Jump to content
Dogomania

horka90

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

About horka90

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PILNIE kupię książkę " Zabiegi diagnostyczne i lecznicze u psów i kotów" Susan M Taylor Może się ktoś z Was orientuję czy są w okolicach Katowic antykwariaty z książkami o tematyce weterynaryjnej?
 2. horka90

  Podniesiony mocznik u psa.

  Z tylnych łap też nie leci po zewnętrznej stronie, już nie wiem czy to wet nie umie pobrać czy faktycznie jest możliwe że nic nie leci. Do morfologii z rozmazem mówił że trzeba by pobrać do trzeciej probówki, ale nie wiem ile. Z tych dwóch zrobił kilka badań na miejscu, a kilka wysyłał do innego labolatorium, więc nie wiem czy rzeczywiście nie starczyło by już na morfologię. W ogóle muszę chyba zmienić weta, bo coś ostatnio trudno się dogadać. A jeszcze odnośnie pobierania krwi, to jak kilka lat temu chodziłam do innego weta to raz widziałam jak pobierano krew małemu psu z ucha. Tak też można czy to jakieś konkretne badanie może było?
 3. horka90

  Podniesiony mocznik u psa.

  Morfologi nie zrobiliśmy, bo zabrakło krwi. Wet nabrał niecałe dwie probówki i do trzeciej już nic nie chciało lecieć. Z tym pobieraniem krwi jest duży kłopot, bo leci tylko z jednej łapy i nie dużo. Ostatnio morfologię miała robioną w kwietniu i było ok. Na pewno się też nie odwodniła, bo pije dużo. Jest pod kontrolą kardiologa, ma nadciśnienie, a właściwie bardziej skoki ciśnienia. Bierze Lotensin, regularnie jeździmy mierzyć ciśnienie.
 4. horka90

  Podniesiony mocznik u psa.

  Dzisiaj robiłam badania krwi i moczu. Mocz - wszystko w normie, nie ma infekcji. W badaniach krwi wapń i fosfor w normie, mocznik 82, podniosła się kreatynina 2,08 mg/dl (norma 0 - 1,8). W zeszłym roku we wrześniu już raz też kreatynina była podwyższona do 2, ale wtedy było zapalenie układu moczowego, sunia brała antybiotyk, nie bardzo chciała jeść, piła też mało i wtedy wet mówił że to odwodnienie. Podaliśmy kroplówki i wróciło do normy. W lutym leczyliśmy helicobactera, może od tego ten mocznik być wysoki? Sunia bierze Karsivan 2x1 tabl.(waży 10kg.), w ulotce jest napisane żeby obniżyć dawkę w przypadku upośledzenia czynności nerek, czy już trzeba zmniejszać skoro ta kreatynina wyszła podwyższona? Od kilku miesięcy bierze również RenalVet, który właśnie ma wyłapywać nadmiar fosforu z pożywienia. Karmię ją suchą karmą Royal Canin Sensitivity Control, a wcześniej RC Intenstinal Gastro Low Fat, ponieważ jest po zapaleniu trzustki i musi mieć jak najmniejszą ilość tłuszczu w pożywieniu.
 5. Sprzedam nową, nie otwartą karmę weterynaryjną Purina EN dla psa - opakowanie 3 kg. Data ważności: 06.2016r.   Cena: 50 zł.   Najlepiej odbiór osobisty w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie, ewentualnie Katowicach.   NIEAKTUALNE
 6. Szukam behawiorysty najlepiej z okolic Katowic, ale niekoniecznie. Sprawdzonego i specjalizującego się w opiece nad starszym psem. 
 7. Urodziłam się 01.08.1999r. w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach. Do nowego domu zostałam zabrana 30.09.1999r. jako drugie szczenię (zostały jeszcze dwa psy i podobno ktoś wziął przede mną jedną sukę). Szukam mojego rodzeństwa-siostry i dwóch braci. Napiszcie co u Was słychać? Gdzie mieszkacie? Jak wyglądacie? I czy w ogóle jesteście jeszcze tu czy już za TM ?
 8. horka90

  Najlepszy wet na śląsku

  Szukam weterynarza geriatry dla psa w okolicach Katowic. Możecie kogoś polecić?
 9. [h=2]Sprzedam karmę grau[/h][COLOR=#000000][INDENT][COLOR=#414141][FONT=Verdana]Sprzedam nienapoczęty worek karmy 2.5 kg.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Krokiety z jagnięciną i ryżem przeznaczone dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym, z problemami dermatologicznymi, jak alergie, świąd, niestrawności, z problemami z wagą (po kastracji, w okresie rekonwalescencji po operacji).[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Ta karma została opracowana z myślą o psach wszystkich ras w dowolnym wieku. Dzięki unikalnemu składowi, Krokiety z jagnięciną i ryżem Grau są wyjątkowo lekkostrawne. Specjalnie wyselekcjonowane źródła białka [/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana](jagnięcina) oraz węglowodanów (ryż) zmniejszają nietolerancję na składniki odżywcze. Optymalny stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3. Wartość energetyczna 3.300 kcal/kg[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Skład: Mięso i podroby (jagnięcina), zboża (ryż), oleje i tłuszcze, substancje nieorganiczne[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Udział procentowy surowców: białko surowe 23,00%, oleje i tłuszcze surowe 9,80%, włókno surowe 3,00%, popiół surowy 7,70%, wilgotność 10,00%, wapń 1,60%, fosfor 1,20%, sód 0,30%[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Zawiera również witaminy i minerały.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Termin ważności 23.10.2013r. - Krótki okres przydatności do spożycia (ok. 3 miesięcy) wskazuje na to, że do karmy nie są dodawane żadne substancje konserwujące, ani przeciwutleniacze. Cena: 60 zł.[/FONT][/COLOR][/INDENT] [/COLOR]
 10. horka90

  Co Zjadł Wasz Pies ( Co Nie Było Jedzeniem...)

  Moja sunia też w swoim życiu pozjadała trochę dziwnych rzeczy. Na wakacjach na wsi uwielbia zjadać kupy krowie, kurze i końskie. Jak była mała to zjadła całe opakowanie miętowych Tic Taców, kawałek torta, oprócz tego lubi też zjadać nitki, frędzle, sznurki z dywanów i na spacerach trawę. Jak była szczeniakiem to dostała się kiedyś do łazienki i napiła kilka łyków wody z Domestosem z wiaderka. Potem to oczywiście strasznie odchorowała, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
 11. Sprzedam nienapoczęty, zamknięty worek 5 kg. suchej karmy weterynaryjnej dla psa przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Data ważności karmy: 26.03.2014 r. Cena: 110 zł. do negocjacji, bardzo zależy mi na sprzedaży. Możliwy odbiór osobisty w Dąbrowie Górniczej i okolicach
 12. horka90

  Najlepszy wet na śląsku

  Nie znacie może jakiegoś weterynarza homeopaty na terenie woj. śląskiego?
×