Jump to content
Dogomania

Zagłodzona Mela I Jej Dzieci Szukają Domów


Recommended Posts

  • Replies 488
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Domków brak ...

a kłopotów co nie miara:-(

Godzinę temu dzwoniła Fela - jechala ciemną nocą z 3 dziewczynami do kliniki na Śreniawitów..
[B]Cala trójka - Matylda, Frania i Klementynka odwodniona, z biegunką i bardzo osłabiona....[/B]

Fela już miała "upięknione" całe auto a w słuchawce słychać bylo jeden wielki psi lament.....:-(

Nie wiadomo co im jest- nasuwa się parwo, ale miejmy nadzieję, że to nie to ...:placz:

Ogromna prośba- szczeniaki jadą do kliniki na badania i leczenie - potrzebne będą natychmiastowo tymczasy, bo w takim stanie wrócić do Teresina nie mogą....:-(

Prośba też o domy stałe- musimy wziąć się w garść i zaczać bardzo aktywnie szukać maluszkom ( całej 5 ) domków, bo to już za długo trwa i jak widać małym nie służy...:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idusiek']Domków brak ...

a kłopotów co nie miara:-(

Godzinę temu dzwoniła Fela - jechala ciemną nocą z 3 dziewczynami do kliniki na Śreniawitów..
[B]Cala trójka - Matylda, Frania i Klementynka odwodniona, z biegunką i bardzo osłabiona....[/B]

Fela już miała "upięknione" całe auto a w słuchawce słychać bylo jeden wielki psi lament.....:-(

Nie wiadomo co im jest- nasuwa się parwo, ale miejmy nadzieję, że to nie to ...:placz:

Ogromna prośba- szczeniaki jadą do kliniki na badania i leczenie - potrzebne będą natychmiastowo tymczasy, bo w takim stanie wrócić do Teresina nie mogą....:-(

Prośba też o domy stałe- musimy wziąć się w garść i zaczać bardzo aktywnie szukać maluszkom ( całej 5 ) domków, bo to już za długo trwa i jak widać małym nie służy...:placz:[/QUOTE]

one jeszcze nie byly zaszczepione...dopiero mialy byc po odrobaczeniu, prawda...? Qrde, oby to nie bylo parwo, a tylko jakas infekcja do wyprowadzenia :shake::shake:

Kiedy bedzie cos wiadomo? Wyslalam Franie i Klementyne do Pani z Wroclawia - mam odwolywac?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][U]UWAGA MAMY PARWO ..:placz:[/U][/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000]ZARAŻONYCH 10 SZCZENIAKOW W TERESINIE.[/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=5][COLOR=red][B]3 JUZ W LECZNICY, 7 NADAL NA MIEJSCU.[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=5][COLOR=red][B]POTRZEBNE [COLOR=blue]NA CITO[/COLOR] [/B][/COLOR][/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=5][COLOR=red][B]SUROWICA ALBO KREW OZDROWIENCA [/B][/COLOR][/SIZE]
[*][SIZE=5][COLOR=red][B]TRANSPORTY TERESIN - KLINIKA (która poda)[/B][/COLOR][/SIZE]
[*][SIZE=5][COLOR=red][B][I]TYMCZASY DLA CALEJ 10 :placz:[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/LIST][SIZE=5][COLOR=blue][B]KTO I JAK MOŻE POMÓC????[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idusiek']
[B]SUROWICA ALBO KREW OZDROWIENCA [/B]
[B]TRANSOPORTY TERESIN - KLINIKA (która poda)[/B]
[B][I]TYMCZASY DLA CALEJ 10 :placz:[/I][/B][/QUOTE]

Gdzie juz szukalyscie surowicy?? Nie chce sie powielac.. Moge podzwonic po Klinikach. Fela miala kiedys namiar na hurtownie, z ktorej bralysmy surowice - gdzies na Pradze - tam juz sprawdzone?
[B]Stagloban jest w Felisie na Osowskiej - maja tam 5ml[/B] - nie wiem ile maluchy waza, ale strzelam ze ok. 4,5-5kg kazdy - wystarczy na 5 szczeniakow. Zarezerwowalam na godzine - dajcie znac czy maja dla nas trzymac.

Z transportem - o ile wiem - Beam popoludniu miala jechac do Teresina - to moze przywiezie pare szczeniakow na zastrzyk..
Ja jade dzis na odlawianie 4 psow pod Serock (juz dwa czekaja zlapane), wiec nie dam rady :(
A tymczasow jak na lekarstwo ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='izabelawa81']Cholera, gdybym tylko mieszkała bliżej:placz: A tak na odległośc to co ja mogę zrobić, jak pomóc? Co za pech! Będę miała kaskę z bazarków.. może przynajmniej to pomoże:placz:[/QUOTE]

a Kwiatek jest ok?

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed chwilą z Panem, który go adoptował i wszystko jest ok. Dostał w terminie drugą dawkę szczepionki, wczoraj miał nawet zatwardzenie, jest wesoły. Czytałam że ten wirus się rozwija do 8 dni a on juz 13 dni jest poza Teresinem.... mam nadzieję, że to go już nie dopadnie!

Link to comment
Share on other sites

Surowica jest zaklepana - ale dokad ja trzeba zawiezc?
Chyba tylko kurier nam zostaje - i to jeszcze z lodowka ...
Idusiek, mowilas, ze na Sreniawitow tez nie ma surowicy - chyba ze juz sie znalazla..?
To mozna wtedy chociaz te 5ml wyslac jakos do lecznicy do Sochaczewa.
A jesli sie nie pali - to moze zamowic/umowic podanie surowicy w tej lecznicy - i oni zamowia w hurtowni... Do jutra powinna wtedy dotrzec na zamowienie do Sochaczewa.. taki luzny pomysl.

Jesli reszta poza ta trojka nie ma objawow i nie wieziemy na SGGW - to na razie nie szukam sposobu zalatwienia miejsca. Chociaz osobiscie jestem zdania, ze kroplowa to by im na pewno nie zaszkodzila, ale z transportem tez mamy pod gorke :(

Znikam zaraz z sieci, bede pod kom.

Link to comment
Share on other sites

surowice wypadałoby zamowic jak najszybciej, tamte nie mają objawów, ale mysle, że są zarażone.

Dopoki nie ma alarmu, że i reszta choruje- moznaby zamowic odpowiednią ilość do Sochaczewa a jutro Beam6 zawiozłaby małe na podanie i ocenila ich stan. wtedy będzie trzeba działac. Dzisiaj i tak dupa bo nikt nie moze tam jechac... zostaje sie modlic, zeby nie bylo gorzej..:placz:

Link to comment
Share on other sites

Lepiej nie czekać do jutra, im szybciej podane zostaną przeciwciała, tym większe szanse na łagodniejszy przebieg choroby/przeżycie.
A może mógłby podjechać do Teresina ktoś, kto poda surowicę szczeniakom (domięśniowo) - jak już uda się dostać surowicę?

Jak nie, to potrzebny dziś ktoś z transportem. Help!

Inna opcja - krew ozddrowieńca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...