Jump to content
Dogomania

RTG


furciaczek

Recommended Posts

A ja swojej zrobie jakos niedlugo znowu RTG...ostatnio bylo OK. ale zaczyna mi sie cos niepodobac:roll:
Niby zabe robi, skacze, biega, szaleje, kotluje sie z Preziem... tylko czasami tak dziwnie chodzi...tak jakos inaczej stawia tylne lapy, nie wiem moze dlatego ze juz nie jest taka chuda...

Link to comment
Share on other sites

Można prześwietlić juz 4 miesiecznego psa,ale jak nie ma nic niepokojacego to mozna poczekać do 18-22 miesięcy.Zora w wieku 8 miesiecy miała robione rtg stawów ale tylko dlatego ze zaczeła kuleć na tylne łapy.Ortopeda obejrzał zdjęcia i powiedział ze stawy są w tym wieku jeszcze zbyt niedojrzałe aby oceniać czy jest dyspalazja,ale u niektórych szczeniaków w tym wieku mozna już stwierdzic wstepnie dysplazje jesli jest.Jesli sie niepokoisz że moze cos być nie tak ze stawami to zgłos się do weta ortopedy,ale trzeba pamietac ze rtg jest wykonywane w narkozie a molosy miewaja słabe serducha.
Ja bardzo przeżyłam jej narkoze w czasie rtg.Strasznie sie denerwowałam i bałam ze cos moze jej się stać podczas narkozy,ale trzeba było prześwietlić wiec nie było wyboru.Tak bym czekała do 22 miesiąca jej życia na rtg.

Link to comment
Share on other sites

Do ortopedy zawsze mozna sie przejść i niech wstepnie obejrzy sunie.Zbada ja bez narkozy i sam oceni czy trzeba zrobić rtg czy nie,a Ty bedziesz spokojniejsza.Ja zanim wet mi powiedział że wszystko jest ok to dopatrywałam sie niewiadomo czego.Obserwowałam jej kazdy ruch jak chodzi jak siada jak leży do obłędu.Kamień spadł mi z serca jak wszystko sie wyjaśniło.

Link to comment
Share on other sites

Ja z Zorą chodze do dr.Janickiego.Polecili mi go forumowicze z molosów.Przyjmuje w dwóch przychodniach na ul Książęcej i na ul.27 grudnia.Pierwsza wizyta jest droga bo kosztuje 180zł ale warto było do niego pójść.Teraz mamy do niego jechać jak Zora skończy 22 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Tak.Na jednym zdjęciu widać stawy biodrowe i kolanowe.Naszczęście zmieściły się na jednym zdjęciu.Chociaż Janicki powiedział ze troche źle zrobione te zdjęcie ale mozna uchwycić stawy kolanowe i biudrowe na jednym.Dla dokładności mozna zrobić dwa,ale na jednym on przynajmniej widział całośc jak to wyglada.Akurat w naszym przypadku to dobrze ze na jednym zdjęciu bo było dobrze widać stan zapalny kości.Naszczęście stawy były wporządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel13']Zawsze mozna iść do drugiego wrazie wątpliwości i skonsultować z innym wetem.Może jak już chodziłaś z poprzednim psem do niego to nie policzy ci za pierwsza wizyte tak dużo :)[/quote]

tak ale wiesz - to tez kwestia pieniedzy, a ja chce zrobic zdjecia przodu tez

Link to comment
Share on other sites

strasznie drogie to RTG. My robilismy we Wrocławiu (maja tam chyba najlepszy sprzet i płaciłam 80zł). Do Janickiego tez jezdzilam z moim laciatym na wypadajaca rzepke. Zostawilam tam majatek (3 operacje) i niestety nie opanował problemu :(. Na koniec nie zachował sie ładnie :(
Dopiero we Wrocławiu dr Biezynski z tym sobie poradzil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...