Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

Niestety.
Wszystko robię tak ,jak napisałaś, ale Dogo nie ładuje moich zdjęć.
Spróbuję za chwilę przełączyć się na starego kompa, tam jest inny Windows- może to pomoże, bo sama nie wiem już co jest grane.

[B]Aneta-[/B] wieści o nalewce.
Naprawdę jej nie czuć.
Ani od Gamonia, ani od Trutnia.
Nie śmierdzi im ani skóra, ani paszcza.
Grzesiek twierdzi,że daje lepszego "powera" niż kawa i energetyk..

Jest jedno ale.
Przy jej robieniu smród czosnku może powalić całą nację wampirów.
Ja lubię czosnek, ale nawet dla mnie jest to ciężkie przeżycie..

Link to comment
Share on other sites

Czy pomaga - nie wiem.
Myślę,że efekty będzie widać najwcześniej za kilka dni.
Test będzie w przyszłym tygodniu- u nas temperatury spadają do kosmicznych jak dla mnie wielkości..
Chyba wezmę wolny tydzień i nie będę wychodziła spod kołdry..

Aneta- wyślę Ci kilka fotek Iwana.
Jak możesz, wklej je w wolnej chwili- mnie Dogo dalej nie lubi.

Link to comment
Share on other sites

A oto zdjęcia Iwana.
Jest niesamowity! Baardzo zmężniał od listopada i ten łeb.. boski..

[URL="http://img109.imageshack.us/i/013kb.jpg/"][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/7598/013kb.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img25.imageshack.us/i/017le.jpg/"][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/4879/017le.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img32.imageshack.us/i/060vh.jpg/"][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/2544/060vh.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img34.imageshack.us/i/068ah.jpg/"][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/563/068ah.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie nie mam tego problemu, gdyż przez wzgląd na obustronną ciepłolubność :chaos: zimowe spacery ograniczamy do wyjść do ogrodu ale pomyślałam sobie, że napiszę parę słów na temat zabiezpieczania łap.

Chodniki sypane są solą i niewiadomo czym jeszcze a psie opuszki na dłuższą metę cierpią. A tu zapowiadają, że ma być jeszcze nawet - 30 stopni :modla: :sleep2:
Proponuję abyście kupiły w ludzkiej aptece wazelinę kosmetyczną, linomag oraz lanolinę (w konsystencji stałej). Następnie należy zmieszać te składniki mikserem i tym smarować psie opuszki mocno i solidnie wcierając. Zabezpieczy to przed wżeraniem się soli a dodatkowo łapy będą choć troszkę mniej marzły.
Wazelina - natłuszcza
Linomag - leczy pęknięcia i także natłuszcza
Lanolina - zmiękcza i także natłuszcza

Link to comment
Share on other sites

[B]Megi-[/B] Iwan ma zakaz wchodzenia na łóżko.
Ale Gamoń wykombinował sobie, że jak ma 2 łapy na wyrku, to my nie dziamiemy, a on ma trochę wygody..
I w związku z tym, włazi do nas, ale tylko 2 łapami.
Najczęściej przednimi, razem z większością ciałka, na podłodze są tylko czubeczki pazurków.
Często siada, jak widać na fotce.
Najlepszy jest, jak lokuje u nas 2 lewe łapy, po chwili przekręca się i ma 2 prawe...

[B]Magda[/B]- a gdzie to wysłałaś mojego synka???

My do tej pory smarujemy tylko Linomagiem.
Opuszki i łokcie.
Efekty średnie, a nawet mierne.
Spróbujemy Twojego mix'u.
Mi edytowanie nie działa, nawet jak poklikam 100 razy.
Poprostu Dogo ma na mnie focha.

Link to comment
Share on other sites

Poison pierwszy raz został wysmarowany Linomagiem przed chwilą i nawet jest zadowolony!
Podobał mu się zabieg pielęgnacyjny. Tym lepiej dla niego bo będziemy stosować codziennie!

A co do łokci to powiem Wam, że Młody ma jakby mniejsze modzele.. Śpi gamoń zimą na miękkich powierzchniach i futerko ma grubsze! Może stąd takie zjawisko ..

Link to comment
Share on other sites

Moje też od zawsze śpią ną super wygodnych i zdrowych materacach - ludzkich, ortopedycznych, sprężynowych, etc, 1 m x 2 m. A mimo to Matrix jako jedyny mój pies ma modzele na łokciach i piętach takie, jakby całe życie spędził w najlepszym razie na betonie :niewiem:. Okresowo smaruję mu je od lat i osiągam jedynie to, że nigdy mu nie pękały, nie ropiały i nigdy nie odczuwał jakiegokolwiek dyskomfortu z powodu ich istnienia :hmmmm:. Także poza nieładnym wyglądem wszystko jest ok.
Toteż uważam, że nawet jeśli nasze psy śpią na miękkim posłaniu to jeśli mają predyspozycje do tego aby mieć modzele to będą je miały choćbyśmy stawali na głowie aby zapobiec ich powstaniu . Trzeba się z tym pogodzić.
Oczywiście pies nie mający predyspozycji do modzeli ale trzymany w złych warunkach i zaniedbany zawsze będzie miał modzele. Ale takowe modzele wynikające ze złych warunków utrzymania bardzo łatwo jest odróżnić od tych pierwszych. A zaniedbane psy łatwo jest odróżnić tak po modzelach jak i po trufli nosa.
Nie sądzę aby Wasze psiaki miały problemy z modzelami. Ich dziadek Matrix jest jedynym moim psem, który ma modzele i to też jak na 8. letniego już psa są w zasadzie jeszcze do przyjęcia. Natomiast ani Dżina, ani Szeri, Kimi, Pako czy Tango modzeli nie miały i nie zanosi się aby je miały.

Link to comment
Share on other sites

Iwan ma na łokciach i tylnych łapach taką zgrubiałą, ciemniejszą skórę, jest tam mniej sierści.
Czy to modzele?
Nic nigdy sie z tego nie sączyło.
Ma to odkąd skończył pół roku.
Spi gdzie chce, posłanie to sprężynowy materac, u nas pod łóżkiem śpi na swojej prywatnej kołdrze.
Jest złożona na 4 i bardzo miękka.
I tak ma to coś.
Maścią propolisową smarowaliśmy, bez większych efektów.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam Wam się pochwalić.

Iwan ( 16 miesięcy) dziś po raz pierwszy zareagował szczekaniem na pukanie do drzwi!
Fakt, że szczeknął raz, a potem zwitał kuriera szaleńczo wymachując ogonem i domagając się buziaków..
No ale liczy się fakt.
Mówiłam,że chłopak mi dorasta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropka77']Zapomniałam Wam się pochwalić.

Iwan ( 16 miesięcy) dziś po raz pierwszy zareagował szczekaniem na pukanie do drzwi!
Fakt, że szczeknął raz, a potem zwitał kuriera szaleńczo wymachując ogonem i domagając się buziaków..
[/QUOTE]


Tak, tak ..... Tak to sobie tłumacz :roflt:
Teraz już wiadomo kto jest u Was częstym gościem, gdy męża nie ma w domu. :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Courier New][B]Syn rozwiązuje krzyżówkę i przy jednym z haseł prosi ojca o pomoc:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Tato, szpara u kobiety na "P"?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Poziomo czy pionowo?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Poziomo...[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- To będzie pysk.[/B][/FONT][/B]

[B][FONT=Courier New]***[/FONT][/B]

[B][FONT=Courier New][B]Próba generalna wielkiej orkiestry symfonicznej. Wchodzi dyrygent:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Koleżanki i koledzy, zaczynamy od części drugiej, opus[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]pierwszy.... Chwileczkę,a [/B][/FONT][/B][B][FONT=Courier New][B]gdzie jest pierwszy skrzypek?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Poszedł do toalety.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Idźcie po niego, niech tu natychmiast wraca.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Jakby to powiedzieć...on się tam ona.....je![/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Dyrygent wściekły leci do toalety. Rzeczywiście - pierwszy skrzypek [/B][/FONT][/B][B][FONT=Courier New][B]stoi w kącie i się mast.....uje.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Dyrygent na to :[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]-I to ma być kur...a pierwszy skrzypek?!? Dłoń swobodna, łokieć wyżej![/B][/FONT][/B]

***

[B][FONT=Courier New][B]Nauczycielka przychodzi ze skargą na Jasia do jego ojca:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Proszę pana, pański syn pokłócił się dziś ze mną przy całej klasie i[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]na koniec powiedział, że mnie przeleci...[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Dobrze - odpowiada ojciec Jasia - zaraz to wyjaśnię.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Podchodzi do okna, otwiera je szeroko i krzyczy:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Jasiu! Jasiu![/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Co tato? - słychać Jasiowy głos dobiegający z podwórka.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Czy pokłóciłeś się z panią nauczycielką dzisiaj w szkole i[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]powiedziałeś, że ją przelecisz?!!![/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Tak![/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- To przestań szwendać się po ulicy, ona już przyszła![/B][/FONT][/B]

***

[B][FONT=Courier New][B]Młody koleś miał się właśnie ożenić i pyta dziadka o seks. Zapytał,[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]jak często powinno się to robić. Dziadek powiedział, że kiedy jesteś[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]młodym małżonkiem,chcesz robić to cały czas i możesz robić to nawet[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]kilka razy dziennie. Potem,zapotrzebowanie zmniejsza się i robisz to[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]raz na tydzień. A kiedy jesteś starszy, robisz to może z raz na[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]miesiąc. Kiedy jesteś naprawdę stary, masz szczęście, jeśli robisz to[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]raz na rok... może w rocznicę. Koleś pyta dziadka:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- A jak jest teraz z tobą i babcią?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Dziadek na to:[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Och, mamy tylko seks oralny.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- A co to jest?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Hm, babcia idzie do swojej sypialni, ja do swojej, potem ona[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]krzyczy:"pier...l się!", a ja jej odkrzykuję: "Ty też się pier...l!".[/B][/FONT][/B]

***

[B][FONT=Courier New][B]- Wiesz kto wymyślił triathlon?[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Polacy w Niemczech...[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- ???[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Na basen pieszo. Z basenu rowerami.[/B][/FONT][/B]

***

[B][FONT=Courier New][B]Zima, sypie śnieg, silny wiatr powoduję zamiecie, ślisko na drogach, a [/B][/FONT][/B][B][FONT=Courier New][B]tu drogówka zatrzymuję ciężarówkę.[/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Policjant do kierowcy: [/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- Pięć razy panu powtarzam, że gubi pan towar!!![/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]Kierowca odpowiada: [/B][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][B]- A ja pięć razy panu odpowiadam, że jadę piaskarką!!![/B][/FONT][/B]

[B][FONT=Courier New]***[/FONT][/B]

:hand:

Link to comment
Share on other sites

A ja się dziś chwalę, bo mam czym ...

Otóż nasz Poisonek otrzymał dzisiaj swoje 3 Zwycięstwo Młodzieży oraz BOB.
Tym samym [B]Poison jest [COLOR=red]Młodzieżowym Championem Polski[/COLOR] !!!![/B]

Anetko - strasznie się cieszę i jeszcze raz Ci gratuluję ! Ucałuj najnowsiejszego nestorowego Gwiazdora w sam czubek mokrego nochala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...