Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

Pierwsze koty za płoty - potem będzie lepiej :kciuki: , Cofinka jak się opatrzy na tych dziwaków (sędziów) to bedzie lepiej stała :lilangel: . Ostatnio brata Dużego oceniała sędzina z asystentką (uczennicą?) i pokazywała jego ostrogi podnosząc nogi i tak ze 2 razy by lepiej zobaczyła. :o Pies potraktował te zabiegi zwisowo czyli nie zniżył się do normalnej reakcji. DCP pewnie już by siedział (w protescie).

jeszcze raz pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali nie przejmuj sie ocena,mysmy w Katowicach zeszli z bdb,a dodatkowo z opisem ze "Pies ma poczuc szefa"z trzema wykrzyknikami(widac asystent sie nudzil :wink: ),oraz ze mamy za prosty grzbiet :lol: :lol: :lol:

Tak czy siak gratuluje :D

Link to comment
Share on other sites

Wcale sie nie przejmujemy, my kupilismy Coffinka jako prezent dla siebie, nie myslac wcale o jakichs sukcesach, na wystawe pojechalismy z ciekawosci i jak sie okazuje to niezla zabawa- choc TA zabawa byla bardzo nerwowa:)- wscieklem sie bo myslalem ze nas zrobiono w konia: co bylo NIELOJALNE i NIESŁUSZNE z mojej strony, ale autorytety mnie przygniotly psychicznie wiec sie zlamalem:)

Nadal uwazam ze warto poznawac nowe briardy, jezdzac na wystawy- zaluje tylko ze nie mielismy chusty z Dogomanii:)

Coffinek ma kolejny stres i ja tez bo w sobote zdajemy PT. pozdrawiam i kilka zdjęć na stronie www.coffi.prv.pl pa pa

Link to comment
Share on other sites

Jakoś ucichło tutaj. Briardziarze chyba nie mają czasu tu zaglądać, przecież jest sezon wystawowy.

A my siedzimy w domu :( .Ale spotkamy się na Klubówce w Łodzi.

Szczeniaczki wszystkie już znalazły nowe domy, a szczęśliwi właściciele piszą i dzwonia zachwyceni nowymi domownikami.

Bardzo cieszymy się z tego powodu, chociaż Vicia jest troche nieszczęśliwa bo została jej tylko Anastazja.Więc całą swoja matczyna miłość przelewa na nią.

Powodzenia wystawcom w Lesznie.

Napiszcie jak tam poszło !!

Link to comment
Share on other sites

To co, już wszystkie psiaki się rozjechały? Naprawdę? :o :shock:

No to chyba świetnie że wszystkie już mają nowe domy.

Naprawde jestem zaskoczona że tak szybko , bo znależć dom 12 szczeniakom to nie taka prosta sprawa :wink:

Ale ciesze sie ze tak sprawnie to poszło :thumbs:

Mam nadzieje ze nowi właściciele będą mieli z piesków taka samą pocieche jak my tutaj :great:

A może niedługo dołączą tutaj do nas na forum... :wink:

A które dokładnie szczeniaki trafiły w moje rejony (to może przejmę nad nimi pieczę :biggrina:)

Link to comment
Share on other sites

Caterina super!

My dzisiaj mamy podwójne święto:

- po pierwsze primo: Coffi kończy 1 roczek :tort:

- po drugie primo: Coffi zdala dzis PT, musze ja pochwalic- nie krzyczcie :)- była pierwsza w grupie (6 psiaków- owczarki niemieckie, golden i ... mój ulubieniec Beagle Nuggacik) i dostała 198 pkt z ocena doskonałą. No nareszcie jakaś doskonała ocena w jej karierze :BIG: :morning:

A tak offtopic : jak świętowaliście 1 urodziny swojego briardka?

PS Z tej radości wystukałem wszystko z polskimi literami, ale obiecuje ze to sie juz nie powtorzy bo jestem straszny len:)

PS Ogladalem rankingi na briardy.sisco to DCP wygrywa co moze- jestem zszokowany- niezly czempionik:)- pozdrowienia dla wlascicieli i samego DCP:)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Briardziaze :)

Poniewaz "siedzicie" w rasie i macie wiecej kontaktu z roznymi hodowlami mam do Was pytanie... Czy gdzies na swiecie (no bo w Polsce raczej nie ma) jest hodowla, w ktorej briardy maja jakis kontakt z owcami, zaganiaja, wypasaja?? Ewentualnie powiedzcie mi, czy sa w ogole jakies jednostki, ktore dobrze radza sobie z pasieniem? Bardzo ciekawa jestem, czy briardy maja w sobie jeszcze "pasterski" instynkt, czy calkowicie zmienily sie w mile psy towarzyszace.

Link to comment
Share on other sites

Ali

Gratulacje i najlepsze życzenia urodzinowe dla Coffi :new-bday:

JAGA

Wiem, że w USA są urządzane specjalne konkursy zaganiania owiec i startują w nich też briardy, natomiast we Francji podaczs selekcji pies ma obowiązek zaliczenia prób użytkowości (w zależności w jakim kierunku był szkolony - zaganianie owiec lub próba z pozorantem)

Te zdjęcia akurat pochodzą ze strony amerykańskiego klubu briarda

http://www.briardclubofca.org/gallery/hoganpt.htm

Link to comment
Share on other sites

Jaga moje psy specjalnie nie pracują z owcami ,ale mieszkam w takim miejscu że zwierzaków u nas sporo i to zaraz pod nosem.Jak wyjdę z domu to jest wielka łąka na której 2,3 lata temu pasły się owce a aktualnie krowy.

Powiem tylko tyle że napewno nie zanikł instynkt pasienia u nich .Do tego stopnia był mocny że jak wychodziłam na spacer a krowy "stały oddalone od siebie" to Amigo tylko czekał na komendę zagoń krówki i wtedy ruszał do boju.Po chwili wszystkie krowy były razem -nawet te bardziej bojowe a takie też się zdażały.Tak że myślę że jakby trochę z nimi popracować to były by nadal idealnymi psami pasterskimi.

Link to comment
Share on other sites

Jejku jak ten czs leci.... :o

9-06-2004r. nasz mopik "DCP" kończy rok (może roczek?) :P

Pozdrowienia i najserdeczniejsze życzenia dla braci i siostrzyczek (w kraju i zagranicą) i ich (ludzkich? mniej owłosionych? czy jak tam wolicie :roll: ) rodzin.

Pozdrowienia i podziękowania za opiekę i pomoc dla Asi i Bożeny (podaje w kolejności alfabetycznej).

:new-bday: "D" Kudłate Serce

Link to comment
Share on other sites

Mam pewien problem moja mała suczka Anastazja jest notorycznym niejadkiem :(

Jestem tym trochę przerazona gdyż Vicia jest łakomczuchem i nigdy nie było takiego problemu.

A za Nastka biegamy po domu z miską, podsówając jej pod mordkę smakołyki. Co prawda chuda nie jest bo w wieku 9 tygodni waży 9,5 kg.

Mam nadzieję że jej to przejdzie z wiekiem.

Karmiona jest Royalem Babydog, wołowinką ,serkiem białym, puszkami.

Niewiem co jeszcze można jej dać, może macie jakies swoje sposoby na niejadki.

Link to comment
Share on other sites

CATERINA -niestety niektóre typy tak mają.Mój młody nabytek -czyt.Cofii również jest potwornym niejadkiem co również mnie martwiWymyślam jej co chwilę a ona tylko podchodzo popatrzy i odchodzi.Czasem tak jest że rano nic i wieczorem też prawie nic -no ale co mam zrobić przecież na siłe jej nie będę wkładać a moje dotychczasowe psy zjadały/ją wszystko i to w nieograniczonych ilościach.Ile bym nie dała to by zjadły/a tak że teraz też mam problem ale obserwuję ją jak jest wesoła i bawi się i rozrabia to znaczy że nie jest chora i to najważniejsze -witaminy jej daję na siłę.

Miejmy nadzieję że kiedyś to się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

WSZYSTKIM PIESKOM Z MIOTU" D" I IM WŁAŚCICIELOM-ŻYCZĘ WIELU LAT W SZCZĘŚCIU I ZDROWIU A PSIAKOM WYCZESANYCH FUTER,MIŁOŚCI,SPACERKÓW.DOBREGO GNATA NA TEN ROCZEK !!! A WŁAŚCICIELOM WIELU SUKCESÓW WYSTAWOWYCH I SZKOLENIOWYCH I CZEGO SOBIE TYLKO WYMAŻYCIE :BIG: :laola:

I przepraszam że dopiero dzisiaj ale miałam internet zepsuty i nie miałam jak to napisać.

Link to comment
Share on other sites

Dołączamy się do życzeń :),

Caterina jak ci Nastka nie chce jeść to trzeba gromadą do parku!!! i zaraz ci zje tego babydoga calego :) pies nie wyzyty psem wybrednym tak po coffi zauwazylem, paniusi jednej:)

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie czy miękki grzbiet w wieku prawie 3 miesięcy to norma?

Mi się wydaje że szczenie jest jeszcze w wieku wzrostu i to jest norma ale byłam w ZK i zwrócono mi na to uwagę. I kazano podawać wapno a wet mówi co innego że w karmie ma go wystarczająco.

Już sama zgłupiałam 8)

Maże wy mi coś doradzicie.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam sie na malych kudlaczach,ale chcialbym pomoc.

Chlopski rozum: miekki grzbiet: jak rozumiem nie do konca skostnialy szkielet a wiec kregoslup. Teraz mam problem: wazne jest kiedy psy koncza wzrost kostny, pewno tak z rok, duze pewnie dluzej. Wiec 3 miesiace to moze nie byc tragedii.

Niedobor wapnia charakteryzuje sie sie tak jak u ludzi bardzo podobnymi objawami: krotko mowiac krzywica- jakie objawy to wszedzie mozna znalezc. nie czytalem nic o miekkim kregoslupie jako jednym z objawow poczatkow krzywicy.

Z drugiej jednak strony w moich poszukiwaniach wiedzy o rozwoju Coffi wszedzie widzialem zalecenia substycyjnego, a wiec dodatkowego podawania wapnia oprocz karmy- patrz niemowlaki takze. Wiec moja rada, jesli nie chcesz szprycowac ja samym wapniem to podaj jej preparat witaminowy z wapniem, co na pewno jej nie zaszkodzi, a bedzie uzupelniac jej potencjalne niedobory. Poza tym do prawidlowego rozwoju kosca potrzebne jest duzo ruchu- zeby te osteoklasty i osteoblasty jakos wspolpracowaly.

Tak mialem troche czasu to sie glupot narozpisywalem, ale mysle ze teraz wypowiedza sie HODOWCY :) a wiec fachowcy :)pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Caterina myślę że nie powinnaś zabardzo brać sobie tego do serce -przecież ona jest malutka moja też ma jeszcze mięki grzbiet.Kasia mi radziła bieganie pod górkę na krótkich dystansach-np.za PIŁECZKĄ.

A jeżeli chodzi o weterynarza i wapno to ile wetów i hodowców to tyle opini.Ja Niki podawałam podwójną ilość wapnia podczas wymiany zębów i rozwoju .Migowi podawałam co 2-3 dzień dawkę a teraz Cofi mimo karmy daję 1 tabletkę witamin i wapnia ale ona też jest nie jadek -dlatego wolę jej podawać te tabletki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...