Jump to content
Dogomania

Wystawa - Sopot 2004


lapis

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ojej okrutnie się napracowała ale przynajmniej są to dokładne wyniki. Niestety nie mam ocen suczek z klasy młodzieży i szczeniąt gdyż były na innym ringu hektar od nas :evil:

Psy szczenięta

COMSI Terierkowo wo 1

TAYSON Niebiańska Dama o 2

Młodzież

Vvardenfell A-BLUE BAD BOY bdb

Vvardenfell A-BLUE CMOKO BOY dos

ACE Valorus brak

ASTOR z Patkowa 4

ARES Gladiatorzy Nerona bdb

ATOS z Patkowa bdb

Sasquehanna (FCI) BARBARZYŃCA bdb

CHILI PEPPER Panteon 3

CZUBAJ CHAN Gold Bonzo (FCI) bdb

wyst_85_2.jpg

FELLOW TIGER Sentinel 1 Zw. Młodzieży

FIGARO znad Motławy bdb

MORRIS z Karpackiej Familii db

OLIVIER De La Rose brak

ORFEUSZ De La Rose bez oceny

ORLANDO De La Rose brak

OSCAR De La Rose brak

OTELLO De La Rose bdb

STRONG MAN Pieszczochy Kramonki brak

UNIQUE BLACK DIAMOND z Samotni Christa 2

Pośrednia

wyst_85_4.jpg

ALAMO Sentinel 1 CWC, res. CACIBB.J. Gold Bonzo FCI bdb

FIDEL od Niebiańskiej Damy 4

FPT BLUE HOTEL Lesoto brak

HEROS Kolonia Lotnicza bdb

MARCOS z Karpackiej Familii bdb

PHILADELFIA BOY Błękitna Atlanta bdb

POWERAGE Buteo 2

SANTIAGO El-Halem bdb

SENATOR Elita Farm bdb

SUNSHINE REGGE Pentagon 3

TOKAY MISTER Parkowe Psubraty bdb

Otwarta

ARKO Akebono bdb

BIG NAZIR Ilavia 3

Radegost BILLY KID brak

CHRISTIAN DIORE Błękitne Żarłacze bdb

COLORADO El-Halem 2

HARRY Atletico brak

IRON MEN'S FIFTH ELEMENT 1 CWC

MY FLUFFY RUFFLES Asocjacja bdb

NORTHEN DANCER z Tarnogrodu brak

Boolet PENTAGON bdb

TRISTAR Pentagon dosk

WAGNER z Nieba 4

Championy

BLACK JACK z Samotni Christa 2

GULCZAS Atletico brak

Gang-Staff IRGEN GOLDEN BOY 4

ISAAC RICHARD 3

PETER PAN z Wiślanego Portu brak

wyst_85_5.jpg

WRANGLER z Jordanu 1 CWC, CACIB

Suki

Pośrednia

BENEVOLUS BRUMA Płowy Diabeł 3

BORN TO ENJOY LIFE Challenger 4

CARYCA Ilavia bdb

ELITA Taba Wejherka bdb

EMINENCJA Taba Wejherka bdb

FELICJA Niebiańska Dama bdb

Gang-Staff (FCI) GIULIETTA brak

HAZBA THE BEST Kolonia Lotnicza bdb

KIARA Klan Erolla bdb

LABAMBA Terierkowo bdb

LAVELI ENDZHEL FAUNA dosk

LINKA Terierkowo 1 CWC, res Cacib ?PEGGY SUE Buteo brak

PIECE OF MIND Buteo dosk

POPOL VOW Buteo bdb

Tar-Staff SONIA brak

TISHA z Wiślanego Portu 2

Otwarta

ATENA Lewandowscy z Sobolewa bdb

ATENA Gladiatorzy Nerona bdb

BONITA Ilavia db

CALIBRA Władca Piekieł bdb

CASCAYA El-Halem bdb

CLEOPATRA El-Halem 1 CWC, CACIB, ZW. RASYDASTY z Łąskiego Pieca bdb

EPD MOONLIGHT CAFE Lesto dosk

FOBIA z Rewskich Pól bdb

HONDA z Samotni Christa 4

Sasquehanna (FCI) INSPIRACJA brak

Gang-Staff (FCI) IRGEN GOLDEN EYE 2

KENTUCKY Neptunium brak

Gang-Staff (FCI) LOVE AT FIRST SIGHT bdb

MAGNOLIA Nawaho brak

MANTIKORA Rachel Astra bdb

NEBRASKA Jantar Polski 3

OBIECANKA CACANKA Asocjacja brak

Radegost TREES COME DOWN brak

TRES Srebrny Krąg bdb

TRUDA MISS Parkowe Psubraty bdb

ZAMBI z Ukosa bdb

Championy

ASTA Gold Bonzo (FCI) 3

MAROON Aptus 2

WIKTORIA-SU z Nieba 1 CWCWeterany

CANDY Srebrna Owieczka brak

Link to comment
Share on other sites

Witam i też gratuluję wszystkim zwycięzcom! :lol:

A moja Dzidka (Gloria Pullera) ostatnia w klasie otwartej. Z oceną doskonałą, pięknym opisem ale .... piąta na pięć ... Ale wszystkie piękne, wszystkie potomstwo Vanilki lub Victora (miotowe rodzeństwo), z hodowli Pullera, wygrała wnuczka Victora.

I przegapiłam termin zgłoszeń na Joe Mallen Memorial ...

I jeszcze dogomania mi się ciagle nie otwiera ... A ktoś napisał w moim imieniu parę dziwnych postów...

Nitencja, a zdjęć nie bedzie, bo nie zostaliśmy na finały ze złości, że nie ma Best Junior...

Link to comment
Share on other sites

A ktoś napisał w moim imieniu parę dziwnych postów...

Widzialam Was, ale co chcialam podejsc, to z kims rozmawialiscie i nie chcialam przeszkadzac...

A'propos tego pisania postow - mi cos tez nie pasuje - nie wchodzilam na dogo przez ostatnie dni, a mam odznaczone posty, jako przeczytane :-? Musze sprawdzic zaraz, czy ktos nie napisal jakichs bzdur w moim imieniu

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to bardzo dobrze,że pani Chwalibóg jest surową sędziną i nie rozdaje na prawo i lewo ocen doskonałych to jest tylko z korzyścią dla tej rasy w Polsce bo jak czasami popatrzę jakie psy dostają oceny doskonałe to mi ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Oj tak tak, na klubowej jedną z klas wygrał pies z wadą genetyczną - załomek na ogonie. Pewnie niedługo zrobi championat. Jak mają się zachować osoby które mają na prawdę fajne psy zasługujące na taki tytuł. Jaką rangę ma teraz Ch. Pl? A zresztą cała klubowa to żenada. :evil: :x Niestety ludzie się przyzwyczaili do otrzymywania samych doskonałych i co poniektórzy przeżyli szok w Sopocie - jak to wcześniej był doskonałe a teraz tylko bdb lub db :o :cry:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to bardzo dobrze,że pani Chwalibóg jest surową sędziną i nie rozdaje na prawo i lewo ocen doskonałych

Moim zdaniem też, tylko przykładowo danie np. BJ Gold Bonzo bdb a w tej samej klasie danie pieskowi FIDEL od Niebiańskiej Damy doskonała i 4 lokate to jest nieporozumienie, bo skoro BJ bdb to FIDEL dobrą, pies który wygrał klase championów był w tej stawce zdecydowanie najsłabszy i takie jest moje i nie tylko moje zdanie. I moim zdaniem kwiatków było jeszcze kilka.

Ale taki to juz urok wystaw.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Akurat BJ Gold Bonzo moim zdaniem nie jest wzorcowym psem i to że u pani Chwalibóg dostał bdb wcale mnie nie zdziwiło wystarczy spojrzeć na jego górną linię która jest fatalna a co do tego drugiego psa to nie mogę się wypowiedzieć bo jego nie pamiętam.Jednak pani Chwalibóg ma pojęcie otej rasie i wie co robi.

Link to comment
Share on other sites

Pani Chwalibóg to rzeczywiście dobra sędzina lubi bullowate a szczególnie bull terriery. Jako jeden z nie wielu Polskich sędziów jeździ sędziować po całym świecie. :D Widać zna się na swojej pracy i jest ceniona. Pani Elżbieta nie raz mnie zadziwiła :o swoimi werdyktami i też czasami się z nią nie zgadzam ale to ona jest sędzią a nie ja i mimo wszystko uważam, że jest dobra w tym co robi. Ale mnie jest łatwo pisać bo psy z moim przydomkiem akurat wygrały :D :D :D , a zawsze jest zadowolony ten co wygrywa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Astania........ to proste dlaczego . Po pierwsze: redukcja kosztow. Juniorow jest coraz wiecej i wiecej na wystawach :D Po drugie niektorzy organizatorzy( na Swiatowej w Dortmundzie tez nie bylo ) wychodza z zalozenia, ze jesli junior moze wygrac rase to po co robic BIS juniorow :o

Link to comment
Share on other sites

Astania , a tak na powaznie. Znowuz te kolacje nie sa takie super wystawne. Sprobuj sobie wyobrazic ze jedziesz na wystawe jako sedzia. Dojezdzasz ok. 19 powiedzmy do takiego Sopotu. Jest owszem kolacja , bo w koncu padasz z nog. Troche posiedzisz pogadasz spotkasz znajomych. Ale z drugiej strony wiesz ze nazajutrz czeka Ciebie praca. Na drugi dzien wychodzisz na ring i masz powiedzmy od 10ej ok 80 psow. I musisz jeszcze zdarzyc na odpowiednia godzine. Od czasu do czasu jakis wystawca moze zrobic awanture itd itd a po sedziowaniu trzeba sie zbierac bo kazdy w koncu ma swoja prace. :)

Fakt czasem mnie zadziwia ze na wystawach krajowych jest duzo konkurencji oraz nagrody a nie tylko maciupenki pucharek.... Ale to chyba tez duzo zalezy od organizatorow i jakich sponsorow znajdzie sie na wystawe.... A ze sponsoringiem coraz trudniej ....

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nie tylko ci co wygrali w sopocie powinni być zadowoleni z sędziowania pani Chwalibóg ( oczywiście czasami można się z nią nie zgadzać ) ale wszyscy miłośnicy tej rasy.Każdy normalny hodowca kocha swego psa jaki on by nie był lecz kiedy widzę np.że mój pies odbiega wyraźnie swoją budową od wzorca to nie będę twierdzić,że to niesprawiedliwe ,że dostał ocenę bdb i nie należy dążyć na siłę do tego aby był reproduktorem lub suką hodowlaną.To napewno będzie z korzyścią dla rasy.Przykre ale taka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

uuuuuuuu sortis strasznie szkoda. Ale w koncu powinnisice byc przyzwyczajeni....Warszawa tez nie robi BIS juniorow :(. Ale za to poogladalam sobie zdjecia z plazy.Slodkie!

Warszawa nie robi, fakt, ale w Sopot zawsze był... I w Warszawie nie ma morza... plaży... Mieszkaliśmy na Wyspie Sobieszewskiej... pół godziny przez las do plaży a szum morza było słychać... takie fale... W sobotę utopiły się w Sobieszewie dwie osoby.

Link to comment
Share on other sites

ERA pies nie składa sie z samej górnej linii, a ta u BJ fatalna raczej nie jest, ast nie ma mieć górnej linii jak bokser.

Szkoda, ze nie widziałeś FIDELA.

Każdy normalny hodowca kocha swego psa jaki on by nie był lecz kiedy widzę np.że mój pies odbiega wyraźnie swoją budową od wzorca to nie będę twierdzić,że to niesprawiedliwe ,że dostał ocenę bdb i nie należy dążyć na siłę do tego aby był reproduktorem lub suką hodowlaną.

Ale jeżli jakis pies ma od 10 sedziów same doskonałe i lokaty, to chyba nagle bdb ocena źle świadczy o tym kto dal tą bdb, a nie o tych 10 co dali doskonałe, ponieważ musimy sie opierać na zdaniu większości, a nie pojedyńczej osoby, bo nawet intery ma na swoim koncie jaką bdb.

A bdb suce wystarczy do tego zeby była hodowlana tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

sortis A pamietam , pamietam ze w Sopocie byl BIS juniorow. Dawno temu moj airedalek zajal lokatowe miejsce. :)

Marek z Gromem co do bdb..... to wiadomo ze pies nie na kazdej wystawie pies musi wygladac super. Moj airedale , przed swoj pierwsza ocena bardzo dobra , mial same doskonale. Pojechalismy do Wilna a Jantar, jak na zlosc, doslownie zszarzal mi przed ringiem!! nie pomoglo nic i sedzia nie mial wyboru- dal bdb. Ocenia sie psa na ringu w danym momencie a nie jego poprzednie osiagniecia.

Link to comment
Share on other sites

Marek wiem,że pies nie składa się z samej górnej linii ale ona jest bardzo ważna u psa żeby nie wyglądał jak dromader chcę nadmienić,że nie chodzi mi w tym momencie konkretnie o B.J.Dla mnie osobiście opinia pani Chwalibóg na temat psa liczy się bardziej niż tych dziesięciu pozostałych ponieważ jest niekwestionowanym autorytetem jeżeli chodzi o teriery.Poziom sędziowania ast w Polsce jest tak niski,że czasami na lokatach z oceną doskonała są psy,które nie mają nic wspólnego z tą rasą.Nikomu nie mówię żeby przestał wystawiać swego psa tylko ,że ocena od takiego fachowca powinna dać coś do myślenia.Trzeba stanąć z boku i dostrzec także wady,a nie tylko zalety swego psa.Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...