bo nie wiadomo co jej dolega :( Ponownie muszę pogadać z weterynarzem. Dzięki za odzew. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam czy ktoś może coś poradzić? Moja kochana boksia miała niby wylew trzy tyg. temu dostawała leki niestety nie widziałam żeby po nich było lepiej ani gorzej. Od samego początku non stop chodzi kręci się w kółko włazi we wszystkie możliwe kąty uderza głową w "przeszkody" zasypia na stojąco ale się nie położy głowę cały czas ma opuszczoną ma niewielkie
problemy z chodzeniem jest jakby nie obecna :( Nie wiem co mam z nią robić? Czy ciągnąć jej taki żywot? Patrze na nią i co chwile łzy mi lecą :( Niech ktoś się odezwie. Będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Ja encorton podaje sama doraznie nawet przy kaszlu odsercowym lub przezebieniowym. Nie zaszkodzi dac nawet pol tabletki na ok.15kg psa. Furosemid tylko wtedy gdy jest obrzek brzuszka. Mozna zejsc do 1 tabl dziennie lub doraznie. Nie wolno go dlugo ciagnac!
Martinez moze zmienic Memotropil na nootropil? Moj dziadunio do tej pory nie zaleznie od lekow lazi po nocy- najlepiej jak spi z nami zamkniety w pokoju. Fakt leki typu enco, memo, noo, zwiekszaja apetyt i laknienie - stad tez naszego nocne wedrowki

Link to comment
Share on other sites

Martiness encorton 5dni po 1tabl, nootropil do momentu poprawy 2 razy dz. Do tego DRÓB DRÓB DRÓB plus ryz i warzywa - tylko taka monotonna dieta. Moj do tego wit.b complex bral, masaze mu robilam, przytulalam czesto, spalam obok niego, a w ciagu dnia dawalam duzo ciszy i spokoju - wychodzilam nawet z domu z corcia na 1-3h zeby mogl spokojnie pospac i odpoczac w ciszy. Krotkie spacery! Na siusiu kupke i dom. Zero przemeczania sie, skakanie, itp - nie wolno! Nie powinen do konca zycia zmieniac czestotliwosci bicia serca, ale wiadomo,ze tak sie nie da . moj 15latek biega nie raz za pilka, szczeka, chodzi na 30min spacer- ale zawsze pozniej jest mega zmeczony i troszke tj by chory - za duzy wysilek

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odzew :) Moja psiunia brała encorton jak miała zapalenie uszu. Mam jeszcze całe opakowanie to dam jej przez kilka dni. Na serce bierze enarenal 20mg i wit b 12.Iza 1984 twoja psina ma ochotę na zabawy spacery a moja tylko chodzi taka bez życia. A swoje legowisko omija z daleka jak by bała się położyć.

Link to comment
Share on other sites

Enco to nie wit ale nie zaszkodzi w takim przypadku. Moj tez dostaje enarenal. Daj po 1 przez 3-5dni. Do tego nootropil 2 razy po 1. Moj jak na 15latka po wylewie to super sie zachowuje... Tylko teraz "popuszcza" tzn chyba na suczki sie wscieka, bo wszedzie takie kropki widze na podlodze jak wstanie hehhe swintuszek ;) ma problemy z wodobrzuszem bo i babeszjoze przechodzil. Ja juz sama dawkuje mu leki jak widze co sie z nim dzieje jak cos nie tak, bo w sumie od 7lat cos - od babeszjozy...

Link to comment
Share on other sites

A wiec tak martinez, od poczatku - moj nie mial padaczki, tak mi sie wydaje bynajmniej, byly drgawki plus oczoplas...wylew nie zosta rozpoznany przez inna pania wet do ktorej pojechalam odrazu jak cos bylo nie tak... Postawila na niestrawnosc..czy cos takiego... Po wizycie, po ok.1h, ook.21 godziny pies przestal chodzic. Wtedy wyblagalam swoja wet, z poza miasta aby do nas rano zajechalA i ze podejrzewam wylew (juz bylam obcykana po szperaniu w necie). ...
Pies nie chodzil...lezal..byl na samych kroplowkach przez ok.5dni. Przez 5dni encorton raz dziennie plus nootropil 2razy dz, na dzien dobry dostal steryd w zastrzyku. Masowalam go kilka razy dziennie z wyczuciem i z uczuciem plus rehabilitacja lapek, ktora tez sama mu robilam. Sily mu starczalo na zrobienie na siedzaco prawie siusiu i pach na boczek i lezal... Zero rownowagi. Bardzo dlugo mial problemy z rownowaga! Pierwsza kupke zrobil po ok tygodniu z pomoca parafiny, ktora mu wlewalam do pyszczka. Czesto zostawialam go samego w domu na krotko,zeby zapewnic mu spokoj (przy 2letnim dziecku go nie mial ;) ).
Sam zszedl z wersalki po ok.3-4dniach ale z mega zaburzeniem rownowagi. Przynioslam mu koszyk na zakupy na ktorym ustawilam miske z woda i jedzeniem,zeby krew mu nie splywala do glowy - trzeba to na maksa ograniczyc. Enco po 5dniach odstawiony i pies juz sam chodzacy troszke (znoszony ze schodow itp - wszystko gdzie jest ruch z opuszczona glowa minimalizujemy do zera), jedzacy bardzo malutkie porcje z dloni i pijacy na lezaco tez z dloni. Nootropil ojojoj bardzo dlugo ciagniety...chyba ze 3op...3miesiace? W tym czasie powtorzona dawka Encortonu po chyba 2tyg.
Nie pamietam dokładnie ale wiem,ze przy silnym wylewie podawanie Enco trzeba powtorzyc!
Pies mial dlugo zaburzenia rownowagi, do tej pory ma przechylona glowke na strone na ktora poszedl wylew, ma swoje "odchyly", ucierpial na tym jego wech i malo co widzi... Potrafi sie przewrocic, potknac, itp. Staramy ograniczac mu emocje, skoki cisnienia bo to grozi kolejnym wylewem. Bardxo ucierpial na tym jeho uklad immunologiczny i czesto sie przeziebia - kaszle i sie dusi - wtedy mam pozwolenie od dr dawac po 1 albo po pol Enco przez 3dni i jest luz plus ew antybiotyk jakis po malej albo cos nam przywozi w zastrzykach i sami mu podajemy w ostatecznosci jak nie mozemy sie zlapac z pania dr to robie mu syrop z cebuli czosnku i mipdu i tez pomaga
Podsumowujac: jest teraz szczesliwy choc mniej aktywny. Cale dnje do ok.15 to spi praktycznie- jest to mu potrzebne w jego wieku. Lubi sie bawic. Na lapki szybko stanal po wylewie- zdumiewajace efekty daja masaz plus rehabilitacja - na trzecia noc slyszalam jak juz sam sie przelozyl na drugi bok, tak to sama go przekladalam w polowie nocy...
Jakby co to pisz jak cos bedzue nie jasne. A jak sunia sie czuje? Moj to kundelek ala mini labrador z jamnikiem w 1 hehe ;) Pongo sie wabi ;)
A i bylo slabe czucie w mordce wiec problemy byly z jedzeniem i piciem - trzeba bylo mu pomagac na poczatku
Takze leki+masaze+rehabilitacja+spokoj+milosc= ZDROWY PIES :)
Moj ma teraz 15lat i pani dr w czwartek powiedziala,ze super wyglada..ale ja reaguje odrazu na biegunke, wymioty, powiekszony brzuch, kaszel itp...zaraz sa podawane leki..

Link to comment
Share on other sites

A i moj wyniki tez mial super. Nic nie wskazywalo na wylew itp... Mial tylko podwyzszone biale krwinki co oznaczalo,ze ma jakis stan zapalny w organizmie! Jak sie okazalo pies juz wczesniej mial mikro wylew a leczony byl na stan zapalny!!! Po tygodniu trzepnelo go porzadniej i tez probowano mi wcisnac ze to pewnie powtorka ze stanu zapalnego albo ze cos zjadl na dwprzuu typu kosci i teraz "umiera" . takze nie kazdy rozpozna wylew i umie odczytac wyniki :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moj Pongo dzisiaj odszedl... :(( dostal takiego ataku, ze Pani dr ktora do nas specjalnie 20km przyjechala mowila ze to bez sensu, ze bedzie sie meczyl... Byl sztywny.. Relanium dozylnie nie pomagalo ani domiesniowo... Dalej go wykrecalo i sie meczyl... Dostal lek taki jak do narkozy...dopiero go puscilo i podjelysmy decyzje, ze lepiej, zeby sie nie meczyl... To takie ciezkie i smutne... Pusto teraz w domu.. 2.5l corcia pyta sie gdzie poszedl Pongo...mowie, ze w niebie jest i placzemy razem... Zastalam go rano powykrecanego w lazience i z malutka kupka obok niego... I wył biedny...doslownie wył.... :"""""(

Link to comment
Share on other sites

Witam Bardzo mi przykro:( Wiem co to znaczy podjąć decyzję o uśpieniu kochanego pupila:( Nasza kochana Rasta odeszła dwa tyg. temu :( W domu ciągle smutek, żal brak codziennych czynności. Stukania pazurów o panele, żebrania o jedzenie.... Ja jak wspominam od razu płacze:( Nawet teraz mam łzy w oczach jak to piszę. Też podjeliśmy decyzję o uśpieniu bo ponowiły się ataki padaczki krtóre gorzej przechodziła. I u nas najprawdopodobniej to był guz w mózgu :( Pozdrawiam iza 1985

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pies ważący 10,5 kg. dostał Nootropil 800 w dawce 0,5tabl. 1x dziennie rano. Czy to nie jest za mała dawka? Wet twierdzi, że Nootropil można podawać tylko rano, bo dawany wieczorem bardzo psy pobudza. Czytając poprzednie strony prawie wszystkie psy biorą 2x dziennie.

Pies wcześniej brał Karsivan, a teraz ma mieć go odstawionego, bo wet twierdzi, że nie można podawać równocześnie Karsivanu i Nootropilu. Czy rzeczywiście nie można?

Link to comment
Share on other sites

Horka, fakt b.mala dawka... Tak nootropil pobudza ale nam nie przeszkadzalo jak maly szedl sie napic czy jak chcial wyjsc siusiu w nocy...ja go zawsze slyszalam i wstawalam.. Pozniej przesypial cale noce pieknie... Moj wazyl jakies 15-max 17kg i dostawal 2razy po calej 1200mg... Ale byl po wylewie...nie piszesz nic czemu dostaje noot.?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jezeli chcecie zmiencie lekarza. Moj mial takie wykrzywienia - to jest padaczka u psow. Ja nie moglam patrzec jak sie meczy... Wiem, ze to ciezkie, ale pamietaj, ze dla starszego, zchorowanego psiaka ratunek moze byc juz niewielki... :( jak najbardziej powonien dostawac steryd, nootropil itp... Oko robi sie takie od atakow... Pomysl czy chcesz na to patrzec czy nie. Nasz tez byl pelen zycia i energii ...

Link to comment
Share on other sites

Usunalem tresc ostatnich postow. Musielismy uspic naszego pieska, paraliz byl nieodwracalny... Ku przestrodze wlascicieli psiakow, ktore podejrzewacie o wylew, nie zwlekajcie, odrazu idzcie do weterynarza. Naszego psiaka utrzymalismy w paralizu niecale doby, byla to dla niego straszna meczarnia, gdyby dostal odrazu sterydy i odpowiednie leki ponoc by dalej byl - tak mowil weterynarz... Wiec nie zwlekajcie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...