Jump to content
Dogomania

Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Carianna

Recommended Posts

No ja z FUKĄ mam kontakt, tylko ona teraz zajęta, chyba się do następnej wystawy przygotowują :roll:

A my nie chcemy szorstkiego foksa, tylko albo gładziocha albo lakelanda :evil_lol:

Ale coś czuję, ze dam się siostrze na lake przekonać, w końcu trymować ona się zobowiązała, więc włosów do zbierania przynajmniej będzie mniej :lol: Chociaż foks mi się marzy... Naprawdę nigdzie nie tutaj nie ma foksików?:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, Fuka zajeta, wcale nie wkleja fotek :shake:
Ja zawsze czytalam, ze foks szorstki i gladki nie roznia sie niczym poza sierscia ;)
Morda mokra tylko po piciu i po spacerze jak jest wilgotno (nie mam [jeszcze]szorstka ale silky ma to samo) - zarcie lepiej dawac suche, bo inaczej pysk do mycia.
Poza tym ta mordka fajna bo taka szersza sie wydaje :loveu: Ale moja mama ma taka sama opinie jak niektorzy z Was - pies ma byc nieklopotliwy w pielegnacji , mowi, ze juz woli poodkurzac :cool3: (choc chyba nie przypuszczala, ze labek bedzie linial az tak :roll:)
pszym, gratulacje dla piecha. Czy Ty nie masz takze lakelanda? Jestem pewna, ze gdzies widzialam, ze ktos mial i gladkiego foksa i lake.
Ja tez mam dzisiaj dobry dzien wyklulo mi sie 19 agamek brodatych :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D0minika']No ja z FUKĄ mam kontakt, tylko ona teraz zajęta, chyba się do następnej wystawy przygotowują :roll:

A my nie chcemy szorstkiego foksa, tylko albo gładziocha albo lakelanda :evil_lol:

Ale coś czuję, ze dam się siostrze na lake przekonać, w końcu trymować ona się zobowiązała, więc włosów do zbierania przynajmniej będzie mniej :lol: Chociaż foks mi się marzy... Naprawdę nigdzie nie tutaj nie ma foksików?:roll:[/QUOTE]

Ale może Nikit chodziło o to, że lakeland jest taki sam z charakteru jak szorstki foks.
Akurat tak się składa, że rozmawialam z ludzmi lub czytalam ich wypowiedzi, którzy mieli doświadczenie obydwu tych ras. I różnica jest nie tylko w wyglądzie ale i charakterze.
Foksy szorstkie są bardziej charakterne i trudniejsze w ułożeniu niż foksy gładkie. To większe zabijaki i łobuzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']No, Fuka zajeta, wcale nie wkleja fotek :shake:
Ja zawsze czytalam, ze foks szorstki i gladki nie roznia sie niczym poza sierscia ;)
Morda mokra tylko po piciu i po spacerze jak jest wilgotno (nie mam [jeszcze]szorstka ale silky ma to samo) - zarcie lepiej dawac suche, bo inaczej pysk do mycia.
Poza tym ta mordka fajna bo taka szersza sie wydaje :loveu: Ale moja mama ma taka sama opinie jak niektorzy z Was - pies ma byc nieklopotliwy w pielegnacji , mowi, ze juz woli poodkurzac :cool3: (choc chyba nie przypuszczala, ze labek bedzie linial az tak :roll:)
pszym, gratulacje dla piecha. Czy Ty nie masz takze lakelanda? Jestem pewna, ze gdzies widzialam, ze ktos mial i gladkiego foksa i lake.
Ja tez mam dzisiaj dobry dzien wyklulo mi sie 19 agamek brodatych :multi:[/QUOTE]
Jaszczurka a co to są agamki brodate???:crazyeye:
Ja nie mówię, że pies ma być niekłopotliwy w pielengnacji ale tylko, że ja osobiście wole psy mniej kłopotliwe w pielengnacji:diabloti: , bo jest to wygodniejsze i mogę więcej czasu poświęcić na inne rzeczy i nie muszę się martwić, że mój pies sie upaplał w błocie co się obecnie zdarza często w pogoni za piłeczką, albo wykąpał w kałuży, bo zanim dojdę do domu on już będzie czysty. Ponad rok temu kupiłam dla Figla szampon 250 ml i jeszcze go mam a kąpię go i tak często jak na foksa bo przez jakiś czas miał fazę i co tydzień się tarzał.
Po prostu ten czas i pieniądze którego nie wkładam w pielegnację psa wykorzystuje dla niego inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Hanik, ja Cie doskonale rozumiem, ale ja np. nie cierpie miec kanap i ciuchow oblepionych wlosami - takze, dla kazdego cos milego ;)
Agamy brodate to takie jaszczurki - ta co mam w avatarze to dorosly samiec. Te bąble co sie wykluly maja 9cm i jeden na wstepie mnie ugryzl :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Hanik, ja Cie doskonale rozumiem, ale ja np. nie cierpie miec kanap i ciuchow oblepionych wlosami - takze, dla kazdego cos milego ;)
Agamy brodate to takie jaszczurki - ta co mam w avatarze to dorosly samiec. Te bąble co sie wykluly maja 9cm i jeden na wstepie mnie ugryzl :lol:[/QUOTE]

Dokładnie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Hmmm ten wasz labek naprawdę musi się nieżle sypać jeśli oblepione są ciuchy i kanapy...
U Figla w największej fazie sypania aż tak żle nie było. A teraz znajduję czasem pojedyńcze wloski.

Ło matko to duże te jaszczurki som:evil_lol: 9 cm po wykluciu????I jakie charakterne. Może Dominike namówić na jaszczurkę:lol: Włosów nie gubi, nie trzeba trymować:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Co do lakelandow, rozmawialam z Aluzja i mowila, ze lake sa spokojnijsze od foksow i welshy.[/quote]


Lekelandy to takie słodkie misie. Maja piękne noski i oczki. Ale sam widziałem kilka razy jak nasza Julka rozrywała jeża lub osaczała kota...Poza tym to słodziaki. Gładkie foksy maja ten błysk w oku, jakiego nie maja inne psy...A właśnie Nikit1 trymuje teraz Juleczkę...przechlapane...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']
pszym, gratulacje dla piecha. Czy Ty nie masz takze lakelanda? Jestem pewna, ze gdzies widzialam, ze ktos mial i gladkiego foksa i lake.
Ja tez mam dzisiaj dobry dzien wyklulo mi sie 19 agamek brodatych :multi:[/quote]

Mam foksa, lakelandkę i goldena...I dużo włosów do sprzątania...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

9cm po wykluciu i do 55cm jako dorosle, ale rzadko az tyle. Ale one tylko po wykluciu sa takie agresorki pozniej szybko sie ucza, ze czlowiek jest fajny bo papu daje :lol: Komicznie to wyglada jak taki maly bąk sie awanturuje i mnie straszy a ledwo toto widac :p Zamiast wlosow od czasu do czasu gubi skore :cool3:

Link to comment
Share on other sites

pszym, a to dobrze kojarzylam ;) A co do pasji mysliwskiej to co sie dziwic - nawet moj silky wygladajacy jak zabawka docisnal raz do ziemi sojke, a w plenerze glownie zajmuje sie wyszukiwaniem zyjatek. Co ciekawe to taki pies na ptaki, koty gania, wiewiorki, jeze - natomiast zupelnie zaakceptowal nasze zwierzaki terraryjne i agamy moga zupelnie bezpiecznie przy nim spacerowac, co najwyzej robi przed nimi przysiady i szczeka a patrza jak na wariata :cool3: I pomagal nam, jak jakies owady uciekly np. szarancza to pokazywal, gdzie sa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']9cm po wykluciu i do 55cm jako dorosle, ale rzadko az tyle. Ale one tylko po wykluciu sa takie agresorki pozniej szybko sie ucza, ze czlowiek jest fajny bo papu daje :lol: Komicznie to wyglada jak taki maly bąk sie awanturuje i mnie straszy a ledwo toto widac :p Zamiast wlosow od czasu do czasu gubi skore :cool3:[/QUOTE]

łoł To wielkie bestie:lol:
Sorry, że tutaj tak off-uję, ale jestem pod wrażeniem. Gdzie Ty je trzymasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym']Lekelandy to takie słodkie misie. Maja piękne noski i oczki. Ale sam widziałem kilka razy jak nasza Julka rozrywała jeża lub osaczała kota...Poza tym to słodziaki. Gładkie foksy maja ten błysk w oku, jakiego nie maja inne psy...A właśnie Nikit1 trymuje teraz Juleczkę...przechlapane...:lol:[/QUOTE]

E tam pewnie szczęśliwa jest bo ma nowy stół:evil_lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

hanik, mi tam off nie przeszkadza tylko, zebym sie nie rozgadala za bardzo bo to moja druga pasja :evil_lol: no i zeby nas mod nie pogonil...
Wiec tak w tej chwili trzymam je w pomieszczeniu hodowlanym zrobionym z zaadoptowanego garazu a kiedys jesli firma dalaby rade chcemy kupic kawalek ziemi rolnej i wybudowac cos porzadniejszego. A wczesniej jak mialam je czysto hobbystycznie to trzymalam je normalnie w domu ;) To bardzo fajne stworki, sa ciche, nie smierdza a ich terrarium jak jest fajnie zrobione stanowi ozdobe pokoju podobnie jak akwarium ;)
Tak to kiedys u mnie wygladalo:
[IMG]http://terrarystyka.pl/images/stories/opisy/agama_brodata/opis_terra.jpg[/IMG]
A tak wygladaja maluchy, tyle, ze juz podrosniete (poltora miesiaca):
[IMG]http://terrarystyka.pl/images/stories/opisy/agama_brodata/opis_mlode.jpg[/IMG]
Mam nadzieje, ze Was nie zanudzam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Super są:loveu:

Ja też mam nadzieję, że mod nam wybaczy to małe odstępswo. Już na foksach różne zwierzaki były np. myszki Roksany:evil_lol:

Tam an zdięciach wyglądają na malusie. Ale jak tak sobie wyobrazić kilkanaście półmetrowych potfforów chodzących po domu to już coś:evil_lol:
Nawet pies myśliwski by się poddał. Mój to pewnie by zwiał, a może bawić by się chciał:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Super są:loveu:
[/QUOTE]
Ciesze się, że sie podobają :multi:
[QUOTE]Tam an zdięciach wyglądają na malusie. Ale jak tak sobie wyobrazić kilkanaście półmetrowych potfforów chodzących po domu to już coś:evil_lol:
Nawet pies myśliwski by się poddał. Mój to pewnie by zwiał, a może bawić by się chciał:lol:[/QUOTE]
To sie tylko tak wydaje, ze to jest duzo. Ponad polowa przypada na ogon i generalnie zwierzatko nie jest duze, na pewno wieksze niz nasze poczciwa polska zwinka, ale waran z Komodo to to nie jest ;) Wazony u weta wyrosniety samczyk(50cm) wazyl 0,5kg ;)
Znacznie wieksze sa legwany zielone, tez popularne jaszczurki, rekordzisci w naturze przekraczaja 200cm, ale w domu 150-160 to juz jest cos, wtedy taki smoczek wazy okolo 8kg (znow wiekszosc to ogon) - do legwanow czesto psy maja respekt - i slusznie - ogon jest bardzo silny :crazyeye: Jak mialam legwana pies natychmiast ustepowal mu miejsca na kanapie :cool3: Natomiast z agama terier nie mialby zadnego problemu tym bardziej, ze one w ogole nie sa waleczne (chyba, ze miedzy soba) ;)

Link to comment
Share on other sites

hehehe,ale się egzotycznie na foskach zrobiło:roll:
Łatka niestety ma na koncie jedną jaszczurkę-przynajmniej o tej jednej wiem-zadusiła i chyba zjadła:-o
Agamy są cudne, myślę,że z taką jaszczurką Łatul nie dałaby sobie rady:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Dostałem opiernicz od Nikit1, że bzdury piszę na dogo więc musze małe sprostowanie wstawić...
Juleczka nigdy nie rozerwała ani jednego jeża. Tylko go oszczekiwała ( tak miałem napisać...)

Przepraszam za zafałszowanie tej jakże cennej prawdy...To był wytwór mojej wybujałej wyobraźni...

P.S.
Ale koty 3 razy dziabała !!!;) :diabloti:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym'][COLOR=black]Dostałem opiernicz od Nikit1, że bzdury piszę na dogo więc musze małe sprostowanie wstawić...[/COLOR]
[COLOR=black]Juleczka nigdy nie rozerwała ani jednego jeża. Tylko go oszczekiwała ( tak miałem napisać...)[/COLOR]

[COLOR=black]Przepraszam za zafałszowanie tej jakże cennej prawdy...To był wytwór mojej wybujałej wyobraźni...[/COLOR]

[COLOR=black]P.S.[/COLOR]
[COLOR=black]Ale koty 3 razy dziabała !!!;) :diabloti: [/COLOR]
[/quote]

I proszę mi tu złej propagandy o Julce nie siać :mad:
Prawda jest taka, że oszczekiwała, próbowała dziabnąć, ale jeżyk się zawinął w kulkę i nie dała rady.

Hanik - masz maila ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...