Jump to content
Dogomania

uczulenie? czy grzybica?


ream

Recommended Posts

hej

mam problem z moja sunią,

bokserka ma 13 m-cy jest po pierwszej cieczce,

karmiona karma belcando multi croc

i w zasadzie niczym innym

poniewaz zauwazyłam że jest dosyć mocno alergiczna,

tzn dostaje różne warzywa troche owoców, chleb,

no i mięso z kurczaka i indyka

to tyle.

i teraz przejdzmy do sedna sprawy.

pies drapie się w newralgicznych miejscach

tzn pod pachami, ma krosty (łuszczące się skóra) na udach

na czubku głowy no i najgorsze na wewnętrznych koniuszkach uszu.

wyglada to nieciekawie - nie wiem jak wygląda grzybica ale odnosze takie wrażenie to właśnie to.

byliśmy z nią weta i on stwierdził że to uczulenie (też nowość),

ale nie wiadomo na co.

może pchły (używamy frontline), moze jedzenie, a może wszystko inne.

czy możecie zproponować coś co może zniwelować te objawy?

wyczytałam gdzieś o stosowaniu zinnatu lub alertecu, maść fulcinar N i jakiś syrop diphergan.

czy moge to zastosować?

może coś nie halo z karmą?

Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc to ona tego chleba nie dostaje dużo

kromka dwie na tydzień

piętka przesuszona

smaruje jej to czasem pasztetem lub smalcem

(ze swini bo wołowiny nie dostaje)

wiem że psy musza dostawac tłuszcze

Link to comment
Share on other sites

Tluszcz wieprzowy tez odstaw 8) Juz predzej wolowine bym polecila - moja blond sunia wlasnie na wolowince wyglada super, drob i makaron jej szkodzi...

A probowales moze podawac mieso np. z nutrii?

Kurczaki jednak i wieprzowine absolutnie odradzam.

Link to comment
Share on other sites

akurat tu musze się nie zgodzić

wołowina jest bardzo uczuleniowa i przetestowałam uz na mojej sunie

nawet w książkach jest napisane ze boksie są na nią b. często uczulone,

mój wet tez tak twierdzi

a znowu mięsko z kury podaje sie nawet małym dzieciom

Link to comment
Share on other sites

Zatem widzisz, ze sprawa doboru miesa to sprawa bardzo indywidualna.

Kolezanki boksio jest na koninie i nutrii - bo reszta go uczula i by z glodu padl biedak...

A testy jakies alergiczne robiles?

BTW - ja tez od jakiegos czasu mam uczulenie na kurczaka... Juz jakos nie ufam, ze w miesiac kurczak tak urosnie jak kiedys w 4 miesiace - hormony, chemia... Ale ja taka jakas w ogole antymiesna jestem.

A dieta z ryby gotowanej i ziemniakow?

Link to comment
Share on other sites

o boshe

gdzie zdobyć mięso z nutrii albo konine? :o

i jakie sa tego ceny

nie robiłam jej żadnych testów

bo miałam nadzieje ze samo zniknie

albo że dowiem sie czegoś na grupie

ale musze widoznie iść do weta

chociaz ja ich abrdzo nie lubie

po prostu odnosze wrażenie że strasznie zdzieraja kase

(przepraszam wszystkich wetów którzy tacy nie są)

tak samo jak ja nie chodze do lekarzy

z tym że ja na razie nie musze ....

Link to comment
Share on other sites

Mozna spokojnie kupic - wiem gdzie w Poznaniu, co do Katowic to nie mam pojecia :(

Nutria kosztuje cos ok. 4zl za 1kg zeberek - nawet w miare tanie jest. Ceny koniny tez sa niskie, ale ze wzgledu na sympatie do koni nigdy tego nie kupie.

Musisz - wskazane jest - zastosowanie diety eliminacyjnej. Kilka tygodni na jednym rodzaju pozywienia, np. ryz z miesem i absolutnie ani grama zadnych dodatkow. obserwowac w tym czasie i wyciagac wnioski. :)

Link to comment
Share on other sites

wyczytałam gdzieś o stosowaniu zinnatu lub alertecu, maść fulcinar N i jakiś syrop diphergan.

Myslę, ze pomylileś nazwy: zinnat jest antybiotykiem (absolutnie nie wskazanym przy grzybicy) lekiem dla alergikow jest Zyrtec. Poniewaz byl juz poruszany niedawno temat grzybicy i jakis czas temu alergii sproboj tam cos znależć dla siebie. Radzilabym ci jednak nie podejmować zadnego leczenia przed pobraniem zeskrobiny do badania i wykonaniem badania krwi. Alergia jest choroba przewlekla :evil: i leczenie musi byc prowadzone pod kontrola weterynarza.

Powodzenia, niufa

Link to comment
Share on other sites

ale musze widoznie iść do weta
No tak, jak masz chorego psa to wypadało by iść do weta.
chociaz ja ich abrdzo nie lubie

po prostu odnosze wrażenie że strasznie zdzieraja kase

Znakomita większość wetów to ludzie oddani zwierzętom. Ale jednocześnie leczenie zwierząt to ich zawód, więc biorą za to pieniądze (nb w Polsce dużo mniej, niż gdzie indziej) - za to utrzymują swoje rodziny. Ja nie poznałam jeszcze weta, który "zdziera kasę", chociaż niewątpliwie tacy istnieją. Twoim zadaniem, jak masz psa, jest znalezienie weta, któremu potrafisz zaufać, że będzie dobrze leczył Twoje zwierzę.
tak samo jak ja nie chodze do lekarzy
Nie chodząc do lekarzy zaszkodzisz najwyżej sobie samej. Ale biorąc do domu zwierzaka, bierzesz odpowidzialność za zdrowie drugiej istoty... więc obowiązują Cię inne kryteria...
Link to comment
Share on other sites

wielkie dzięki nic wygląda na to że musze wybrać się do weta

co do leku to nie wiem czy pomyliłam nazwe poniewaz spisałam ja z innego posta o uczulelniach własnie

ale tam nikt nie komentował tych specyfikóww

wielkie dzięki

a co do wypowiedzi flaire

to sory ale nie popadajmy w jakies skrajność

jeśli masz czas i pieniądze na to żeby z każdą krostą swojego psa latać do weta

to twoja sprawa

i ja nie bede tego komentować

ale prosze cie nie próbuj mnie oskarżac o to że nie dbam o swojego psa i że jestem nieodpowiedzialna

nie znasz mnie a ja ciebie

więc bardzo cię prosze nie uogólniaj

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak napisaly przedmowczynie:

1. do weta - badanie zeskrobin plus krew

2. dieta eliminacyjna nie zaszkodzi w tym czasie - czyli jeden rodzaj pokarmu bez dodatkow plus obserwacja

3. Flaire nie chciala Cie na pewno urazic - tu chodzi raczej o to, ze czasami pojawiaja sie osoby, ktore chca psa przez internet wyleczyc :-?

Dieta to na razie polsrodek - weterynarz naprawde powinien psiaka zobaczyc.

Link to comment
Share on other sites

hej

.....pies drapie się w newralgicznych miejscach ..... byliśmy z nią weta i on stwierdził że to uczulenie ..... ale nie wiadomo na co.........

Dobry szampon łagodzący skutki uczuleń, można stosować często, nawet i co dzień, ALLERCALM firmy VIRBAC. Jest dość drogi, to prawda, (około 45 zł), ale wart swojej ceny. Podkreślam, że nie leczy uczulenia, ale znakomicie łagodzi skutki. Na pewno wyeliminuje albo znacznie zmniejszy drapanie.

Link to comment
Share on other sites

a co do wypowiedzi flaire

to sory ale nie popadajmy w jakies skrajność

jeśli masz czas i pieniądze na to żeby z każdą krostą swojego psa latać do weta

to twoja sprawa

ream, skąd ta wrogość??? Czy ja Ci piszę, żebyś z każdą krostą do weta leciała??? Piszesz, że podejrzewasz grzybicę, że wet stwierdził alergię, że "wygląda to nieciekawie". To nie brzmi jak byle krosta i na pewno nie brzmi jak dolegliwość, którą grupa laików jest w stanie zdiagnozować i wyleczyć przez internet. A poza tym piszesz, że u weta już byłaś... Więc nie bardzo rozumiem, czemu zawdzięczam ten najazd...

ale prosze cie nie próbuj mnie oskarżac o to że nie dbam o swojego psa i że jestem nieodpowiedzialna

A gdzie Ty się tego doczytałaś? Bo ja nic takiego nie napisałam... :niewiem: Napisałam tylko, żebyś nie przekładała swojej niechęci do lekarzy na wetów dla psa, bo to niesprawiedliwie.

ream, jeżeli to byle krotska, to daj sobie i psu spokój. Ale jeżeli psu coś dolega, to zanim możesz go leczyć, konieczna jest dokładna diagnoza. Jeżeli nie ufasz wetowi, który stwierdził alergię, to idź do innego, któremu ufasz. Jeżeli podejrzewasz grzybicę, to zbadaj psu skórę, bo to jedyny sposób na definitywną diagnozę. Natomiast nie podejmuj się leczenia bez diagnozy, bo np. częste kąpiele specjalnym szamponem, które ktoś tu zalecał na alergię, mogą się przyczynić do pogorszenia stanu psa, jeśli masz do czynienia z grzybicą.

Link to comment
Share on other sites

Natomiast nie podejmuj się leczenia bez diagnozy, bo np. częste kąpiele specjalnym szamponem, które ktoś tu zalecał na alergię, mogą się przyczynić do pogorszenia stanu psa, jeśli masz do czynienia z grzybicą.

Święta racja. To samo przy nużycy, i przy drożdżakach. A na oko objawy też podobne. Bez weta ani rusz!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kolezanka podsunela mi ten szampon na alergie skorne - skuteczne u jej psa - widze,ze ma szerokie spectrum dzialania : grzyby,drozdze,bakterie - moja sunia strasznie sie drapie i ma drozdzaki (czy moge wnioskowac ,ze przez drozdzaki sie drapie??) wetka nie wie co jest , bo skora czysta i narazie leczymy metoda prob i bledow . No ale moze podam wreszcie link :

[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1950[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witam, moje szkociory tez czesto maja klopoty ze skora, ale staram sie temu zapobiegac kapiac wlasnie czesto w szmponach firmy Virbac - Sebolytic (najlepszy w "naszym przypadku bez smoly, niestety ni do dostania w pl), rowniez Allercalm, w ostatecznosci jak nie mam tych szamponow to stosuje Hexoderm
Tu link do strony przedstawiciela f-my Virbac na pl, bardzo mily kontakt,oraz szybka realizacja zamowienia [url]http://www.lomza.com/veta/prod0141.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...