Jump to content
Dogomania

Poczwarkowo-gordonkowa galeria czyli Kudłata Dama Tina i Merida Waleczna


Talia

Recommended Posts

Obiecuje poprawę i więcej psich zdjęć... tylko pogoda nas nie rozpieszcza... :(
A Tinka ma jakąś pierdołkę na oku :( W środę mamy wizytę u lekarza. Zrobiła jej się taka mlecznoniebieska plamka o średnicy ~2mm na środku lewego oka. Nie wiem czy się ukuła jak biegała, czy coś gorszego się dzieje :( Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

U Nas bez zmian :)
Może z wyjątkiem tego, że od niedługiego czasu mam zarejestrowana hodowlę świnek :)
A tak to stara bida, ja mam ferie więc się opierdzielam, chodzimy z Tinką na długie spacerki, ale pogoda nas nie rozpieszcza.
Szukam prezentu na 5 rocznice przybycia do nas Tinki i chyba wypadnie na polarowy szarpak. :)

Link to comment
Share on other sites

Tinucha ma lipidoze rogówki :(
Obecnie mam 3 świnki, w tym 1 kundelka niehodowlanego. Pozostałe dwie to parka, mam nadzieje, że niebawem będą młode. Oczywiście planuje kupno nowych, ale muszę uzbierać trochę pieniędzy na budowę regału itp. Teraz marzy mi się texel/merino tzn jakiś z loczkiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Choroba nie jest groźna ani bolesna. Nie oślepi psa, jedynie będzie widział jak za mgłą.
Podobno mogła to spowodować dieta zbyt bogata w tłuszcze. Teraz zamówiłam karmę mniej kaloryczną - Brit Care Large L&R, wcześniej miała Nutrę Gold Breeders Bag.
Mam nadzieję, że zniknie to, a przynajmniej się nie pogłębi.
Najbardziej boję się tego, że będzie jeszcze bardziej strachliwa. Kto zna Tinkę ten wie, że bojek z niej straszny, potrafi stanąć dęba przed leżącym workiem na drodze. Dzisiaj piękny dowód dała na południowym spacerze. Strzelali na poligonie, panika wielka... musiałam psa ciągnąć jak osła, bo inaczej przeszłaby przez całe miasto zamiast iść do domu.
Rozmawiałam na ten temat z kilkoma szkoleniowcami, ale ona jak się boi to jest w amoku... czasami trzeba porządnie krzyknąć żeby nie uciekła. Mojej siostrze niedawno uciekła z polanki na ulice i usiadła na torach tramwajowych. Najbardziej dziwi mnie to, że zawsze chciała iść w stronę domu, a to był przeciwny kierunek. Pracuję z nią bardzo dużo pod tym względem, już potrafimy ładnie wracać przy nodze jak się boimy, wrócić na wołanie nawet koło domu (zazwyczaj biegła pod klatkę). Ale jeszcze dużo pracy przed nami... I w sumie marnie to wygląda.
Ale się rozpisałam.
Ja dalej szukam info o tej chorobie, jak będę coś wiedziała to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']biedactwo..
a utrudnia to jakoś życie, może to do czegoś poważnego prowadzic ?
zdrówka dla Tinuchny

widzę że świnki, jak myszki, też mają swoje odmiany ;) tych to w ogóle nie ogarniam..[/QUOTE]
Pewnie, że maja.
Ja obecnie z rasowych mam same długowłose z prostym włosem i bez rozetek, czyli sheltie.
[IMG]http://img811.imageshack.us/img811/8205/p1076787.jpg[/IMG]
Texel to taki sheltie tylko z kręconym włosem:
[IMG]http://republika.pl/blog_xe_4850521/7467092/tr/texel.jpg[/IMG]
Coronet to taki sheltie tylko z jedną rozetką na głowie - koronką. Merino - coronet z kręconym włosem.
To tak łopatologiczne tłumaczenie ;) Ja mam w planach hodować wszystkie te rasy, jednak głównie z prostym włosem. Rasy te można z powodzeniem krzyżować ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Dziękujemy. Kręcone to już wyższa szkoła, bo oprócz dobrej budowy, koloru, rozłożenia barwy, ucha, oka itd trzeba jeszcze zwrócić uwagę na skręt włosa...[/QUOTE]
...który w tym wszystkim robi największe wrażenie :)
Texel też jest prześliczny.
Mam okazję pierwszy raz widzieć takie cuda ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...