Jump to content
Dogomania

nizsza cena Acany - czemu??


Agnes

Recommended Posts

Ceny Acany spadły bo po wejściu do Unii nie obowiązuje na karmy sprowadzane spoza niej 35% cło , jak było dotychczas.Tylko ciekawe dlaczego nie tanieja inne amerykańsko-kanadyjskie karmy jak np. Nutra Nuggets?Przedstawiciel NN na wystawie tłumaczył mi,ze owszem cła nie ma ale wymyślili inne opłaty. Jest to prawdopodobne, ale jakoś w to nie wierzę skoro Acana obniżyła ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawe czy na Twoim terenie działa jakiś dystrybutor :roll: ? A może na sopockiej wystawie będzie jakieś stoisko tej karmy, chociaż to dopiero w połowie sierpnia, a nie wiem jak bardzo Ci się spieszy?

Też jestem ciekawa czy jest jakis dystrybutor w Trójmieście, może ktoś z Was sie orientuje?

Co do wystaw to w międzyczasie będzie jeszcze wystawa w Gdyni, już w lipcu, mam nadzieję, że będzie tam stoisko Acany.

A czy przesyłają oni jakieś bezpłatne próbki, bo zanim się zdecyduję na zakup 4kg chciałabym wiedzieć czy będzie ona smakowała Guci.

Zanim pierwszy raz kupiłam acanę, to w tym samym sklepie dostałam próbkę acany i hill'sa, więc w ogóle próbki istnieją.

Smakowała? :wink: Nie znalazłam postu, w którym ktoś by się żalił, że psiak nie chce jeść acany. Raczej odwrotnie - trzeba ją przed psiakami chować :wink:, nawet przed tymi niejadkami i wybrednymi :P .

Dostałam odpowiedź od acany, wyślą nam próbki :)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia również od wczoraj wcina acane, kupiłam jej karmę Lamb & Rice i szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio tak szybko wpieprzała (znaczy się musi być pyyycha). Zamówiłam sobie przez telefonik, umówiłam się na konkretną godzinkę i o 17.00 pan przywiózł mi cały wór żarcia. Przy okazji zawarłam fajną znajomość bo państwo rozprowadzający acane na moim terenie mają hodowle bokserów. :D

No ale najważniejsze, że sunia jest zadowolona :laola:

Pozdro Iza i Pepsi

Link to comment
Share on other sites

aniaa nie przejmuj się odległością, ja tez zamawiam z Wroclawia przywożą mi następnego dnia po zamówieniu więc nie czeka się długo 8) . No chyba że interesują cię mniejsze opakowania niż 15 czy 20kg bo wtedy rzeczywiście trzeba by dodatkowo płacić :(

Link to comment
Share on other sites

No to ja kupowalam u "konkurencji", bo "moja" dystrybutorka Acany ma na imie Beata 8) (ale tez jest baaardzo mila :D ) i, o ile sie nie myle, jest z Grodziska :P

kyane to nie konkurencja - na Warszawę jest jedna dystrubutorka - ja tylko pokręciłam imię. To p. Beata Zalewska, ale mieszka w Konstancinie - mam jej pieczątkę.

agnes - ona przywozi karme od Warszawy, nie chce aby do niej jeździć. Mnie przywozi do pracy - teraz np. umówiłam się z nia na poniedziałek 19 lipca

Link to comment
Share on other sites

chip w sumie to sie nie dziwie, ze nie chce, zeby do niej jedzic...bo po co? tylko czy przywiezie mi 4 kg?? czy bedzie jej sie oplacac?? narazie nie bede sie jej pytac, dzwonic, bo zanim zamowie ew karme troche minie, ale moze Ty wiesz jak jest z przywiezieniem takiego malego opakowania?

Link to comment
Share on other sites

Mogę zapewnić wszystkich niedowiarków, że jakość Acany nie zmieniła się.Ceny spadły z podowu braku cła.

Poznałam Acanę w Czechach 2,5 roku temu, a od grudnia mam jej dystrybucję.Karmiłam Acaną swoje psy i byłam z niej bardzo zadowolona, dlatego też śmiało mogę ją sprzedawać bo wiem, że jest to karma wysokiej jakości.

Jeśli chodzi natomiast o sklepy to tu jest pewien problem,karmę może i chcą ale 1,2 worki i płatne po sprzedaży lub za jakiś czas.

W Poznaniu tylko 1 sklep ją ma, ale ostatnio trochę wprowadził klientów w błąd bo dostali oni karte stałego klienta i powiedziano im, że ta niska cena jest tylko dla nich, a to kłamstwo wierutne!Te nowe ceny są dla wszystkich.

Trochę się dziwię,że nie mogą wszyscy kupić małych opakowań, ja rozważam duże i dla tych co chcą wypróbować mam tyle ile chcą.

Nie ma też problemu z dowozem,właściwie zamówienie jest realizowane od ręki, a kto chce to sobie przyjeżdża do mnie lub odbiera w szkole dla psów bo akurat szkolę 3 szalone boksery i jestem tam częstym gościem.

Tak jak Sylwia napisała koty też zaczynają szaleć na punkcie Acany.

Do karmy można tez dokupić pojemniki ( na 15 lub 20kg ), są też świetne miski oraz smaczne ciasteczka.

Mam 7 psów i właściwie każdy rodzaj karmy już przetestowałam (kot też jest ).

Jesli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

Hej

Mam pytanie:czym różni się Acana Premium od Acany Premium Deluxe bo rozumiem, że oby dwie wersje są dla psow aktywnych?I jeszcze jedno...Acana Premium nie zawiera glukozaminy i chondroityny?Bo nic o tym na stronie nie pisze,a np.wersje Large Breed Adult i Premium Deluxe ją zawierają...Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Acana Premium to karma dla dorosłych psów wszystkich ras o normalnej aktywności, dla psów aktywnych (wszystkich ras) jest Premium Deluxe. Natomiast Acana Adult Large Breed to nowość - karma opracowana specjalnie dla dużych ras, wzbogacona właśnie o glukozaminę i chondroitynę, ze względu na ochronę stawów, które u psów dużych ras są zagrożone nawet przy normalnej aktywności po prostu przez samą masę psa. Natomiast karmy dla psów aktywnych (nie tylko Acany, ale również innych producentów) różnią się przede wszystkim wyższą zawartością białka i tłuszczu. Nie wszystkie karmy dla psów aktywnych zawierają glukozaminę i chondroitynę (np. z tego, co pamiętam, nie zawiera ich Eukanuba dla psów aktywnych). Prawdopodobnie Acana (i podobnie np. Nutra Nuggets) uznały, że w przypadku większej aktywności stawy są zagrożone również u psów małych i średnich ras, a może wzięły pod uwagę to, że wśród psów aktywnych większość stanowią psy dużych ras.

Konkluzja jest taka - Acanę Premium można dawać psom wszystkich ras, ale u dużych psów warto zadbać przy tym dodatkowo o ochronę stawów, Acanę Premium Deluxe dajemy psom aktywnym wszystkich ras, a Acanę Adult Large Breed dajemy psom dużych ras o normalnej aktywności.

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś po raz pierwszy zamówiłam Acanę u pani Beaty. Ma ją przywieźć jutro więc moja psinka niedługo dołączy do grona Acanowców. Mam nadzieję tylko, że ta karma będzie jej służyć... Pni dystrybutorka faktycznie jest bardzo miła, tak się z nią zagadałam, że zapomniałam powiedzieć czy chcę worek 15 czy 20kg... Ale w sumie to mi obojętnie co przywiezie bo moja kluseczka i tak zje :D

Link to comment
Share on other sites

Acana Premium to karma dla dorosłych psów wszystkich ras o normalnej aktywności, dla psów aktywnych (wszystkich ras) jest Premium Deluxe.

Dzięki za wyjaśnienie :wink: Chociaż na stronie Acany pisze : "Receptura karmy ACANA PREMIUM ADULT jest bogata w składniki odżywcze pochodzące z mięsa kurcząt, zawiera optymalny poziom białka, tłuszczu i energii, koniecznych dla utrzymania w kondycji aktywnych dorosłych psów. ",więc zwątpiłam do reszty... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Acana Premium ma trochę wyższą zawartość białka i tłuszczu (zwłaszcza tłuszczu) niż np. Lamb & Rice albo Adult Large Breed, ale jednak niższą niż Premium Deluxe. Więc ja bym to określiła tak - psom o normalnej aktywności nie zaszkodzi, a dla psów o wysokiej aktywności to może być trochę mało. Choć zależy też, co kto uważa za wysoką aktywność. Mój pies ma od 3 do 6 godzin spacerów dziennie, z bieganiem, skakaniem i zabawą, ale jednak daję mu Adult Large Breed. Może jak zaczniemy trenować agility, to przejdę na Premium Deluxe. Samej Premium w ogóle nie biorę pod uwagę, bo nie ma glukozaminy i chondroityny, a mój pies jest duży, więc chcę maksymalnie dbać o jego stawy.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dostałyśmy próbki acany, aż 3 :D , miałam problem z wyciagnięciem listu ze skrzynki :wink: . Gucia zachwycona, chciała jeść chrupki razem z opakowaniem :o :lol:, co mnie szczerze zdziwiło, bo nigdy nie przepadała za suchą karmą. Wielkość granulek jak dla Guci jest w sam raz. Jedyną wadą karmy jest to, ze nie można dostać jej normalnie w sklepie :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...