Jump to content
Dogomania

horka90

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About horka90

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PILNIE kupię książkę " Zabiegi diagnostyczne i lecznicze u psów i kotów" Susan M Taylor Może się ktoś z Was orientuję czy są w okolicach Katowic antykwariaty z książkami o tematyce weterynaryjnej?
 2. Myszka 01.08.1999r. - 16.09.2015r.   Nasza kochana Mysia - Pysia
 3. Z tylnych łap też nie leci po zewnętrznej stronie, już nie wiem czy to wet nie umie pobrać czy faktycznie jest możliwe że nic nie leci. Do morfologii z rozmazem mówił że trzeba by pobrać do trzeciej probówki, ale nie wiem ile. Z tych dwóch zrobił kilka badań na miejscu, a kilka wysyłał do innego labolatorium, więc nie wiem czy rzeczywiście nie starczyło by już na morfologię. W ogóle muszę chyba zmienić weta, bo coś ostatnio trudno się dogadać. A jeszcze odnośnie pobierania krwi, to jak kilka lat temu chodziłam do innego weta to raz widziałam jak pobierano krew małemu psu z ucha. Tak też można czy to jakieś konkretne badanie może było?
 4. Morfologi nie zrobiliśmy, bo zabrakło krwi. Wet nabrał niecałe dwie probówki i do trzeciej już nic nie chciało lecieć. Z tym pobieraniem krwi jest duży kłopot, bo leci tylko z jednej łapy i nie dużo. Ostatnio morfologię miała robioną w kwietniu i było ok. Na pewno się też nie odwodniła, bo pije dużo. Jest pod kontrolą kardiologa, ma nadciśnienie, a właściwie bardziej skoki ciśnienia. Bierze Lotensin, regularnie jeździmy mierzyć ciśnienie.
 5. Dzisiaj robiłam badania krwi i moczu. Mocz - wszystko w normie, nie ma infekcji. W badaniach krwi wapń i fosfor w normie, mocznik 82, podniosła się kreatynina 2,08 mg/dl (norma 0 - 1,8). W zeszłym roku we wrześniu już raz też kreatynina była podwyższona do 2, ale wtedy było zapalenie układu moczowego, sunia brała antybiotyk, nie bardzo chciała jeść, piła też mało i wtedy wet mówił że to odwodnienie. Podaliśmy kroplówki i wróciło do normy. W lutym leczyliśmy helicobactera, może od tego ten mocznik być wysoki? Sunia bierze Karsivan 2x1 tabl.(waży 10kg.), w ulotce jest napisane żeby obniżyć dawkę w przypadku upośledzenia czynności nerek, czy już trzeba zmniejszać skoro ta kreatynina wyszła podwyższona? Od kilku miesięcy bierze również RenalVet, który właśnie ma wyłapywać nadmiar fosforu z pożywienia. Karmię ją suchą karmą Royal Canin Sensitivity Control, a wcześniej RC Intenstinal Gastro Low Fat, ponieważ jest po zapaleniu trzustki i musi mieć jak najmniejszą ilość tłuszczu w pożywieniu.
 6. W badaniach krwi psa wychodzi podniesiony mocznik, kreatynina  i fosfor w normie. Zaczęło się  w lutym 2014r. - mocznik 90mg/dl (norma 20-45), po miesiącu spadł do 38, a później znowu podniósł się do 54. Od tego czasu utrzymuję się cały czas powyżej normy przeważnie w granicach 90-98. Wet powiedział, że jest to początek niewydolności nerek, ale to wtedy kreatynina też powinna być chyba podniesiona? Wczoraj rozmawiałam z innym wetem i powiedział że podniesiony sam mocznik sugeruję że coś się dzieje z wątrobą. Ale ostatnio jak robiłam badania do ALT i AP były w normie, chociaż wcześniej kilka razy zdarzyło się że AP (fosfataza) była podniesiona, ale po leczeniu wracała do normy. Więc co w takim razie oznacza podniesiony sam mocznik? Proszę o jakieś wskazówki bo już nie wiem którego weta mam słuchać.
 7. Proszę o namiary na dobrego weterynarza (najlepiej geriatrę) dla starszego psa. Jestem z Dąbrowy G., ale mogę dojechać gdzieś dalej. Sąsiadka chodzi z psem do Centrum Weterynarii na ul. Tysiąclecia w Dąbrowie G.do pani dr Bienias-Odrobina. Chodzi ktoś z Was do tej lecznicy? Jakie opinie?
 8. Sprzedam nową, nie otwartą karmę weterynaryjną Purina EN dla psa - opakowanie 3 kg. Data ważności: 06.2016r.   Cena: 50 zł.   Najlepiej odbiór osobisty w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie, ewentualnie Katowicach.   NIEAKTUALNE
 9. horka90

  wylew u psa

  Pies ważący 10,5 kg. dostał Nootropil 800 w dawce 0,5tabl. 1x dziennie rano. Czy to nie jest za mała dawka? Wet twierdzi, że Nootropil można podawać tylko rano, bo dawany wieczorem bardzo psy pobudza. Czytając poprzednie strony prawie wszystkie psy biorą 2x dziennie. Pies wcześniej brał Karsivan, a teraz ma mieć go odstawionego, bo wet twierdzi, że nie można podawać równocześnie Karsivanu i Nootropilu. Czy rzeczywiście nie można?
 10. Dziękuję za odpowiedź. Niedawno zaczęłam dawać Geriativet, a ten Brainactiv też brała jakiś czas temu.
 11. Karsivan bierze od dwóch lat i jest poprawa. To chodzenie po mieszkaniu zaczęło się jakieś pół roku temu. Serce ma zdrowe, duszności nie ma, uszy też w porządku.  Zęby są trochę starte i jest kamień, ale bez narkozy nie można go usunąć. Nie robiłam RTG stawów, ale myślę że w tym wieku na pewno są jakieś zwyrodnienia. Badania krwi miała robione dwa miesiące temu, wszystko było w normie, po świętach mamy znowu robić. A te leki Afobam i Anafranil to są psychotropy, które dawałaś temu młodemu, lękliwemu psu? Pisałaś też że podawałaś jakieś leki na starczą demencję, pogorszenie zmysłów. Jakie?
 12. Sunia jest pod stałą ą weterynarza. Ból został wykluczony, próbowaliśmy również podawać preparaty uspokajające - bez efektów, na stałe przyjmuje Karsivan. Pani doktor mówi, że jest to właśnie najprawdopodobniej starcza demencja, psi Alzheimer. A to kręcenie się w kółko to mogą być początki zespołu przedsionkowego. Tylko żeby to stwierdzić trzeba by zrobić rezonans, a trochę obawiam się narkozy w tym wieku. Dlatego zastanawiamy się nad selegiliną, gdyż we wskazaniach ma:u starych psów w leczeniu zaburzeń związanych z wiekiem, jak dezorientacja, zaburzenia procesów poznawczych, zaburzenia cyklu snu i czuwania. Delph jakie Ty stosowałaś leki?
 13. Czy stosowaliście leki psychotropowe u starszych psów? Głownie chodzi mi o selegilinę? Były jakieś efekty? Jak z objawami ubocznymi? Ja mam problem z 16-letnią sunią, która w ogóle nie śpi w dzień, tylko cały czas bez celu chodzi po mieszkaniu albo kręci się w kółko w lewą stronę. Wieczorami jak robi się ciemno jeszcze bardziej się to nasila, po położeniu się na posłaniu piszczy. Oprócz tego stała się bardzo lękliwa, na spacerach boi się psów, w domu też potrafi się czegoś przestraszyć.
×
×
 • Create New...